Keresés

Részletes keresés

pjana72 Creative Commons License 2024.02.06 0 0 203

Szervusztok!

Keresnék olyan szerelőt, aki ért a Cifarelli motoros háti permetezőkhöz.

Karbantartatni szeretném, meg a karburátort precízen beallíttatni.

Köszönettel:

Jana

Falusi1 Creative Commons License 2023.07.12 0 0 202

Nagyon köszönöm a tippet, megmondom a szerelőnek.

Előzmény: kormos* (201)
kormos* Creative Commons License 2023.07.12 0 0 201

Az úszóházban meg kell emelni a benzinszintet és jó lesz!!!!!

Előzmény: Falusi1 (194)
Falusi1 Creative Commons License 2023.07.07 0 0 200

Ja, a Marsexpedícióról nem is beszélve.(-:

Előzmény: kaktusz 22 (199)
kaktusz 22 Creative Commons License 2023.07.07 0 0 199

Hát, ezért nem hiszek én a holdraszállásban! :):) Attól egyszerűbb dolgokban is beletörik a bicska.

 

Előzmény: Falusi1 (198)
Falusi1 Creative Commons License 2023.07.06 0 0 198

Az úszóházon kívül az úszót is kicserélte. Azért nem az egész karbit mert, mint írtam az úszónál lévő "rézizé" elvolt törve és meg kell forrasztani. A tűszelepet nem tudom cserélte e.

Ami a karbitisztítást illeti, valóban hosszadalmas volt, mert nem tudtuk, hogy a trutyi micsoda és honnan jön.

A tank alatt lévő benzincsapra gyanakodtunk, mert a csap betétje fekete színű. Úgy gondoltuk, mivel a karburátorban lévő trutyi is fekete, hogy ezt oldotta fel a benzin. Kicserélni viszont nem lehet, mert közvetlenül úgy van aplikálva a benzintankra, hogy mással nem helyettesíthető.

Úgy tűnik elfogyott a feketeség. A csap átfolyóra van állítva és alája a benzincsövön van egy másik csap berakva, amit nyitunk ill. zárunk.

Jelenleg ennyi, de tartok tőle, hogy a szappanopera folytatódik.

Előzmény: kaktusz 22 (197)
kaktusz 22 Creative Commons License 2023.07.05 0 0 197

Akkor minden oké! Végül is mi lett cserélve? Mert, ha csak az úszóházz, akkor az érdekes  ügy. Nem akartam én látatlanból a szerelőt minősíteni, csak a karbitisztítás nekem hosszadalmasnak tűnt.

De,ha szerzett egy donort, akkor mindent jóvátett. :):)

Előzmény: Falusi1 (196)
Falusi1 Creative Commons License 2023.07.05 0 0 196

A hétvégén azóta a következők történtek:

A szerelő szerzett egy donor Maruyamát egy hulladéktelepről. Van benne gyújtótekercs, karburátor, berántó és motor. Nem tudom milyen állapotban vannak, de a karburátorházat kicseréltük amit a csonkhoz való illesztés előtt lecsiszolt, mert szerinte falsot szívhat ha nem illeszkedik jól.

Azért cserélte csak a házat, mert a donor karbiban az úszót tartó rézből készült kengyel (vagy mi az) eltört, amit majd megforraszt. Gyanakszik még motor szimeringre is, de ezt majd később nézi meg.

Jelenleg az a helyzet, hogy minden rendben lévőnek látszik. A gép könnyen indul, percekig történő járatáskor sem áll le. Hátamra is vettem, vízzel permeteztem, minden oké, de hittük már ezt többször is.

A karburátor, mint írtam, már nem trutyis. A legutóbbi leállás már tiszta karburátorral történt, úgy látszik megszűnt a trutyi utánpótlás.

A szerelőben megbízok, nem pancser.

Köszönöm a tanácsokat és, hogy szántál rám időt.

Előzmény: kaktusz 22 (195)
kaktusz 22 Creative Commons License 2023.07.05 0 0 195

Üdv.! Szerintem gyújtás, de már nem mondok rá bizton semmit sem. A karbitisztítás is bonyodalmat okozott, ha jól emlékszem. Sajnos ez úgy a legegyszerűbb, ha próbára van cseredarab. Ugyanis ez időszakos hiba. Amikor bemelegszik akkor jön elő. Új alkatrész az horror áron van. Esetleg valami elektromos áthúzás is szóba jöhet, ami olcsóbban kijön. De, szerintem a trafó.

Van egy tanácsom! Ezt a motort nézd meg és kérdezd meg, hogy a gyújtás benne van e. Kapsz egy főtengelyt és egy hengert is bagóért. (legfeljebb azokat eladod.) 

https://www.jofogas.hu/csongrad/Maruyama_ms_100_e_permetezo_138589431.htm  Valami hozzáértő szerelőt nézz. Karbitisztogatás után dolgoztál vele?

Előzmény: Falusi1 (194)
Falusi1 Creative Commons License 2023.07.01 0 0 194

Ahogy látom nem nagyon pörög az oldal, pedig most elő kell venni a permetezőket.

 

Már régebben is írtam az Maruyama Md  150-es permetezőmről, most ismét kénytelen vagyok. 

Egy régi, de keveset használt gépről van szó.

Korábban valamilyen ismeretlen eredetű fekete ragacsos anyag okozott gyakori dugulást a karbiban. Ekkor a szerelő kitisztította és egy két permetezést kibírt.

Amit most produkál az még rejtélyesebb. A szerelő állítása szerint dugulása már nem lehet, mert a karbi teljesen tiszta. Amikor összerakta tökéletesen működött. Hosszasan próbálgattuk alapjáraton és fullgázon.

Abban a hitben, hogy most már tényleg jó permetezni akartam, de még mielőtt a vizet beleöntöttem volna, többször kipróbáltam, minden rendben. Ezt követően permetlé bele, indítás, minden oké, megindultam a szőlő sorok felé. Ekkor a motor fordulata elkezdett mutálni, majd néhány másodperc után leállt. 

Szerelő szétszedte, dugulás nincs. Gyertyacsere, benzintank szellőzés kitisztítva. Minden rendben lévőnek látszott. Hosszas próbálgatás, minden rendben. Permetlé bele, indulás a szőlősorokhoz. Motor fordulata elkezd mutálni majd leáll. Az az érzésem mintha a probléma a gép mozgatására jelentkezne.

 

Nem tudom át tudjátok e érezni a helyzetet, de csoda, hogy nem kaptam gutaütést.

Egyszóval van e ötlet a problémára és főleg a megoldásra?

Nem akarom a gépet eldobni, mert aki hallotta működés közben azt kérdezte, hogy ez hol volt eddig hiszen még új.

Amennyiben van valaki, aki kihívásnak tekinti a megoldás megtalálását és nem a határ mellett lakik, hajlandó lennék a gépet elvinni hozzá. (Aszód mellett lakom)

berkes_laszlo Creative Commons License 2023.06.20 0 0 193

Sziasztok! Van nekem egy 21 éves Solo 450-es permetezőm, amely ugyan elindul, de gázadásra fullad. Mi lehet itt a probléma? 

kormos* Creative Commons License 2023.05.15 0 0 192

5600 Ft volt, meg kellet rendelni.

Előzmény: Kapa bácsi (191)
Kapa bácsi Creative Commons License 2023.05.14 0 0 191

Mibe fájt?Semmi sem olcsó ma a Stihlnél.Bár szerintem jobb vele a gép!

Előzmény: kormos* (190)
kormos* Creative Commons License 2023.05.14 0 0 190

Megjött a hosszabbító és tényleg jó nem kell hozzá szivattyú!

Előzmény: Kapa bácsi (185)
kormos* Creative Commons License 2023.04.19 0 0 189

 

Ezt láttátok, hátha valaki még nem?

 

 

"Felelős gyártóként a STIHL úgy döntött, hogy visszahívja és kijavítja az említett gépeket.

Csak szakképzett személyek ismerik fel a sérült lendkereket!

Érintett sorozatszámtartomány: 369259472 – 370391433

Amennyiben Ön 2020/2021-ben SR 430 vagy SR 450 típusú permetezőgépet vásárolt, kérjük, hogy a továbbiakban ne használja gépét!

 

Kérjük, hogy a lendkerék átszerelése ügyében forduljon STIHL szakkereskedőjéhez! A lendkerék cseréje ingyenes."

Kapa bácsi Creative Commons License 2023.04.12 0 0 188

A szivattyú keveri a permetlevet,és minden irányban egyforma a permetezési távolság.A Kertmotornál van pl ott keress rá,és látod mit tud.Bár a kezelésiutasítás is kitér a használatra,hatótávra.

Előzmény: Kapa bácsi (187)
Kapa bácsi Creative Commons License 2023.04.12 0 0 187

A ventilátor tengelyére van téve egy közdarab.Elég húzós árú,ès nem sokat bírt.

Előzmény: kormos* (186)
kormos* Creative Commons License 2023.04.12 0 0 186

Ok, akkor veszek rá egyet, mert fákhoz használom.

 

Egyébként a szivattyút, mi hajtja, hogy működik?

Előzmény: Kapa bácsi (185)
Kapa bácsi Creative Commons License 2023.04.12 0 0 185

Igem,használom.A szivattyúhoz vettem eredetileg,de az szimeringes lett,a hosszabítót rajta hagytam,és használom,jobb vele,mert messzebb van a szórófej.

Előzmény: kormos* (184)
kormos* Creative Commons License 2023.04.10 0 0 184

Stihl Sr 430

Ezt próbálta már valaki, szivattyú készlet nélkül? 

 

https://ulloimotorfuresz.hu/product/stihl-hosszabbito-cso-permetezogepekhez-33-cm-sr-430-sr-450-gepekhez/

berkes_laszlo Creative Commons License 2023.04.10 0 0 183

Sziasztok! Van itt valakinek Solo 450-es permetező gépe? Tavaly vettem egy 20 éves gépet egy ismerőstől, aki már 7 éve nem haszálta. Igazából csak azt szeretném megtudni, hogy ez a típus milyen magasra tud permetezni? A sajátom nekem eléggé gyanús csak azt nem tudom, hogy ez a normál érték vagy a géppel van a gigszer. Köszönöm

Ametist Creative Commons License 2023.03.22 0 0 182

Erre nem is gonoltam :)

Szervizes vagy?

Előzmény: kormos* (181)
kormos* Creative Commons License 2023.03.22 0 0 181

Vidd be szervízbe!

Előzmény: Ametist (180)
Ametist Creative Commons License 2023.03.21 0 0 180

Sziasztok,

Cifarelli M1200 permetezőt szeretném indítani. Ősszel kiürítettem a benzintartályt, most tettem bele friss benzint. A gumiharang felszívja az üzemanyagot. Rántásra indul, de rövid idő múlva leáll, kb. amint kifogy a benzin a karburátorból. Ezt el lehet játszani vele, de nem megy folyamatosan. Hol keressem a hibát, mit javasoltok? 

Robo-35 Creative Commons License 2023.03.20 0 0 179

Sziasztok! 

Kínai 3WF-3 KITŰNŐ 😀motoros permetezőm enyhén szólva is szivat, hátha tud vki okosat mondani. Elindul rendesen szivatóval, de ha kinyitom a levegőt teljesen, akkor fullad és leáll. Szivatón tudok fordulatot is emelni, de csak kis levegő nyitást tűr el, teljesen nyitva így is fullad. Teljes fordulatot nem éri el sztem (hang alapján úgy rémlik) Alapjáraton ketyereg szépen, de csak szivatón... Karbi takarítás, üzemanyag csere megvolt, valakinek van esetleg ötlete? 

Köszönöm előre is 

Drónnal permetező Creative Commons License 2023.02.22 0 0 178

Sziasztok

Akit érdekel az itt tud olvasgatni a drónos permetezés előnyeiről

https://dronnalpermetezo.hu/blog/


10+1 dolog miért éri meg drónnal permetezni:

1. Talajállapottól független alkalmazás
2. Bármilyen növénymagasság esetén alkalmazható
3. Csökkenő növényvédőszer felhasználás
4. Nincs taposási kár
5. Több mint 95%-al kevesebb vízfelhasználás
6. Jobban biztosítja a vegyszereloszlást
7. Csökken a növények stresszhelyzete
8. Szabálytalan táblák és kedvezőtlen viszonyok esetén is alkalmazható
9. Kiváló marketing a gazdaságnak
10. Vadkárelhárítás permetezve
+1. Saját egészségünk megőrzésé

Kapa bácsi Creative Commons License 2023.02.19 0 0 177

Ha a Maruyamával hasonlítof,akkor ez még finomabban porlaszt,és messzebb "visz".Nekem is volt az MD 150.Nem fogyaszt kevesebbet,ha ugyanúgy használod.

Előzmény: kormos* (176)
kormos* Creative Commons License 2023.02.18 0 0 176

6 fokozat van a fúvókán, majd 3-son kezdem aztán majd kiismerem. 

Eddigi tapasztalat, hogy erősebb, jobban fújja a levegőt (nagyobb a légtömeg), mit a régi Maruyama md 150.

Valamint kevesebb keveréket fogyaszt és könnyebb, mivel műanyag az egész. 

Kapa bácsi Creative Commons License 2023.02.18 0 0 175

Hány fúvóka fokozat van rajta?Nekem 5,lemosózáshoz a max fúvóka állás,eleinte mikor a növény zöld felülete kics akkor kis fokozaton,később nagy levél tömegnél már a közepes vagy kicsit nagyobb fokozaton.Főleg szőlőt,gyümölcsöst kezelek vele.Jó gép!Próbáld ki csak vizzel,sok mindenre rájössz a kezelésével kapcsolatban!Gratulálok a vételhez!

Előzmény: kormos* (173)
IsKol Creative Commons License 2023.02.18 0 0 174

3+ az általános és 4 ha "mosni" kell illetve a sebességgel lehet "játszani".

 

Emelkedőn kell egy kicsit kapkodni a lábat, míg lefelé kényelmesebben lehet sétálni.

 

A "mosni" nálam azt jelenti, hogy ha kell (pl. fekete rothadás levéltüneténél) akkor a SteriClean Plant-tel bőségesen lemosom a lombozatot de ugyanígy kellene eljárni kialakult lisztharmat gombatelepek esetén is.

 

Nem használok légterelőt. Teljes lombnál ami csövön kifér.

A Szőlő fórumon ajánlották és nálam bevált.  

Előzmény: kormos* (173)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!