Keresés

Részletes keresés

kaktusz 22 Creative Commons License 2020.11.18 0 0 86

Mert, ha addig megemeli azt a kis súlyú vízoszlopot, akkor az már elég. Az 1.5 m-en már képes folyni rendesen. Maruyama MD-150. Kevésnek találom a betáp. levegőlt

Előzmény: studiod1 (85)
studiod1 Creative Commons License 2020.11.16 0 0 85

Miért kellene 2m magasra nyomnia? a tartály aljától a szórócső felső pontja max 1m körül van. ui: találkoztam már olyannal a tartály tömítés ok volt csak a túlnyomó cső a szűrőnél(oleo) részben eltömődött kitisztítottam s a tulaj örült.

Előzmény: kaktusz 22 (84)
kaktusz 22 Creative Commons License 2020.11.16 0 0 84

Üdv.! A permetszer tartályba bevezetett levegőnyomás az annyira kicsi, hogy az nem tudja a szert felszállítani 2 méter magasra. Pedig a házból a levegő igen nagy nyomással jön ki a szóró felé. Valahogyan fel kéne "turbóznom" a kis csőben lévő nyomást és akkor nem okozna gondot a magassági szórás. Valaki csinált már ilyet?

Kapa bácsi Creative Commons License 2020.11.06 0 0 83

A Solo Mastert ma is gyártják.Ahhoz lehet kapni Buster szivattyút avval hord m magasra.

Előzmény: horvathroli79 (80)
kaktusz 22 Creative Commons License 2020.11.06 0 0 82

A Solo háti permetezőt nem ismerem tapasztalatból. Akinek az van, egy értékelést legyen kedves megosztani. Nekem egy Régi Maruyama van és lehet, hogy veszek egy Solot. Kíváncsi vagyok, hogy melyik a jobb a fákhoz is.

kaktusz 22 Creative Commons License 2020.10.12 0 0 81

Gondolom, hogy az ár miatt kérdezed. A Solo használtan a legjobban tartja az árat. A Maruyama nem annyira, pedig megbízható. A japán nem magassági szóró. A Solo talán jobban hord magasra. De ez nem számottevő. Ez 4-6 méter.  10 méterre az Oleo Mac permetezőt javasolják. Én nem is értem miért kell, mert én a fákat szorítanám vissza. Ha gyümölcsfáról beszélünk. Persze, ha kell a magasság, akkor Oleo Mac.

Előzmény: horvathroli79 (80)
horvathroli79 Creative Commons License 2020.10.10 0 0 80

Sziasztok! 
Esetleg tud valaki véleményt, tapasztalatot mondani a Solo Master 412, vagy a Maruyama md150 permetezőkről? Megbízhatóság, szórási távolság vízszintesen és függőlegesen? Alkatrész ellátottságról. Sajnos nem találtam róla semmit. 😕Érdemes még ezekben a gépekben gondolkodni? 

Gabor781 Creative Commons License 2020.08.29 0 0 79

Sziasztok, oleo mac mb 800 as permetezőre hol tudom felszerelni a bosster szivattyút? Honnan tudom hogy van e benne? 

csk69 Creative Commons License 2020.08.26 0 0 78

Sziasztok! Segítsetek légyszi! Solo port 423 permetezőben most cseréltem gyújtótekercset, mert a régivel nem adott szikrát. Az újjal beindult, járattam kb.2 percet, leállítottam, újra beindítottam, de sajnos 10 mp. múlva leállt és azóta megint nincs szikra. Mi lehet a gond?  Köszi előre is.

Falusi1 Creative Commons License 2020.08.23 0 0 77

20-3477048

Előzmény: Kapa bácsi (76)
Kapa bácsi Creative Commons License 2020.08.23 0 0 76

Berántó kétféle is volt ezeken a gépeken.Legjobb lenne ha adnál egy telszámot,hogy hívhassalak.

Előzmény: Falusi1 (70)
Falusi1 Creative Commons License 2020.08.22 0 0 75

Köszönöm a jókívánságokat, úgy legyen neked is.

Előzmény: habakuk10 (74)
habakuk10 Creative Commons License 2020.08.22 0 0 74

Örülök a végkifejletnek! Ha beteszel a karbi elé egy kis üzemanyagszűrőt, akkor ilyen meglepi nincs.

Óhatatlanul beleeshet piszok a tankba. (hacsak nem szűrős tölcséred van :) Sok gond nélküli permetezést kívánok! (Ennél ez minimum. Nem úgy, mint pl. egy vadi új Straus-nál :):)

Előzmény: Falusi1 (73)
Falusi1 Creative Commons License 2020.08.22 0 0 73

Örömmel tájékoztatlak, hogy  úgy működik a gépem újra, ahogy újkorában.

A benzincsap eltömődése okozta a problémát. A szerelő sűrített levegővel kifújta és szó szerint röpködtek ki belőle a trutyik.

Valóban , ahogyan írtad, két újjal fél gőzzel és rántással már ketyeg is. A gázadásra tökéletesen reagál,  a benzinutánpótlás stabil.

A szerelőnél volt egy kollégája és ő is azt mondta nincs azzal baj a kora ellenére, ezek még meg vannak csinálva.

Egyébként kipróbáltam a függőleges magasságot. Meg van az akár 6 m is nagy gázzal, ha minden rendben működik.

Előzmény: habakuk10 (72)
habakuk10 Creative Commons License 2020.08.22 0 0 72

"de a karburátor az a kb. 40 évvel ezelőtti technikai színvonalat tükrözi, még ha japán is."

Nagyon megfelelő az, ha rendben van! Nekem egy fél rántás az indítón és ketyeg. Soha nem áll le, csak amikor leállítom. Hozzá nem kell nyúlni. Igaz, hogy a benzint mindig leeresztem télre. Látnád az új gépeken lévőket azok hogy működnek!

Előzmény: Falusi1 (69)
habakuk10 Creative Commons License 2020.08.22 0 0 71

Ha mondhatok valamit így, hogy nem látom a géped. Ilyen idős benzines gépeknél a karburátor elkoszolódása sok problémát okoz. A tisztítása nem egyszerű. Sokszor az ultrahangos tisztítás is kevés. ( mindent visz, de tapasztalatom szerint az alumínium vagy spiáter oxidot nem. Ez állandóan lepattog és dugulást okoz. Mechanikusan el kell távolítani minél jobban. Nagy türelmet igénylő dolog.

Előzmény: Falusi1 (69)
Falusi1 Creative Commons License 2020.08.21 0 0 70

Mi már írtunk egymásnak alkatrész ügyben, de akkor nem voltam abban az állapotban, hogy foglalkozni tudtam volna vele. Most viszont elérkezett az idő.

Legfontosabb kérdés, ahogy az előbb írtam, a karburátor, de érdekelne még benzincsap, berántó.

Kérlek írd meg, hogy milyen alkatrész használható még a gépedből. Beszélek a szerelővel és megírom mit kérek közülük.

Amennyiben ezzel megvagyunk megállapodunk, hogyan bonyolítsuk le az üzletet.

Előzmény: Kapa bácsi (63)
Falusi1 Creative Commons License 2020.08.21 0 0 69

Pillanatnyilag nekem a karburátorral van problémám már hosszabb ideje, éppen ma szívatott permetezés közben.

Általában az van, hogy elsőre indul. Alapjáraton jár szépen. Elkezdem a permetezést, majd egy idő után felpörög - gondolom benzinszegénnyé válik a keverék - és megáll. Ezt ma többször is eljátszotta velem, míg végül dolgom végezetlenül feladtam.

Ilyet már korábban is csinált, de egy szerelő kitisztította a karburátort és ideig óráig működött.

Valószínűleg valami oknál fogva akadozik a benzinellátás.

A szerelő azt mondta, hogy a motor hangját öröm hallgatni. Nem kopott, nincs lerakódás, de a karburátor az a kb. 40 évvel ezelőtti technikai színvonalat tükrözi, még ha japán is.

Szóval szükségem lenne egy Maruyama MD 150-es karburátorra.

Ami a függőleges permetmagasságot illeti, nekem újkorában is megállt a permet ha a tartály magassága fölé emeltem a csövet. Ezt már akkor sem értettem teljesen, de erre térjünk vissza később.

Előzmény: habakuk10 (68)
habakuk10 Creative Commons License 2020.08.21 0 0 68

Én a gépet úgy vettem használta és üzemképtelen állapotban. Sajnos nem tudok segíteni a dokumentációban. A szórási távolsággal csak a függőlegessel volt problémám. A ventilátor hiába fújta a levegőt erőteljesen, mert amikor a csövet megemeltem, a folyadék (permetlé) nem tudott a kifolyó fúvókáig feljutni. Csak a tartály magasságáig ha emeltem akkor volt jó. (vízszintesen) Minden részt kitisztítottam (brigeciol nagyon jól oldotta a beszáradt cuccot) Most nagyon jól viszi a permetet. (nem hiába, mert Japán szerkezet :):)

Előzmény: Falusi1 (67)
Falusi1 Creative Commons License 2020.08.21 0 0 67

Hosszas keresgélés után találtam egy elég nehezen kezelhető használati utasítást a Maruyama md 150 dx-ről.

Nem tudom a dx mennyiben különbözik a sima md-től, de a dx-nél a permetlé vízszintes továbbítási távolsága 8 m, a függőlegesé 4.5 m.

Sajnos a gépem használati utasítását már nem találom. Ha valaki tudna egy linket kérem közölje velem.

Előzmény: habakuk10 (66)
habakuk10 Creative Commons License 2020.08.20 0 0 66

Jó lett! Simán viszi az 5 métert. Csak tisztítás kellett neki . 

habakuk10 Creative Commons License 2020.08.05 0 0 65

Ez nem azonos a Maruyama Md-150-el szerintem. Bár a motor az az. Ennek hengeres a tartálya.

Ugyanúgy porozásra is alkalmas. Az egyik kezelőkar azt vezérli. A két oldalt a tartály alatt található a két lamella. Permetlé használatakor a porozó le van dugózva, de a levegő a másiknál megy be. Ott is van egy gumidugó, ami át van fúrva és onnan megy a levegő betáp a tartályba. ( egy gégecsövön a szűrőnél csatlakozik) Na, ez csak lehel. A ventillátortól van megoldva a táplálás. Ott valami nem oké. Meg fogom bontani és megnézem. Ha nem találok semmi bajt, akkor azt a gégecsövet nagyobbra cserélem. (átmérőben) Kap egy 10-est a nyolcas helyett. Úgy gondolom. hogy az tud már annyit, ami kell.

Előzmény: Kapa bácsi (63)
habakuk10 Creative Commons License 2020.08.05 0 0 64

Hát lehet, hogy a magasság leküzdése nehéz neki, de a leveleket pörgeti még 6 m magasan is. Ha a tartály és a permet fúvóka közt leküzdi azt a max. 1.5 m-t permetoszlopban,  (ami semmiség azon a tápcsövön) akkor felvinné símán. A tartályban kéne megfelelően nyomnia a levegőt. Ott valami bibi van szerintem.

Előzmény: Falusi1 (62)
Kapa bácsi Creative Commons License 2020.08.02 0 0 63

Évtizedekig használtam a Maruyama MD 150-t,ez egy kettő az egyben permetező-porozó.Ez jó motorral a legnagyobb szórónyílással 4-5 méterre felvisz!Viz szintesen 6-8 méterre.A levegőt nem lehet állítani rajt,a fordulat adja a levegőt.Még a "szórótölcsért"teljesen előre húzva szűk a szóráskúp,így visz messzire.Több cuccom is maradt hozzá,ha valami érdekel.

Előzmény: habakuk10 (61)
Falusi1 Creative Commons License 2020.08.01 0 0 62

Nekem is Maruyama van, de 4 m-rre  újkorában sem  nyomta fel a permetet, szerintem nem erre vannak tervezve.

Előzmény: habakuk10 (60)
habakuk10 Creative Commons License 2020.08.01 0 0 61

A márka az Armitsu, de nem egészen ilyen. Van egy lamellás állító a tartály alatt.

Előzmény: habakuk10 (60)
habakuk10 Creative Commons License 2020.08.01 0 0 60

Ilyen a gép, mint :---- shinkanzen01  2019.03.16 fényképén. A tartály már lent volt, mert meg kellett hegesztetnem. A levegő betápja a ventillátor házból a háttámla mögött van kiképezve. Megpróbálnám az egész rendszert bővíteni, ha lehet. A dróttal kipiszkálást nem látom esélyesnek, hogy jó legyen.( bár megér egy próbát) A gyári újat sem tudom, hogy mit tud eredetileg. Itt nincs folyadék úgyhogy a tömítettséget azt megoldom. ( legalább kellene nekem 4m függőlegesen amit tudnék kényelmesen szórni)

Előzmény: Kapa bácsi (59)
Kapa bácsi Creative Commons License 2020.08.01 0 0 59

Húzd le a csövet,és egy dróttal tisztítsd ki a cső átjárható kell legyen teljes keresztmetszeten.Ne szedd szét nagyon összetud gyógyulni,meg új tömítés kellene a tartály alá azt meg nehéz szerezni.

Előzmény: habakuk10 (58)
habakuk10 Creative Commons License 2020.07.29 0 0 58

Köszönöm, de ezzel tisztában vagyok. A légbevezető csőnél (a tartályon át van vezetve a felső szűrőig) ellenőrizve csak enyhe "fuvallatot" érezni. Ekkora nyomás az nem ér semmit. Ezt kellene növelnem valahogyan, amennyiben lehet. A ventilátor ház van "megcsapolva" az oldalánál. Még nem szedtem szét, hogy ott hogy néz ki a dolog.

Előzmény: Kapa bácsi (57)
Kapa bácsi Creative Commons License 2020.07.28 0 0 57

Ha a tartály jól zárakkor magasabbra lehet szórni,mint tömítetlen tartállyal.

Előzmény: habakuk10 (56)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!