Keresés

Részletes keresés

GIII-1994 Creative Commons License 2021.06.16 0 0 106

Köszönöm a gyors választ!

BINGÓ!

Kínai gyártmány valóban és 22 e volt (a NET-en 19 és 22 között található, és így nem kellett szállítási díjat fizetnem)

Az OK, hogy nálad is világít mindkét LED, de akkor mi a funkciója? Ettől csicsásabb?

A régebbi (a NET-en található ábrákon) mutatós műszer volt rajta, az legalább egyértelműen mutatta az akku töltöttségi szintjét.

Ezt módosították, de a "Használati utasítás" már nem követte a változást.

Valóban nincs más választásom, bele kell törődnöm, ha már megvettem, és használnom kell ameddig működik.

Előzmény: Falusi1 (105)
Falusi1 Creative Commons License 2021.06.16 0 0 105

Nekem Flinke néven van, valószínűleg hasonló permetező. Ugyanúgy világít mindkét led. Teljesen mindegy, hogy az akku milyen állapotban, amíg be van kapcsolva világít.

Valószínűleg kínai gyártásúak és a nevük valószínűleg a kereskedő cégenként változik.

Nem tudom mennyiért vetted, az enyém 10 000 Ft. körül volt. Szerintem ne nézegesd, hanem használd amíg működik.

Előzmény: GIII-1994 (104)
GIII-1994 Creative Commons License 2021.06.15 0 0 104

Üdv. mindenkinek!

Permetező, de akkumulátoros, mivel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni:

Vettem a helyi "paraszt boltban" egy akkus háti permetezőt, típusa: CORTEX 16E.

24 órás töltéssel kell kezdeni, utasítottak szóban az eladók.

Üzembe helyezésnél már láttam, hogy az akku állapotát nem az interneten látható képeken lévő mutatós műszer jelzi ki, hanem helyébe 2 db LED dióda van, 1 piros és 1 zöld. Mindkettő világít folyamatosan.

A használati utasításban is a mutatós műszerre hivatkoznak, mikor van feltöltve az akku és mikor van lemerülőben.

Felhívtam a szervizüket, azt javasolták küldjem vissza.

Bevittem a boltba, visszaküldték a szervizbe, ahol 2 hét után közölték velem, semmi baja a gépnek, használhatom. Azt nem tudják megmondani, miért működik így a kijelző, és melyik lámpa jelzése mit jelent. 

Én úgy ítélem meg, ha a piros lámpa világít valahol, az valami rendellenességet - hibát jelöl meg. (pl. lemerült az akku.)

Ha a zöld és piros egyidőben világít, akkor most mi van? 

Ha WEB áruházban vettem volna, egyszerű lenne, visszaküldeném minden magyarázat nélkül.

Hátha van valakinek ötlete mi mért van? és hogyan működik?

(Sajnos az a jogszabály, mely szerint minden itthon eladott gép mellé KÖTELEZŐ használati utasítást adni, még nincs hatályban, csak július 01.-től lép életbe.)

Minden hasznos ötletet szívesen fogadok!

kaktusz 22 Creative Commons License 2021.06.15 0 0 103

Ilyen.

Előzmény: Razputyn (101)
studiod1 Creative Commons License 2021.06.08 0 0 102

Nekem oleo van de ezek az alapgépek mind a permetlé tartályt nyomják meg a ventilátor felől levegővel(kivéve szivattyús) két eset van a tartály nem zár tökéletesen(szökik a levegő) vagy a ventilátort a tartállyal összekötő cső dugult.

Előzmény: Razputyn (101)
Razputyn Creative Commons License 2021.06.08 0 0 101

Sziasztok.

Kaptam egy Straus motoros háti permetezőt. Szépen indul, levegőt is fújja, viszont a permetlét csak vízszintesen tudja szórni, felfelé emelve már nem fújja csak a levegőt. Ez valami hiba, vagy ilyen a konstrukciója?

Köszönöm a választ előre is

Üdv, István

Piszti 2 Creative Commons License 2021.05.03 0 0 100

Oleo mac mb 800 as motoros permetezőhöz keresek megbizható szervizt,és alkatrész ellátást Kispesten lakom ha valaki tudna segíteni megköszönném.

Misike Sztolyka Creative Commons License 2021.05.02 0 0 99

Eladó jó állapotban lévő  használt motoros permetezőm .

Márkája:oleo -mac 

Érdeklődni :06704089258

kaktusz 22 Creative Commons License 2021.04.14 0 0 98

A facebook-on mindig van fent. Vagy a Jófogás-on.

Előzmény: Otto363 (97)
Otto363 Creative Commons License 2021.04.12 0 0 97

Maruyama háti motoros permetezőgépet keresek, nagyon jó állapotút.

Ha valakinek lenne, kérem jelentkezzen.

email címem publikus

pril Creative Commons License 2021.04.11 0 0 96

pril 

Sziasztok valaki tudna segiteni diófákhoz keresek motoros permetezőt. Melyik a megfelelő gép?

Kapa bácsi Creative Commons License 2021.03.16 0 0 95

Mèg garanciális vidd vissza mézzék át ez a garancia lényege.

Előzmény: Zoltán.S (94)
Zoltán.S Creative Commons License 2021.03.15 0 0 94

Sziasztok, vettem egy oleo mac mb800-as permetezőt. Szerettem volna használni, és mivel bajáratós beállítottam fél gázra. 1 perc használat után leáll. Leveszem várni kell pár percet míg megint be tudom indítani, vagy szivatóval indítom, de akkor csak fél szivatón nem fullad...

100-as benzint használok, rendeltem hozzá ajánlott oleo mac 2T olajat is, de próbáltam stihl hp ultrával is...

Alapjáraton ketyeg, gázt adok neki, 30 sec-en belül gyengül és lefullad, ha nem fullad le, gázelvétel után fog ledadogni...

Karburátor állítás se segített.

valami ötlet?

citera Creative Commons License 2021.03.06 0 0 93

Ma vettem a piacon a lomistól egy ugyanilyen permetezőt:
https://www.jofogas.hu/tolna/Motoros_hati_permetezo_elado_114601785.htm

Tehát AT5/K90 olasz típust. Hiányzik róla a védőrács és a tartály végéről a benzintank a csővel és a csappal. A kompresszió elfogadhatónak tűnt és szikrát is adott.
Ami hibás is lehet benne a tankon kívül, az lehet a karbi, szimmering, csapágy - persze lehet hogy jók. Az elfogadható kompresszió ellenére számítok rá, hogy érdemes lesz gyűrűket cserélni a dugattyún.
A permetlé porlasztó fúvókája a viharágyú végében egy egyszerű csővégződés - ez így jól van, vagy hiányzik onnan valami?

Tehát alkatrészforrásra lenne szükségem, hol lehet kapni ehhez a géphez:
-tankot - ha van, utángyártott is lehet. ez az ami biztosan kell. addig egy fűkasza tankot fogok rádrótozni.
A következők nem biztos, hogy rosszak benne, de a lehetősége fennáll, hogy kelleni fog:
-karburátort - utángyártott is lehet
- csapágyak szimmeringek,  még azt sem tudom milyenek, ha nem spéciek, akkor tudok venni a helyi boltban, de ha típusscpecifikusak, akkor kelleni fog a márkára szabott alkatrészforrás
- dugattyúgyűrűk.  Még nem szedtem szét a hengert, ha más hibát nem találok, lehet hogy nem is fogom. szerelt hengerfejesnek tűnik a henger kívülről (átmenő tőcsavarok), még az is lehet hogy perselyes. Ha igen, akkor méretlépcsős dugattyúgyűrűket kell hozzá keresnem - méreteit még nem tudom.
- Ha eredetileg volt, akkor a porlasztócső végére való fúvóka is kell, most egy sima csőben végződik.

67ccm 5 le gép, ezt olvastam róla.
A következő linkeken találtam morzsákat:
http://www.tecumseh.hu/index.php/termekeink/permetezok/motoros-hati-permetezo
Itt egy kísértetiesen hasonlító Turbine k90 nevű gép látható, Aszondja, hogy a gyártó az Agrimondo. Az oldalra még nem regisztráltam be, többet nem tudtam meg inne
https://elektrotanya.com/content/at5-k90-motoros-hati-permetezo-es-porozo-gephez-gyujtotrafo-helyettesitese-megoldva-0
https://elektrotanya.com/content/at5-k90-motoros-hati-permetezo-es-porozo-gephez-gyujtotrafo-helyettesitese-megoldva
Ez valami fórumféle, ahol a gyújtás kínai  kompatibilis utángyártott verzióját derítették fel

Nagyon örülnék angol vagy magyar nyelvű használati utasításnak és alkatrészjegyzéknek, szerelési utasításnak - ha van valakinek akár papír formában, fizetek is érte.
Valaki ismeri-e a gépet? Van -e valakinek tapsztalata? Mit tud? milyen magasra hord fel?

bord30 Creative Commons License 2021.03.03 0 0 92

2016-os írásom másik fórumra,mind a három működik a mai napig is, kiskertben használjuk.

"Ha már kínai gépeknél tartunk lett egy kis tapasztalatom velük kapcsolatban. Apukámnak vettünk egy suptec 415s szivattyú rásegítéses permetezőt, közben a piacon volt két használt 3WF-3 (nincs szivattyú rásegítés) agrimotoros permetező (15e ) ,gondoltam kettőből csinálok egyet, néhány tartozék hiányzott de kettőből egyet csináltam, motorja mind a kettőnek megy (nem sokat használhatták őket) 2-3 permetezésre használtam őket eddig. Apósomnak meg solo gépe van.

3WF-3: könnyen indul, max 4,5 méter magasra juttatja ki a permetlevet,pörgetni kell a motort elérje ezt a kiszórási magasságot,ha a vetőcső egy magasan van a tartály magasságával nem nagyon szór. Pedig itt is a vegyszertartály tetejére van vezetve a ventilátor

levegő és nyomja lefele egy kicsit de mégis szinte függőleges vetőcsővel nem nagyon akar dolgozni.Ha sokat kell a két fa között járkálni  csappal kell játszani hogy feleslegesen ne permetezzél vele.

Megbízhatóságról nem tudok mit mondani a kínai gépekről ,1 hónapja vannak meg.

Suptec 415s szivattyú rásegítéssel: Könnyen indul, nem kell pörgetni, kb. háromnegyed gázon 6m magasságig kijuttatja a permetlevet, kellemes csalódás volt szórási magasság terén mivel (egy héttel ezelőtt a másik géppel dolgoztam 3 wf-3 ) veri apósom solo gépét permetezési magasságban. Ha sokat kell a két fa között járkálni  csappal kell játszani hogy feleslegesen ne permetezzél vele.

Megbízhatóságról nem tudok mit mondani a kínai gépről 1 hónapja van meg.

Solo (talán 412): kb 20 éve hű társa apósomnak (én is használom) ,karburátor volt felújítva, bár kicsit nehézkesebben indul de üzembiztos (lehet beállítási gond), motor nem volt szétszedve, kézre esik a permetszer szelep,fogantyú, könnyű szakaszosan adagolni a permetlevet. Függőleges vetőcsőre nem érzékeny   ,pörgetni kell a kb 6m szórási magasság eléréséhez és annál többen nem nagyon tud.

(pedig  3wf-3 is ezen az elven működik,de lehet ott kevesebb levegőt juttatnak a vegyszertartály tetejére,solonak nagyobb a turbinanyomása,több levegőt szállít)

Szórási magasság terén a sorrend:

1.suptec 415s (szivattyú rásegítés)

2.solo ( nincs szivattyú)

3.3wf-3 (nincs szivattyú)

Kézi permetezésnél jóval gyorsabb,jobban porlaszt,és hatékonyabb levegőturbinás motoros permetezés. Fáknál szinte duplán permetez,mivel alulról megfújod a leveleket majd a visszahulló permetlé ráesik a másik oldalára szélcsend esetén."

Előzmény: kaktusz 22 (82)
kaktusz 22 Creative Commons License 2021.02.07 0 0 91

Nekem ugyanez volt. Már a régi tulaj ragasztgatta, de nem sok sikerrel. (csak ideig-óráig) Levettem és elvittem egy műanyag hegesztőhöz. Ő megcsinálta rendesen.

Előzmény: deadeye (90)
deadeye Creative Commons License 2021.01.28 0 0 90

Sziasztok!

Van egy ARIMITSU 35DX gépem, de a tartály ereszt. Esetleg valakinek hozzávaló tartály vagy mennyire javítható?

Köszönöm

Kapa bácsi Creative Commons License 2021.01.08 0 0 89

Fontos lenne tudni melyik tìpus?

Előzmény: atros1843 (87)
kaktusz 22 Creative Commons License 2021.01.08 0 0 88

Szia! Ha porozni is tud a gép, akkor ott ahol lemenne a por, lecsorog a víz. Ott nem zár rendesen valamiért. Nálam az a rész le van dugózva (Maruyama) 

Előzmény: atros1843 (87)
atros1843 Creative Commons License 2021.01.07 0 0 87

Sziasztok 

Van egy stihl permetezőm eddig nem volt semmi gond vele de most elengedi a tartályból a permet lét Nem tudom mi lehet a gond a csap zárva akkor is elfolyik a lé Valaki valami ötlett mi lehet a hiba ?

kaktusz 22 Creative Commons License 2020.11.18 0 0 86

Mert, ha addig megemeli azt a kis súlyú vízoszlopot, akkor az már elég. Az 1.5 m-en már képes folyni rendesen. Maruyama MD-150. Kevésnek találom a betáp. levegőlt

Előzmény: studiod1 (85)
studiod1 Creative Commons License 2020.11.16 0 0 85

Miért kellene 2m magasra nyomnia? a tartály aljától a szórócső felső pontja max 1m körül van. ui: találkoztam már olyannal a tartály tömítés ok volt csak a túlnyomó cső a szűrőnél(oleo) részben eltömődött kitisztítottam s a tulaj örült.

Előzmény: kaktusz 22 (84)
kaktusz 22 Creative Commons License 2020.11.16 0 0 84

Üdv.! A permetszer tartályba bevezetett levegőnyomás az annyira kicsi, hogy az nem tudja a szert felszállítani 2 méter magasra. Pedig a házból a levegő igen nagy nyomással jön ki a szóró felé. Valahogyan fel kéne "turbóznom" a kis csőben lévő nyomást és akkor nem okozna gondot a magassági szórás. Valaki csinált már ilyet?

Kapa bácsi Creative Commons License 2020.11.06 0 0 83

A Solo Mastert ma is gyártják.Ahhoz lehet kapni Buster szivattyút avval hord m magasra.

Előzmény: horvathroli79 (80)
kaktusz 22 Creative Commons License 2020.11.06 0 0 82

A Solo háti permetezőt nem ismerem tapasztalatból. Akinek az van, egy értékelést legyen kedves megosztani. Nekem egy Régi Maruyama van és lehet, hogy veszek egy Solot. Kíváncsi vagyok, hogy melyik a jobb a fákhoz is.

kaktusz 22 Creative Commons License 2020.10.12 0 0 81

Gondolom, hogy az ár miatt kérdezed. A Solo használtan a legjobban tartja az árat. A Maruyama nem annyira, pedig megbízható. A japán nem magassági szóró. A Solo talán jobban hord magasra. De ez nem számottevő. Ez 4-6 méter.  10 méterre az Oleo Mac permetezőt javasolják. Én nem is értem miért kell, mert én a fákat szorítanám vissza. Ha gyümölcsfáról beszélünk. Persze, ha kell a magasság, akkor Oleo Mac.

Előzmény: horvathroli79 (80)
horvathroli79 Creative Commons License 2020.10.10 0 0 80

Sziasztok! 
Esetleg tud valaki véleményt, tapasztalatot mondani a Solo Master 412, vagy a Maruyama md150 permetezőkről? Megbízhatóság, szórási távolság vízszintesen és függőlegesen? Alkatrész ellátottságról. Sajnos nem találtam róla semmit. 😕Érdemes még ezekben a gépekben gondolkodni? 

Gabor781 Creative Commons License 2020.08.29 0 0 79

Sziasztok, oleo mac mb 800 as permetezőre hol tudom felszerelni a bosster szivattyút? Honnan tudom hogy van e benne? 

csk69 Creative Commons License 2020.08.26 0 0 78

Sziasztok! Segítsetek légyszi! Solo port 423 permetezőben most cseréltem gyújtótekercset, mert a régivel nem adott szikrát. Az újjal beindult, járattam kb.2 percet, leállítottam, újra beindítottam, de sajnos 10 mp. múlva leállt és azóta megint nincs szikra. Mi lehet a gond?  Köszi előre is.

Falusi1 Creative Commons License 2020.08.23 0 0 77

20-3477048

Előzmény: Kapa bácsi (76)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!