Keresés

Részletes keresés

spoter Creative Commons License 2023.01.25 0 1 25

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

btamas70 Creative Commons License 2023.01.24 -1 0 24

"igen méltatlan cucc a Hitachi-hoz képest"

 

 

"Te kis csacsi... Hitacsi!":o

 

Nem vennék rá mérget, hogy volt ilyen reklámszlogen, de most mégis határozottan felrémlett;)

Előzmény: gabocza1 (21)
Mono SE Creative Commons License 2023.01.23 -2 2 23

"...30 éve nem volt bekapcsolva"

 

akkor ha kizavartad az egereket, egy hosszú bottal vagy partvisnyéllel nyomd meg az ON gombot fedezékből

Előzmény: spoter (19)
Nizza2 Creative Commons License 2023.01.23 0 0 22

Szerintem ezt AudiJo még túl is becsülte.

Ez nem is HIFI, hanem csak 1 music-center a korszak elejéről.

Érhet olyan 10e-t, ha el akarod adni.

Ha meg nem, akkor használd egészséggel!

Előzmény: spoter (19)
gabocza1 Creative Commons License 2023.01.23 0 1 21

Ennek még gyűjteményi értéke sem nagyon van, egy igen méltatlan cucc a Hitachi-hoz képest...

Előzmény: AudiJo (20)
AudiJo Creative Commons License 2023.01.23 0 1 20

Hitachi-gyűjtőnek talán néhányszor 10eFt-ot, zenehallgatáshoz viszont semmit - sztem!

A gyűjtői áráért külön egységekből jobb hangot lehet kihozni, okosan vásárolva.Azeredeti hangfalak se bánd, a japán konzum gyártók elvétve készítettek hallgatható hangfalat. Ha valamiben, akkor inkább elektronikában voltak erősek, de ez mondjuk erre sem valószínű, hogy igaz - vélhetően a legolcsóbb IC-s végfok, ami könnyen eldurranhat egy 4 ohm-os hangfaltól, a "grafikus ekvalizátor" egy vicc (amin persze csak kínjában röhög az ember), magnó-rádió- lemezjátszó pedig ezeknek megfelelő!

Persze látom, hogy "Made in Taiwan R.O.C.", ahová ekkortájt a japók csak a saját kisöpört raktáraikból adtak alkatrészt a gyártáshoz - olyan is lett! 

Ha már Tied és Neked tetszik a hangja meg a kinézete, akkor inkább tartsd meg Magadnak! Sokkal jobbat az árából úgy sem tudsz vásárolni, hacsak nem találsz egy gyűjtőt, aki épp ebbe szerelmesedett bele - akkor viszont gyorsan add el!:)

AJ

Előzmény: spoter (19)
spoter Creative Commons License 2023.01.22 0 0 19

Sziasztok!

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy a képen látható torony milyen értéket képvisel manapság?

Az eredeti hangfalak nincsenek már meg, de tökéletesen működik ahhoz képest hogy 30 éve nem volt bekapcsolva.

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

 

AudiJo Creative Commons License 2022.09.14 0 0 18

Én is megcsináltam a Darvasék ajánlása alapján, ezért írtam amit írtam.

AJ

Előzmény: btamas70 (17)
btamas70 Creative Commons License 2022.09.14 0 0 17

Ki lehetett azt iktatni forrasztópákával, de nem volt benne köszönet... borzasztóan sávhatárolnak hallatszott. Rögtön meg is hirdettem, bár ennek már legalább 35 éve;)

Előzmény: AudiJo (15)
btamas70 Creative Commons License 2022.09.14 0 0 16

Hát igen, a jófogás, vatera és tsai tele vannak túlárazott használt szórakoztató elektronikával, szórakoztató árakon;)

 

/A hifibe csak nagyon nagy jóindulattal beférő DC2550 pár hozzá való széllel szakszerűen újraperemezve is ritkán szokott elmenni 18-20 ezer felett./

Előzmény: kásaci (14)
AudiJo Creative Commons License 2022.09.14 0 0 15

Tény és való, hogy eléggé szórnak az árak, de több mint 50e-et adni ezért párosért sztem ireális!

Én max. 7-8e-et adnék a 6363-ért (ha nem ismerném, de mivel ismerem, ezért semmi pénzt nem adnék). A 2050-ért max 15e-et, ha nem elöregett, hibátlan a perem és szép a doboza, maximum koarcos, de nincs leütve.

Az, hogy mennyit volt használva nem szempont, ilyen korú készülékben az elkok valószínűleg így is, úgy is kiszáradtak, egyéb passzív alkatrészek sem vsz., hogy gyári értékűek és az aktív elemek sem hiszem, hogy megújultak az elmúlt 40+ esztendő során. És akkor még ott a 6363 kiiktathatatlan loudness-e amivel sztem borzalmas, azt kikötve pedig egyszerűen gyenge! A VT hangfal árát is csak a retro-őrület hajtotta fel!

AJ  

Előzmény: kásaci (14)
kásaci Creative Commons License 2022.09.14 0 0 14

Jó állapotú 6363-at 15 ezer körül láttam.

Ugyancsak jó állapotú 2050-et 38 ezerért.

 

2550 hangfalpárt eredeti hangszórókkal 40 ezerért.

Pedig ezeknél a peremek szoktak behalni, elporladni.

 

Előzmény: nacked blade (13)
nacked blade Creative Commons License 2022.09.11 0 0 13

Videoton

3 utas hangdoboz DC  2050 E

RA 6363 S FM AM stereo receiver erősítős

mit ér ? gyakorlatilag  évente egyszer  használtuk

NB

papsi55 Creative Commons License 2018.03.16 0 0 12

Sziasztok ! Keresek akai emblémát,lehet fém vagy műanyag vagy öntapadós matrica kb 7 mm nagyságú betüvel.Előre is köszi !

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.15 0 0 11

kb annyit ér

Előzmény: lovepe (8)
extrémvastag bőrű vízió Creative Commons License 2016.01.15 0 0 10

Quelle! Ők tettek immunissá a tévéshop jellegű csodákra, ezzel a "hifi" szarral.

 

Előzmény: Pomber Béla (5)
big-dewil Creative Commons License 2016.01.15 0 0 9

ez a lényeg! )))

Előzmény: lovepe (8)
lovepe Creative Commons License 2016.01.15 0 0 8

Sziasztok!

 

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Egy karton sört kihozok belőle:-)

 

 

big-dewil Creative Commons License 2016.01.15 0 0 7

Mondjuk ehhez megwan a gyári hangfala is.

szerintem a watyin kéne eladni esetleg hozzácsapni egy olcso hiwi hangfalat.

tán 30e-t kap ugy érte.

wagy odaadni walamellik rokongyereknek ajándékba, dobozok nélkül, -azt majd xerez hozzá máshonnan. -többet nem ér.

Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.15 0 0 6
Előzmény: lovepe (-)
Pomber Béla Creative Commons License 2016.01.14 0 0 5

Műszaki érdekesség, meg szentimentális emlék. A 70-es években jött divatba a németeknél ez a kombinált cucc, teli volt vele a Quelle katalógus. Az Univerzum egy saját márka volt az egyik ilyen láncnál, tán pont a Quellénél, olyasmi mint most a Metronál az Aro.

Előzmény: lovepe (3)
extrémvastag bőrű vízió Creative Commons License 2016.01.14 0 0 4

Azért mielőtt veszélyes hulladékká nyilvánítod, várd meg valaki hozzáértő véleményét is! Én csak a sajátomat mondtam el, ami nem feltétlenül mérvadó.

Esetleg nézz be a hifi fórumra, hátha. Google meg tudja mondani, hol találod, nekem most nem jut eszembe a címük. 

Előzmény: lovepe (3)
lovepe Creative Commons License 2016.01.14 0 0 3

Köszönöm! Azért kérdeztem, mert most csak a helyet foglalja, és nem tudtam, hogy kuka, vagy érdemes valahol felrakni.

Előzmény: extrémvastag bőrű vízió (2)
extrémvastag bőrű vízió Creative Commons License 2016.01.14 0 0 2

Ebből egyedül a Universum mond valamit. A CrO2 mindössze annyi, hogy a magnója krómos kazettákkal is boldogul, az automatic meg akármi is lehet. Például a lemezjátszó a lemez végére érve nem csak kikapcsol, de a kart is kihúzza a helyére.

 

Én a '80-as években rendeltem, katalógusból egy ilyen gyártmányú "Hi-Fi" Music-centert. Ha mindenük olyan minőségű volt, akkor szerintem érhet vagy ötezret. Tán még annyit sem. 

Előzmény: lovepe (1)
lovepe Creative Commons License 2016.01.14 0 0 1

A márkája Universum CrO2 Automatic. Ez van ráírva.

gabocza1 Creative Commons License 2016.01.14 0 0 0

Nem 0-át, de sokra azért ne számíts...

Előzmény: lovepe (-)
lovepe Creative Commons License 2016.01.14 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

Szüleim a 70-es években vásároltak egy Hifit, ami rádiót, bakelit lemezjátszót és kazettás magnót foglal magában. Nem torony. Édesanyám a 80-as évek elején elpakolta és most került elő. Esztétikailag hibátlan, a műszaki állapotát nem tudom megnézni, mert nincs hangfalam hozzá amit beköthetek. Képet igyekszem csatolni. Érdekel, hogy mennyibe kerülhet amennyiben megfelelő műszaki állapotban van. A fedele is teljesen karcmentes.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!