Keresés

Részletes keresés

[fidelio] mindegy Creative Commons License 2006.08.20 0 0 95
Legyen üdvözölve az összes Istefán névutód. /Jelentése: virágkoszorú/ Vagyis az összes István, Stephan /Steff?/, Stefán, Sztephanosz. Becézve akár: Isti, Ista, Pisti, Pista, Pesta, a bolond és a nem bolond Istók, Pistika, Pistike, Pistóka, Pityu, Pityus és Pityuri, Pintyő és Pintyőke, /pityokos/ Pityó és a józan is, no meg a Csicsa. Végül a csak versből ismert Pistuka: ISTVÁN ÖCSÉMHEZ Hát hogymint vagytok otthon, Pistikám? Gondoltok-e ugy néha-néha rám? Mondjátok-e, ha estebéd után Beszélgetéstek meghitt és vidám, Mondjátok-e az est óráinál: Hát a mi Sándorunk most mit csinál? És máskülönben hogy van dolgotok? Tudom, sokat kell fáradoznotok. Örök törődés naptok, éjetek, Csakhogy szükecskén megélhessetek. Szegény atyánk! ha ő ugy nem bizik Az emberekben: jégre nem viszik. Mert ő becsűletes lelkű, igaz; Azt gondolá, hogy minden ember az. És e hitének áldozatja lett, Elveszte mindent, amit keresett. Szorgalmas élte verítékinek Gyümölcseit most más emészti meg. Mért nem szeret ugy engem istenem? Hogy volna mód, sorsán enyhítenem. Agg napjait a fáradástul én Mily édes-örömest fölmenteném. Ez fáj nekem csak, nyúgodt éltemet Most egyedűl ez keseríti meg. Tégy érte, amit tenni bír erőd; Légy jó fiú, és gyámolítsad őt. Vedd vállaidra félig terheit, S meglásd, öcsém, az isten megsegít. S anyánkat, ezt az édes jó anyát, O Pistikám, szeresd, tiszteld, imádd! Mi ő nekünk? azt el nem mondhatom, Mert nincs rá szó, nincsen rá fogalom; De megmutatná a nagy veszteség: Ha elszólítná tőlünk őt az ég... E néhány sorral érd be most, öcsém. Én a vidámság hangját keresém, És akaratlan ilyen fekete Lett gondolatjaimnak menete; S ha még tovább fonnám e fonalat, Szivem repedne a nagy kín alatt. Más levelem majd több lesz és vidám. Isten megáldjon, édes Pistikám! /Petőfi Sándor, 1844. július - Pest/
[fidelio] mindegy Creative Commons License 2006.08.18 0 0 94
Jól hiszed! Valamicskét javítottál, ill. magadat! 95: mindig tanul az ember, én is. Pedig Győri bácsit nem is ismerem. A titokzatos korod pedig be van lőve. Nem én! :-))
[fidelio] Estrella Creative Commons License 2006.08.18 0 0 93
Korondyért külön köszönet
[fidelio] Estrella Creative Commons License 2006.08.18 0 0 92
a hallali a vadászat végét jelző kürtszó (azt hiszem)
[fidelio] mindegy Creative Commons License 2006.08.18 0 0 91
Most meg a bibliai idézet végéről maradt le a: lra! :-(((((((((((((((( lra=leütések riasztó alattomossága
[fidelio] mindegy Creative Commons License 2006.08.18 0 0 90
A 91. bejegyzés 3. versszakának végén persze nem Áj lona /Nylon A?/, henem Ilona van! Emiatt is a következő vers, de főként azért, hogy ma a születésnapokról is megemlékezzünk! Ma ünnepli születésének 141. félévfordulóját Korondy György tenorénekes. Neki is szól stílszerűen az alábbi: IRTÓZTATÓ CSALÓDÁS Elvégezém az én szivemben, hogy magamat adnám borita. /BIBLIA/ A lelkem is sir!... - És miért? O mert roppant bÚbánat ért! Fogalmatok sincs róla, mi Gyászos, költőnek hallani: Hogy verse hitvány, verse rosz, S egy kukk dicsőséget se hoz... És én hallottam ezeket, És szívem ketté nem repedt! Mi több: mely verseim felett Mondának ily itéletet? Szép bordalok, jó bordalok! Tirólatok, tirólatok Hallottam ezt.... pedig hivém, Hogy a hir kakasüllején Anakreon. Vitéz Mihály S Béranger már alattam áll, Alattam áll általatok Szép bordalok, jó bordalok! S im szép hitem tündérhona A magasból lepottyana. Amen hát! amint van, legyen; Meghajtom a sorsnak fejem, És tűrök türedelmesen - Nem zengem többé sohasem, Nem zengem én a bort... csupán Torkomba öntöm ezután. /Petőfi Sándor, Pest, 1844. április/
[fidelio] mindegy Creative Commons License 2006.08.18 0 0 89
ILONA-nap: sokáig kiemelt szerepet kapott gyermekkoromban, mert tihanyi nyaralásaim mindig magukba foglalták augusztust, és a szomszédban Kéry Ilona /Borsos Miklós felesége, múzsája, jó néhány művének tárgya, "társszerzője"/ lakott férjével; szép megemlékezések voltak! Most meg rá /is/ emlékezem, köszöntve e zenélő név használóit "zenélő" verssel /legyenek akár bizonyos nick-ek mögött, mint pl. Szitakötő, villamos, Steff, csigabiga, hüje, na mindegy, tovább nem sorolom... :-))) ILONA Lenge lány, aki sző, holdvilág mosolya: ezt mondja a neved, Ilona, Ilona. Lelkembe hallgatag dalolom, lal
lala, dajkálom a neved lallázva, Ilona. Minthogyha a fülem szellőket hallana, sellőket, lelkeket lengeni, I
lona. Müezzin zümmög így: "La illah il' Allah", mint ahogy zengem én, Ilona, Ilona. Arra, hol feltűn és eltűn a fény hona, fény felé, éj felé, Ilona, Ilona. Balgatag álmaim elzilált lim-lom
a, távoli, szellemi lant-zene, Ilona. Ó az 'i' kelleme, ó az 'l' dallama, mint ódon ballada, úgy sóhajt, Ilona. Csupa 'l', csupa 'i', csupa 'o', csupa 'a', csupa tej, csupa kéj, csupa jaj, Ilona. És nekem szín is ez, halovány kék-lila, halovány anilin, ibolya, Ilona.
Vigasság, fájdalom, nem múlik el soha, s balzsam is mennyei lanolin, Ilona. Elmúló életem hajnala, a
lkonya, halkuló, nem múló hallali, Ilona. Lankatag angyalok aléló sikolya
. Ilona, Ilona, Ilona, Ilona. /Kosztolányi Dezső/ De Játsszunk is! Szeretném hallani, mit jelent a hallali?
[fidelio] mindegy Creative Commons License 2006.08.07 0 0 88
Ma az Ibolyák napja van. Sok-sok BOLDOG NÉVNAPOT! Zenélni nem tudok, de köszöntöm őket egy kis Weöressel: A "Holdbeli csónakos" 12. képében, "A labirintus"-ban Vitéz László női ruhában jelenik meg, majd egy rövid időre leleplezi magát. Idomeneus, krétai király belépésekor viszont újra fátylat borít magára, mire a király udvarolni kezd, viszont-udvarol magát kéretve. Elmeséli, hogy éjjel Idomeneusról álmodott: "Nagy sivatag közepén féllábon ugráltál és közben valaki aprókat ütögetett a fejedre, te meg ezt daloltad": /Énekel és lánccsörgéssel kiséri./ Ibolya, ibolya plem, plem, szerelem hasogat engem, elhervad a zsibavirág, engem meg a nyavaja rág, plem, plem, plem -plimm! Ennek hatására a király sajátkezűleg leplezi le a bajszost, aki épphogy el tud menekülni... /A hiv. kalandos játékot nem tudtam végignézni, amikor a gyerekeket kisértem, inkább sétáltam egy nagyot./
[fidelio] mindegy Creative Commons License 2006.08.02 0 0 87
Ez nem a reklám helye, de tudom hová jár a szakma másik fele. A rossz hallásúakból jól hallókat csinál. Halljátok? :-)
[fidelio] Kabát Creative Commons License 2006.08.02 0 0 86
Nem, BB egy sztár-foniáter. Hozzá jár a fél szakma.
[fidelio] Steff Creative Commons License 2006.08.02 0 0 85
[85] De mér ilyen népszerű? Kedvezményt ad?
[fidelio] Kabát Creative Commons License 2006.08.02 0 0 84
[82] Jesszusom, ki is az én baritonistám, ha épp nem Herlea vagy Ruffo...?
[fidelio] faery Creative Commons License 2006.08.02 0 0 83
:-DDD Kicsi a világ... És ilyen jó és népszerű doki B.B.
[fidelio] mindegy Creative Commons License 2006.08.02 0 0 82
83: Sprechstunden nach Vereinbarung!
[fidelio] chipchip_chooka Creative Commons License 2006.08.01 0 0 81
Nekem még megvannak a manduláim, de ha egyszer ki kell szedni, akkor most már tuti, hogy Dr. Balázs Boglárkához megyek majd! Isten éltesse, szerintem is! :)
[fidelio] Baritonistád Creative Commons License 2006.08.01 0 0 80
Dr. Balázs Boglárkát az Isten éltesse sokáig, nekem is ö szedte ki a mandulámat. -)))
[fidelio] Kabát Creative Commons License 2006.08.01 0 0 79
Nyaraltam.
[fidelio] faery Creative Commons License 2006.08.01 0 0 78
Kabát, hol voltál eddig?! Balázs Boglárka szedte ki a mandulámat! Isten éltesse!
[fidelio] Kabát Creative Commons License 2006.08.01 0 0 77
[75] Na gengszter, a Te Annád meg a síró klavírok... Egyébként Isten éltesse névnapja alkalmából Dr Balázs Boglárkát!
[fidelio] mindegy Creative Commons License 2006.07.30 0 0 76
A világ bármely táján élő JUDITOKNAK egy olyan Weöres Sándor verset küldök nevenapjukra, amelyet Halász JUDIT énekelt gyermekeinknek, és ezáltal mi is megszerettük /őt is/: Buba éneke - a Rongyszőnyeg c ciklusból Ó ha cinke volnék, útra kelnék, hömpölygő sugárban énekelnék - minden este morzsára, buzára visszaszállnék anyám ablakára. Ó ha szellő volnék, mindig fújnék, minden bő kabátba belebújnék - nyári éjen, fehér holdsütésen elcsitulnék jó anyám ölében. Ó ha csillag volnék kerek égen, csorogna a földre sárga fényem - jaj de onnan vissza sose járnék, anyám nélkül mindig sírdogálnék.
[fidelio] Estrella Creative Commons License 2006.07.26 0 0 75
JSB-ot pedig lelki füleimmel konstatálom, és azt is köszönöm!
[fidelio] Estrella Creative Commons License 2006.07.26 0 0 74
Köszönöm szépen! gyönyörű ez a vers, nagyon kedves nekem... (!)
[fidelio] mindegy Creative Commons License 2006.07.26 0 0 73
Ugyan végigolvastam az eddigi bejegyzéseket, de nincs hozzáfűzni valóm. Viszont kerestem egy fórumot, hogy az Annákat köszönthessem. Természetesen verssel, de abban a rovatban most másokon a sor. (Feltenném az 552-es JSB klavírozta "Szent Anna" prelúdium és fúga egy részletét vagy más Annás zenét, akár Kareninát, de technikailag nem megy még.) Juhász Gyula az ő Annáját "örök"-ítette meg, így én is azt idézem: ANNA Én öreg barátaimról beszéltem, A szobában az alkony vert tanyát. Ő ott hordozta csodamély szemében A fáradt mának minden bánatát. Klavírok sírnak néha úgy a csöndben, Muskátlis, rácsos ablakok mögött, Mint az én árva panaszom, amelybe Most szerelem és részvét költözött. És ekkor Anna szemeit lecsukta És ekkor szép lett minden, ami fáj S finom, fehér lett a sors durva ujja S mint várvavárt és derűs déli táj: Az üdvösség tűnt föl az esti csendben, De én partjára lépni elfeledtem!
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.27 0 0 72
Jókívánság . Jó-kívánság. Jót kívánni. Kívánom a zöldcitromos Milkát. [69-72] Melegen köszöntlek MOST. Úgy tűnik nem egyszerre vagyunk ébren és nem egyszerre alszunk. "Mögtalállak még..." Térdedre vigyázz.
[fidelio] faery Creative Commons License 2006.06.27 0 0 71
[68] :-DDD ha már hosszabb retúr nincs... [65] - ásít - - vakarózik - begy, egyre inkább engem ismételsz... hát persze, hogy minden hozzászólásunkkal rajzolunk a jellemünkön, pont ezt magyaráztam. Már megint föltaláltad a homokot. A konklúziók meg csak a tieid. Szeretettel üdvözöl a Fórum szégyene
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.27 0 0 70
Na jó... ezt megjegyeztem. Legközelebb nem lesz ilyen egyszerű a dolgod. Ha legközelebb hidegen mered hagyni a köszönésemet, megtalállak és személyesen intézzük el a dolgot, hogy ott térdencsúszás lesz és indulat.
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.27 0 0 69
Dórémifászólátidó-szalonnáteszikazsidó. Dórémifászólátidó-s
zalonnáteszikazsidó. Dórémifászólátidó-szalonnáteszikazsidó
. Dórémifászólátidó-szalonnáteszikazsidó. Dórémifászólátid
ó-szalonnáteszikazsidó. Dórémifászólátidó-szalonnáteszikazs
idó. Dórémifászólátidó-szalonnáteszikazsidó. Nanananaaaaaa
a, lálláláááááá...
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.27 0 0 68
Köszöntem.
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.27 0 0 67
Szia döbrögi.
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.26 0 0 66
...mint ide Lacháza-Tokió retúr...?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!