Keresés

Részletes keresés

Kaateee Creative Commons License 2020.05.07 0 0 47

Sziasztok!

Nikon 18-200 VR (1) nem talál fókuszt, ide-oda mozog (focus hunting) az élességállítás határain, szóval nem a teljes spektrumon, de a lényeg, hogy beteg. (VR-t kiiktattam a szokásos sérlt szalag miatt, míg nincs új szalag hozzá)

Ez csak elkoszolódás lehet a figyelmetlen szerelés miatt (könnyen megeshet, esetemben, sajnos), és egyáltalán azon a réz szalagkábelen kívül, amin az érzékelő seprűk futnak, mit érdemes tisztítanom még rajta?

 

Másik kérdés, nem világos számomra, hogy a GMR unit, vagy FPC unit mit csinál, annak a VR-hez, vagy az autofokuszhoz van köze?

 

köszönöm, ha esetleg valaki tud segíteni.

Tamás

képfaragó Creative Commons License 2020.04.06 0 0 46

Próbáld meg frissíteni. Így utólag már nem sokat ajánlhatok, nem kellett volna ennyire új gépet venned. Már csak azt mondhatom, ismerd meg, barátkozz meg vele, használd és ennyi.

Nézd meg az oldalamat: www.fenykepes.hu

Előzmény: Joska2018 (45)
Joska2018 Creative Commons License 2020.04.06 0 0 45

A Capture NX D nem nyitja meg a Nikon Z 50 Nef fájlokat, mi a teendő ebben az esetben?

képfaragó Creative Commons License 2020.02.23 0 0 44

A nikon pont hu oldalról ingyenesen letölthető a Capture NX-D program, ez való a mai Nikon gépekhez.

Előzmény: bendegúzI. (42)
bendegúzI. Creative Commons License 2020.01.20 0 0 43

Hálás, olvasó.

 

bendegúzI. Creative Commons License 2020.01.20 0 0 42

Rég nem találkoztunk...Kb 15 éve követlek Benneteket, szurkapiszka, barátságok, kihívások....

Most segítséget kérnék Tőletek. A 300D jól működött az NX2 vel. Most megajándékoztam magam egy 7200-al. Ehhez szoftwert nem találok. Raw-ban képezek, nem hogy kidolgozzam, de még Jpeg be tudom konvertálni. Ha segítenétek egy képszerkesztővel, vagy hogyishíjják, amit letölthetek...Az View nx2 is letölt, de a képeket nem kezeli. Köszi, ovábbra is hálá olvasó.

 

musicboy65 Creative Commons License 2019.09.19 0 0 40

Szép napot kívánok mindenkinek!

Egy kis segítség kellene,D70 vaku izzó kiéget esetleg van ahol tudják orvosolni a cserét a Nikon szerviz azt írta nem támogatott gép...

Előre is köszönöm

 

 

email: virag65@vipmail.hu

Tomburton Creative Commons License 2019.09.15 0 0 40

Sziasztok.

 

Azt szeretném kérdezni, hátha vki tudja, hogy kb mennyibe kerül egy Nikon d610-ben a zárcsere?

 

Köszönöm.

 

M61 021 Creative Commons License 2019.08.06 0 0 39
Az SB 900 már nem javítható! Nem akartam hinni a fülemnek, amikor a Nikon szervíz ezt közölte...
Most a Fotó Paradicsomnak megmutatom, mert a talpa félig lóg, a csavarok kipotyogtak, a menet tönkrement...
Esetleg tudtok ajánlani Bp-n aki old timer Nikon vakukkal foglalkozik?
endrodi Creative Commons License 2019.06.17 0 0 38

Nikon D 7000-esem nem hajlandó 3-nál többet exponálni sem lassú, sem gyors módban. Mit rontottam el?

balist1 Creative Commons License 2019.03.10 0 0 37

Hello!

Nem tudom, hogy tapasztal-e valami hasonlót Nikon d5300-as géppel? 

Az akkukat nagyon gyorsan lemeríti, 50-60 képet lehet lőni velük, de töltéskor megmértem, hogy mennyit mAh-t vesznek fel, s az minden esetben kb. megegyezik a névleges teljesítménnyel.

 

Nikon 18-200-assal használtam először, majd váltottam Tamron 18-300-ra, illetve Sigma 17-70/2.8-asra és ennél az utóbbinál vettem észre, hogy nagyon lecsökkent a készíthető képek száma...

Nem tudom, hogy az objektív lehet-e oka, vagy a géppel lehet valami?

Egyébként kb. 10 000 expo van a gépben.

 

Köszi előre is, ha valaki tud mondani valamit.

Az e-mailem publikus.

Hangya12 Creative Commons License 2019.01.14 0 0 36

Szevasz,

 

igen, ezt jelenti. És hiába nyomom meg, ismét ezt írja ki, akárhányszor nyomom is meg.

Ez jelenti a leírt hibát, hogy por került a fogaskerekek közé és nem tud forogni.

 

Üdv,

Zsolt

 

Előzmény: Szabolcsi Mihály (35)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2019.01.13 0 0 35

Szevasz!

 

Press Shutter Release Button Again = Nyomja meg újra a kioldó gombot.

 

nincsmit :)

Előzmény: Hangya12 (34)
Hangya12 Creative Commons License 2019.01.12 0 0 34

Sziasztok,

 

4 éves D5100-as bekapcsoláskor azt írja ki: Press Shutter Release Button Again.

 

Rákeresve azt látom, hogy a port kellene kitisztítani a "Shutter Release mechanism" motor fogaskerekéből. Van több video is a neten, de sajnos egyik sem a D5100.

 

Elkezdtem az útmutatók szerint szétszedni, de sajnos nem jön le teljesen az alja (talán a dioptria beállítót kellene még óvatosan kifeszíteni, mert az tartja???). De ha ez is sikerülne valahogy akkor sem biztos, hogy az alján lehet ennél a típusnál hozzáférni a fogaskerekekhez, mert amit belátok az másképp néz ki mint az útmutatóban.

 

Aki tud segíteni, kérem írja meg hogy kell a fogaskerekekhez eljutni, vagy ha van hasonló típus, akkor melyik az és keresek hozzá egy videót.

 

köszönöm szépen a segítségeteket!

 

zsoci

 

 

mimi3173 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 33

Sziasztok

 

Egy kis segítség kellene. Van egy yn-568ex vakum csak teljes fénnyel villan el. 

Tudtok segíteni h mi a baja?

 

Köszi

Tájoló Creative Commons License 2016.08.04 0 0 32

Sziasztok!

 

Nikon D80-asom tegnap kiakadt. Kijelzőn Err felirat villog, kereső sötét, exponáláskor csak zümmögés hallatszik, az obit levéve a tükör "fent" maradt vízszintes állapotban, meg sem mozdul.

Leveleztem egy kicsit a nikon szervizzel, de előre félek a javítási költségektől (konkrétan attól, hogy többe kerülne, mint amennyit a váz ér).

Tud esetleg valaki mondani valami bölcset?

(A resetelést, aksi és memóriakártya kivételt még a szerviz előtt próbáltam, a nikon  javaslatára még a tükröt is lehajtottam, hátha "megjavul", de amint elengedtem, csukódott is vissza.)

 

Előre is köszi,

Andris

dalmma Creative Commons License 2016.05.13 0 0 31

Sziasztok

 Nikon d5200-as vázam van, a szokásos 18-55-ös kit obival. Ezt szeretném bővíteni, melyik lenne a jobb választás:  55-300mm f/4.5-5.6G AF-S DX VR NIKKOR vagy Tamron AF 18-270 f/3.5-6.3 Di II VC PZD esetleg Sigma 18-250mm f/3.5-6.3 DC OS HSM Macro Nikon. Kezdőként inkább utazáskor, épületek, tájjak, állatkerti fotózáshoz használom a gépet.

zzozozzo Creative Commons License 2016.04.26 0 0 30

kedves fotós társak
a segitségeteket szeretném kérni,nem régen vásároltam egy sigma 150-600 C objektivet és párszáz kép elkészitése után nem vagyok elégedett a képek minőségével,természetesen tisztában vagyok az objektiv paramétereivel és nem csodát várok de biztos hogy lehet valamennyire javitani a beállitások módositásával.az objektivet egy nikon D7200 géppel használom,közben vettem egy USB dokkolót amivel már módositottam egy két dolgot az obin de mivel amatőr vagyok és tapasztalatlan igy nem nagyon mertem belenyulni egy két olyan gyári alapbeállitásba ami még segithetne abban hogy jobbak legyenek a képek.ha esetleg van valakinek valami ötlete vagy tudna segiteni a beállitásokban akkor azt meg köszönném,ahol lehet már körül néztem de nem találtam semmi használhatót ebben a gép+obi konfigurációban,előre is köszönöm a segitségeteket és további szép napot.
ide irhattok:gancs70@gmail.com

Szemroni Creative Commons License 2016.02.08 0 0 29

Sziasztok,

Nikon d3100 es 18-105 ös gépem bővíteném. Cél a portréfotó babához,gyerekhez,elmosódott háttérrel. Fix 50mm- est mondtak. Valóban az a legjobb megoldás? Mindenképp autófókuszos obi kell. Köszönöm

andor49 Creative Commons License 2015.12.27 0 0 28

- Az unnepek utan korulnezek -informatikus-biztos  talalok valakit aki kis dohanyert is lelkesedni fog?! Megtartjuk az L310-es is (a celnak ragyogo szuper kepek!!!..igaz nem tudom mennyi ""elsutest"" bir de..?)  remeljuk ,h.a francos kutyi ara hamarosan csokkenni fog?!

 

                     K O S Z I I I I I !!!!!!

Előzmény: mckmester (27)
mckmester Creative Commons License 2015.12.21 0 0 27

ja és van még egy lehetőség

 

http://hvg.hu/tudomany/Igy_hasznalhatunk_Androidot_a_szamitogepen_4TH0WG

 

Elvileg még a laptop wifijét is rá tudod kötni, de ehhez már lehet kelleni fog egy jobb informatikus.

Előzmény: mckmester (26)
mckmester Creative Commons License 2015.12.21 0 0 26

Szia

 

Igazad van, a tükör nélküli gépek jobban bírják az ilyet. Kevesebb mechanika, kevesebb gond.

 

"3,12"" percnel...igen az egy ""andridos""program altal valo LETOLTES!"

 

Nem. Ha nézed a videót, látszik, hogy fókuszál, zoomol, és a kioldást is elintézi. És rögtön le is szedi az elkészült képet. 

 

Itt a szoftver hozzá: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nikon.wu.wmau

 

Android 4.0 -től  5.1 ig jó. Ilyen Androiddal tabletet is lehet már kapni 30 000 alatt. (Pl Wayteq. Ha csak erre használjátok, nem fog szétesni az sem :-) )

 

 

"Van egy Nikon DSLR L310-gepem a celnak megfelelo volna"

 

Nincs rajta wi-fi, tehát ez a lehetőség így kilőve. Talán USB -n keresztül lehet kezdeni valamit vele, de ahhoz tényleg kell a 150$ -os progi. Az androidos megoldás szvsz olcsóbb.

 

Viszont ha levéltári anyagokat akartok így archiválni, akkor ez a cucc szerintem nagyon kevés lesz.

Egyszerűen nem kapsz elég pontos és részletgazdag képet ahhoz, hogy az archiv anyagon minden szükséges részlet rajta legyen. 

Persze gyors kereséshez, online publikáláshoz ez akár elég is lehet, de sajnos még egy normálisan megfotózott mikrofilm minőségét sem éri el az eredmény. Pl esélyes, hogy az objektív torzítani fog.

Világítani tudtok valamivel?

 

 

 

 

Előzmény: andor49 (25)
andor49 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 25

-Koszi a valaszokat-
mckmester-! Valoban nem DSLR-s gep ,elnezest  elszurtam!!! 

-Talan jobb,ha kicsit reszletesebben irok!!! Leveltari fotozashoz volna szuksegunk(napi 700-1200 exponalas) egy strapabiro gepre(allitolag a bridge tipusok jobban birjak a nyuzast)?! A betegsegeim miatt szukseges  az LCD donthetosege(?) a taviranyitas viszont elegedhetelen! A penztarcanknak viszont ez vagy egy hasonlo .....?! Szemelyszerint semmit nem ertek a fenykepezogepekhez a szamitogephez is csak minimalisan...de kerdezgetek!

 

-A 3,12"" percnel...igen az egy ""andridos""program altal valo LETOLTES! Nos mi ugy okoskodtunk.h.feltelepitjuk egyikunk laptopjara(az okostelefonokra mar nem telik-nagyon dragak) azt a programot.......de mi-tavkioldani- exponalni szeretnenk vele-ha?!

 

-Van egy Nikon DSLR L310-gepem a celnak megfelelo volna(olvastam,h.letezik vfele kutyu amivel minden DSLR taviranyithato-csak a gond,h.120e ft) esetleg valmi olcsobb megoldas?!

Előzmény: mckmester (23)
bzs70 Creative Commons License 2015.12.14 0 0 24

sziasztok!

érdeklődnék valakitől,hogy lehetséges lehet d90-es hez egyszerű gps-hez csatlakoztatni?

köszönöm!

mckmester Creative Commons License 2015.12.08 0 0 23

Ja és azt kihagytam, hogy ez nem dslr. Azok nevükből adódóan tükörreflexesek. Ebben meg nincs olyan.

Előzmény: andor49 (21)
mckmester Creative Commons License 2015.12.07 0 0 22

https://www.youtube.com/watch?v=Ry9MrNaKMGE

 

3:12 -től. Szerintem megvan a válasz.

Előzmény: andor49 (21)
andor49 Creative Commons License 2015.12.05 0 0 21

Sziasztok!

 

Fontos volna szamomra egy ""kozepes""tudasu  dslr  tipusu gep /kihajthatos LCD-vel es taviranyithato/! A Nikon 840L nagyon megfelelo volna de nem taviranyithato?! Valami athidalo megoldas nem lehetseges?! Kezdo amator vagyok-ugyhogy-!!!!!

 

Valasotokat elore is koszonom!!!

 

                                                                         andor49

wild03 Creative Commons License 2015.08.19 0 0 20

Sziasztok.

 

Segítséget szeretnék kérni,D3100-as fényképezőm állandóan azt írja ki hogy: Subject is too dark.

tudnátok segíteni hol kell ezt beállítani?köszike

WhiteShoes Creative Commons License 2015.07.26 0 0 19

Hali

 

Nekem is megadta magát anno és én is ilyen kábelt vettem az íbéjen csak én forrasztottam egy 2,5-ös jack ajzatot a kioldóra és így tudtam cserélgetni. (A csatlakozó részét használtam egy másik kioldóhoz is.)

 

Üdv.

Előzmény: Sac001 (18)
Sac001 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 18
Előzmény: Sac001 (17)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!