Keresés

Részletes keresés

MCMLXX Creative Commons License 2023.03.17 0 0 43

 

Sziasztok, van egy pár éves LG 55 LA tv-m és eddig egy 256 G-s HDD volt rácsatlakoztatva,így tudtam felvenni műsorokat és tv-zés közben megállítani, visszatekerni stb. az adást. Egyik napról a másikra valami történt- nyilván tönkrement a HDD- , mert se a felvett műsorokat nem adta be, se a time machine funkció nem működött, az a furcsa, hogy amikor kihúztam a kábelt kiírta, hogy usb leválasztva, azaz érzékelt valamit - talán csak a kábelt és nem magát a HDD-t- de hiába csináltam vele semmit, nem működött. Felpörgött a HDD de semmi, laptopra csatlakoztatva sem látta a top.. Vettem egy SSD-t , inicializáltam, azaz a laptop látja külső meghajtóként, rádugva a tv-re viszont semmi. Látja a tv, ha megnyitom van benne egy DRIVE mappa, ami eddig nem volt a régi HDD-n, de nem tudom indítani a time machine alkalmazást, azt írja, hogy csatlakoztassak egy dedikált HDD-t.. Azt szeretném megkérdezni , hogy az lehet a baj, hogy ez SSD vagy valamit állítani/csinálni kell még vele, hogy működjön ? Nem emlékszem már, hogy régen kellett-e bármi extrát, de szerintem semmit, van egy 65 UK-m is, azon is teljesen jól működik a HDD , nem hiszem, hogy azon kívül, hogy csatlakoztattam mást is csináltam volna. Előre is köszönöm a válaszokat, legyen szép napotok ! 

 

Még egy ha már ilyen hosszú lett.. amikor ezek megjelentek még nem lehetett másik tv-n vagy eszközön megnézni, amit felvettem, csak azon amiről felvette.. változott ez vagy valaki már megoldotta esetleg ? : ))))))

 

Üdv!
Zsolt

handl2 Creative Commons License 2021.04.12 0 0 42

Ha felraktátok az lg webos 06.00 05 frissítést, akkor valószínűleg az a probléma. Már nagyon sokan panaszkodnak, hogy azóta hálózati gondjaik vannak. Nálam is a wifivel és a bluetooth-al is.

Előzmény: mezgageza1972 (40)
mezgageza1972 Creative Commons License 2021.03.23 0 0 41

Előzmény: favorit3 (37)
mezgageza1972 Creative Commons License 2021.03.23 0 0 40

Szia. Nekem is ugyanez a problémám ugyanezzel a típussal. A szerelő megtisztította a wlan modult és ment is rendesen, de most megint újra kell párosítani mert  elvesztette a jelet sajnos mostanában elég sokszor előfordul. Viszont telefonról applikációval LGWifi remote progival működdik rendesen a kurzor is meg a távfunkció is

 

Előzmény: favorit3 (37)
rjanos7 Creative Commons License 2021.02.27 0 0 39

Ez a problémád még fennáll?

Előzmény: Filo21 (32)
naszii08 Creative Commons License 2021.02.22 0 0 38

Sziasztok! Van egy 32 gigas Kingston pendriveom megfeleloen leformazva az Lg tevemhez a felvetel funkciohoz. Eddig gond nelkul mukodott a programozott tv felvetel, azonban egyik pillanatrol a masikra egyaltalan nem mukodik ez a funkcio. Az azonnali felvetel funkcio viszont gond nelkul mukodik. Teven a legfrissebb szoftver van rajta, probaltam masik pendriveot, masik usb portban valo felvetelt es leformaztam mar ujra ezt is, de semmi. 2020–as OLED-es modellrol van szo, szoval nem ertem mi lehet a problema?


A válaszokat előre is köszönöm

favorit3 Creative Commons License 2021.01.24 0 0 37

Sziasztok!

 

Van egy LG uk7550mla típusú tv és abban kérnem a segítségeteket, hogy ha youtube-ról vagy hálózatról nézünk filmet akkor gondolt egyet és nem csatlakozik a hálózatra (menet közbe lecsatlakozik), ha belépék a beállításokba akkor ott nem tudom ki be kapcsolni a wifit  és nem látt semmilyen routert. Viszont ilyenkor az okos távirányító is meghülyül mert nem működik  a  scroll része illetve a kurzor se jelenik meg a tv-n. Párszor ki be kapcsoljuk a tv-t és utána jó lesz. Mostanság már naponta többször eljátssza ezt. Van valakinek ötlete mitől lehet? 

Router csere volt, tv-t frissítettük...

StoutEdition Creative Commons License 2020.12.23 0 0 36

Szevasztok!

Az én bajom az, hogy a 3 éves LG okostévém már nem jegyzi meg, hol tartottam a filmben, hanem kezdi mindig elölről. 
Tudtok megoldást?

ANNA1002 Creative Commons License 2020.12.16 0 0 35

Lett esetleg megoldás? Ugyanez a problémám.. :(

Előzmény: Pezo2 (33)
Tamasago Creative Commons License 2020.10.16 0 0 34

Valahogy megoldható, hogy hdmi bemenetről is rögzítsen a tv? Lg 55un74003lm

Pezo2 Creative Commons License 2020.05.24 0 0 33

Sziasztok

 

LG 49UM7100PLB


Segítséget szeretnék kérni a fent leírt TV képmód beállításával kapcsolatban

Alapból " éles beállításon van" ... vakít.
Akár képmódot váltok, akár kézzel állítom be a fényerőt stb a menüből
kilépve kb 5 sec múlva visszaáll alapbeállításra.

 

Hogyan tudnám eltárolni a kívánt beállításokat, mert a kezelésijében nem találtam meg a választ.

Előre is köszönöm.

Filo21 Creative Commons License 2020.03.15 0 0 32

Sziasztok!

Van egy LG 32 LD 750 TV ami bekapcsolás után az LG felirat és az óra jelzése (--:--) -kor megáll. Távirányító jeléből csak a kikapcsolást fogadja. Van valakinek ötlete?

Köszönöm.

jaszai.bela Creative Commons License 2020.01.13 0 0 31

Kb. 6 éves LG 47LN575S-ZE tipusu smart televizióm megbolondult, illetve hektikusan működik. Működés közben ki-be, ki-be, ki-be  kapcsol, majd tovább müködik gond nélkül.

 

Valamikor a bekapcsoláskor kezdi, de aztán egy idő múlva normálisan működik..

 

Kb. 2 éve kezdődött , majd tünetmentes lett mostanáig. Tudom semmi sem tart örökké, de ha lehet használnánk még... jelenleg igy használhatatlan...

 

Alaplap cserét mondtak 1x látatlanba. Igaz lehet ez rossz hír? Vagy esetleg van más megoldás? 

 

Köszönöm a tanácsokat! 

 

 

Jászai Béla

 

pimre Creative Commons License 2020.01.12 0 0 30

Biztos kell ez neked? Engem is érdekelt, és kiderült, hogy csak akkor működik, ha megveszem hozzá az USB Dongle eszközt legalább annyiért.

 

Szóval engem csúnyán átvágott az LG, amikor 2014-ben megvettem a Smart TV-t (32LN570). Kiderült, hogy alapból nem Smart, azaz nem okos tv, hanem hülye, mint a többi.  

 

Akkor tudomásul vettem a dolgot, nem akartam elmélyedni a televíziós internetezésben. 

 

Az elmúlt hetekben gondoltam arra, hogy mi lenne, ha a Netflix-et tv-n nézném. Csatlakoztattam egy LAN kábellel az internetet (ahogy a képernyőn látható utasítás javasolja. Valószínűleg van is, csak nem tudok vele semmit sem kezdeni, mert ehhez kell a Magic távirányító. Majdnem vettem egyet a vaterán, de akkor kiderült, hogy nem úgy van ez kérem. A távirányító csak akkor működik, ha a gépbe bedugok egy M5 Doungle eszközt, ami szintén legalább 10-15.000 Ft. Természetesen a használati utasításban ezek nincsenek leírva.

 

Tehát vettem 2014-ben 80.000 Ft-ért egy Smart TV-t, de az csak akkor Smart, ha veszek további két eszközt hozzá (akkor 30-40.000 Ft). Ma sem sokkal olcsóbb a kettő, bár boltban már nem kaphatók. Szóval a TV-m ára akkor 120.000 Ft lett volna, ha tényleg Smart TV-nek akarom használni.

Előzmény: hegekari (17)
mert hozzászólok Creative Commons License 2019.11.10 0 1 29

...ez itt a felteszed a kérdésedet a semmibe oldal...

;D ;-P

neuka Creative Commons License 2019.10.29 0 0 28

Üdv !Hátha tud valaki tanácsot adni.Van egy LG 32 tv. Egyre gyakrabban fordul elő,hogy este lekap-

csoljuk, reggel az egész készüléket újra kell programozni ,kezdve nyelv ..stb. Mostanában a hiba

nappal is előfordul,ha hosszabb ideig kikapcsoljuk a készüléket.Előre is köszönöm a segitséget.

Janika0610 Creative Commons License 2019.09.20 0 0 25

Sziasztok!
Tudna valaki küldeni nekem UPC direct-es csatornalistát LG tv-re (TLL file-t)? nem akar összejönni a tv-n a szerkesztgetés.  :(

 

előre is köszönöm,

Janika0610 Creative Commons License 2019.09.17 0 0 26

Sziasztok!

Van egy UPS Direct előfizetésem, az egyik tv-be smart kártya CI modullal. A tv egy LG 49UJ6307. Elindítottam az automata keresést talált is jó sok csatornát. Kimásoltam a csatornalistát pc-re és meg szerkesztettem a Chansort programmal. Vissza másoltam a csatorna listát a tv-re működik is addig amíg ki nem kapcsolom a tv-t. Vissza kapcsoláskor azt írja ki, hogy nincs programozva. Eltűnik a feltöltött csatorna lista. Az automata keresésnél nem csinál ilyet, annál kikapcsolás után is meg marad a csatorna lista. 

Miért csinálja ezt?

Találkozott már valaki ilyennel?

 

Köszönöm előre is a segítséget.

Janika0610 Creative Commons License 2019.09.15 0 0 25

Szia! Nálam is ez volt. Nem a tv-vel van probléma, a windows tűzfal és a vírusirtó nem engedi kapcsolódni, engedélyezni kell a tűzfalon és a vírusirtóba és működni fog. Nálam ez megoldotta, azóta működik.

 

Előzmény: Zsocca81 (24)
Zsocca81 Creative Commons License 2019.06.03 0 0 24

Sziasztok! Nem feltétlen LG, inkább lehet, hogy windows 10 hiba, de a dolgok összefüggenek. Lejött az új windows  ( májusi frissítés) és azóta tudom összekapcsolni a TV-t kábel nélkül. Tudjátok mire gondolok win+P és kiterjesztés. Elindul a folyamat, kiválasztom az oldaló sávon a készüléket, elvileg csatlakozik is, legalábbis a windoews ezt írja, de a tv-n pörögnek a színes pöttyök, majd visszautasítja a kapcsolatot, és visszaáll az előző állapot. Van valami ötletetek, hogyan tudom megoldani, találkoztatok már ezzel a hibával?  A gépen a legfrissebb driverek vannak, a plex működik, de a saját lejátsó képei, és a kiterjesztett kép jobb minőségű, ezért keresem a megoldást. Köszönöm!

micinéne Creative Commons License 2019.05.13 0 0 23

Üdvözletem!

 

Van egy Lg ck-21k40x tip. tv-m. Régi képcsöves. Segítséget szeretnék kérni, hogy mi lehet a baja, ugyanis bekapcsoláskor se kép se hang, csak egy pattogó-kattogó hang. Köszönöm a segítséget előre is.

Thuugo Creative Commons License 2019.05.11 0 0 22

Sziasztok!

 

Szeretném a segítségeteket kérni!

 

Tervbe vettem egy LG 55UK6500MLA  készülék megvásárlását, de ezidáig még nem sikerült kipróbálnom egyik üzletben sem.

 

A kérdésem az lenne, hogy a WebOS 4.0 alatt lehet-e PLEX klienset futtatni? Stabil-e? Élvezhető-e?

 

Másik kérdés, hogy mennyire használható a WebOS alatt található internetes böngésző Horizon GO-n való TV nézésre? Megtudom e nyitni? Kitudom-e rakni teljes képernyőre?

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

 

 

Csabi_5 Creative Commons License 2018.10.11 0 0 21

Bocsi a béna képbeillesztésért.

Elsőre nem sikerült, másodjára viszont én szúrtam el :-(.

Csabi_5 Creative Commons License 2018.10.11 0 0 20

Előzmény: Csabi_5 (19)
Csabi_5 Creative Commons License 2018.10.11 0 0 19

Sziasztok!

Tudom, hogy nem LG, és ezért bocs, de egy kis segítséget szeretnék kérni.

Egy "Sharp LC-32FB500E" típusú TV képernyőjén függőleges csíkok jelentek meg - a mellékelt fotón látható módon.
Szerintetek mi lehet a baja?

+ Vajon érdemes megcsináltatni vagy sem?

 

Légyszíves csak olyan írjon, aki tényleg benne van a témában.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm.

 

Üdv: Csaba

55 felett Creative Commons License 2018.06.10 0 0 18

Üdv ! Tud valaki segíteni abban, hogy miért nem tartja az LG 42-es tv a programokat ? Hetente többször a bekapcsolás után az alapbeállítás jelenik meg, és mindig újra kell indítani az egész csatornakereső programozást...Javítható a hiba ?  

hegekari Creative Commons License 2018.06.07 0 0 17

Sziasztok.

lg 49uj6307 TV készülékem van. A hozzá kapott távirányító egy nagy sz.r szeretnék venni hozzá egy MAGIC CONTROL távirányítót. Kérdezném , hogy melyik típust ajánlanátok ehhez a TV hez.

Köszi.

palesztin994 Creative Commons License 2018.05.03 0 0 16

Sziasztok!

Egy érdekes dologról szeretnék érdeklődni. Van egy 49 colos 4k HDR LG TV-m (49UJ701V) és a következő a bajom vele: bizonyos dolgok (csatorna logó, menü, ha kinyitva hagyom) másfél óra után "beleégnek" a képbe. Például, ha megnézek egy meccset a Sport1-en, akkor utána a jobb felső sarokban ott marad a sport 1 logója, ami látszik utána pl xboxozás közben is 1 óráig még legalább. Utána eltűnik. Érdekes,hogy például az M4 logója nem marad benne, gondolom a színeken múlhat. Kikapcsolva nem marad benne,tehát nem ég bele igazából. Ez szerintetek micsoda? Felhívtam az LG szervizt, és szerintük ez normális ezzel a panellel, de ez elég fura nekem. Vélemények? Köszönöm előre is! :)

Bopezo Creative Commons License 2018.04.25 0 0 15

Sziasztok,

 

Egy LG tv-vel van problémám, amiben a segítségeteket szeretném kérni.

 

Bekapcsolás után a TV képén vízszintes csíkok villognak, váltakozó helyeken. Először nagyon sok ilyen vékony csík jelenik meg, majd ahogy a tv melegszik (???) úgy ezek fokozatosan eltűnnek...

 

https://drive.google.com/file/d/15Vdj73vjdYMaIaE5TJXOBTbM0nJl8BNLyg/view

Valakinek valami ötlete??

 

Válaszokat előre is köszönöm!

 

Péter

zolist1 Creative Commons License 2018.02.01 0 0 14

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. UF852-es tv, minden netes dolog működik, kivéve a böngésző. Kb 5 másodpercre felvillan a logója mintha elindulna aztán kilép. Szoftver frissítés és reset után sem jó. LG support sem tudott segíteni. Előre is köszi mindenkinek

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!