Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.15 0 0 26

Végignézve, az óránként fizetett hölgyeket kínáló portálokat, a innen már a fiatal qrvák is leléptek,

van 40-50 es takarítónő feeling, meg mutatóba pár borsodi putriszökevény........

Előzmény: bakibaby (18)
Séf fiú Creative Commons License 2015.08.14 0 0 25

a szuperbruttóm valami 1800 euró.

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.14 0 0 24

A nettó számít és a szuperbruttó, a kettő közötti bruttó elég értelmetlen fogalom, a fogyasztási adó az meg más kérdés.

Előzmény: Séf fiú (23)
Séf fiú Creative Commons License 2015.08.14 0 0 23

Én a bruttó meg a nettó béremet mondtam....

 

te meg mit? hogy a munkadód költségének hángy % át kapod meg + áfa? :D

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2015.08.14 0 0 22

Az jó.

Magyarországon 65% körül.

Ezt elköltve ebből is lejön az Áfa.

100ból 51-52 a reális vásárlóérték.

Előzmény: Séf fiú (14)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2015.08.14 0 0 21

"Van-e olyan munkakör Magyarországon, ami elérte vagy legalább közelíti a nyugati bérszínvonalat?"

 

Hogyne lenne!

1 hónap alatt túlórával megkereshetsz annyit, mint nyugaton egy mosogatófiú egy hét alatt...

 

 

Előzmény: Thomasz a gőzmozdony (-)
telkoe Creative Commons License 2015.08.14 0 1 20

"A norvégok meg idióták, akkora náluk az egyenlőség mánia, hogy a cégeknél a mérnökök alig keresnek jobban mint a betanított melósok,

 

Nem biztos hogy minden ilyet erdemes elhinni :)

Előzmény: Séf fiú (11)
telkoe Creative Commons License 2015.08.14 0 0 19

Van-e olyan munkakör Magyarországon, ami elérte vagy legalább közelíti a nyugati bérszínvonalat? Ha igen, melyik? Milyen képességek kellene? IT? Sales? Vagy éppen a mindennapi szakmunkás?

 

IT (foleg ha kulfre dolgozik), orvos maganpraxissal

Előzmény: Thomasz a gőzmozdony (-)
bakibaby Creative Commons License 2015.08.14 -2 2 18

"Van-e olyan munkakör Magyarországon, ami elérte vagy legalább közelíti a nyugati bérszínvonalat?"

 

Van. Parlamenti képviselők, politikusok.

 

bb

Előzmény: Thomasz a gőzmozdony (-)
Séf fiú Creative Commons License 2015.08.13 0 0 17

Ausztriában is szocializmus van, ha nem tudnád. És szerintem nincs ezzel baj. Aki tanulni akar azt tényleg ne a pénzköteg motiválja, hanem a tudásvágy.

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.13 0 0 16

Norvégia az olajból bármit megtehet. Svédország is hasonló, de ott sokan látják, hogy baj lehet ebből, ha az iskolában elvész a motiváció, nem tanul, szakmunkás lesz, semmi baj. Ez inkább a szocializmus.

Előzmény: Séf fiú (15)
Séf fiú Creative Commons License 2015.08.13 0 0 15

Nem hiszem hogy olyan sokkal jobb lenne a norvég életszínvonal hogy megérné. A családom is itt él a városban. Ideköt minden. De ez az egyenlőség nagyon vonz engem. 

Előzmény: Order of Hermes (13)
Séf fiú Creative Commons License 2015.08.13 0 0 14

Kalkulátorral számoltam ki ezt az értéket. Én is tudom hogy nagyok az elvonások. Még nekem is elég húzósak. bruttó 1400 ból 1100 at kapok ki..

Előzmény: Order of Hermes (12)
Order of Hermes Creative Commons License 2015.08.13 0 0 13

Hát hajrá. Tanulj norvégul egy picit, aztán mehetsz is.

Előzmény: Séf fiú (11)
Order of Hermes Creative Commons License 2015.08.13 0 0 12

A sávos adózásról hallottál már? Persze, az első pár tizes után még nem adózól semmit, az 50 százalék olyan 60.000 körül lép be, ami felette van azt sarcolják meg ennyire.

Előzmény: Séf fiú (10)
Séf fiú Creative Commons License 2015.08.13 0 1 11

"A norvégok meg idióták, akkora náluk az egyenlőség mánia, hogy a cégeknél a mérnökök alig keresnek jobban mint a betanított melósok, merthogy valaki ne a pénz miatt tanuljon hanem az önmegvalósítás miatt."

 

Ez nekem nagyon tetszik. Szívesen lennék ott melós.

Előzmény: Order of Hermes (9)
Séf fiú Creative Commons License 2015.08.13 0 0 10

42.359,66

 

ennyit kapsz évente nettóban egyedülállóként a 70 ezerből. Azért ez több mint a fele. 

Order of Hermes Creative Commons License 2015.08.13 0 0 9

Hát izé... UKről csak annyit, hogy az egyik haverom most ment ki nemrég, mérnök a srác, ajánlottak neki évi 20000 fontot...Elfogadta, mert kell neki a külföldi referencia, de nem ebből fog meggazdagodni.

 

A norvégok meg idióták, akkora náluk az egyenlőség mánia, hogy a cégeknél a mérnökök alig keresnek jobban mint a betanított melósok, merthogy valaki ne a pénz miatt tanuljon hanem az önmegvalósítás miatt.

 

 

Előzmény: Séf fiú (5)
Order of Hermes Creative Commons License 2015.08.13 0 0 8

Érdekes, de igazából nem. Egy tapasztaltabb programozó fizetése Bécsben évi brutto 50k euro körül van, ami ugye 15 millió forint. Ez elég jó pénz, Magyarországon az abszolút top keres ennyit, de...

Az a baj, hogy Ausztriában horror magasak az adók. Abban a bérsávban ahol az ITsek többsége van már 40 százalék az SZJA kicsit feljebb meg már 50. Gyakorlatilag marha kevesen vannak akik 3000 nettó felett akasztanak le. Ehhez már olyan évi 70k körül kell keresni, ami azért elég ritka.

 

Hidd el, én ott ITskedtem 1 évig, így utólag megérte, de nem igazán a pénz sokkal inkább a tapasztalatok miatt. 

 

.

Előzmény: Törölt nick (4)
Séf fiú Creative Commons License 2015.08.13 -1 0 7

Ingatlanárakhoz (főleg Bécsben) : Ausztriában van az egyik legnagyobb ingatlanlufi egész EUrópában. Az árak teljesen elszakadtak a valóságtól meg a realitástól. Az utóbbi 10 évben 100 %al nőttek az árak! A bérek nagyjából 20-25 %al. Le lehet vonni ebből a két adatból a tanulságot.

Előzmény: Törölt nick (4)
Séf fiú Creative Commons License 2015.08.13 -1 0 6

Pedig jól mondja, kevesen keresnek itt alkalmazottként nettó 2 ezernél JÓVAL többet. Ausztriában alacsony a bérszínvonal nyugati mércével! Ahogy Németországban is.

 

Teljesen hihető hogy Budapesten is megkeresik ezt a pénzt, amit itt az IT-sek. Ausztriában jó az életszínvonal, de ez inkább a melósokra vonatkozik, abban van meg a látványosabb különbség Magyarországhoz képest. Na meg a szociális hálóban.

Előzmény: Törölt nick (4)
Séf fiú Creative Commons License 2015.08.13 -1 0 5

Bezzeg Svájcban keresel 8 ezer frankot nettó!! Ez egy álom! Ausztria az alacsony bérek országa. Én mindenkinek azt javaslom hogy ide ne jöjjön dolgozni ha pénzt is akar keresni, arra ott vannak a nagyvad brutál országok : Svájc, UK, Norvégia.

Előzmény: Order of Hermes (3)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.13 0 0 4

Az osztrák GDP a magyarnak valami 3,7-szerese, a bécsi ingatlanok négyzetméterára a budapestinek közel az 5-szöröse, így ennél azért én sokkal nagyobb különbségre tippelek.

Előzmény: Order of Hermes (3)
Order of Hermes Creative Commons License 2015.08.13 0 0 3

Hát... Senior ITsként simán meg lehet keresni pesten 2000 eur-t netto, ami nem sokkal marad el attól, amit pl én anno Ausztriában kaptam, szóval abszolút értékben is kezd pariban lenni.

 

 

Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.13 0 0 2

Bár az nem azonos a kérdezett bérszínvonallal.

Előzmény: Séf fiú (1)
Séf fiú Creative Commons License 2015.08.13 0 0 1

Budapesten az IT munkások nagyon nagy része legalább nyugati életszínvonalon él.

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.13 0 0 0

Belföldi piacra dolgozva alkalmazottként vagy vállalkozóként? Nem hiszem, hiszen a bevételek is arányosan nyomottabbak. Alkalmazottként külföldre dolgozva? Nem hiszem, hiszen pont az alacsonyabb árszínvonal a vonzó a munkaadó számára. Vállalkozóként globális piacra dolgozva? Persze, nincs különbség, ugyazok a lehetőségeid mint bárhol máshol.

Előzmény: Thomasz a gőzmozdony (-)
Thomasz a gőzmozdony Creative Commons License 2015.08.13 0 0 topiknyitó

Van-e olyan munkakör Magyarországon, ami elérte vagy legalább közelíti a nyugati bérszínvonalat? Ha igen, melyik? Milyen képességek kellene? IT? Sales? Vagy éppen a mindennapi szakmunkás?

 

Kinek milyen tapasztalata van? Van, ahol esetleg pont amiatt emeltek, mert nagy az elvándorlás? (Én hallottam már ilyet.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!