Keresés

Részletes keresés

Kód 001 Creative Commons License 2019.09.05 -1 0 19

Eltelt egy kis idő.

 

Ami akkor 17 M. Ft volt, most 30.

 

Biztos megérte bankban tartani a pénzt....

 

- nevet-

 

 

Előzmény: Kód 001 (15)
nabla_ Creative Commons License 2017.09.29 0 0 18

Még ezzel a 15%-os szja-val (EHO eltörölve) is meggondolandó, hiszen ott az építményadó, vagy ha az nincs, akkor a kommunális adó. Ha nem fizetsz és bux, bírság: 200% + kamatok.

Előzmény: _Bolhás_ (17)
_Bolhás_ Creative Commons License 2016.05.01 0 0 17

Valóban megéri ingatlanba fektetni majd bérbeadni.....


Most, már nem!

Előzmény: Termelékeny burgerforgató (-)
_Bolhás_ Creative Commons License 2016.05.01 0 0 16

"A hirdetesben harom honap kauciot kerek, ami miutan megszurte az embereket es talalkoztam veluk, mondom, hogy ketto."



Nem tökéletes módszer, mert a rossz szándékú profikat nem szűri meg, ráadásul van olyan tökéletes bérlő is, aki soha az életben nem látott egyben 3 havi kauciót, mégis mindig fizet.

Én a pofára többet adok, mint a kauciós szűrésre..

Előzmény: nyman (13)
Kód 001 Creative Commons License 2016.04.25 -1 0 15

A tulaj úgy számol:

 

A bank csak eszi a pénzt - plusz kamatadó.

 

Amit most onnan kimentett, az rögtön ki lett adva, egyéves szerződéssel. Egy év múlva a 17M Ft-s ingatlan minden elemzés szerint 18 M ft- lesz min.

 

- plusz, akár tekerheti a bérleti díjat, mondjuk 5 e Ft-al....min.-

 

Jobb, mint a 

 

Bank.

Előzmény: Mr. Heisenberg (14)
Mr. Heisenberg Creative Commons License 2016.04.25 0 0 14

Ezt végigszámoltam, 3,94 % nettó hozam jött ki úgy, hogy a  lakásra semmi költést nem számoltam.

(paraméterek: szja 15 % (ha nem adózik a tulaj, akkor onnantól zsarolható, és a magyarok kegyetlen jók a zsarolásban), eho nincs (! :-), 1 hónap üresen (vagy ingatlanos bére tetszés szerint), és écs a kiadott hónapokra. A fenti hozamot növelheti, ha mégis 12 hónapra jön a lakbér, és csökkenti, ha felmerül ingatlan karbantartási/felújítási költség (fel fog).

Előzmény: Kód 001 (11)
nyman Creative Commons License 2016.04.25 0 0 13

Ami a berloket illeti, kulfoldi diak, egyetemi fogadolevel, vagy referencialevel munkahellyel es osszeget nem kerunk beirni, csak annyit, hogy a havi berleti dij minimum 3x-osat keresi az illeto. 

 

A hirdetesben harom honap kauciot kerek, ami miutan megszurte az embereket es talalkoztam veluk, mondom, hogy ketto.

 

Volt indiai berlonk is, volt pakisztani is, akit ki kellett b.szni, miutan parszor megverte a csajat, volt brazil is. Most van az egyikben egy feher srac Del-Afrikabol.  De jellemzoen nyugat-europaiak jonnek szep szammal.

 

A kulfoldi diakok jol, pontosan fizetnek, nem lakjak le a lakast.

nyman Creative Commons License 2016.04.25 0 0 12

A 10% max brutto jon ki. Ha viszont airbnb-n, illetve hasonlo oldalon adod ki, akkor sokkal munkasabb, de ott kijohet a 15-20% is, egy igenyesebb belvarosi lakasnal.

 

Mi ket lakast adunk ki, adot is fizetunk. Miota 1 millioig csak az alap szja-t kell fizetni, es az adoalap a bevetel minusz az ingatlankiadassal kapcsolatos koltsegeket jelenti, szerintem nem eri meg kockaztatni egy hulye szomszed miatt. 1 millio felett viszont fizetni kell az EHO-t is. A Fideszt sokmindenert lehet szidni, de az ingatlankiadassal kapcsolatos adozas egyszerusitese, adocsokkentese ketsegtelen, hogy pozitiv. 

 

Nekunk kb. ha a lakas erteket nezzuk olyan brutto 7-8% jon ki, ami a koltsegek es az ado levonasa utan  olyan netto 5-6%.

 

(Reklam: Ugyan az egyik lakast eppen aruljuk 29,9-es iranyaron a VII-kerben(113nm, harom kulonbejaratu szoba, ebbol ket utcai, ket wc, 22 nm konyha stb. Ezt legutobb 175 e/hoert volt kiadva, de kulfoldi diakoknak evente 8-9 honapra. A lakas atalakithato ugy, hogy negy kulonbejaratu szoba legyen, illetve akar kette is valaszthato. A 10% bruttoba ekkor talan kijohet. Ha vki befektetest keres)

 

 

Kód 001 Creative Commons License 2016.04.24 -1 0 11

Az ingatlantól is függ.

 

A legkeresettebb a pesti belterületen lévő, 35-50 m2-es, két lakóhelyiséges keco.

 

régebben 50-60 e Ft volt a gyors kiadhatóság határa, most 100 e Ft....

 

Most intéztem ilyet: befektetés miatt vett lakás,- 17 M. Ft ) VII. Marek J. u.  másfél szoba, bútorozatlan, 100 e Ft.

 

( Kecskeméti utcában galériás, 30 plusz 20 m2, teljesen új, bútorral, 150 ért csak szagolgatják....)

lekváros abrosz Creative Commons License 2016.04.24 0 0 10

persze hogy nincs 10%, ott van a trükk hogy átlagjózsi egy csomó költségről elfelejtkezik, amikor lakást ad ki

Előzmény: Törölt nick (4)
anticonstitutionelle Creative Commons License 2016.04.24 0 0 9

Ameddig Budapesten pörög a business, jön a fiatal munkaerő vidékről, és nagy számban vannak stabil jövedelmet biztosító munkahelyek addig igen. Ez azonban garantáltan nem fog örökké tartani. Előbb-utóbb biztosan apadni fog a kereslet. hogy mennyi a valós hozam, azt majd csak utólag fog kiderülni amikor a játék végén eladtad a lakást....

Előzmény: Termelékeny burgerforgató (-)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.24 0 0 8

Volt egy féléves felfutás a bérleti díjaknál, de inkább csak kínálati oldalon... aki tényleg ki akarta adni, annak a földön kell maradnia.

Most 90-ért adom ezeket.

Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.24 0 0 7

van aki az ingatlan áremelkedésre gyúr, mint egy részvénynél, nem tudom mi lesz a vége, szerintem most lehetünk a csúcs környékén (ürül ki az ország stb)..

arra azért kíváncsi lennék, hogy az ingatlankom-on megjelent 100k hirdetések mennyi idő alatt mennek el, és mennyire valósak.. ha 1-2 hónapig üresen áll, akkor bukó az egész, egyszerűbb lett volna 10%-al olcsóbban adni...

Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.24 0 0 6

Egy éve még kb 8,5% volt a 'kihozatal', most, hogy 20%-al többet ér az ingatlan és bérleti díj csak 5%-al emelkedett rosszabb az arány.

Előzmény: Törölt nick (4)
Mr. Heisenberg Creative Commons License 2016.04.24 0 0 5

+1

 

Közel sincs meg a 10 százalék.

Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.24 0 0 4

10 % az durva, szerintem ha főállásban tolod (5-6 lakás, vagy hálózat) és fullfekete... akkor talán.. de majd úgyis leírják a többiek.. :)

Előzmény: Termelékeny burgerforgató (-)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.24 0 0 3

ja, érdemes nézegetni az árakat, ahol még ez nem nagyon látszik, pontosabban kitartanak a kiadók... meglátjuk meddig.. személy szerint azt gondolom, már Mari néni is pesti lakást vett a tartalék (kvesztoros) pénzéből és a piac már enélkül is telített az alacsony kamatok miatt idemenekülők befektetéseitől..

talán valami minőségit kellene a szegmensen belül alkotni, akkor lenne még jó biznisz..(Sárváron láttam olyat pl, hogy a tulaj fogta magát, beült autóba, és kiszaladt Pozsonyba az érkező vendégekért a reptérre)

Előzmény: citrom2015 (2)
citrom2015 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 2

Állítólag most zuhan hatalmasat az albérlet piac!

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.24 0 0 1

Ha nem fizetsz utána adót feltétlenül. És a döntő többség nem fizet.

 

Megjegyzem, én egyszer és utoljára adtam ki egy lakást, amit úgy kaptam vissza, hogy a károkat messze nem fedezte a kaució. Pereskedni egy senkiházival, nincstelennel midnek, így hát úgy döntöttem nem kell nekem az a pénz annyira, hogy idegeljem magam miatta. Ma én használom sokszor, sokszor a fiam, de ne lakás céljára. Ha álcázni akarjuk magunkat valaki előtt.

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.24 0 0 0

Legalább 0lvasni tanulj meg

Előzmény: Termelékeny burgerforgató (-)
Termelékeny burgerforgató Creative Commons License 2016.04.24 0 0 topiknyitó

Magyarországon elsősorban a fővárosban van csak nagyobb bérlakáspiac, így koncentráljunk Budapestre elsősorban.

Valóban megéri ingatlanba fektetni majd bérbeadni és így fiataltatni az ingatlanba fektetett pénzünket?

Mekkora várható hozamokkal számolhatunk?

Mennyire nehéz megbízható bérlőt találni?

Szépen hangzik az akár évi 10 % os elérhető hozam, de valóban elérhető ennyi?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!