Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2015.08.29 0 0 10

Ott valami gond lehet - a doboz amit a kepen latsz 85 dollar... es igazan nagy csomag - valoszinuleg van kisebb is.

 

De...   a lenyeg, valami olyan anyag ami tartalmaz olya bakteriumot, ami segit a maszat lebontasaban. Tobb fele van, mas cegtol is, mas nev alatt.  

 

Ez is jo - nezd meg, hatha talalsz a kozelben:

 

http://www.amazon.com/Microbe-Lift-32-Ounce-Microbe-Lift-MLXSAQ/dp/B000256ERG/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1440855656&sr=8-5&keywords=muck+away&pebp=1440855666997&perid=099FAZDBK5SBS6BH8TXH

Előzmény: vénkecsi (8)
vénkecsi Creative Commons License 2015.08.28 0 0 9

Ha már "vegyszer" - hasonló hatású lehet ez a Greenman Pond nevű lötyi is.

Ugyanúgy egy beoltással 4-6 hétig hatásos,  egy nyáron így az 1 L háromszor adagolva 

kitarthat egy 3-4 köbös tóban. Árban meg teljesen elfogadható, és hozzáférhető.

http://www.zoldbolt.hu/otthon-es-kert/kulter-kertapolas/greenman-pond-termeszetes-toapolo-keszitmeny.html

 

vénkecsi Creative Commons License 2015.08.28 0 0 8

Valami könnyebben hozzáférhető és olcsóbb megoldás?

Mert a gugli  ugyan jóbarátom, de hazai oldalakon nem látom sehol, külföldről meg 150 és 700 dolláros kiszerelésben kicsit húzósnak tartom.

Lehet hogy kis tőzeget én is teszek be megint, régebben az is használt - igaz jól barnítja a vizet.

ZsuR Creative Commons License 2015.08.27 0 0 7

Nekem a tavaszok azt mondtak 10-15 evvel ezelott, nem kell a szuro - es igazuk volt.

Novenyek kellenek - es bakteriumok, amik segitenek lebontani a maszatot.

 

Par eve eltunt a bakterium a tobol, es ujra maszatos lett (mert nem hasznaltam mar szurot).  A kertesz javasolt egy tablettat, ami potolta, es azota ujra tiszta a to vize, takaritas nelkul...

Előzmény: vénkecsi (6)
vénkecsi Creative Commons License 2015.08.27 0 0 6

Nekem is hasonló méretű a tavam, és egy gyári zárt nyomó rendszerű szűrőn tolja kersztül a szivattyú a vizet.

Előtte saját készítésű nyitott szűrőm volt, sosem volt zavaros a vizem.

Most mióta ezt a csodát használom, hát elég csúnya marad a víz, pedig 2500L/h a szivattyú.

Egy jó hete megelégeltem , és előszedtem a jól bevált régi módszert.

 

Ugyanis a zárt edényben van három különböző sűrűségű szivacs, meg műanyag golyóbisok- de a pórusméretük sajnos olyan hogy a legapróbb lebegő porszerű maszatokat nem bírják kiszedni.

Ráadásul a földbe süllyesztett zárt edényt elég nyűgös kiszedegetni és takarítani, ezért arra csak kb. 2 hetente kerül sor.

Márpedig nálam a 25-30 halacska piszkít rendesen (aranyhalak és pár méretes koi).

 

Szóval a megoldás a VATELIN.

Kabátok bélésének használatos fehér vattaszerű műszálas anyag.

Ebből terítek a kifolyó alá egy 50x50cm-es darabot kettéhajtva.

Naponta kétszer is  összeszed annyi koszt, hogy fekete lesz tőle rendesen.

Hideg folyóvíz alatt erős sugárral kimosom , és mehet vissza a helyére.

Ilyen módon 4-5 nap alatt tükörtiszta lett a tavam, korábban 5-10 centire ha le lehetett látni, most az 120 cm-es alja is látható tisztán!

 

ZsuR Creative Commons License 2015.08.26 0 0 5

Azt mondod zavaros... milyen szinu a zavar?

 

Előzmény: Ciao97 (-)
renula Creative Commons License 2015.08.09 0 0 4

Ez az állapot "természetes". A napfény hatására az algák rohamosan szaporodnak és a vízben lévő halakat, növényeket nem lehet látni. a halak ettől függetlenül jól érzik magukat. A tavirózsalevek árnyékoló hatása segít, de normál állapotban ideális lenne a tavat egy nagy fa árnyékában építeni. Sajnos ezt korábban én se tudtam. A szűrők közül van ami megfelelő ( UV fénnyel kombinált ) de kell még valami, amivel oxigént lehet a vízbe bevinni ( szökőkút, vízesés, stb. ). Van még egy megoldás, a víz pH-t tőzeggel lúgos irányba eltolva az algák nem szaporodnak. Én ezt a megoldást választottam és több éven keresztül bevált. A német szer neve Algenkill. Ez egy tőzeggranulátum, amit a dobozban mellékelt tasakban be kell a vízbe lógatni és ennyi. Nálam a tó mellet a fák már megnőttek és a maradék egy doboz Algenkillre már nincs szükség. Telefon : 06 30 977 69 06  / Budapest /.

Előzmény: Ciao97 (-)
Anakin a sith Creative Commons License 2015.08.08 0 0 3

Jagermaistert kell bele onteni Buci!

Előzmény: Az igazi Vitobácsi (1)
szőrmók Creative Commons License 2015.08.08 0 0 2

Sajnos vegyszerezni kell a vizet . Egy kalap pénz és nem biztos a siker,és előfordul ,hogy a halak ugyan élnek ,de nem szaporodnak.Nekem van szürő (2 naponta tisztitani kell az algától) 2 db egymásután kötött UV lámpa, a viz 70% a növénnyel fedett + algaölő.De ilyen időben naponta szedem lepkehálóval az algát. És a környéken nem kapok amurt vagy busát amit a vizbe tennék.Ez van .Guggli a barátunk.

Előzmény: Ciao97 (-)
Az igazi Vitobácsi Creative Commons License 2015.08.07 0 0 1

Alga

Előzmény: Az igazi Vitobácsi (0)
Az igazi Vitobácsi Creative Commons License 2015.08.07 0 0 0

Uez az én problémám is, pont ugya úgy. Csak + lagaölő lámpát is tettem bele, nem segít.

Előzmény: Ciao97 (-)
Ciao97 Creative Commons License 2015.08.07 0 0 topiknyitó

Helló. Szükségem lenne a segitségetekre. Van egy nagyobbka kerti tavam es tavasz óta már nagyon zavaros lett a viz benne. Egyszer mar ki cseréltem a vizet de pár honapra rá ujra zavaros lett,eddig nem volt ilyen. Van benne szökökút, es egy tisztító pompa,ahol csobog a viz,szóval az oxigén ellátás es a viz mozgatás oké, sok tavirózsa is van benne,és más növények ,amik eddig is benne voltak ,de csak mostantól lett ilyen zavaros es nem tudom mitől. Halak is vannak( koi pontyok).  A tó szélessege 3.5m, hosszúság 2m, mélység 50cm és a közepen van egy rész ahol  1.5m mély ( kút gyürű formáljú) .  Annyira zavaros már hónapok óta hogy 5cm mélyre lehet látni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!