Keresés

Részletes keresés

Traubi Creative Commons License 2016.01.15 0 0 10

Hogy sikerül előkukáznod egy 2 éves cikket?

 

Egyébként nem világos nekem. A 100e eu fölötti részt bukás esetén eddig is bukta.

Előzmény: Termelékeny burgerforgató (-)
pert2 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 9

Ha nem mentik meg a bankot a 100 ezer euró feletti betétesek, akkor csődbe megy és úgyis elvész a 100 ezer euro feletti rész. Én egyébként maximum 90 ezer eurót tartok egy bankban, a többit ha lenne akkor átpakolnám egy másik bankba - egyébként se egészséges az összes pénzt egy helyen tárolni.

Előzmény: Termelékeny burgerforgató (-)
anticonstitutionelle Creative Commons License 2016.01.01 -1 0 8

nem tudom mit ittál tegnap, de én inkább nem kérek belőle.

Előzmény: lxt (7)
lxt Creative Commons License 2016.01.01 0 1 7

Krízis

 

Jól értem a szolgáltatás lényegét? Megőrzi, befekteti és még nekem kamatozik? A pénz dolgozik helyettem? Remek, pont erre gondoltam. Akkor legyen olyan kedves akkumulálni és feltranszformálni vagy mi, ezt a, khm nem szerény értéktöbbletet; a lényeg... engem nem érdekel, az, hogy kitől, honnan, milyen módon veszik el, csak teljesítsék, amit vállaltak. Nem vagyok ideges. De azért lássuk be, ennyiből csak a mai árfolyamon, az annyi mint: 2 km3 tiszai homokot tudnék vásárolni, vagy 27 vagon, anyagában antibakteriális zoknit. Mi az a krízis? Egy rejtett dimenzió? Valamiféle pénzügyi fekete lyuk? Hogyhogy nem tudják. Ezt az egész hóbelevancot, végül is nem mi találtuk ki – magunknak? Hogy mindig legyen az az Isten barma, aki ezt az egészet, szóval hogy a kamatomat finanszírozza? Most mit mosolyog? Nem, nem kérek cukrot.

lekváros abrosz Creative Commons License 2016.01.01 0 0 6

szerintem is elfogadható, a bankbuktákat állami pénzből kistafírozni a rosszabb megoldás

 

Előzmény: anticonstitutionelle (5)
anticonstitutionelle Creative Commons License 2016.01.01 0 0 5

"ha van a bank mögött van oba, csődre valami biztosítás, stb, és ott az állam a végén.."

 

Direkt azért írtam a nagy pénzt hogy ezt a kérdést elkerüljem. 100 Ezer EUR feletti részre gondoltam, ami nincs biztosítva.

 

Az én adómból ne fizessenek milliomosnak kártérítést. Szórja szét a pénzét több helyre, ahogy én se teszem minden megtakarításom MOL részvénybe.

Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.01 0 0 4

"Nagyon helyes lépés végre. Aki nagy pénzt rak a bankba, viselje a kockázatot."

 

ezt itt logikailag nem nagyon értem..

 

a betétes a becsülettel leadózott pénzéből még fizesse ki az esetleges bankbunktát is, ha kell? (a nagy pénz fogalma meg relatív)

 

miért fizessen, és miért ő fizessen, ha van a bank mögött van oba, csődre valami biztosítás, stb, és ott az állam a végén..

eddig a betétes nem "kockáztatott" most ezek szerint a banki kamatokért kockáztatni is kell?

 

ez kb hasonló, mintha veszel valami szolgáltatást, ami fut valami platformon, (amit nem is látsz) és szólnának, hogy a platformnak felmerült x költsége, legyél kedves beszállni.. te azt már kifizetted akkor amikor megvetted a szolgáltatást, szerintem a bankoknál pont uígy kellene működni a dolognak..

(először levonnak mindent, ami el lehet és/vagy kötelező "kőcségelni" és utána mondják meg nagy kegyesen, hogy a kamat 1,1 vagy 1,2 % a betett pénzedre)

Előzmény: anticonstitutionelle (3)
anticonstitutionelle Creative Commons License 2015.12.31 0 1 3

miért miből kéne menteni? a minimálbéres adójából?

 

Nagyon helyes lépés végre. Aki nagy pénzt rak a bankba, viselje a kockázatot.

 

 

Előzmény: Termelékeny burgerforgató (-)
Pomber Béla Creative Commons License 2015.12.31 0 0 2

Minek tartasz ennyi pénzt a bankban?

Előzmény: Termelékeny burgerforgató (-)
_Bolhás_ Creative Commons License 2015.12.31 0 0 1

A ciprusi tizedelés idején megmondtam, hogy az csak főpróba volt.

Előzmény: Termelékeny burgerforgató (-)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.30 0 0 0

0rban? :-)

Előzmény: Termelékeny burgerforgató (-)
Termelékeny burgerforgató Creative Commons License 2015.12.30 0 0 topiknyitó

http://www.europarl.europa.eu/news/en/news-room/20131212IPR30702/Deal-reached-on-bank-“bail-in-directive”

Krízis esetén a 100 ezer euró feletti betétesek is "beszállnak" a kártalanításba

Egyszerűen megsarcolják a betéteket! Felháborító!

Miért nem tüntet ez ellen senki? Ilyen hülyék az emberek?

Törvényesítve lett a szabad rablás, 2 nap múlva pedig már bármikor működhet a gyakorlatban is!

ELfogadhatatlan!

 

Te mit szólsz ehhez? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!