Keresés

Részletes keresés

Spy der Man Creative Commons License 2023.03.10 0 0 135

Kire gondolt a nyitó?

 

A magyar kocsijaikat szlovákba bejegyeteztokre akik meg buszke is voltak ra?

fák, juh, madár2 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 134

Te meg beégtél. :)

Előzmény: béizwel (126)
halaloszto Creative Commons License 2016.01.13 0 0 132

az a baj velünk, hogy tudunk olvasni, tudunk idegen nyelveken, van internet és utazáskor sem csak az olcsó sör meg a strand érdekel. ezért tisztában vagyunk vele hogy ezek a dolgok hogyan mennek máshol. azokban az országokban, amiknek az alacsony adóit irígyeljük, amelyek fejlettségéről álmodozunk, és amelyekbe költöznek el a fiatalok Magyarországról. és bizony ezekben az országokban a hatóságok támogatják a polgárokat a jogszabályok betartásában.

 

szakállas vicc, de idetartozik: megváltozik a forgalmi rend, hétfőtől egy egyirányú utca a másik irányba egyirányú mint addig. Ha ez egy osztrák kisvárosban történik, akkor az első hétre odaállítanai egy rendőrt a régi bejárathoz, hogy figyelmeztesse a rutinból behajtani akarókat hogy nem lehet. Magyarországon a régi kijárathoz állítják a rendőrt, hogy kiossza a bírságot azoknak akik rutinból közlekednek.

Előzmény: Törölt nick (130)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.13 0 0 131

Én belefáradtam a vitába. Annyira messze vagyunk egymástól és annyira nem értik a piacgazdaságot, hogy az néha már fáj. Feladom. 

Előzmény: ásítósmacska (129)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.13 0 0 130

A tanárok nem adóznak a magántanítványok után, az orvosok az évi 50 milliárdra tippelt hálapénz után, stb., és láthatóan az állam sem akarja beszedni. Csak mindenki sablonosan a minimálbéres csaló vállalkozókat szídja mintha sokan lennének és teljesen ki lehetne őket fehéríteni.

Sok választási lehetőség nincs az említett esetben, szerintem csak az amit 5 pontban leírtam, tök egyszerű, de próbáld meg állami honlapokon összegyűjteni. Más értelmeset senki nem javasolt, URL-t nem írt, NAV-hoz nem fordult, nem ment be.

Előzmény: Törölt nick (127)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.01.13 0 0 129

Ezt az alapvető dolgot sem értik....

 

Elképesztő!

 

Mint ahogy (más topikokon) jönnek az avas kkomcsi dumákkal, hogy a vállalkozó kizsákmányol, meg extraprofit, meg mittomén... Lazán felülemelkednek azon, hogy milliókat beleöl egy vállalkozó abba, hogy egyáltalán fel tudjon venni munkást, és annak legyen hol dolgoznia...

Azt már nem is említem, hogy kb UFO szintű nekik az infó, hogy a befektetett tőke "elmaradt hasznát" (ahhoz képest, hogy ha bankba/kötvénybe/stb tette volna) is ki kell termelnie egy vállalkozásnak...

Na nem sorolom, valszeg te is pontosan tudod.

 

 

Előzmény: Törölt nick (120)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.01.13 -1 0 128

b.kker, ha várni sem vagy képes, akkor legyél gyártósori segédmunkás! Ott aztán jön folyamatosan a szalagon a drót, amit bele kell dugni a csatlakozóba, nem szükséges rá várni.... :-D .-D

 

 

Előzmény: Törölt nick (123)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.13 0 0 127

"Az államnak van szüksége az adóbevételre"

 

Amit mindenkepp be kell fizetnie a magantanitvanyokat vallalo tanarnak es az adsense mellekest keresonek. Akiknek nyilvan szinten szukseguk van a bevetelre, ha egyszer csinaljak... Adozni kotelezo, de van boven valasztasi leheoseg, plane mikro szinten. Tobbek kozott az is dolga a vallalkozoknak, hogy kivalasszak milyen modon adozzanak. A kivalasztas eszkozerol is ok dontenek: szakembert keresnek, bemennek a NAV-hoz, emailt/levelet irnak a NAV-nak, beszelnek mas ugyanolyan/hasonlo tevekenyseget vegzovel. Ez egy ilyen szabad vilag.

Előzmény: Törölt nick (125)
béizwel Creative Commons License 2016.01.13 -1 0 126

Te meg leszoptál egy lovat!

Előzmény: fák, juh, madár2 (114)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.13 0 0 125

Magántanítványokat vállaló tanár, adsense mellékest kereső informatikus alkalmazott, stb., mind egyforma kaptafa, sokezer érintettel.

Az államnak van szüksége az adóbevételre, eltartjuk a NAV alkalmazottakat is, logikus lenne, ha dolgoznának a pénzükért. Ha nem nem.

Előzmény: Törölt nick (124)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.13 0 0 124

Én? Te el vagy tévedve. És ezt harminc éve kinőttem és nem is az én érdekem. Csak ismerem a lehetőségeket. A saját érdekedben magadnak kell keccsölni, mert más nem fog. Itt nincs szakszerv. Ja és miden eset kicsit más. Nincs egy kaptafa. Ez nem az állami mindent elintéz helyetted állás!

 

Komolyan nem értem, mit nem értesz?

Előzmény: Törölt nick (121)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.13 0 0 123

Próbáld ki, kíváncsi vagyok, hogy mennyi időd megy rá, milyen választ kapsz, és mennyibe kerül ez a személyes tájékoztatás az adófizetőknek.

Előzmény: ásítósmacska (119)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.13 0 0 122

Igen, ez meredek, nem kaphatsz olyan választ amire aztán hivatkozhatnál.

Előzmény: ásítósmacska (118)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.13 0 0 121

Próbáld meg, kíváncsi vagyok a válaszra és hogy teljes-e. De ekkor sem egyénileg kellene válaszolgatni, hanem egyszer kitenni a honlapra. Ezért sok az adó mert ilyen pazarló módon költjük.

Előzmény: Törölt nick (116)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.13 0 0 120

Jó lenne az akolmelegben, biztonságban is lenni, meg kockázatmentesen vállalkozónak is, aki többet keres esetenként.  De a vállalkozás alapfeltétele, hogy kockáztass is! 

Előzmény: ásítósmacska (117)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.01.13 0 0 119

Tessék, keresd meg a lakóhelyed illetékes üfsz-t, és kérdezz...

 

https://www.nav.gov.hu/nav/ugyfelszolg/ugyfelszolgalatok

Előzmény: Törölt nick (110)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.01.13 0 0 118

Kapaszkodj meg! Hiába kérsz elvi állásfoglalást, ha le van írva , akkor se mentesülsz egy lehetséges adóhatósági vizsgálat / revízió alól.

Minden esetet egyedileg vizsgálnak, ha gubancot sejtenek...

 

 

Előzmény: Törölt nick (110)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.01.13 0 0 117

Az őfélék még azt is elvárnák, hogy a NAV menjen ki hozzájuk....! És csináljon meg helyettük mindent..

 

Komoylan mondom, milyen vállalkozó az ilyen...???

 

(semmilyen)

 

 

Előzmény: Törölt nick (109)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.13 0 0 116

De nem. Személyesen a felmerült félreértéseket lehet tisztázni azonnal, nem kell tíz levélváltás. De még egyszer: Próbáld meg levélben! (E-mail?)

Előzmény: Törölt nick (110)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.13 0 0 115

Éppen ezért nem is kellene vele "vitatkozni"! Főjön a saját levében!

Előzmény: fák, juh, madár2 (113)
fák, juh, madár2 Creative Commons License 2016.01.13 -1 0 114

Ez a hozzászólásod meg tipikusan előítéletesen rasszista.

Előzmény: béizwel (104)
fák, juh, madár2 Creative Commons License 2016.01.13 -1 0 113

Végig hazudsz. Ugyanis olyanokat állítasz, hogy csak a kedvemért magyaroztál holott már az elején így kezdted amikor még itt sem voltam. Utána jött a gusztustalan fajtázásod. És tipikus sunyi módon mikor felsültél belekzdtél terelésbe azzal, hogy elvitted a témát hazug módon arra, mintha én zsidóznék meg cigányoznék.

Ennyit tudsz.

Vitakultúrából nulla vagy.

Előzmény: béizwel (103)
fák, juh, madár2 Creative Commons License 2016.01.13 -1 0 112

Ja. Ez pont, hogy általánosítás és ezért nem igaz. Köszi. Ennyi.

Ha más tenné ezt akár zsidókkal akár cigányokkal, már itt visítoznál. :)

Előzmény: béizwel (104)
fák, juh, madár2 Creative Commons License 2016.01.13 -1 0 111

Nem zsidóztam. Szmájli nélkül is érthető a szarkazmus, értelmesebb embereknél.

A hsz-em mögé pont, hogy nem illett a szmájli. Mert nem viccből mondtam. Meg kéne értened a különböző jelek használatának lényegét.

Te állítod hazug módon, hogy zsidózok. Ráadásul a végén még pont te fajtázol.

Nem gondolod, hogy visszás a mondandód?

Előzmény: béizwel (103)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.13 0 0 110

Extrém hatékonytalan sokezer érintettet szóban tájékoztatni amikor elég lenne egyszer leírni. Ráadásul annak semmi nyoma nem marad, nincs semmi felelősség, tutira jön utána a büntetés.

A tanár esete a létező legegyszerűbb példa volt, arra sem tudtál válaszolni, sem weblapot mutatni, sem leírni a tudnivalókat. A lángossütő bonyolultságú ügybe bele sem érdemes kezdeni.

Előzmény: Törölt nick (109)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.13 -1 0 109

Képes rá.:)))


De komolyan nem értem, miért nem lehet bemenni a NAV-hoz és megkérdezni mit is tehet, ha ez meg az van. Ha már arra képtelen tanár létére, hogy a neten utánajárjon. Egyre ne számítson, hogy a NAV elvégzi helyette az adminisztrációt! Ja meg arra se, hogy ők optimalizálják az adózását. Bár havi pár tízezer forinton nem sokat lehet optimalizálni.

Előzmény: ásítósmacska (102)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.13 0 0 108

Így járt.:)))

Előzmény: fák, juh, madár2 (99)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.13 0 0 107

Valahol sejtettem, hogy nem annyira vállalkozott itthon és más országokban, hogy tudja ott mennyivel jobb.

Előzmény: fák, juh, madár2 (87)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.13 0 0 106

Ahogy mondod.

Előzmény: fák, juh, madár2 (86)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.13 -1 0 105

Én még erre konkréten nem is gondoltam. Nem ebben a körben mozgok, de azt tudtam, hogy lehet áfamentesen minimális adminisztrációval adózni. És erről egészen biztos adnak felvilágosítást a NAV-nál, ha bemegy és kérdez. De talán mailben is, vagy megnézheted a honlapjukon. Aki erre se képes, az mire akar vállalkozó lenni?

Előzmény: PermanentDestructor (69)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!