Keresés

Részletes keresés

Johnny Five Creative Commons License 2015.10.25 0 0 25

"Igen."

 

 Ú. :)

 

"Én elég keményen megnézem, hogy kinek és mire adom ki a pénzt."

 

Értem.

És mik a prioritásaid?

 

"Mi van azzal, hogy pénzhiány és pazarlás egyben?"

 

Mi volna? Semmi. Ez a rosszul megtervezett keretgazdálkodás folyománya.

Eredménye a részleges optimalizálás, és/vagy a trükközés (keretek közti khmm... átcsoportosítás).

Előzmény: toromon36 (21)
toromon36 Creative Commons License 2015.10.13 0 0 24

Az utolsó adat 855 ezer +225 ezer közfoglalkoztatott .

 

 https://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_evkozi/e_qli006.html

Előzmény: (.) (.) Gibson (7)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2015.10.11 0 0 23

Jó kis szösszenet. De mit is mondd arról, hogy mit lehet csökkenteni és mit nem.

 

De szerintem ezzel is úgy vagyunk, mint anno az egyszeri proli a lángossütővel: "Szeretjük a lángost, de nem szeretjük a lángosost."

Előzmény: lxt (22)
lxt Creative Commons License 2015.10.11 0 1 22

A bürokráciát állami költségvetésből, tervszerűen tartjuk fenn. Ha azt gondoljuk, hogy a bürokrácia csökkentése szimplán elhatározás kérdése, tévedünk.

Egy (az) állami gépezet akkor érzi jól, langymeleg biztonságban magát, ha az élet(ünk) minden területét szabályozó törvények garmadájával szállhat szembe a szellem szabadságával; a szabad, kreatív akarattal, néhányak átlagon felüli problémamegoldó/kerülő képességével; akkor lesz itt végre rend... akutyaúristenit!

Egy bürokrata nem érti: minél több törvény, annál több kiskapu. Minél több kiskapu, annál több törvény. (Mint ahogyan minden válasz, minimum két kérdést szül.) Úgyhogy, ami a bürokráciát illeti... vesztésre állunk. És igen, tényleg vannak emberek, akik ebből élnek – nem is olyan rosszul.

 

Íme, néhány iránymutató törvénytár – amelyek puszta létének köszönhetően (szinte napi gyakorisággal), még több törvény/rendelet születik:

- államháztartási törvény

- önkormányzati törvény

- földtörvény

- adózás rendje

- számviteli törvény

stb (ennél még az én időm drágább.:-)

 

Rögzítsük: ha csökkentjük a közszolgák számát és/vagy bérszintjét, azzal nem oldunk meg semmit. Mindazonáltal egy bürokrata, természeténél fogva áll szembe mindennel – amit papírra vetett szavak hiányában nem szabályozhat, nem felügyelhet. Egy bürokrata akkor érzi magát biztonságban, ha azt számára törvény írja elő. De igazuk van. Már rég szétkapták volna őket - ha azt, az általuk hozott törvények nem büntetnék. Vagy mégsem? Milyen lenne az életünk a bürokráciát teremtő bürokraták nélkül? Káosz, vagy Kánaán?:-)

toromon36 Creative Commons License 2015.10.11 0 0 21

Te volnál személyesen A Big Racionalizátor, vagy mi?

 

Igen. Én elég keményen megnézem, hogy kinek és mire adom ki a pénzt. 

 

"Vagy netán x keretösszeget kap a feladatai ellátására?"

Ja értem, keretösszeg van és minden forintot élére állítanak a hivatalban. Mi van azzal, hogy pénzhiány és pazarlás egyben? 

 

 

Előzmény: Johnny Five (20)
Johnny Five Creative Commons License 2015.10.11 0 0 20

"Hogyan van bekódolva?"

 

Szerinted minden önkori saját pénzfával rendelkezik?

Vagy netán x keretösszeget kap a feladatai ellátására?

 

 

"Amíg nekem ingyen van, tehát fogalmam nincs a pénzmozgásokról, addig itt nem lesz racionalizálás."

  

:)

Merosztán te kiafasz-miafasz vagy?

Te volnál személyesen A Big Racionalizátor, vagy mi?

Előzmény: toromon36 (18)
Rinegann Creative Commons License 2015.10.11 0 0 19

szerintem ha a HVG megírta a dolgot, akkor Orbánnak le kéne mondania ezügyben, és az Mszp jöhetne a helyére kormányozni, mert ők sokkal jobban kormányoztak.

Előzmény: toromon36 (-)
toromon36 Creative Commons License 2015.10.11 0 0 18

"Csaxólok, hogy az árérzékenység bele van kódolva a központi támogatási rendszerbe"

 

Hogyan van bekódolva? 

 

" Mert tudod ettől a versenytől következik, hogy Budapesten majd két hetet kellett volna várnia egy ismerősömnek csak arra, hogy megkezdjék a foglalkozást az útlevélkérelmével, mert előtte nem volt időpont egész Pesten. Mondtam is neki, hogy utazzon le hozzánk, aznap fogadják."

Na ez volna a verseny. De ha kivárja a két hetet, akkor a hivatal pénzénél marad és nekik ez így kényelmes. 

 

Tehát hol van bekódolva az ár-érték arány? 

 

Amíg nekem ingyen van, tehát fogalmam nincs a pénzmozgásokról, addig itt nem lesz racionalizálás. 

Előzmény: Johnny Five (12)
halaloszto Creative Commons License 2015.10.11 0 0 17

Támogatom. A nullszériás beszólogató fikanickekkel együtt!

 

Vajk

Előzmény: Korderos (16)
Korderos Creative Commons License 2015.10.11 0 0 16

Én a topikok számát csökkenteném oly módon, hogy amelyiknek a címében helyesírási hiba van, az megy a kukába.

Unerwünschter Gast Creative Commons License 2015.10.11 0 0 15

Én már kicsit láttam a jövőt. Éppen ügyet intéztem az adóhivatalban, amikor jött egy fiatal leányzó. Az volt a problémája, hogy a munkahelye a bankszámlája helyett az NAV folyószámlára utalta a fizetését. És vissza akarta kapni.

 

Mondtam is magamban: Valakik már látják a jövőt.

Előzmény: nagyanyo5:0 (14)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2015.10.11 0 0 14

Fél sörkexen elfér az adóbevallás:)))) Sőt, megcsinálják a zemberek helyett:))))

Előzmény: kovászos_uborka (13)
kovászos_uborka Creative Commons License 2015.10.11 0 0 13

2010-ben azt igértee Matolcsy, 500 mrd-al csökken a vállakozások bürökrácia miatti kiadása.

 

Aztán kiderült, kb ennyivel nőtt az adótv-ek elbonyolítása, és egyéb plusz adminisztrációk okán.

 

Ha most 10 mrd-ot elengednek azt másutt duplán beszedik, ez egy fidesz elv.

Johnny Five Creative Commons License 2015.10.11 0 1 12

"Ismét bürokráciát csökkentünk. Számos illeték megszűnését tervezik, de ezzel olcsóbb lesz az állam? Hatékonyabb lesz a munka?"

 

Nnomost az "olcsóbb állam" és a bürokráciacsökkentés, az enyhén szólva sem szinonimái egymásnak. Sőt, nem is összefüggő jelenségek (gondoljunk csak arra az egyszerű tényre, hogy a gengszerváltás óta folyamatosan növekvő adóterhelés bizony rengeteg elbocsájtással, nyugdíjazással járt kéz a kézben).

"Inkább árérzékennyé kellene tenni az állami rendszereket és versenyeztetni települési, járási, megyei szinten. A verseny jóóó."

 

Csaxólok, hogy az árérzékenység bele van kódolva a központi támogatási rendszerbe, a versenyt meg ott ba***a meg aki kívánja, ahol csak találja. Mert tudod ettől a versenytől következik, hogy Budapesten majd két hetet kellett volna várnia egy ismerősömnek csak arra, hogy megkezdjék a foglalkozást az útlevélkérelmével, mert előtte nem volt időpont egész Pesten. Mondtam is neki, hogy utazzon le hozzánk, aznap fogadják.

Vagy hát a rendőrök teljesítményben való bírságolása/intézkedése is egy ilyen aberrált dolog.

 

Bürokráciát úgy lehet csökkenteni, ha egyes állami feladatokat megszüntetünk (nem kiszervezzük - pláne nem magyar módra, okosba' hatszor annyi pénzért -, hanem konkrétan megszüntetjük!), illetve racionalizálunk. Ez magával hozhatja (ismétlem: hozhatja) az olcsósodást is.

Előzmény: toromon36 (-)
Johnny Five Creative Commons License 2015.10.11 0 0 11

"

Nagyjából 200 ezer állami parazitát kéne kirúgni, ezt nem vállalja fel senki .

...

Nem tudom, nálunk most mennyi, google sem a barátom ."

 

Tökjó, hogy nem tudod; mennyiből kéne kirúgni azt a 200 ezret.

Előzmény: (.) (.) Gibson (7)
Kód 001 Creative Commons License 2015.10.10 -1 0 10
Előzmény: (.) (.) Gibson (7)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2015.10.10 0 0 9

Node azt soha senki nem mondja meg, hogy mit is kéne máshogyan csinálni.

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.10 0 0 8

Attól függ mit értesz közszféra latt. Az állami alkalmazottakat, vagy csak aki nem állít elő semmi porduktumot az aktákon kívül azt? Mert nem mindegy. Orvosból, ápolóból, rendőrból, katonából (és folytahatnám) még hiány is van a nevezetthez képest.

Előzmény: (.) (.) Gibson (7)
(.) (.) Gibson Creative Commons License 2015.10.10 0 0 7

Nagyjából 200 ezer állami parazitát kéne kirúgni, ezt nem vállalja fel senki .

Csehek nagyjából 10 millióan vannak, 500 ezres náluk a közszféra .

Nem tudom, nálunk most mennyi, google sem a barátom .

pajaci Creative Commons License 2015.10.10 0 0 6

:-))))))))))))))

Előzmény: PETYUS (2)
toromon36 Creative Commons License 2015.10.10 0 0 5

Még megéljük, hogy díjnullázáshoz okostelót is kapunk a kormánytól.

 

 

Előzmény: ásítósmacska (3)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.10 0 0 4

Ez nem a bürokrácia csökkentése, csak a díjak elengedése, a felmerőló, óhatalan költésgek más adókból befolyó kifizetése. (Nem baj hogy nem kell fizetni, csak nem igaz, hogy ez a bürokrácia (bürokraták) csökkenését eredményezi.) A bürokárcia inkább nő folymatosan. Ha vállalkozó lennél tudnád.

ásítósmacska Creative Commons License 2015.10.10 0 0 3

csak a kötelező nullázást szerettem volna megejteni.. :)

Előzmény: toromon36 (1)
PETYUS Creative Commons License 2015.10.10 0 2 2

"Hízik az állam"

 

Egy fenét! A májam hízik. Az állam felkopik.

;O)

Előzmény: toromon36 (-)
toromon36 Creative Commons License 2015.10.10 0 0 1

Bővebben?

Előzmény: ásítósmacska (0)
ásítósmacska Creative Commons License 2015.10.10 0 0 0

bür0krácia

Előzmény: toromon36 (-)
toromon36 Creative Commons License 2015.10.10 0 0 topiknyitó

Ismét bürokráciát csökkentünk. Számos illeték megszűnését tervezik, de ezzel olcsóbb lesz az állam? Hatékonyabb lesz a munka? Inkább árérzékennyé kellene tenni az állami rendszereket és versenyeztetni települési, járási, megyei szinten. A verseny jóóó. 

 

http://ado.hu/rovatok/ado/szamos-dij-illetek-eltunhet-jovore

 

Tudjuk, hogy ami a nagy közös állami kasszából megy, ott pénz nem számít, tehát adócsökkentés és önrész az ügyintézésben, járóbeteg ellátásban, közlekedésben, mindenhol. Szerintem erre lenne szükség. 

 

http://hvg.hu/gazdasag/20150916_Hizik_az_allam_hiaba_a_burokraciacsokkent

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!