Keresés

Részletes keresés

kavicsos64 Creative Commons License 2017.01.28 0 0 7

Kedves topig gazda nem kéne átírni a topik nevet inkább valami Japán kertigép kedvelők klubja címre ,eléggé halott így ez akkor hátha többen jönnének !

Előzmény: tipeto (5)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.01.21 -1 0 6

Helló mindenkinek ! Én egy kirívó eset vagyok ! Nem nagyon írok már máshol a különálló véleményem miatt ! Egypár jó tanács ! Csak és kizárólag full szintetikus olajat használjatok, a márka szerintem nem annyira lényeges, a nagy márkák is árulnak fél szintetikus olajat, de az okoz ilyen eltömődéseket ,de visszább olvastam a levegőszűrő tömődést is, hasonlókat okoz ! A másik a sok koksz a nem megfelelő olajból ,a rossz karburátor beállításból ,és némiképp a 95 benzin használatából adódik össze ! A 98-100 benzin egy kaszánál nem annyival drágább mint amennyit használ az élettartamban ! Legalább 15-16 éve már csak 98-100 benzint használok full szintetikus olajjal ,és spuri adalékot öntök még hozzá ! Akinek van kedve próbálja ki ! Arra viszont számolni kell ha a gépben már koksz van azt ki kell szedni -szedetni ,mert a szintetikus olaj leoldhatja és a gépben kárt okoz ,csak ezután szabad a szintetikus olajra átállni !

Előzmény: tipeto (5)
tipeto Creative Commons License 2016.04.08 0 0 5

Amikor meg vetted, nem kellet utána állítani a karburátornak? Mert nekem el kellet, vigyem a szervizbe beállítani. Azt mondták, hogy a 2-3 évvel ezelőttieket mindegyiket állítani kellet, bár én most vettem egy hónapja, de az enyém elfekvő készleten volt, az enyém 2013-as gyártású.

Előzmény: szanda 1 (1)
tipeto Creative Commons License 2016.04.08 0 0 4

Akkor a 40-es keverék jó lesz neki amivel használom, remélem sokáig bírja a motorja. 

 

Előzmény: szanda 1 (3)
szanda 1 Creative Commons License 2016.04.08 0 0 3

1:50-es keverek, vagy kicsit vastagabb, hogy jobb kenes legyen a terheles alatt.

Előzmény: tipeto (2)
tipeto Creative Commons License 2016.04.07 0 0 2

Köszönöm az infót! És milyen keverék arányt használsz?

 

Előzmény: szanda 1 (1)
szanda 1 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 1

Üdv!

 

Kettő kaszám van ebből a típusból. 

Az elsőt hat éve vettem. Azóta kisebb hibákkal nyúzom. Hibaként olyanra gondolok, hogy levegőszűrő és kipufogó eltömődés. 

Hol damillal, hol pedig három ágú késsel nyüstölöm egész napokat. 

Eddig nem vettem észre, hogy érzékeny lenne a keverék olajra.

Ami szembe jön azt használom :-)

Jó munkát vele!

tipeto Creative Commons License 2016.04.06 0 0 0

Érdeklődnék, hogy én a gyári hitachi kétütemű olaját használom, esetleg a többi márka Stihl, Husqvarna, stb… olaját érdemesebb-e használni, ennél (CG474EY(T)) a kaszánál? 

tipeto Creative Commons License 2016.04.06 0 0 topiknyitó

Üdvözlök minden kedves Hitachi szerető fórumtársat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!