Keresés

Részletes keresés

innerimages Creative Commons License 2020.02.12 0 0 7

"Vagy ehhez az amatőr géphez speciális vakura van szükség?"

 

Igen, miután a Canon eltávolította róla a középérintkezőt. A Canon vakuk közül csak a legújabbakkal működik, némelyikkel korlátozottan. A váz használati utasításában le van írva, hogy milyen vakukkal kompatibilis.

Előzmény: Johny13 (6)
Johny13 Creative Commons License 2020.01.29 0 0 6

Sziasztok,

 

Szeretnék segítséget kérni, van egy EOS 2000D Canon gép, amihez kaptam egy yonguo 500EX ETTL külső vakut, a probléma az, hogy fényképezéskor elvillan ugyan a vaku, de nem szinkronban mert szinte semmit nem "világosít" a képen. Lehet olyan hogy nem kompatibilis ezzel a vakuval a gép? Próbáltam a beállításokban turkálni, állítgatni de nem segített, záridő le fel semmi. 

Ha nem kompatibilis ezzel a géppel, akkor milyen vakut kéne rá venni, mert a gyári canon vakukon is van közép érintkező, a gép papucsán viszont nem.

Vagy ehhez az amatőr géphez speciális vakura van szükség?

 

Köszönöm a segítséget.

D.K.A. Creative Commons License 2017.04.14 0 0 5

Üdv!  

Az alábbi dologban kérném segítségeteket:

Canon EOS 5d mkii fényképezőgépem nem kommunikál Yongnuo YN622C-TX transmitteremmel.

Amennyiben van valakinek ötlete a hiba elhárítására, megköszönném.

faki Creative Commons License 2016.02.25 0 0 4

Kösz! Az nekem nem gond, csak manuálishoz kellene.

Előzmény: Degeczi (3)
Degeczi Creative Commons License 2016.02.25 0 0 3

Ez primitív slave, csak manuális vakuzáshoz jó (TTL vakuzás során több apró elővillanás is történik, ez azokra is bután beizgulna, nem csak a tényleges, fővillanásra)

 

A topikban szereplő YN685-ra keresve ezeket találni mint kompatibilis (gondolom TTL) vezérlők: UN-622C, YN-622C-TX, YN560 IV, YN560-TX, RF-605, RF-603 III, RF-603

Előzmény: faki (2)
faki Creative Commons License 2016.02.25 0 0 2

Ez ilyenre való? Itt nagyon számít a minőség vagy annyira egyszerű szerkezetek, hogy gyakorlatilag mindegy?

Előzmény: Degeczi (0)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2016.02.24 0 0 1

Kezdők (mint vénen magam is) a legrémesebb fotókat vakuval csinálják. Kezdőknek szinte tiltanám a vakuzást.

Degeczi Creative Commons License 2016.02.24 0 0 0

Egy nagy fényképezőgépgyártó sem rádiófrekvenciával vezérli a vakukat, uis szerte a világon teljesen eltérőek az erre vonatkozó szabályozások már a jelenben is, hát még a be nem látható jövőben, a vázad ezért nem vezérel így, csak fénnyel - azzal meg nyilván a vakud nem kompatibilitis... vegyél hozzá való vezérlőt.

Előzmény: kogabi77 (-)
kogabi77 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

Kérdésem, hogy Canon 70D-hez vettem egy YN685 vakut. Egyenlőre nem sikerült távvezérelnem a 70D beépített vakujával infrán. Eredetileg azt gondoltam, hogy rádióstávvezérlést is tud a 70D alapból, más kiegészítő nélkül, de ez lehet, hogy tévedés. Tud valaki segíteni ebben a témában?Kell hozzá rádiós távvezérlő? Csak azzal működik? Ha a beépített vakuval távvezérelném, hogyan kell beállítani a vakut és a 70D-t? Előre is köszi a válaszokat.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!