Keresés

Részletes keresés

aco1977 Creative Commons License 2023.01.25 0 0 51

Ez a prohardver tényleg teljesen igénytelen, részlehajló, buta moderációval rendelkezik, a fizetett és haveri hozzászólóknak mindent lehet, személyeskedés, trollkodás, minden mehet.

Nem véletlen, hogy évek alatt eltűntek róla az igazi szakemberek, már a hozzáértés sincs meg.

XNC Creative Commons License 2020.09.13 0 0 50

Még a hatóságokkal is mernek packázni:

 

"Tisztelt Hatóságok! A koronavírus miatt ideiglenesen nem tudunk személyesen küldeményt átvenni, kérjük, hogy leveleiket lehetőség szerint elektronikusan küldjék el a cégkapunk hivatalos tárhelyére...."

Törölt nick Creative Commons License 2020.03.30 0 0 49

Afrikanizálódott balkán immár...

Előzmény: XNC (46)
XNC Creative Commons License 2020.03.30 0 0 48

Hát ez 1 reklámoldal.

 

Az, hogy az emberekkel mi van; arra nagyívben tesznek.

A lényeg, hogy a szponzorált cikkek megjelenjenek rajta.

XNC Creative Commons License 2020.02.24 0 0 47

Azt még érdemes tudnotok a cégről, hogy amikor jogvitánk támadt vele;

gyakorlatilag még csak tárgyalóasztalhoz sem ültek.

XNC Creative Commons License 2020.02.17 0 0 46

Na az a baj, hogy 1 demokráciában ennek nem így kellene működnie.

Csak hát ez itt a balkán..........

Előzmény: Zeki_ (10)
XNC Creative Commons License 2020.02.17 0 0 45

Ejha, jó hosszúra fogtátok....

Törölt nick Creative Commons License 2020.02.15 0 1 44

Az egész már több, mint 20 éve elkezdődött a magyar web-en... Nyilván onnantól megy a színvonal lefelé, amikortól a bugrisok felfedezték a netet, megértették mi az, hogy számítógép, legyen az bármilyen mobileszköz, majd 5 évre rá turbó fokozatra kapcsolt, mert már akkor mobiltelefonon is lehetett netezni illetve mégtöbb sutyerák fért nethez és kezdte úgy-ahogy alap szinten, de tudni "használni"... Na akkor jelenthettük ki, hogy a "trollok győztek"... Ekkor eljött a sötét kor, az első öt év magyar net-aranykor végetért; és e korszak egyre feketedett... mai napig tart...

Aztán még 5 év, és elkezdtek az országból az értelmes, szakértő emberek menekülni, tudjuk miért... ez még lejjebb tolta a fórumokat. Az első nyilván pont ez a hely volt, ahol most társalgunk ugyebár, csak ez már olyan régi, hogy kb 15 év tetszhalál és troll dominancia után (ebben jelentősen a modik is ugyebár), pár éve elkezdett éledezni, néhány normálisabb ember fel-fel bukkan, persze ha beleszalad megint egy trollba (ill arrogáns önkény-modiba), máris jegeli megint pár évre... Szóval indexről kezdett terjedni ez a fertőzés a magyar neten (de nyilván külföldön is sokfelé ez van, bár tudom, a net nemzetközi, legalábbis az euroatlanti civilizációban), de nem mindegy hogy mondjuk dán, kanadai, új-zélandi oldalakon (fórumokban) szörfözöl, ahol teljes korrektség, és kulturáltság és egymás tisztelete van; vagy éppen kelet-európai rémálom helyeken, mint mi, vagy vannak ugyebár még vadabb helyek is (pl oroszok, törökök, kínaiak, bár utóbbiban már a cenzúra, ami dominál nem is annyira a trollság, azaz maga az állam a főtroll), amiket lehetne még hosszan sorolni... szóval mi még ezzel a helyzettel is (alsó) középmezőny környékén vagyunk (Ahogy sok más téren is). Na szóval az igénye magyar net közösség zárt fórumokon cseveg már legalább 15 éve, tehát kívülről nem látsz semmi, a beírásokat sem regelés nélkül ugyebár, nincsenek reklámok, nyilván akkora tömeg sem, de a trollok ki vannak szűrve... ami bármit megér... lehet nyugodtan kulturáltan tematizáltan fecserészni, akinek igénye van rá... Mivel szakfórumok általában, ha nem értesz hozzá, vagy csak ugatod a dolgot, mégis belekotyogsz, akkor azért ott is leolt egy-két szaki, hogy hagyd már abba mert cinkes amit csinálsz...
A PH fórumon természetesen minden második jelenlevő arcoskodó, suttyó önjelölt szakértő troll; node ma már hol nem? Minden nyílt és viszonylag forgalmas fórumon ugyanez megy sajnos... A Facebook egyébként a kisebbeket teljesen kivégezte, hiszen kvázi átment oda mindenki és ott gyakják egymást... talán pont ettől tisztult kicsit ez az Index is... csekély forgalom, és tán csak emiatt, de nincs olyan acsarkodás már... Kereskedésre egy szintig a Hardverapró szerintem még mindig megfelel; annyi, hogy nem kell nagyon törekedni csevegésre... Nyilván a nagy számok törvénye alapján, ha arra helyre építi valaki a bizniszét, és csak vagy főleg ott ad-vesz, akkor a nagy számok törvénye alapján, illetve a kútra járó korsó elve alapján is bele fog szaladni elég hamar egy (vagy több) seggfejbe szinte végzetszerűen. A tiltást csak utólag tudod megcsinálni, szóval azzal sokra nem mész, ha már csak egy kortyot is nyelned kellett a epés fekáliából, amit rádhányt... de hát ezt a kockázatot vállalni kell a nemes célért... mert azért csak van előnye, legyen bármily aljadék is egy ilyen hely, mert el lehet passzolni a cuccot, mégha öklendezve is néha... nemde? Nyilván a fórumot ott (is) felejteni kell természetesen... Okosabb saját kis webshop-ot csinálni, ha az ember nagyüzemben kereskedne, még használt cuccra is... mint ilyen alja, troll-lepte helyeken enni a kefét, nem éri meg hogy idő előtt szívroham vigyen el... egyelőre ők győztek, tobzódnak mindenütt, ahol csak lehetséges, és élvezik...
Természetesen elvileg a vezetőségen illetve tulajdonosi körön is múlik, hogy elvadul, pöcegödörré válik egy szájt vagy sem, azonban mivel urambátyám bugris országban vegetálunk, ahol szinte minden vezetői és tulajdonosi posztot dilettánsok bitorolnak, nem kellene meglepődni azon, hogy a magukfajta véglényeket tolják be mindenhová, akár moderátornak is, és ugyebár mivel a főnökúr pici gyerekecskéje, mindent szabad neki... elég hamar oligarcháskodni kezd a kretén, de nem muszáj elviselnünk, mert lehet bojkottálni ill igonorálni helyeket ugyebár...

Előzmény: MiaG00 (43)
MiaG00 Creative Commons License 2020.02.15 -1 1 43

Látom nem mai a téma. Nem azért szólok hozzá, hogy sajnálkozzak én is rajtuk. De ha pár ember olvassa az itt összegyűlt hozzászólásokat, már megérte. Mert akkor ők legalább messze elkerülik az egész PH!-t úgy ahogy van.

Én valamikor 2003ban regisztráltam oda, mondanom sem kell, éveken keresztül a legjobb közösség volt a hardverapróval együtt. Valahol 2012-14 körül volt az a határ, legalábbis nálam, ahol már azt mondtam nem foglalkozok az oldallal. Csak felnézek néha egy két topikba, kizárólag read only. Esetleg feldobok apróra ritkán ezt-azt. De már jófogáson is hamarabb elkelnek a cuccok mint itt. Nem volt ennyire semmitérő a fórum kb 5-6 éve, mint most, de a normális tagok döntő része akkor már elfogyott. A trollkodás meg az okoskodók egy dolog, ezeket ki lehet tiltani a francba. Csak hogy nem tették, mert ugye kell a kattintás minél több embertől. Aki felnézett 2 hónapja az oldalra biztos belefutott a nagy reklámblokkolós figyelmeztetésbe, ami elég agresszívre (szánalmasra) sikerült. Innentől kezdve nem csak a troll, de a rengeteg és főleg semmitérő kommentet írók is meg vannak tűrve a végtelenségig. Best buy topik megvan? A szánalom netovábbja lett az elmúlt években :) Moderátori és felhasználói oldalról egyaránt. De mondhatom a billentyűzet topikot, ahol a topikgazda (!) nem tud/lusta magyarul fórumozni. Igen, szerintem a magyar nyelvnek az ékezetes írás a része, akit ez zavar, gépeljen angolul. A "telefonról vagyok" is szánalmas kifogás, mindegyik billentyűzetprogi feldobja a magyar ékezetes szavakat ha ékezetek nélkül is írja be az ember. Ez mondjuk sok más helyen is divat manapság, én egyszerűen el sem olvasom az ilyen odahányt "szöveget". És igen, jelenleg én sem magyar billentyűn gépelek, de nem esik nehezemre ha már magyar fórumra írok. Remek dolog volt a topikokban az összefoglaló, rengeteg hasznos infó gyűlt ezekben össze. Csak ezeket sem frissíti már a kutya se. Benéztem a fülhallgató topikba, és az ott lézengő tagok 10-15 éves fülhallgatókat ajánlanak a betévedőknek. Hát a fejem fogtam, de nem álltam be vitázni. Elég sok kínai hybrid füleshez volt szerencsém az elmúlt években. Nem csak szerintem zseniálisak ár értékben, külföldi fórumok is áradoznak róluk. És ugye pont ilyen 3000-10000Ft értékben keresnek az emberek, ahol nagyon nem a 15 éves sony meg sennheiser a legjobb vétel. Nem csak a fórum, hanem a lapcsalád hírei is halottak, hardverteszt szinte zéró. Mobilaréna tesztjei 1-2 esettől eltekintve felületes és szakmaiatlan, hozzá nem értő emberektől. A hardverapró "megújulására" ha emlékeztek, ott már lehetett érezni, hogy valami nagyon nincs rendben. Fillérekből összetákolt vacak volt a régihez képest, érthetetlen, hogy ennyire nem érdekelte őket a végeredmény. De a mostani értékelős rendszer is egy vicc. Tegyük fel engem átvág egy 100%-os sok értékelős eladó, de nem tudom kétséget kizáróan bizonyítani. Tehát a jelentsd a csalót című topikba max beírom, de ennyi. Értékelni csak úgy tudom, ha az eladó visszaigazolja az értékelési szándékom. Mivan??? Hát persze, hogy nem fogadja el, aztán árulja tovább a szemetet tiszta pozitív profillal. Az alkudozók, elviszem-kipróbálom de nem tetszik vedd vissza, garancia is legyen rá vevőkre meg nem vagyok kíváncsi. Menjen boltba ha ez kell neki, azért van nyomott áron apróra téve mert ezek nincsenek, nem azért mert hibás amit árulok. Tudom, jófogás még ilyen sincs De azért szerettem hardveraprón eladni, mert aki megvette az tudta is, hogy mire való amit vesz. Én már nem is veszek máshonnan elektronikai cuccokat, csak ebayről, aliexpressről meg néhány nagyobb webshopból. Mert ha kis eséllyel is, de átvágnak, akkor tudok reklamálni. És eddig mindig visszajött a pénzem ilyen esetben. Abban a hitben meg senki ne ringassa magát, hogy ha átverik előre utalás után, akkor visszakapja a pénzét. Volt már rá példa, jogerősen elítéltek valakit, kötelezték, hogy kártalanítsa akit átvert. Aztán mi van ilyenkor? Semmi, a bíróság nem fogja behajtani a pénzed, te meg pisloghatsz. A vatera mondjuk kártalanít 100e Ftig, de a részleteket nem tudom.

Sajnálom, hogy ide jutottak, de ez nem csak a fórumozókon meg a trollokon múlt.

Törölt nick Creative Commons License 2019.12.29 0 0 42

Jah... épp egy ugyanilyennél irkálunk... :D

Előzmény: XNC (41)
XNC Creative Commons License 2019.12.29 0 0 41

"A Prohardver lapcsalád alapelveinek, illetve a HardverApró szabályzatának megsértéséért...."

 

Mindig ezt csinálják. Úgy csinálnak, mint ha valami nagy bűnt követtél volna el.

Azzal meg, hogy a törvényeket be kellene tartaniuk, nem törődnek.

 

Szerintem tucatnyi ilyen cég van, akiknek az alkalmazottai nagyban nyomatják a szart,

csak kár hogy ebben az országban ezzel (sem) törődnek.

Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.04 -2 2 40

Az "is" szócska nyilván azt takarja a topik címben, hogy nem csak a PH lett ilyen, hanem egyáltalán tud valaki kvázi nyílt fórumot (nyilván ahol nincs feltételhez kötve a regelés), ami nem lett ilyen mára a magyar neten, hogy hemzsegnek és tobzódnak az önkényeskedő moderátorok ill adminok és a trollok... nem tudok ilyenről...

Előzmény: nanemond (39)
nanemond Creative Commons License 2019.03.04 0 1 39

Látom prohardver a téma :)

Sajnos ezt az oldalt is ellepte a profitorientált hozzászólások, és moderáció is. Vannak szemmel látható fizetett promóterek, akik egy-egy márkát, üzletet nyomatnak és mindenki mást negatív színben tüntetnek fel. Ha pedig ezt szóvá teszed, netán szembe szállsz a fizetős hozzászólókkal, egyből kapod a büntetést, a másik persze nem! Régen korrekt volt, mára lezüllött az oldal. Olyanok szponzorálnak ott, akik törvényeket szegnek meg a vásárlókkal szemben.

Csumicsima Creative Commons License 2018.05.08 0 1 38

Minden frekventáltabb magyar közösségi-, azaz webkettes portált ellepnek a trollok... sajnos patkányemberből van a több, főleg nyomorult kis hazánkban... (a politika is jól mutatja ezt)... Amúgy már vagy 10 éve megírta valahol egy bölcs szakértő, hogy A TROLLOK GYŐZTEK!

Samanoske Creative Commons License 2018.02.26 0 2 37

Jelentettem egy eladót aki megkárosított és engem tiltottak+a hírdetéseim,mert azt a telefont árultam amit tönkretett,de amikor feltettem nem tudtam,hogy rossz mert kártyahibát mondtak.

Megtudtam szervizbe,hogy rossz le is vettem az oldalról,sőt már előtte 1-2 nappal.

Mégis én nem hírdethetek,a szélhámos csaló pedig igen és az is érdekes,hogy 34 dolgot hírdet,pedig csak 15-öt lehet.

A mocskos stilusáról nem is beszélve+személyeskedik is és még ő akar feljelenteni engem,amikor tényeket írtam.

Amúgy másnak is volt gondja vele.

Barna maci Creative Commons License 2016.09.11 0 2 36

Nekem nem volt ilyen tapasztalatom, tudtam jól már mikor az ominózus hozzászólást írtam, hogy azért büntetést fogok kapni, kaptam is, de sokszor nem, csak simán törölve lett. Úgyhogy én nem tudok a moderációról rosszat mondani, rendben van, ha nem is tökéletes. Bár kétségtelen, sőt tisztában vagyok vele, hogy van egykét elrugaszkodott a moderátorok között is, de náluk is inkább csak a nevetséges játszótéri stílus az ami kijön, egyáltalán nem élnek vissza a hatalmukkal vagy moderálnak önkényesen.

Te is láttad, hogy abba kéne hagyni, ott kellett volna hagynod, nem tetted, kaptál érte bant, szerintem ebben nincs semmi különleges.

 

Persze, hogy az emberek milyenek a lapcsaládon, azzal nem sokat tudunk kezdeni, ki kell kerülni őket. A való életben se mész be egy gettóba vagy lezüllött helyre, itt se kell olyan helyekre bemenni és akkor nem lesz az ember szétcincálva a hülyék által. Persze azért ez nem ilyen egyszerű, főleg ha egy kedvenc topikot kell otthagyni meg, hogy évekkel ezelőtt még nyugodtan írogathattál bárhova, ma meg lesned kell minden pontot, hogy hova írj be. Kellemetlen eléggé, de a hülyékkel a való életben is együtt kell élni, meg itt is. Egy fénylő pont volt régen a sötétségben, de semmi nem tart örökké, ez az oldal is túllépte már a csúcspontját. Persze mivel nagyjából egyedüli és piacvezető, így nagyon más nincs helyette.

 

Nem csak a Prohardverről, a lapcsalád többi tagjáról is elmondható, hogy vesztett a magas értelmi szintjéből, amije volt régen. A Logout mára tele lett blogolva átlagember napi hülyeségével, bár azért van ott normális szakmai tartalom ma is, csak én például nem túrom végig a szemétben, hogy elolvassam, csak akkor, ha valamelyik ismerősöm direktben linkeli, megmutatja. Az Itcafé egy vicc, bulvár semmi szintre süllyedt, a Mobilaréna, Gamepod nálam kiesik, mert se a telefonok, se a játékok nem érdekeltek sose, így arról nem tudok nyilatkozni. A Hardveraprót ellepte a Jófogásról, Apródról átszökött értelmi réteg. Persze aki türelmes és van ideje rá bogarászni egész nap, kifoghat jó ajánlatokat, normális eladótól, de nem egy fénypont már az se. Viszont ezen szerencsére dolgoznak, mert az üzletrontást el akarják törölni úgy olvastam régebben és látom pár helyen, hogy már a tagok elkezdtek beírogatni a kreténebb hirdetések alá, amitől azt az eladó utána törli is a hirdetést. Úgyhogy ott talán majd elkezd egy kicsit tisztulni a dolog.

 

A tag aki itt neked visszább írogatott, sejtem kicsoda, az íráshibái és a stílus alapján elég biztosra, ne kérdezd meg, mert nem fogom elárulni. De annyit mondhatok, hogy nem moderátor, viszont szeret trollkodni és megmondóemberezni ott is, a hozzászólásai nagy része off, a stílus tökéletesen ráillik, mint látható itt is, engem is betalált már pár alkalommal úgyhogy nem kell bemutatni. Elhozott ide is egy kis szeletet a Prohardverből, tesséklássék, ilyen a mentalitás ott mikor buli van. Az ilyen bulikat kerüld el és akkor nem lesz gondod.

Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.05 -2 6 35

Korrekt helyzetkép, egy apró kiigazítást tennék.. a moderáció nemhogy nem 100%-os, hanem nullára konvergáló abszolút önkényes söpredék... náci módszerekkel dolgoznak. Ahogy a náci haláltáborban volt,

ha két ember összeverekszik, nem érdekli őket ki kötött a másikba, ki kezdte, hanem egyformán megbüntetik mindkettőt. Beugatnak suttyó módon visszaszólok JOGOSAN, hasonló hangnemben, mégis engem is kitiltanak bármiféle arányos elbírálás nélkül... A túlkapó és elpribékesedő moderáció persze szinte nincs olyan fórum, közösségi oldal, poszt komment terület, blog stb, ahol ne lenne tapasztalható ebben a ugyanez ebben a nyomorult szánalmas országban... mindig felbukkan egy pitiáner, ostoba, senkiházi, aki a szánalmas hatalmában tobzódik, és sajnos a legtöbb esetben ez "fertőz", megjelenik a többi is, átveszik tőle, egy bolond százat csinál ugyebár... a magyar nem korrekt nép eleve, szóval valójában nem meglepő ez a jelenség.

Csak az a szomorú hogy pont ezért volt pl a PH sok éven át üde folt, mert eme magyar nívó fölött volt... már nincs, beálltak ők is a kisszerű tahóság mindent ellepő és bekebelező csordájába...

Előzmény: Barna maci (34)
Barna maci Creative Commons License 2016.09.05 0 0 34

Nem a Prohardver züllött le, hanem megnőtt az okoskodók száma, de elég nagyot. Sajnos ez tényleg így van ahogy mondod és nyugi nem csak te, sokan mások is írtak már erről az oldalon eldugott topikokban vagy épp privátban, más üzenetküldőn. Nem lehet már se számítástechnikai szakmai témában, se más szakmai témában, se hétköznapi off beszélgetésben elmélyülni, mert az esetek felénél már tuti, hogy jön valami magát felsőbbrendűnek tartó, nagyokos beszólogató megmondóember vagy valami arrogáns stílusú tag, lekezelő, elnyom stílusban, de nagyon sok a troll is, ki vagy te itt típusú ember. És ráadásul nem is főleg újoncok, hanem inkább őstagok vagy annál is nagyobb rangúak osszák azt észt. De van egykét házigazda és moderátor és jómunkásember is aki elrugaszkodik nem kevésszer a földtől.

Sajnos ez van, ahogy nőtt a felhasználói bázis úgy arányaiban több lett a kretén, régebben csak az értelmesebbje járt oda, bár akkor is volt mikor betalált valami nagyokos, de félévente egyszer talán. Utóbbi időkben ez átment heti, kétheti alkalomra. Azt is tudom, hogy jópáran emiatt lettek ilyenek, régen normálisak voltak, de hülyét csak hülyén lehet lenyomni, csak sajnos már nem tudnak különbséget tenni ki a hülye meg ki nem, random aki nem tetszik leugatják.

Vannak komolyabb esetek is, mikor pl. egyértelműen összeáll egy pár emberes csapat és arra megy ki a játék, hogy adott topikban lenullázzanak a földig és főhülyének állítsanak be addig forgatják a szavaid, még bántóbb mikor ráadásul olyan tagok is csatlakoznak a buliba akikkel együtt topikoztál több helyen is hosszabb ideig, majd a generált balhénál odamegy és ő is ugyanúgy fikáz.

Nekem alapvetően ennél telt be a pohár másfél éve, akkor hagytam ott az oldalt végleg, azóta csak havonta 1-2x felnézek read only, vagy ha gondom van géppel amivel nem tudok mit kezdeni teszek fel kérdést, de látom hogy mi megy ott és a helyzet azóta is változatlan. Nem is fog változni már.

Vagy otthagyod az oldalt vagy leszűkíted a használatát arra a topikokra amit ismersz hogy nyugodt. Mást nem tudsz vele csinálni úgy se, az emberek ilyenek, le kell szarni, aztán homokozzanak együtt ott ahogy akarnak, ha ennyi öröm és elfoglaltság van az egész életükben.

 

A moderáció néha valóban nem 100% objektív és egyenletes, de összességében nincs vele baj, sőt inkább laza is, elvégre nagyon sok hülyeséget és beszólogatást megtűrnek. A tiltás is lépcsős ráadásul enyhülős ha nagyobb időközönként nem kapsz, kell hozzá kemény viselkedés, hogy kitiltsanak végleg. Az hogy 3 napot adtak pff, én hányszor kaptam mikor védtem magam és visszaszóltam pár faroknak... Szerintem nincs probléma a moderációval vagy ha van is az, hogy gyenge, nem csapnak oda a keménykedő, arrogáns, beszólogató stílusért ami generálja a sok szart.

A probléma a sok idióta emberrel van akik a napi örömöt abban lelik, hogy épp milyen formában osszanak le, szóljanak be, bunkózzanak, trollkodjanak végig.

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.27 -1 9 33

Próbáltam néha ilyen posztokat kezdeni, mindet törölték indok nélkül...

Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.27 -1 8 32

Ó sorry félreértettem... akkor képben kell legyél...

Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.27 -3 0 24

Egy év alatt túl sokat nem tapasztalhattál ott

 

1x éve

 

Azaz tizenx éve. Pontosabban szűk 11, most néztem meg.

Kezdem úgy érezni, hogy neked mindenki szembe jön az autópályán...

Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.27 -1 9 23

Én meg vagy 10-15 éve vagyok a PH-n, kb az indulásától... Egy év alatt túl sokat nem tapasztalhattál ott... Nem csak a moderátori diktatúra a probléma. Mellesleg nem is annyira diktatúra, hanem inkább egyfajta sajátos önkény, felháborító és aljas kettős mércékkel; az egyiknek mindent szabad, a másik teljesen indokolatlanul önkényesen van törölgetve szankcionálgatva, ez a fő baj a moderációval ott, amúgy egyéb terror nincs.
A másik gond pedig, ami vázoltam is a kezdőben, hogy néhány őstag is minősíthetetlen és felháborító stílusban képes időnként "társalogni" a fórumokban. Ha nem vagy minimum Harvardot végzett magfizikus hardvermérnök szinten, jobb ha kussolsz ott, ha merészelsz valamit nem tudni és megkérdezni, akkor garantáltan jön legalább egy lekezelő beszólás, nem ritkán konkrét sértegetés  - nyilván különféle czizellált módozatai (hiszen nagyon okos fiúk vannak ott általában ugyebár) - én már évek óta nem is próbálkozom, sem kérdezni, sem beszélgetni semmiről... mivel én csak amatőr hobbista vagyok (mely "szakmai szintem" mellesleg bőven elég volt egy átlag IT technikus. szervizes-tanácsadó-helpdesk melóhoz, amit csináltam is éveken át abszolút sikeresen, kimondottan jó szakembernek tartott mindenki és dícsértek, akár kollégák, akár ügyfelek és mindenki mindig elégedett volt, nem nagyon volt olyan eset, amit ne tudtam volna megoldani, nyilván pc-ket javítgatni, hibákhoz mászkálni, nem kell mérnöknek lenni ugyebár - a hibák többsége ilyen kicsúszott az egerem szintű ugyebár, mindenesetre tökhülye nem vagyok a területen... még ha nem is vágom a processzorok utasításkészletét és a memóriák címkészletét hexában fejből, és nem vagyok egy matekzseni egy programozó típus valóban), szóval a PH fórumaiba szinte bármit beírok, azaz beírtam, akár kérdés, akár vélemény, akár tanács, szinte minden esetben jött valaki és betámadt, alázni kezdtek (minimum a cinikus flegma lekezelő válaszok, de nem ritkán konkrét degradálás, akár hülyézés is), s ha merészeltem visszaszólni, próbáltam védekezni, akkor pedig jött menetrendszerűen a kettősmércés moderálás... tehát mint írtam, a PH lezüllése jó ideje zajlik, és összetett dolog. Ez a "prémium gamer pc" -s eset egy a sok közül.... (mellesleg azok után hogy hány igazságtalan szankció ért évek alatt, és mennyi sérelmem van, ne csodálja senki, ha már szórakoztam, provokáltam, mégha finoman is és szofisztikáltan is próbáltam tenni)

Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.27 -6 0 20

A magadféle suttyóparaszt azonosít valakit egy olyan csoport tagjaként, anélkül, hogy az illető nyilatkozott volna az adott csoporthoz tartozásról.

Előzmény: igazad van. Sajnos. (19)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.27 -7 0 14

Senki nem tart vissza attól, hogy csinálj egy logout-os posztot a hirdetésről és ott kitrágyaljátok a gépet. A hirdetéshez tartozó bejegyzésekre szabályok vonatkoznak. Átléptétek őket, figyelmeztettek, folytattátok. Ennyi. A többi a magyarázom a bizonyítványom kategóriája.

Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.27 -1 8 13

Nem rontottam üzletet az utolsó néhány beírással, az a bibi.

Szemeteltem állítólag, ott volt még egy csomó egyéb beírás is, az is törölve, lett, nem lett tiltva mindenki hasonlóan mint én úgymond szemetelésért. Apropó a szemetelés (azaz a macerátor önkényes szubjektív szemetelésnek minősítése)hol is szerepel a szabályzatban? Voltak ott konkrét kérdések, pl amire válaszoltam (oké direkt hülyeségeket szarkasztikusan valóban szórakozva), a konfigurációt nagyonis ajánlva! Itt a bizonyíték az első hsz-ben, láthatod. Ehhez képest nézd meg a hirdetést a linken, minden ki lett törölve, egyetlen komment sincs. A konfig túl van árazva, mert hiába új, tudjuk jól, kézből vásárlás, már eleve 10-20%-árcsökkenést jelent, ez az összeg legfeljebb a vadiúj bolti árnak felel meg. De nem is ez a lényeg, hanem az hogy félrevezető a konfig meghatározása a hirdetés címe, tekintve hogy ez nem prémium gamer pc. Ha azt írta volna, hogy erőgép eladó, (részben prémium alkatrészekkel szerelve, játékok futtatására is alkalmas, bár nem high-end)... vagy valami ilyesmit, de mellesleg nem is muszáj ugyebár kategorizálni mindenképp a portékát (az alkatrészek listáját úgyis látja mindenki), ezesetben senki nem hőzöngött volna. Túlkapás volt extrém módon, kettős mérce és moderátori önkény. Egy korrekt cenzor annyit intézkedett volna, hogy kitörli a off-ot és az üzletrontás, a releváns csevelyt benthagyja, mégha cinikus is, mert joggal és alappal az, és szépen kiveszi/kiveteti a hirdetés címéből azt a két szót hogy prémium és hogy gamer, nem pedig mészárlásba kezd mint egy hóhér... Ez nem csak az én véleményem ám, mivel jó néhány kollégával leveleztem erről és legalább 5 embert tudnék kvázi tanuként hozni, akik pont így gondolják mint én, sőt némelyik kimondottan anyázik és ki van magából kelve, eme gusztustalan ügy m iatt...

Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.27 -7 0 12

Tény és való hogy szórakoztam

 

Innen kezdve lényegtelen. Szólt a macerátor, hogy eddig mehetett a tombolda, utána meg büntetett.

Lehet, hogy számodra értelmetlen a konfig (számomra is az), de nem átqrás, kisker áron számolva benne van az az érték, amit kérnek érte. Ráadásul, ha nem lenne (mondjuk csak 500K lenne az értéke), akkor sem ugrálhatnál. Az üzletrontás benne van a szabályzatban, olvasd el.

Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.26 -1 9 11

Ki mondta hogy hatást akarok?

Ez meg hogy kerestem a bajt, kb olyan mint Észak-Koreában a vezért szidni. Bár igazam van, de mégis kinyírnak érte... ettől még nem én vagyok a rossz... hanem ők.... nemde? Tovább nem verek semmiféle tamtamot, csak társalgok valamiről... baj?

Előzmény: Zeki_ (10)
Zeki_ Creative Commons License 2015.12.26 -8 0 10

KI NEM SZARJA LE?

 

Kerested a bajt, megkaptad.

 

Én ha társalogni akarok valamiről, olyan topikot keresek, ahol arról lehet. Nem más hirdetése alatt verem a tamtamot.

Az meg hogy MÁSOK mit csináltak, de bátorítson fel semmire. Lehet mások is kaptak pihit.

 

De verd csak nyugodtan a tamtamot itt is, ZÉRÓ lesz a hatása bármire is a prohardveren.

 

Én is kaptam már ott 3 napos pihenőt, igen rosszul esett, de ennyi.

Itt az indexen  ismeretlen a pár napos pihenő, itt egyből repülsz.

Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.26 -2 9 9

Tény és való hogy szórakoztam, de céltudatos volt, mivel eleve inkorrekt volt a moderáció. Mivel vagy 100 beíráson keresztül magyarázták emberek, ki-ki különféle stílusában, hogy mekkora egetverő baromság ez a hirdetés. És nyilván előbb utóbb, ez átmegy gúnyolódásba és bolondozásba, mert az egész annyira abszurd.. a moderátor meg jött nagy dérrel-durral fontoskodva, és igazságot tett úgy hogy kvára nem volt igaza... eleve vélemény nyilvánítási alapjogot korlátozott. Önkényesen törölt ki több mint száz kommentet. Üzletrontás csakis az, ha az szubjektív, iott viszont egybehangzóban több tucat ember ugyanazt magyarázta, ergo objektív vélemény nyilvánítás volt, hogy eleve hamis a hirdetés címe, hogy prémium gamer pc, tekintve hogy nem az, hanem egy idióta módon összebarmolt, gamer szempontból jó ha közepes szintű pc. 120 ezer forintos ház, 64 giga ddr4 benne, ami vagy 200 ezer ftoi. Tehát az ár fele majdnem a ram és a haáz... és van benne egy kifutott vga, olcsó táp és alaplap, milyen prémium gamer gép. A Prohardver azért volt jó, mert egy hiánypótló szakmai fórum, szakmai hirdetési felület volt...
Ez a bizonyos hirdetés pedig olyannyira dilettáns, ami már irreális; már inkább átverésnek tűnik. Nyilván balekot keres az hirdető, akire rásózhat egy túlárazott, és nem a meghatározásnak megfelelő hardvert... azért a balek keresésnek is van határa és ez meg nem a kínai piac, hanem a Prohardver ugyebár, tehát saját magára lehetne, lehetett volna igényes annyira az oldal, hogy nem kezdi el védeni az ilyen hirdetőt... az igazsággal szemben, amit tucatnyi tag odaírt!!! Mivel ez az ügy bizony már elérte azt az ingerküszöböt, hogy több tucat PH tag felháborodott...erre pedig jött egy náci jellegű cenzor moderálás válaszul... még jó hogy utána többen is elkezdtünk cinikus, gúnyos, irónikus, szarkasztikus beírásokkal provokálni... de sem én sem más, nem rontott üzletet vele, sőt átvitt értelemben kimondottan dicsértem a konfigurációt és bíztattam a vásárlásra. Mivel nyilván dilettáns balek vesz meg ilyet prémium gamer gépnek, az kellően buta, hogy az iróniát se vegye észre a beírásomban, tehát nem veszélyeztettem az eladást, nem rontottam az üzletet. Az meg, hogy tele szemetelés (hiszen ugyebár amiatt lettem kitiltva, és törölve a beírásom), teljesen szubjektív dolog. Azaz önkényes cenzúra történt... továbbá kettős mérce is, mert ott mások is kvázi szemeteltek nem csak én. Azok miért nem lettek kitiltva? Valaki még youtube video-t is betett, az "Álmodj királylány" c dallal... Nos akkor válik egy hely undorítóvá, amikor az adminok ill. moderátorok, cenzorrá válnak, zsarnokokká, önkényuralmat gyakorolva... kár a Prohardverért...

Előzmény: Törölt nick (7)
igazad van. Sajnos. Creative Commons License 2015.12.26 0 7 8

Mielőtt tovább társalognál vele,  nézd meg az előzményeit! A stílusa alapján az egyik nagypofájú moderátor odaátról.

Előzmény: Törölt nick (6)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!