Keresés

Részletes keresés

garazsadmin (X) 2018.02.24 0 0 86

Szeretne kihozni minél többet garázsából, tárolójából? Hirdessen nálunk ingyenesen (bérbeadásra vagy értékesítésre)! Oldalunkon  garázsát, tárolóját befektetőként is keresik! www.garazs.com  

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.19 0 0 85

Cityhome "E" épület 2. emeletén kiadnám vagy eladnám tárolómat.

Bérleti díja: 100.000/év vagy 30.000/negyedév.

Eladási ára: 1.2mFt.

További információ: 20/2834953 számon. Köszönöm!

Előzmény: majorita3 (84)
majorita3 Creative Commons License 2017.09.11 0 0 84

Kedves Tulajdonos,

tárolót keresek megvételre, vagy esetleg bérelnék.

 

06 30 9510803

mimyke Creative Commons License 2017.07.31 0 0 83

Sziasztok! 

Egy olyan szolgáltatást szeretnék ajánlani, amely már évi 9000 Ft-tól biztosítja ingóságaidat teljes körűen.  Amennyiben érdekel az ajánlat keress meg egy díjmentes tájékoztatóért. 

brigitta.grill@outlook.hu

malakolako Creative Commons License 2017.05.17 0 0 82

Én másik Metrodom házban vettem lakást, ezért nem tudom, hogy a City Home mennyire zajos, de a kertre nézőek szerintem ott is csendesebbek. A házat időben átadták, jelzálogot törölték, minőség, garancia rendben van. Közös költségben minden benne van, amit írtál, a közös költség összegét a honlapon az egyes házaknál  megadják.

ST12 Creative Commons License 2017.03.26 0 0 81

Sziasztok!

Nagyon érdekelne lakásvásárlás a city home lakóparkban, de tartok a mellette lévő Budapest Parktól. Arról szeretnék érdeklődni, hogy mennyire zavaró, mennyire hallatszik be? Azt hallottam a közelben élőktől, hogy főleg a koncertek utáni hajnalig tartó bulik nagyon kellemetlenek. 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Lakásfelmérés Creative Commons License 2017.03.11 0 0 80

Kedves Lakók!

 

Első saját lakásom keresem, ezért szeretném a segítésüket kérni, hogy felmérhessem melyik lakópark mit kínál milyen költségekért cserébe. Más fórumokon is érdeklődtem az ott élőktől, hogy kicsit többet tudjak meg a lakások állapotáról és az ingatlankezelésekről,  milyen ott lakni. 

Szeretném tudni, hogy mi van a közös költségben? Szemét díj; biztosítás; a közös képviselő, könyvelő, takarító, kertész bére, közös helyiségek világítása, kamerák ktg-ge. Ha valakinek van valami kimutatása,amit megosztana velem, annak nagyon megköszönném.

 

Előre is köszönöm a segítséget.

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.23 0 0 79

Sziasztok!

 

Épp dilemmázok hogy lakást vásároljak-e a Metrodomnál, a Metrodom Park C-ben. Örülnék ha tudnátok segíteni és megosztanátok velem a véleményeiteket,ugyanis hétfőig el kell dontenem a szándékomat. A kérdéseim a következőek lennének:

 

1. Időben felépülnek a házaik?

2.Birtokbavétel után eltörölték a jelzálogot a lakásrol?

3.Volt valakinél esetleg méreteltérés az átadott lakásban? Ha pozitiv iranyu volt akkor ki kellett fizetni?

4.Milyen minőségűek a lakások?

 

 

Segítségeteket és válaszaitokat előre is köszönöm!

 

Üdv, Zsófi

malakolako Creative Commons License 2016.11.24 0 0 78

Mi a Szent László úti Metrodom épületben lakunk tavasz óta és szerintem  semmi baj nincs a minőséggel. Beköltözés előtt voltak bejárások, amikor jelezhettük a hibákat és mindent kijavítottak. Szerintem egy használt lakásnál sokkal nagyobb a rizikó, ott ha megvetted, nincs kihez menni, ha utólag derül ki, hogy baj van. Van egy csomó házuk, ami már elkészült, simán meg tudjátok nézni.

antibes9 Creative Commons License 2016.11.10 0 0 77

Sziasztok!

 

Garanciális problémák engem is érdekelnénk.

Felső lakást néznénk,ami tetszik,de eléggé félek a beázástól..Mennyire kell a Metrodom lakásaiban tartani tőle?

Célszerűbb alacsonyan szinten lévőt venni?

Úgy néz ki,hogy a kb.hasonló adottságokkal rendelkző lakás,legfelső szinten drágább,mint lentebb

panya1978 Creative Commons License 2016.11.08 0 0 76

Sziasztok 

 

Engem is érdekelne milyen garanciális problémák ezek és melyik ütemben vannak? Mi a H vagy I ütemet nézzük éppen de ez elég riasztó hogy gyenge minőségről írsz, stb.

Előzmény: wanoo (75)
wanoo Creative Commons License 2016.10.24 0 0 75

Tapasztalat: a minőség elég gyenge, az üzemeltetés sok kívánnivalót hagy maga után, sok a garanciális probléma, szóval én keresnék egy lehetőleg már meglévő épületet és ott körbejárnám, és ott vásárolnék.

Ajánlott mesterrel biztosan nem dolgoztatnék.

Előzmény: odon_a (74)
odon_a Creative Commons License 2016.09.20 0 0 74

Üdvözlök Mindenkit!

 

Kicsit megtörném az aktualitása miatt érthető módon kicsit egyoldalúvá vált beszélgetést.

Lakást szeretnék vásárolni ebben a lakóparkban, és várok véleményt, mire érdemes figyelni, kinek milyen tapasztalata van. Voltak-e (az ÁFA-n kívül) negatív tapasztalatok a kivitelezővel, kivitelezéssel kapcsolatban? Érdemes-e az általuk ajánlott mesterekkel (asztalos, stb) dolgoztatni? Stb.

 

Köszönettel

Csabi

Gyuripapika Creative Commons License 2016.06.15 0 0 73

Szia!

Szerintem fogadd el, én is így tettem, azóta nyugodt vagyok.

Nem várt lóvé így kell értékelni sztem.

 

Előzmény: Vilcsi13 (72)
Vilcsi13 Creative Commons License 2016.06.12 0 0 72

Kedves Afa karosultak. En is Kozzetek tartozom.Metrodom Ambrus utca 5.Nem tudom hogyan jarjak el veluk.Megkaptam ajanlatukat.Beszeltem ugyveddel,Ado szakertovel.Eggyik eggyet mond a masik mast mond.Junius 17-re valaszt kell adnom a metrodomnak.Elfogadom vagy nem ajanlatukat.Ott van az az 50%.az az elszamolas amit kuldtek.Ami nekem nem tetszik.Van aki elfogadta a Metrodom ajanlatat,Valaki megkototte veluk az uj szerzodest?Vagy perelnek.Ujjabb fejlemeny van-e.Peres iteletek vannak- e mar.Az Adoszaerto azt mondta ne reagaljak az ajanlatukra.Az ugyved hogy pereljek ami eltarthat vagy masfel ket evig addig nincs lakas .A pert vagy meg nyerem  de  nagy esely van ra hogy megnyerem.De ha elveszitem kb.egy millioba kerul a pereskedes.Kerlek szepen kuld el nekem is a szamolasi utmutatot.En romaniai vagyok es nem szeretnem ha adocsalassal kapnanak el .Udvozletem

Előzmény: Metrodom (67)
Pirike740213 Creative Commons License 2016.04.08 0 0 71

Magyar  tulajdonosok? :) Biztosan, de egy kicsit kerülő úton keresztül..

 

MELENDI HOLDINGS Limited Gibraltár

Előzmény: csipkerozsa111 (70)
csipkerozsa111 Creative Commons License 2016.04.08 0 0 70

 

 

Áfa károsultakat várjuk ide ötletelésre, hogyan léphetünk fel együtt.

https://www.facebook.com/groups/1547300878914433/?fref=ts

Különböző cégektől lakást vásárlók gyűltek itt össze, hoyg megosszák a tapasztalataikat és együttesen lépjenek fel.

 

Kondorosi vevőként nagyon örülnék (és a többiek is) egy ilyen felajánlásnak, de velünk szóba sem állnak.

Ezt sokkal tisztességesebb, mint, amit velünk csinálnak (a magyar tulajdonosok...).

 

byalexfun Creative Commons License 2016.04.07 0 0 69

Én is így számoltam először. Ezt el is küldtem nekik.Semmit nem reagáltak, csak a szokásos navos állásfoglalásos hablaty... Igaz, én a teljes áfa különbözetet kértem. Hiába...

 

Ha a mostani ajánlatot nem fogadjuk el, vagy ellenajánlatot teszünk, akkor ragaszkodnak az eredeti bruttó árhoz.

 

Látom megelent itt a cégtől is valaki.

 

Ezúton gratulálok a cég izraeli befetetőinek, ez a húzás igen jól hoz majd a konyhára, nem is beszélve a Babér utcai projekt 650 ezres négyzetméter áràról 5 % áfa tartalom mellett.

 

Csak nehogy a végén gazdasági erőfölénnyel való visszaélés legyen a dologból...

Azért látható, hogy a magyar igazságszolgáltatásban még maradt némi becsület, nem mindenki fideszempés csinovnyik.

Előzmény: tenyo (65)
flipoo Creative Commons License 2016.04.06 0 0 68

"felajánlunk"... azért ne mártírkodjanak ennyire, mert mindenki tudja, hogy még így is tisztességtelen az ajánlat...

Előzmény: Metrodom (67)
Metrodom Creative Commons License 2016.04.06 0 0 67

Bárkinek, aki nem érti az elszámolást, megküldjük a lépéseket, és a képletet tartalmazó excel táblázatot, amibe a bruttó vételárat és az eddigi befizetéseket beírva látni lehet a teljes elszámolást! Ettől függetlenül javasoljuk mindenkinek annak átgondolását, mi a realitása annak, hogy felajánlunk egy milliós nagyságrendű árcsökkentést, de úgy, hogy közben több 100 embert próbálunk egy viszonylag "csekély" összeggel átverni, hogy azon "kereshessünk"...

tenyo Creative Commons License 2016.04.04 0 0 66

bocs: a szorzó 0,2126   a 0,26 helyett

tenyo Creative Commons License 2016.04.04 0 0 65

Azért javaslom a sorstársaimnak hogy számoljunk egy kicsit utána...

Mert már az  az "összeg " sincs korrektül kiszámítva a Metr...   dom részéről amit KETTÉ oszt...

A kalkuláció "normális " menete ez lenne:

-az eredeti bruttó vételárból kivonjuk az eddig kifizetett két törlesztő részletet

-így megkapjuk a bruttó záró (III ) törlesztő részletet...

 

De most ennek a nettósításában az eladó trükközik...

Mert normális esetben azt kellene, hogy: - kiszámítom a bruttó összeg 27%-os ÁFA tartalmát eképpen:

Bruttó záró részlet X 0,26, lásd 2007 ÁFA törvény  CXXVII   83§,....

Ezt kivonom a bruttóból és megkapom a nettót...

És az újonnan kapott nettóra teszem rá az 5% új ÁFA-t---MERT EZ  A NORMÁLIS  számítási  MENET ..

És ez lenne az aktuális tartozásom ,amit aztán megosztunk KETTŐBE...(Egyébként miért is kellene megosztanom???)

Kérem végezzétek el ezt a számítást...

Én egy 15 Millió körüli eredeti  bruttó  árra   110 ezer Ft-os különbséget kaptam---persze a vevő kárára...

Mert ő ott csúsztatott hogy úgy próbálta  kijavítani az új ÁFÁ-ra a régi ÁFÁT, hogy esze ágában sem volt visszatérni az eredeti nettó árra... Persze így bevállalt egy matematikai és pénzügyi kalkulációs nonszenszet is...

Ezért megbuktatnak az iskolában, de a mindennapi életben jutalmat adnak...Mert jó trükk az emberek átverésére...

 

barba6 Creative Commons License 2016.04.01 0 0 64

Javaslom mindenki beszéljen az ügyvédjével vagy ügyvéddel és osszuk meg egymással, hogy mit tanácsolnak. A NAV állásfoglalás nem ítélkezik, hogy kinek van igaza, nem is lenne joga rá. A szerzédés pedig tartalmazza az ÁFA mértékét, ami 27 %-a a vételárnak. Adott esetben alakítsunk pertársaságot. A közös megegyezéssel való szerződés módosítást, előre menekülés, mert ezzel a vevő "önként" megajándékozza az eladót egy bizonyos összeggel, ami nem őt illetné, ezzel lemond még az esélyéről is, hogy a pénzét később visszakapja!

béksa Creative Commons License 2016.03.31 0 0 63

Oké. Arról próbállak meggyőzni, hogy nézd a pohár teli felét. Megcsinálhatták volna, hogy semmit nem adnak, hiszen az Nac állásfoglalása feljogosíaná őket erre. A többi fejlesztő semmit nem adott. Ez egy olyan helyzet, amire egyik fél sem számított így, szerintem, hogy ezt a váratlan  pénzt megfelezzük, korrekt. (Főleg, hogy az Apeh és így  a törvény a beruházónak ítéli.)

Előzmény: Lallerxy (62)
Lallerxy Creative Commons License 2016.03.31 0 0 62

"Ha közben 40%-ra emelték volna az áfát, akkor is az eredeti bruttó árat kellene fizetnünk"

 

Ha megnézed a szerződésed benne van ha olyan módon változik meg a piaci helyzet ami hátrányos akkor annak költségét a vevő viseli.

Előzmény: béksa (61)
béksa Creative Commons License 2016.03.31 0 0 61

Szerett kormányunk szarul fogalmazta meg a törvényt, jobban mondva egyáltalán nem a vevőkre gondolt, amikor a törvényt hozta és azóta sem tett semmit, hogy a törvényt módosítsa, mert nem érdekli őket ez a párszáz ember. A törvény szerint pedig a bruttó árat kell fizetni, mivel az van a szerződésben. Idegesítő, mert akár nettó+ áfával is szerződhettünk volna, de nem. Az Apeh ugyanezt mondja,ezért örülök az 50%-nak, mert simán megtehették volna, hoyg semmit nem adnak, ahogy az összes többi cég. A facebook fórumon a Cordiások és a Kondorosiak szívesen elfogadnának egy ilyne ajánlatot. 

Ennyi. Ha közben 40%-ra emelték volna az áfát, akkor is az eredeti bruttó árat kellene fizetnünk és fogadjunk, hogy senki nem verné a az asztalt, hogy többet fizessen.

Előzmény: Lallerxy (60)
Lallerxy Creative Commons License 2016.03.30 0 0 60

Vagyis szerinted az rendben van, hogy aláírtál egy szerződést aminek 27% volt az áfatartalma majd azt törvényileg módosítják 5% ra (nyilván aki nem bennfentes nem számított rá) majd azt mondja az eladó, hogy rendben van igaz ugyan, hogy eredetileg én befizetem utánad a 27% áfát, de ha már így alakult akkor fizess nekem 5%+11% áfát ami után és csak 5% fizetek be mert különben nem módosítom a szerződést?

Kérdem én egy áfatörvény módosításon a beruházó miért is szeretne nyerészkedni? Eredetileg ha 27% akkor az egészet befizette volna. Ha az áfa nőtt volna akkor azt is én fizetem. Vagy esetleg gálánsan az eladó azt mondta volna semmi gond én átvállalom a felét? Aligha.Most csak 5% de ő további 11% még meg akar tartani. Kérdezem ismét, hogy miért is?

Ő eredetileg úgy alakította ki a lakások árát, hogy abba belekalkulálta a nyereségét. Ez a törvény abban kedvez az eladónak/beruházónak, hogy lenyomja az ingatlan árát, hogy olcsóbban jussanak a vevők az ingatlanhoz és javuljon a vásárlói hajlandóság. Az más kérdés, hogy persze ezen felbuzdulva kb semmit nem változtak az árak. Mi esetünkben az (lenne) a szerencsés helyzet, hogy pont olyan időszakban vásároltunk ingatlant amikor már adott volt az ár ezért nem tud vele trükközni az eladó. Hát így akar kompenzálni.

 

Az, hogy tavaly aláírtunk egy szerződést és most azzal jönnek, hogy örüljél, hogy kevesebbet fizethetsz mert amúgy meg több lenne ez nem kifogás hanem az a felfogás ami abból ered, hogy itt mindenki azt csinál amit akar. És most is majd inkább lapítanak a vevők ahelyett, hogy pofán röhögnénk az eladót és azért vagyunk pár százan már most akik metrodomosok. Az meg, hogy semelyik másik cég sem ad semmit engem nem érdekel. Ez is csak az előzőekben leírtakat igazolja.

Előzmény: béksa (59)
béksa Creative Commons License 2016.03.29 0 0 59

Mi is a semmiért fizetünk kevesebbet. Én legalábbis nem számítottam rá, hogy kevesebbet kel majd fizetnem, mint, amit tavaly aláírtam. Én ezt pozitívumként fogom fel, semelyik másik cég nem ad egy fillért sem. Szerintem nem tették voln aközzé, hogy megkapták az állásfoglalást, ha el akarnák titkolni. Egyébként, amikor bemegyünk aláírni, gondolom, hogy megnézhetjük. A törvényt szövegezték rosszul.

Előzmény: byalexfun (58)
byalexfun Creative Commons License 2016.03.29 0 0 58

Nagyjából erről van szó igen. Módosul a bruttó vételár úgy, hogy kiszámolja az eredeti bruttó vételárból a nettó értéket 27% áfával, majd 5 % áfával is, ezután kivonja a két értéket egymásból, és ami kijön neki nettó ár különbözet, azt levonja az eredeti bruttó árból. Ez lesz az új bruttó ár. 

 

Így csinálták meg, ez lesz az ajánlat. Levélben is elküldi, és április 25-ig ad határidőt az elfogadásra.

 

A semminél jobb azért nekünk, viszont szép extraprofit nekik a semmiért.

Előzmény: Lallerxy (57)
Lallerxy Creative Commons License 2016.03.29 0 0 57

Egészen pontosan ez mit is jelent? Van egyszer az 5% áfás ár amit alkalmazni kell(ene) és azt mondja, hogy akkor módosítja a szerződést a 27% áfás árról ha a fennmaradó 22% felét vagyis 11% ot még neki adsz? Remélem félre értem a dolgot mert ha nem az komoly probléma.

Előzmény: byalexfun (54)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!