Keresés

Részletes keresés

parsifal hendrix Creative Commons License 2018.03.16 0 0 25

hej amikor még zsölényék csatáztak itt a fidin!

[fidelio] Zsölény Creative Commons License 2014.10.07 0 0 24

Bár nyugodnál tényleg, kedves hszó... És álmodat nem sűrű sunyiságból szőnéd.

Előzmény: [fidelio] Edmond Dantes (23)
[fidelio] Edmond Dantes Creative Commons License 2014.10.07 0 0 23

Pardon, én angyalian vagyok szellemes, nem ördögien, se Szálasinak, se Kimakárkinek, sesenkinek nem neveztem senkit, sőt Gipszjakabnak se ("Gipszjakab"=kb. fiktív személy), róka sem vagyok, sőt (ős)bölény, sőt görény sem, bár "lenne rá igény", mint arra viccbeli bizonyosra...

Mindjárt lejár az itteni munkaidőm, bezárom a bótot és megyek...na nem "adatokat gyűjeni", csak erőt. Bár abból is van (ide) ölég. Aki magyar, velem tart és nyug(o)vóra tér.

[fidelio] Zsölény Creative Commons License 2014.10.07 0 0 22

Kedves hszó, nem az a baj, hogy engem hol Szálsinak, hol Kim Dzsong-ilnek nevezel, hanem az, hogy magadat ördögien szellemes rókának hiszed, ami súlyos biológiai félreértés, mert a róka nem sunyi, hanem ravasz.

Előzmény: [fidelio] Edmond Dantes (21)
[fidelio] Edmond Dantes Creative Commons License 2014.10.07 0 0 21

http://unciklopedia.org/wiki/Gipsz_Jakab

és

http://hu.wikipedia.org/wiki/Sz%C3%A1lasi_Ferenc

 

sajnos nem ugyanaz a két személy, ezt a kedves sor- és nemvezető hszó, vö: http://hu.wikipedia.org/wiki/Kim_Dzsongil

és


Dalszöveg


Beküldő

kozmoszzenekar

kozmoszzenekar

Pontszám: 74

Hallgass bele

Szövegírók:Pál Zsombor
Beke Dániel
mi ez a sok kérdés?
ha várod a választ, szoptad
mások mást választottak
és szépen teszi a dolgát
tereli a hordát
dolgokat épít, keveri a maltert
ha bántanak minket, osztja a sallert
ne szólj bele, nem látod át
csak erős kéz tesz erős csodát

foglalkozz mással, nem olyan rettentő
nehéz
látni, hogy rendel a megmentő

itt épül a lehető legszebb temető
a kedves vezető számít rád
tartsd meg a kritikád, csak tátsad a kicsi szád
a kedves vezető számít rád

mire fel ez a kétely
kis csermely, mit csobogsz
gondolkodni túl ortodox
a vállad elbír még pár terhet
hát tartsad a tervet
alattvaló vagy, térdelj bátran
felfele nézz, ha mégis gáz van
bolond lennél nem fogni fel
egy erős kéz majd segít, ha kell

foglalkozz mással, nem olyan borzasztó
nehéz
látni, hogy itt csak így lesz jó

itt épül a lehető legszebb temető
a kedves vezető számít rád
tartsd meg a kritikád, csak tátsad a kicsi szád
a kedves vezető számít rád

az állam a vallás, miért nem hiszed el
jobban tudják, miért nem hiszed el
eljön az álom, miért nem hiszed el
amíg nem visznek el?

aki együtt van, mindig az erősebb
aki együtt van, mindig az erősebb
aki együtt van, mindig az erősebb
aki együtt van, az egyszer egyedül lesz
 

Szóval a kedves sor- és nemvezető hszó úgy látszik, nem, tudta eddig. Az egyik sajnos létező-létezett. Melyik? A helyes megfejtők között szokás szt nem sorsolunk ki semmit.

[fidelio] Zsölény Creative Commons License 2014.10.06 0 0 20

Kedves hszó, mielőtt tovább szálasiznál, ne feledd, nagyon elegánsan te gipszjakaboztál nemrég.

Előzmény: [fidelio] Edmond Dantes (19)
[fidelio] Edmond Dantes Creative Commons License 2014.10.06 0 0 19

Ez és így biztosan nem, kedves sor- és nem-vezető.

Újólag ajánlom mindegy elegáns és tisztességes válaszát lejjebb. Pedig, tartok tőle, nem vagyok a kedvence neki sem. Ám egyre inkább asszem: én pont így kellek: mit érne a fórum egy n+egyedik ájult barokkzene- és versfannel? 

PS: ráadásul az a bizonyos "n"  ld fent :) ölég kicsinyke számocska..meg köll böcsűűni azt a +1-et is, úgy ám.

Előzmény: [fidelio] Zsölény (17)
[fidelio] Zsölény Creative Commons License 2014.10.06 0 0 18

Lesz egy középrossz estéd, kedves hszó, legalább vigyél magaddal egy hangtalanul nyíló (nemüres) pemetefűcukorkás dobozt.

Előzmény: [fidelio] Edmond Dantes (12)
[fidelio] Zsölény Creative Commons License 2014.10.06 0 0 17

Hát tényleg nem volt az, kedves hszó. De talán közelebb sodor téged az eleganciához.

Előzmény: [fidelio] Edmond Dantes (11)
[fidelio] Edmond Dantes Creative Commons License 2014.10.06 0 0 16

http://hu.wikipedia.org/wiki/Labdar%C3%BAg%C3%A1s

"Nem ismerem a focit." De azt nem én mondtam. :)

"Az operát nem ismerem." Azt én mondtam. Az "új" Gluckra. Sztem más is van ezzel így.

Előzmény: [fidelio] NagyFranz (14)
[fidelio] mindegy Creative Commons License 2014.10.05 0 0 15

Kizárt dolog: egy ilyen nívós lap rovatvezetője, jelen esetben Frauenhoffer György biztosan nem ír semmit dafke, de a korábbi (sze) monogramból egy kis (sze)rkesztőségi ördögre vagy a (sze)rzőre következtettem, ami alcsonyabb szint.

A tar-olás egyébként egyértelmű jelentésű a magyarban, a tárgybani elég távol áll attól, már kielemeztük. De azért örülünk, csak így kissé komyoltalan a dolog.

A kisfilm különben kiváló, és nekem jobban tetszik a nagydíjasnál is, rendezéssel, zenével, kamerázással stb.! 

Előzmény: [fidelio] vörösbegy (13)
[fidelio] NagyFranz Creative Commons License 2014.10.05 0 0 14

http://hu.m.wikipedia.org/wiki/Opera

Előzmény: [fidelio] Edmond Dantes (12)
[fidelio] vörösbegy Creative Commons License 2014.10.05 0 0 13

Szerintem a "tarolt" szándékos. Dafke.

Előzmény: [fidelio] mindegy (2)
[fidelio] Edmond Dantes Creative Commons License 2014.10.04 0 0 12

Hamarosan megnézem, be fogok számolni róla. Az operát nem ismerem. 

Előzmény: [fidelio] Zsölény (8)
[fidelio] Edmond Dantes Creative Commons License 2014.10.04 0 0 11

Nem elegáns válasz :o( ld modellértékű (8) & (12) de egy másik -VA- topikban (is) fölvettem a legszebb ruhámat és stílusomat (az és ott szintén modellértékű, remélem), itt is magamon és megtartom.

Előzmény: [fidelio] Zsölény (9)
[fidelio] Edmond Dantes Creative Commons License 2014.10.04 0 0 10

Elegáns és tisztességes válasz, köszönöm.

:o)

Előzmény: [fidelio] mindegy (6)
[fidelio] Zsölény Creative Commons License 2014.10.03 0 0 9

Már megint offolsz, kedves hszó, és ezúttal hosszú hozzászólásod minden mondata súlyos betegség.

Előzmény: [fidelio] Edmond Dantes (5)
[fidelio] Zsölény Creative Commons License 2014.10.03 0 0 8

Nyertél, kedves hszó, pont arra az Ariadnére gondoltam mint kivételre, de a Gluck-Strauss koprodukció sem sikerült valami fényesen.

Előzmény: [fidelio] Edmond Dantes (1)
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2014.10.03 0 0 7

a Ramóna aztat mongya, hogy az operaháznak a fantomja az sokkal jobb .nála az tarolt nem az image (mert így írják) film

[fidelio] mindegy Creative Commons License 2014.10.03 0 0 6

Elismerésem alapos tárgybani megjegyzésedért, örülök gyorsaságodnak és hidd el, nem kell itt vetélkedni, nem is gondoltam ilyenre.

A fazont jól érted, változó.

Ekézést emlegetsz egy szerkesztőséget ért jogos kritika miatt? A cím bulváros, a beszámoló felületes, a többi érdektelen. Nyílt vélemény, semmi sunyizás. Talán értesz magyarul?!

Minek ehhez tabletta?

:-) 

Előzmény: [fidelio] Edmond Dantes (5)
[fidelio] Edmond Dantes Creative Commons License 2014.10.03 0 0 5

OFF (inkább)

Kicsit kilazultam és még a korábbinál is udvariasabb tónust vettem fel (a helyemben más már "anyázna" egy ilyen vaktöltényekkel dolgozó kivégzőosztagnak, muhaha!) ...és tessék, máris újratöltik a kupiczát meg a rozsdás puskát vaktölténnyel.Üvöltés  Na jó, akkor:

 

1) az én (3)-askám úgy igaz és jó, ahogy van faltól-falig. Majd ha azzal vitázik valaki értelmesen és érdemben, akkor az már valamiség lesz.

2) Most gyorsan bevettem a szerénytelenség elleni tablettát :) folytatom.

3) Az én "szokásos stílusom" és a "magam módja", (ami sosem goromba, szemben egyesekével)   mindegyem, na, az tart itt életben sok mindent és sok mindenkit...mondanám, de hol van itt már sok mindenki? Én auf jedem Fall igyexem, ennyire fussa. Aki magyar, velem tart és olvassa, amiket írok. A focinál mi sem áll távolabb tőlem, a kötelező focirajongást máshol kell keresni...igen, ott: a százmilliárdos stadionprojekt környékén. Politika? Eeez? Színtiszta sport. Citius, altius, fortius, tetszik tudni, ugye?

4) Mivel felfigyeltünk uarra a dologra , csak - fájdalom- előbb értem ide (sport, sport, sport! Citius, altius, fortius!), arra kell következtetnem h tud a mi agyunk egy ritmusra is járni, csak picit kunkoráltam :o) bocs, konkuráltam a le-nem-védett Zenezenezene topiban, ez fájó volt. Pedig nem kéne. Varietas delectat. És nekem is van control c control v kombóm. Belinkelek akárhány trubadúrt, ha kell. Meg (műmű)fordítást. De beértem néhánnyal...egyelőre.

5) A "fazon" (az ugye én lennék) igenis változik: megújul, csillog, változatos, sokoldalú.

6) Bevettem a második tablettát is ld. 2) pont :) lassan befejezem, nézze el mindenki

7) Itt engem a Sunyi(zó) Klub már annyit sunyizott h most én jövök. Rajtam keresztül a "szerkesztőséget" ekézni:

"bulvárosodik és felületes", na az sunyiság a javából, számomra viszont megtisztelő h én vagyok a katalizátor, a kapóra jövő, akin keresztül lehet "üzenni". Köszönöm! Üdv ED

PS: véletlenül nem Tar(o)lóst akart valaki írni Tarolás helyett?

[fidelio] mindegy Creative Commons License 2014.10.03 0 0 4

Jól eltelt az idő: közben már jóval korábban megjelent a 3. hsz., csak én közben a díj honlapjában merültem el, no meg volt más dolgom is. Bocs a néhány mp-ért, volt az közel 5500 is :-)

Előzmény: [fidelio] mindegy (3)
[fidelio] mindegy Creative Commons License 2014.10.03 0 0 3

ED is alaposkodik, és néhány mp-cel nyert :-) Mindezt a maga módján, beszélve hétről-hónapról-hóról,  szokásos stílusában, nehogy kimaradjon a foci, a politika stb. Sajnálom, a fazon nem változik.

A lényegben igaza van: a szerkesztőség bulvárosodik és felületes, pedig a dolog érdekes.

 

Előzmény: [fidelio] mindegy (2)
[fidelio] mindegy Creative Commons License 2014.10.03 0 0 2

Már megint ez a "tarolás"!

 

A fenti leírás szerint: 725 pályázat érkezett be szerte a világból, közülük 141 kapta meg az Arany, az Ezüst, illetve a Fekete Delfin-díjat a 36 kategória valamelyikében.

Ebből egy alkategória-győzelem (Fekete Delfin-díj) és egy Ezüst Delfin-díj egy másik alkategóriában tizenegyed magával) mindenképp szép eredmény, de hol van ez a tartolástól?

 

Tarolt a Nagy-díjat és az "A" kategóriát megnyert svájci Suva-film, melynek rendezője (Tobias Fueter) elnyerte a legjobb rendező díját is.

Nem egészen világos az alábbbi fenti kitétel: "a Fekete Delfin-díjat csak bizonyos kategóriákban ítélik oda."

A Fekete Delfin-díjat az egyik fő, az "E" kategóriában (Production Arts & Crafts, azaz a benyújtott anyagok művészi és szakmai minősítése keretében) osztják ki az alábbi 7 alkategóriában, de itt nyerni csak valamely egyéb kategóriába benyújtott pályázatok tudnak (only if already submitted in other categories).

Legjobb rendező

Legjobb rögzítés (kamera, fénykép)

Legjobb megjelenítés

Legjobb forgatókönyv

Legjobb zene

Legjobb animáció, grafika és más effektusok

3D-filmek  

 

Végül, azért azt is meg kellett volna említeni, hogy egy további magyar pályázat is díjat kapott: az "A" (Vállalati filmek és videók) 11 alkategóriája közül az A11 (Turizmus) keretében ugyancsak Ezüst Delfin-díjat kapott (ötöd magával) az alábbi film: 

Think Hungary - More than Expected (HU)
Entrant: Hungarian Tourism Ltd.
Client: Hungarian Tourism Ltd.
Producer: HG360 Creative Agency
Director: Kostil Danila

 

A legjobb zenét pedig az alábbi pályázatnak ítélték:

Where a world unfolds (HU)
Entrant: Hungarian State Opera
Client: Hungarian State Opera
Producer: Mátai és Végh Kreatív Műhely
Director: Tamás Gács, Danila Kostil
Music: Róbert Gulya
Stream: Video  (ez megegyezik a fenti cikkbenivel)

 

A rendező ugyanaz, és mivel az operaházi bemutatkozás kitűnő rendezést mutat, megérdemli a kiemelést. 

 

Minden egyéb stimmel, de részletesen és a korábbi évekre is inkább:

http://www.cannescorporate.com/en/index.php 

 

 

[fidelio] Edmond Dantes Creative Commons License 2014.10.03 0 0 1

Ad 1

"Két díjat is nyert az Operaház ..."

"...725 pályázat érkezett be szerte a világból, közülük 141 kapta meg az Arany, az Ezüst, illetve a Fekete Delfin-díjat a 36 kategória valamelyikében." Ennyit a tarolásról. A két díjhoz (is) gratulálok.

Ad 2

Az imázsfilm és az imázs két különböző kategória.

Ad 3

Az "európai szint" értelmezhetetlen. A legutóbb látott zagyva Ariadnét mondjuk nem sorolnám oda, de lehet h az az egy a kivétel.

Ad 4

http://www.hirado.hu/2014/08/15/plusz-tamogatast-kap-a-magyar-allami-operahaz-es-az-erkel-szinhaz/

...persze jobb mintha ez az zsé is futballra menne.

(NB: kis pénz, kis foci, nagyobb pénz, nagyobb opera)...de azért pl független társulatok is léteznek még..

Ad 5

Ókovács eddig karakteres, rátermett vezetőnek mutatkozik. Van víziója. Meglátjuk.

[fidelio] Zsölény Creative Commons License 2014.10.03 0 0 0

Az Operának nemcsak az imázsfilmje, az imázsa is egyre jobb. A műsorpolitikája is, a műsora is. (A Straussok egy kivétellel európai szintűek.)

Előzmény: [fidelio] vörösbegy (-)
[fidelio] vörösbegy Creative Commons License 2014.10.03 0 0 topiknyitó

Gratulálhatunk, jól elkészített film.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!