Keresés

Részletes keresés

ervwrevwervwervewrv Creative Commons License 2015.06.24 0 0 7

"Azt nem értem, hogy ha a google tiltás alá is vesz egy címet, miért van, hogy 8-10 óra múlva önmagától is leveszi a tiltást?"

Erre írtam, hogy dinamikus IP-k mellett nincs sok értelme fenntartani egy hosszabb tiltást.

Előzmény: ali 3 (6)
ali 3 Creative Commons License 2015.06.24 0 0 6

Bocsáss meg, rosszul fogalmaztam. Nem az ip címeket dobtam a sütik tiltásához, hanem a domain neveket, pl. a google.hu-t, meg a többi végződését, amin még előfordul, hogy keresek (.com...)

ervwrevwervwervewrv Creative Commons License 2015.06.24 0 0 5
Dinamikus ip címek korában kevés értelme van véglegesen blokkolni egy adott ip-t.
Előzmény: ali 3 (4)
ali 3 Creative Commons License 2015.06.23 0 0 4

lxt és 3x_: az alternatíva javaslataitokhoz: bár nem közvetlenül az általatok javasoltat próbáltam ki (még), de nem említettem korábban, hogy ha bejön a captcha probléma, és megszakítom a vpn-t, újracsatlakozok egy másik szerverükre (vagy ha netán ugyanoda csatlakozom vissza, csak éppen szerencsésen kifogom, és nem ugyanazon az ip-n enged ki a vpn a nagyvilágba, hanem az adott szerver 1-2 másik címén), megoldódik a probléma, és jól megy a keresés, vagyis véleményem szerint nem a vpn szolgáltatónál lehet a gond, és mivel a google nem azt látja, hogy onnan jövök, ahol valami renitenskedő miatt ideiglenesen tiltás van, nem korlátoz.

Azt nem értem, hogy ha a google tiltás alá is vesz egy címet, miért van, hogy 8-10 óra múlva önmagától is leveszi a tiltást? Abbahagyja a tevékenységét az, aki miatt a tiltást kiosztotta a script, és egy várakozási idő után feloldja, vagy netán egy ember megnézi és felülbírálja a tiltást? Valamint, ha a vpn állandóan ugyanazt a címet használja, miért fut bele a google újra és újra ugyanabba a letiltósdiba, amikor tudhatják, hogy azon a címen sok, egymástól független ember megy ki? Jah, és miért nem úgy működik a captcha ellenőrzés, mint minden más oldalon, hogy meggyőződjönek róla, hogy ember ül a gép előtt, aki a keresést intézte? (ezek csak költői kérdések voltak (hacsak nincs itt valaki a google-től, aki tudja az okot)).

 

ervw: szimplán a sütik elfogadása webhelyektől-nél a kivételek közé dobtam tiltásra a keresőoldal általam használt címeit (.hu, .co.hu, .com)

ervwrevwervwervewrv Creative Commons License 2015.06.23 0 0 3
Cookie-t milyen böngészőben és milyen módszerrel tiltod?
Firefox néhány pluginje tud olyat, hogy csak a session idejére tartja meg.
A követésre sokkal kifinomultabb módszerek is vannak (flash, html5 local storage stb) és pl. a facebook úgy tudom, használja is ezeket.
Előzmény: ali 3 (-)
3x_ Creative Commons License 2015.06.23 0 0 2
Előzmény: lxt (1)
lxt Creative Commons License 2015.06.22 0 0 1

Zárd rövidre a (látszólagos) problémát, próbáld ki így.:-)

Előzmény: ali 3 (-)
pipppen Creative Commons License 2015.06.22 0 0 0

g00gle

ali 3 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 topiknyitó

Helló!

Segítségeteket kérném a google keresőoldalakon előjövő problémával. Vpn szolgáltatóhoz fizettem elő, akik úgy működnek, hogy ha mindenkit, aki az adott szerverükre csatlakozott, ugyanazon az ip címen keresztül engednek ki a netre (pontosabban 1-2 címet használnak), vagyis nekem ugyanaz a címem lesz, mint egy másik ügyfelüknek. Emellett a böngészőben a cookie használatot tiltom Ezzel nincs is gond, de időnként a google keresőlapok közlik velem, hogy a rendszereik az én hálózatomból szokatlan forgalmat észleltek, és ezért arra kérnek, hogy írjam be a megjelent captcha-t. (feltételezem, valakik ugyanazon vpn szerveren, vagyis azonos címmel valami google szabályt sértő cselekedetet hajtanak végre, és az azonos ip miatt engem is ellenőriznek). Viszont, ha beírom, akkor sem történik semmi, bedobja ugyanazt a szöveget egy újabb captcha-val. Egyszer vagy 2-3 tucatszor is beírtam, és soha nem lesz vége, nem lehet ilyenkor használni a keresőt. Ugyanez jön elő firefox 38.0.5 és IE11 esetében is. Tapasztaltam, hogy volt, amikor már kapcsolódáskor is így problémázott, volt, hogy csak később dobta a captcha-t a keresésnél, és volt, ha csatlakozásnál dobta, és, bár nem csatlakoztam máshova, maradt ugyanaz az ip-m, jó pár órával később mégis megszűnt a captcha kérés. Ezen kívül, ha a cookie-k fogadását engedélyeztem a google keresőlapjához, akkor egyáltalán nem kérte a captcha-t, majd, ha újra letiltottam, megint kérte. Tudnátok valami tippet, hogyan lehetne használhatóvá tenni a keresőt ilyenkor? Nem gond, ha kéri a captcha-t, de ha jól beírom, akkor menjen az eredményekhez. (jah, és annál összetettebb válasznak örülnék, mint, hogy engedélyezzem a cookie-ket, vagy nem kapcsolódjak vpn-re, mert ez saját kútfőből is menne :) )

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!