Keresés

Részletes keresés

Ezanicknévnemfoglat Creative Commons License 2019.04.14 0 0 2247

Szerintem az ilyen böszmeségek miatt halt ki ez a fórum.

Előzmény: [fidelio] Edmond Dantes (2244)
parsifal hendrix Creative Commons License 2018.12.16 0 0 2246

                                      Die ersten Spermien entstanden vor 700 Millionen Jahren 

Spermienentwicklung wird seit einem gemeinsamen Urahnen aller Landpflanzen vom Transkriptionsfaktor DU01 gesteuert.

Die ältesten bekannten Spermien des Tierreiches waren 2015 in 50 Millionen Jahre alten Meeresablagerungen auf der abgelegenen Seymour-Insel an der Nordspitze der Antarktischen Halbinsel entdeckt worden. Die mikroskopisch kleinen Überreste stammen von einer Gürtelwurmart, einem nahen Verwandten des modernen Regenwurms. Die sexuelle Fortpflanzung mittels Spermazellen ist freilich bedeutend älter – wie alt, das konnten Wiener Wissenschafter nun erstmals nachweisen: Die Forscher entdeckten eine einzelne molekulare Veränderung, die vor 700 Millionen Jahren eine Pflanzenzelle erstmals zu einem Spermium mutieren ließ. a mutáció épppen akkora baromság, mint volt hajdanán az osztályharc. éppen olyan ostobák használják. erre milyen kanti kritikát kellene írni?

Die Veränderung in einem gemeinsamen Ahnen aller Landpflanzen erlaubte es damals dem Protein DU01 jene Gene zu regulieren, die bis heute zusammenarbeiten, um die Spermienentwicklung zu steuern. Eiweiß im urtümlichen Lebermoos Vom beliebtesten Modellorganismus der Pflanzenforscher, der Acker-Schmalwand (Arabidopsis thaliana), war bereits bekannt, dass der Transkriptionsfaktor DU01 die Spermienbildung reguliert, erklären Tomokazu Kawashima und Frederic Berger vom Gregor Mendel Institut (GMI) für Molekulare Pflanzenbiologie der Akademie der Wissenschaften (ÖAW) in Wien. Sie haben DU01-Eiweißstoffe aber auch in einem Lebermoos gefunden. Diese Pflanzengruppe zählt vermutlich zu den allerersten Land-Gewächsen. Ohne DU01 konnte das Moos keine Spermien mehr bilden. "Das beweist, dass seit der Entstehung der Landpflanzen DU01 die Differenzierung der Spermien kontrolliert", so Kawashima. Sehr urtümliche Algen, die noch keine Spermien hervorbringen, haben auch kein DU01, berichten die Forscher im Fachjournal "Nature Communications", Armleuchteralgen mit beweglichen Spermien hingegen schon. Sie gingen vor 700 Millionen Jahren aus einem alten, gemeinsamen Vorfahren aller Landpflanzen hervor. DU01 müsse also in dieser Zeit entstanden sein, schließen die Wissenschafter. Weiterentwickelte Steuerung Damals habe wohl eine kleine, molekulare Veränderung bei DU01 bewirkt, dass es neue Erbgut-Sequenzen binden und damit mehr Gene als zuvor regulieren konnte. Dies würden biochemische Vergleiche mit ähnlichen Eiweißstoffen nahelegen. "Jene Gene bilden ein Netzwerk zur Steuerung der Spermienentwicklung", erläutern die Forscher. DU01 kontrolliert noch heute dieses Netzwerk, doch es hat sich in den verschiedenen Pflanzen weiterentwickelt. Dadurch entstand wahrscheinlich die große Vielfalt der Spermienformen in den heutigen Land0pflanzen. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=xc6oYN_2h6g

 

Ferde Grofé: Grand Canyon Suite

 

közben a bartókon befejeződött grofé. réges régen vette meg fülig lao, még a bakelit lemezek korában.  

[fidelio] vörösbegy Creative Commons License 2015.01.23 0 0 2245
[fidelio] Edmond Dantes Creative Commons License 2014.12.06 0 0 2244

Kedves 2226-(oska) Bácsi!

Azt tetszik írni:

"Nem értem a lényeget? Hogy egyes agresszív csoportok, hogyan manipulálják a háttérből médiájukat felhasználva a lebutított tömegeket?"

Segíteni szeretnék a bácsinak: tessék szíves lenni elolvasni ezt a cikket, ha a bácsinak lesz rá ideje:


http://cink.hu/megis-indult-egy-eljaras-a-devizahiteles-nagy-emilia-el-1667354403


Hát, tetszik tudni, Bácsi, például így (is) manipulálják más Médianénik és Médiabácsik a többi sok nénit és bácsit, akiket lebutított tömegeknek tetszik hívni. 

Remélem, hogy most már a Bácsi is jobban érti a lényeget. Én ugyan nem értem, mert a betűket még nem ismerem:


https://www.youtube.com/watch?v=haT4ynSBN0E


de azért talán tudtam segíteni a Bácsinak. Nálunk az óvodában még nem voltak Médianénik és Médiabácsik, de amióta az óvónénink elmesélte a fenti történetet, amin egyébként először nagyokat kuncogtunk, de amikor az óvónénink később azt mondta, hogy erről sehol senkinek ne meséljünk, mert akkor ő bajba kerülhet, azóta valahogy rosszabb lett a kedvünk és otthon én még sírtam is egy kicsit, amit a szüleim nem értettek. Nem mesélhettem el a sírásom okát nekik sem, mert akkor az óvónéni bajba kerülhetett volna. Ugye a Bácsi se meséli el senkinek? Mert akkor, már csak a nevem miatt is, esetleg én is bajba kerülhetek és talán az óvónénink is bajba kerülhet, amit nem szeretnék.

Kezitcsókolom!

Nagy XXIII. Emília 

cserkészlány és óvodai hallgató

[fidelio] vörösbegy Creative Commons License 2014.12.05 0 0 2243
[fidelio] vörösbegy Creative Commons License 2014.07.15 0 0 2242

Ezt a felvezetésben mondja egy fickó. Kalcker gyakorlati eredményekről beszél.

[fidelio] Zsölény Creative Commons License 2014.07.15 0 0 2241

"Andreas Kalcker a fő kutatója azoknak az energiáknak..." - ez után is érdekes?... :o

Előzmény: [fidelio] vörösbegy (2240)
[fidelio] vörösbegy Creative Commons License 2014.07.14 0 0 2240

Mit gondoltok erről?

http://youtu.be/NIafvD-P1B8

[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2014.03.21 0 0 2239

zsiraf

 

A haldokló férfi 54 éves, korábban önkéntesként dolgozott az állatkertben. Miután kiderült, hogy agydaganata van, az volt az egyik utolsó kívánsága, hogy elbúcsúzhasson az állatoktól, akiket gondozott.

 

Brahms: Symphony No.3 - Haitink/COE(2011Live)  

[fidelio] kisapi Creative Commons License 2014.01.17 0 0 2238

Vö: Capillária  / Karinthy /

Előzmény: [fidelio] cleofide (2236)
[fidelio] cleofide Creative Commons License 2014.01.17 0 0 2237

bathippo

[fidelio] cleofide Creative Commons License 2014.01.17 0 0 2236

Az alsó állkapcsa az ágyékkötő alatt épp a bőségesen kiérdemelt ivartalanítást végzi. A felső állkapocs pedig felelős a torzón talált, Zsölény által emlegetett rettenetes sérülésekért.

A férfias jelző nem szállt sírba. Jelentésmódosuláson ment át. Új értelmezése: szánalmasan alantas és közönséges.Zavarban van 

[fidelio] kisapi Creative Commons License 2014.01.17 0 0 2235

Örülök, hogy a gender elmélet megjelenésével sírbaszállt férfias jelzőt elkerülted a viziló helytállásával kapcsolatban.

 Az jól látható, hogy a hős állat a denevérfejű vízilovak /Hippopotamus amphibius chiroptera/  -  ismertebb nevén batman viziló  -  alfajához tartozik. A praktikus egyiptomiak az igáslovak szárazföldi igénybevételéhez hasonlóan, kiváló úszóképességüket kihasználva folyami gályák vontatására használták. Kevesen tudják, hogy innen származik az egyébként megmagyarázhatatlan vÍziló név is. Az említett alfaj népszerűségét az ulrahangos tájékozódási képességétől nyerte, ugyanis a hűvös nílusi éjszakában is lehetett vele fuvarozni. Az alant bemutatott talán az utolsó példányok egyike lehet, hiszen sajátosságuknál fogva fejjel lefelé lógva aludtak, így a víbefúlás lett a végzetük: kihaltak.

Előzmény: [fidelio] cleofide (2234)
[fidelio] cleofide Creative Commons License 2014.01.17 0 0 2234

female hippo

 

Itt látható az eredeti dombormű a nőstény víziló bátor helytállásáról. A menekülő jószágok mind hímek. Ezek egymást nyomják a víz alá, gyáván kaffognak, illetve esendő krokodílusokon töltik ki tehetetlen dühüket.

[fidelio] kisapi Creative Commons License 2014.01.16 0 0 2233

De, kedves vörösbegy, értem! Csak nem tartozik abba a kategóriába, amit komolyan szoktam venni, Sajnálom,  ha nem tudtalak felderíteni. Persze hogy nincs harag. Látod, a férfiak is tudnak locsogni, ha túl vannak a napi horgolás-penzumonKacsintás. Jó éjszakát!

Előzmény: [fidelio] vörösbegy (2229)
[fidelio] cleofide Creative Commons License 2014.01.16 0 0 2232

logorrhoea-graphomania  + 3-4 major és 5-6 minor kórkép.

[fidelio] cleofide Creative Commons License 2014.01.16 0 0 2231

nem érted.

Előzmény: [fidelio] kisapi (2230)
[fidelio] kisapi Creative Commons License 2014.01.16 0 0 2230

No nem egészen! Minden tiszteletem mellett az nem világos, hogy a vallás és a klasszikus családmodell megtartó erejét hirdető Kopp Mária, hogyan lett egyszercsak az egészségügyi világszervezet megbízott genderszakértője. A létező genderizmus két megvalósulását  -  a svéd modell, valamint a nílusi krokodilok eseteKacsintás  -  hogyan lehetséges beletuszakolni az Egyház katekizmusába?

Előzmény: [fidelio] cleofide (2227)
[fidelio] vörösbegy Creative Commons License 2014.01.16 0 0 2229

Kedves kisapi, nem érted. Részemről nincs harag, lezárhatjuk.

[fidelio] cleofide Creative Commons License 2014.01.16 0 0 2228

Szólj kisapi ha már magadévá tetted Kopp Máriát.Kacsintás

Előzmény: [fidelio] kisapi (2226)
[fidelio] cleofide Creative Commons License 2014.01.16 0 0 2227

A mai nap üzenete egy elfogadhatatlan, felkavaró esemény feldolgozása során szüremlett le számomra.

Kisapi nemet mondott Kopp Máriára. Meglepett

Kopp Máriára nemet mondani kimeríti az eretnekség fogalmát. A bűnös tévelygés új formája az úgynevezett kontrakoppizmus

[fidelio] kisapi Creative Commons License 2014.01.16 0 0 2226

Lám mégis működhet a gender! Heuréka! /Vagy heurezső/

Előzmény: [fidelio] cleofide (2225)
[fidelio] cleofide Creative Commons License 2014.01.16 0 0 2225

A lényeget pedig már a vízilovak is értik.

A hím víziló például döglik a langyos Nílus vízben, sütteti a hátát, zabál két pofára és szarik az egészbe.

A nöstény víziló ugyanakkor, ezalatt, fáradságot nem kímélve, ökotudatosan teremti meg a tápláléklánc különböző szintjei közötti kapcsolatot. 

[fidelio] kisapi Creative Commons License 2014.01.16 0 0 2224

 

Nem értem a lényeget? Hogy egyes agresszív csoportok, hogyan manipulálják a háttérből médiájukat felhasználva a lebutított tömegeket? Hogyan követik a szerencsétlenek a pár ember irányította központokból érkező ukázokat az épp aktuális viselkedésmintákról? Most a buzi"házasságot" nyomták le a nép torkán. Holnap jön a pedofília, mint bevett szexuális irányultság, s mikor ez is avítt lesz,  a nekrofília, szodómia stb.

"A nemek társadalmi szerepe, helyzete visszavonhatatlanul megváltozott"... Nem, kedves vörösbegy! Megváltoztatták! Viszont nem visszavonhatatlanul, ahogyan a változtatók remélik.

Te érted a lényeget? Mármint a LÉNYEGET!

Hogy miért vagyunk a Földön, és mi volt a szándéka velünk annak Aki megalkotott.

"Férfinak és nőnek teremtette őket ..." /Ter 1,27/

- Minden embernek, akár férfi, akár nő, el kell ismernie és el kell fogadnia a maga szexuális identitását. A testi, erkölcsi és lelki különbségek és komplementaritás a házasság javára és a családi élet kibontakozására irányulnak. A házaspár és a társadalom harmóniája részben attól függ, hogyan élik meg a nemek komplementaritását, kölcsönös egymásrautaltságát és egymás segítését. /az Egyház katekizmusa 2333/

 

- Mindkét nem azonos méltósággal, de különböző módon Isten hatalmának és gyengédségének képmása. A férfi és a nő egysége a házasságban a Teremtő nagylelkűségének és termékenységének egyfajta utánzása a testben:"a férfi elhagyja apját és anyját, és feleségéhez ragaszkodik, és a kettő egy test lesz" (Ter 2,24). Ebből az egyesülésből származik minden emberi nemzedék. /uo. 2335/

Nos, ezt a szélsőségességet vallom, s bár valóban romlott a szemem de inkább az a valós, hogy ha nem is tökéletesen, de rendben van az életem, s a gondolkodásom a fentiek szerinti /2221/. Több kacskaringó is volt az életemben, de mind javamra vált, hiszen elfogadtam egy felettem álló Akaratot, s csak az ebből a "központból" származó ukázokat vettem figyelembe.

A móriczi tragédiák kilátástalanságát idéző, villanykapcsolóktól, "heggesztőpákáktól" - bocs, de olyan nincs. Forrasztópáka ill. hegesztő pálca van /amit a hegesztő markolatba fognak be./ - eltiltott leányok esete megríkat.

Ez komoly? Három lányom közül, nem emlékszem, hogy egy is kézbe vett volna akár egy kalapácsot is, pedig szabadon hozzáférhetnek.

Kedves vörösbegy! Ha még nem késő, rendelkezésedre bocsátom szerszámaimat - van hegesztő apparátom is - sőt, bár most mind működik, kicserélhetsz néhány villanykapcsolót is persze az én költségemen.

Amikor feltolúlnak ezek a gender-problémák, hasznos cselekvéssorozattal lehet méregteleníteni. Először genderközeli kocsimosást, háztartási gép javítást javasolnék, vidéken kertásás, tetőjavítás jöhet szóba, majd ha senki nem látja, el lehet kezdeni horgolni, hímezni. Szinte észrevétlenül dalra fakad ilyenkor az ember.

[fidelio] cleofide Creative Commons License 2014.01.16 0 0 2223

2154

[fidelio] vörösbegy Creative Commons License 2014.01.16 0 0 2222

Nem érted a lényeget. A nemek társadalmi szerepe, helyzete visszavonhatatlanul megváltozott, jó-rossz következményeket magában hordva. A hagyományos felfogás fenntartása nem életképes. Egy pillanatig nem kérdőjelezi meg a nemek biológiai szerepét!!! Azt viszont józan ésszel például nem lehet helyeselni, hogy a lányok nem tanulnak meg különböző szerszámokat használni, gépeket kezelni, nem mernek egy villanykapcsolót felszerelni, mert azt mondták nekik, hogy nekik ehhez nincs érzékük, nem az ő dolguk, hanem a fiúké, akiknek a kezükbe is adták a fúrógépet, a fűrészt, a heggesztőpákát, és évtizedeken át úgy néztek a számítógépet használó fiúkra, férfiakra, mint a nagy mágusokra, mert őket a kutya sem ültette oda egy géphez. Lehet ezt egy olyan világban, ahol az egyedülálló, az elvált és özvegy nők aránya olyan magas, amilyen? De az sincs rendben, hogy egy magyar férfi 71 évesen már túlélte a férfi átlagélettartamot. Hogy nyugdíjba megy és rövidesen befekszik a koporsóba. Lehet ez ellen tenni? Lehet és kell. És hosszan sorolhatnám. Kopp leírja.

Az, hogy a genderkérdést a homoszexuálisok a maguk céljaira akarják fordítani, és ezért akarják felszámolni a társadalmi nemet, egészen más dolog. Hány ügyet igyekeznek emberek a maguk önös céljaira formálni? A svédek egyes dolgokban túllőttek a célon, és kénytelenek lesznek azokat felülvizsgálni.

 

[fidelio] vörösbegy Creative Commons License 2014.01.16 0 0 2221

Nem találtam a cikkben semmit, ami  ellentétes lenne a keresztény tanításokkal. Kopp Máriát eltorzult szermlélettel vádolni, amit sunyi módon akar beléd oldani, egészen nevetséges. 

[fidelio] kisapi Creative Commons License 2014.01.16 0 0 2220

A legmarkánsabbat példának:

– Lényeges, hogy a kereszténység egyáltalán nem azonos egy konzervatív állásponttal. Nagyon veszélyesnek tartom, amikor konzervatív egyházi körökben a gender ügyet elítélendő dolognak tekintik.- nyilatkozza egy keresztény.

Azt biztosan nem tartja veszélyesnek, hogy a svédek vállaltan leszbikus püspöknőt neveztek ki Eva Brunne személyében. Na bumm! Legföljebb a keresztény evangélikusok választanak másik egyházat maguknak. Azt se nehezebb lassan, mint másik nemet választani.

Nehezményezi a magyarok konzervatívizmusát. Hát, itt nehezebb dolgotok lesz, ha egyáltalán van rá esély...

[fidelio] vörösbegy Creative Commons License 2014.01.16 0 0 2219

Ha ennyire jutottál csak, akkor korai lankadni, mert nem értetted meg. Olvasd el a Távlatokba írt cikkét. Egészen kiváló. Most találtam meg én is, és egy szuszra végigolvastam, bár évekkel ezelőtt nekem Kopp Máriával való személyes beszélgetésemből volt lehetőségem megérteni a gender lényegét. Ha valaki úgy érzi, hogy az ő életére, gondolkodására abból a cikkből nem következik semmi, annak vagy tökéletes rendben van az élete és gondolkodása, vagy rövidlátó.

[fidelio] kisapi Creative Commons License 2014.01.16 0 0 2218

A kedvedért közben elolvastam. Soha nem az a veszélyes aki arra buzdít,hogy lopj, csalj, ölj, mert leleplezi magát azonnal. Az igazi veszélyt az jelenti ha valaki a tévtanait a kereszténység örve alatt terjeszti a hívők között. A felszinest könnyen megzavarja. Tudom, ez nem vallási fórum, de nem csak ez az oka, hogy nem bocsátkozom vitába. Annyi a tévedése a keresztény tanításokkal kapcsolatban, hogy értelmetlennek látom belefogni, hiszen szétfeszítené e fórum kereteit.

Előzmény: [fidelio] vörösbegy (2216)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!