Keresés

Részletes keresés

sikapur Creative Commons License 2015.08.14 0 0 82

Ezt hívják evolúciós zsákutcának.

Előzmény: Pyrandus (29)
Rashida Creative Commons License 2015.07.17 0 1 81

Nem durva, semmi különös nincs abban, hogy jó érzéssel tölt el a segítés..., az ember így lett kitalálva. Soknak jólesik ezt önzőségnek nevezni, tegye, és akkor....? Mindenképpen jobb mint a nemsegítés, főleg ha semmibe sem kerül...

 

Ezt az egynapos-öngyilkos-csecsemős izét én sem értem, mint ahogy a "mi a jó abban, ha élvezzük" gondolatot sem.. Hát szenvedj, mondhatnám.... Minden választás kérdése, hogy TE hogyan állsz az egészhez. A körülmények huszadrangú....

 

Előzmény: Miért Élünk? (79)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.16 0 0 80

                                                                      Szia!

A válaszoktól én is tartottam eleinte, én sem vagyok régi fórumozó, de nem kell félni, aki durván ír kimoderálják, vagy kitiltják.

Segíteni másoknak=önzetlen önzés, mint kategória(nézz utánna mit jelent).

Ha minden stimmel, akkor élvezed az életet, mert jóízűen fogyasztod az ételt, jó a sex, jó sportolni, stb. ez így van "kitalálva". Vagy nem mindig, néha fájdalmas, de az az életre káros dolgokra figyelmeztet és tanulva belőle, ha még lehet módosítani kell, orvosolni a bajt.

De direkte nem élvezni badarság.

Vagy egyéb okok miatt nem valósulhat meg, pl. betegség.

Vagy ha valaki nem akarja élvezni az életet az elmegy remetének, de mivel az is az ő választása biztos jó neki, tehát passz.

Hogy mire jó élvezni az életet?

Nem baj, ha jól érzi magát az ember a bőrében, de ha valakinek nem ez a célja, ne tegye!

A 80 éves egyén, kis szerencsével beteljesítette földi pályafutását, az 1 napos emberke meg még nem.

Én nem is értem, hogy te, mit nem értesz?

Nem vagy 1 kicsit pesszimista?

Mi a problémád?

Olyanokon agyalsz ,amin nincs mit agyalni.

A példád: a 80 éves az 1 napos ember élete nem összevethetőek, nem összehasonlíthatóak, nem életszerű.

Az öngyilk ,meg 1 külön dolog, ráadásul nem értem. Ki lesz öngy. az 1 napos? hogyan?

Meredek a gondolkodásod, nem értelek.

Hova vezet, ha élvezzük az életet?

Oda, hogy nem szenvedünk.

Igen aki a 80 évet végig szenvedi, az rosszabb lehet mint 70 et élni szenvedés nélkül.

De mi az hogy szenvedés?

Lehet a 80 évesnek is csak pl. a mi szemszögünkből szenvedés, számára meg nem.

1 kicsit összezavartál, de én ilyen kérdésekkel, ezidáig nem szembesültem, úgyhogy remélem a válaszaim valamire jók.

Lehet felületesen olvastalak, ezért nem értem-vagy te írtál felületesen, nagyolva-

Na szép napot.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Miért Élünk? (79)
Miért Élünk? Creative Commons License 2015.07.15 0 0 79

Először is bocsánat hogy eddig nem néztem be, de én sohasem fórumozok meg semmi, és nem gondoltam hogy ilyen intenzitással fognak írni az emberek. (na jó, az igazság az az, hogy félek a válaszoktól, meg ettől a témától is, ne tudjátok meg meddig halogattam a kérdésfeltevést, össze kellett szednem minden erőmet hogy kiírjam azt, de most már látom hogy nem szólnak le az emberek szóval gyakrabban fogom nézni) Na aztán nekem az a meglátásom hogy az emberek nagyon egoisták. Jobban megnézve az összes élő ember az. Nézzétek meg a kommentjeiteket mindenki az emberekről ír, emberek emberek emberek, mintha csak mi léteznénk. Amúgy ez nem ide tartozik csak szerintem ez egy érdekes gondolat, hogy minden ember "egoista" (nem kell szó szerint venni) mert aki mondjuk segít másoknak az miért teszi? Na miért segít másoknak, hogy nekik jó legyen? Igen azért. De vajon csak azért? Nem, hiszem ő ettől érzi jól magát. Hogyha másoknak segít az benne jó érzéseket kelt és ő ezt keresi, magának akar jó érzéseket, ahogy minden ember bármit csinál. Ha mondjuk odaadod  májad egy szegény kisgyereknek aki különben meghalna, akkor is ugyan ezt csinálod, mert neked jó érzés. Lehet hogy ez durva, de így van ez.

 

Na most hogy amibe már a többiek belekezdtek hogy kitérítsék a témát én nagyon jól folytattam. De az a helyzet hogy nem tudok többet mondani mint amit először leírtam csak reagálni a ti gondolataitokra. Szóval mondjátok hogy élvezzük az életet azért van. Azt meg se kérdezem hogy honnan veszitek hogy azért van, de mégis mi ajó abban hogy élvezed az életet? Jó ez hülye kérdés, de az hova vezet? Mondjuk tegyük fel hogy megszületsz és élsz egy napot aminek mind a 24 óráját élvezed, aztán meghalsz/öngyilkos leszel. Na ez miben rosszabb mint az aki mondjuk 80 évet élvezett végig (ami valljuk be, képtelenség)? Ez egy jó kérdés szerintem, várom a válaszokat. :)

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.28 0 0 78

Szerintem meg, azért örüljünk, hogy élünk.

Ezt könyv nélkül mondom neked.

És csak azért, hogy teljesen ne haljon be a topik.

Nem 1 pörgős fórum.

A topiknyitó valszeg megoldotta a problémáját, mert max 2x írt be.

Ha tőmondatokban, valamiféle rendszerben leírná még 1x a kérdést nem lenne baj, mert nehezen értelmezhető.

Ha nem teszi úgy is jó.

Szóval azt feszegeti, ha ez meg az történik, -a megsemmisülések többféle módját emlegeti, ha jól emkéxem- hogy, akkor mi az értelme az életnek?

Semmi. És?

Ha van értelme, attól jobb?

Csak önmagamat tudom ismételgetni: volt, és van, és annak örüljünk, mert az esélye, hogy ez megvalósult, majdnem nulla.

Tehát örüljünk, mindegyis miért, csak úgy, ha nincs ez leírva sehol, akkor is.

Na nem kell engem olyan komolyan venni, csak a fórumon most unalom van, ezért benéztem.

szép napokat

 

 

Előzmény: püfffneki (77)
püfffneki Creative Commons License 2015.06.23 0 0 77

Azért élünk, hogy örüljünk, olvasom egy könyvben.

Kód 001 Creative Commons License 2015.06.21 -1 1 76

Én inkább annak a híve vagyok:

 

" két pont között a legrövidebb út az egyszerüség"

 

Bruce Lee

Előzmény: Rashida (73)
Rashida Creative Commons License 2015.06.21 0 0 75

JÓ éjt Neked! :)

Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.21 0 0 74

Így igaz, jogos a meglátásod.

na én megyek

jó éjszakát

Előzmény: Rashida (73)
Rashida Creative Commons License 2015.06.21 0 0 73

Minden belülről jön, valszeg szerencse kérdése is (alkat). Van akiknek a rossz dolgai ezerszeresen fel vannak nagyítva, míg más az igazán rossz - remélhetőleg múltbéli -  dolgával boldog. Mert ő _valóban_ tanult_ belőle. 

Aztán azt is imádom, hogy olvassák vadul a mindenféle csodamódszereket, A titok.... ez volt a "kedvencem"(sic!)....ahelyett, hogy a Bibliát értelmezné....ér-tel-mez-né....:)

Előzmény: Kód 001 (71)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.21 0 0 72

Na, legalább mi hárman hasonlóan gondolkodunk.

A rossz dologok, tanítanak minket jobb esetben.

Egyébként nekem meredek ez az egész.

Olvastam, most,(top, nyitó 2.hsz-e) hogy ha az egész univerzumot benépesítjük ,mint szuper inteligens akármi, az sem válasz az élet értelmére.

Tehát, akkor az esetben sincs az életnek értelme?

Nekem ez magas mint tehénnek a stelázsi.

Ennek a jelenlegi tudásunkkal, mennyi is az esélye? (egész univ. benépesítése)ja , hogy ez csak feltevés..

 

Előzmény: Kód 001 (71)
Kód 001 Creative Commons License 2015.06.20 -1 0 71

Kinek mi okoz örömet?

 

Meg hát: képesek vagyunk e elfogadni a lét nehéz pillanatait is?

 

A boldog lét a tapadztalataim szerint inkább belső élmény, mint külső csillogás.....egy naplemente sem harsány....de mégis, milyen szép lehet....

Előzmény: Törölt nick (68)
Rashida Creative Commons License 2015.06.20 0 0 70

Abszolút úgy van, megy a zsigerekbe a negatív, bárhogy is játssza el...

Namost ez az elanyagiasodott, meg mobil elég közhelyes, ettől persze igaz. Ez van, ebből kell főzni. Én az ezirányú nyafogást is unom már. 

de.

A vissza a természethez! az nagyon jó! Oda! Így van. Aztán alakul az a fontossági sorrend úgyis...

Előzmény: Törölt nick (66)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.20 0 0 69

Inkább úgy: az alkohol nélkül is lehet örömteli az élet.

Előzmény: Rashida (62)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.20 0 0 68

Igen, ez így szerintem is rendben van.

Előzmény: Kód 001 (65)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.20 0 0 67

Igen ,mert próbáltam az univerzumtól, de minek?

 

Előzmény: Rashida (64)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.20 0 0 66

ez úgy van, hogy ha pesszimista az ember , akkor bevonza a szr dolgokat,

a negatív gondolatok, szintén,

ha mosolyogsz, azt kapod vissza, mint tükörképet,

tudod ebben az elanyagiasodott, nem őszinte világban félrevezetik az embereket minden szinten, és ha ráadásul fiatal, az meg be is nyalja-elhiszi,

hova ez a kapkodás, a mobillal megyünk wc-re, na ne má, betegsééég!

aztán a vége az, hogy nem értik az élet értelmét,

vissza a természethez, aki tud lassítson, mert rábszik.

szerintem, aztán...

 

 

Előzmény: Rashida (62)
Kód 001 Creative Commons License 2015.06.20 -1 0 65

Én azokkal értek egyet, akik azt vallják : a létezés tele van szép és jó dolgokkal, amit sok okoskodással pont L lehet vesziteni.....

 

Az élet végtelen öröm forrása lehet....kérdés, kinek van hozzá tehetsége?

 

Ahol a bölcsesség, ott feltárul a szépség.....:))

Előzmény: Törölt nick (63)
Rashida Creative Commons License 2015.06.20 0 0 64

Ja és jó a 37-esed, az eleje kicsit kusza, de a végére teljesen letisztul :)

Előzmény: Törölt nick (60)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.20 0 0 63

szia , jó itt dumálni, mert a másik fórumban 1 fórumozó ittasan írt be, ekkor mindenki szétszéled.

..)) ez mi, valami szmájli féle, nem rég írkálok, kezdő vagyok

Előzmény: Kód 001 (61)
Rashida Creative Commons License 2015.06.20 0 0 62

Ja értem. Tehát neked az alkohol "kellett" ahhoz, hogy rájöjj, a madárcsicsergés az egyik legjobb dolog, stb. stb....Igen, ezt általában lehet is olvasni, hogy egy betegség, egy medvetámadás(!) mennyire megváltoztatja az élethez való viszonyt. Írtál asszem vmi olyasmit is, hogy hozzáállás kérdése. Szerintem ez a kulcs. Nekem spec elegem van a rinyálókból. Persze nekik a legrosszabb...

Előzmény: Törölt nick (60)
Kód 001 Creative Commons License 2015.06.20 -1 0 61

:))

Előzmény: Törölt nick (52)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.20 0 0 60

Úgy, hogy én nem elmélkedek ilyen dolgokon, hogy,ha az egész univerzum felrobban(amit megjegyzek elég rég nem tette)hogy ,akkor mi lesz.

Lófsz, így jártunk.

Szóval, hogy válaszoljak neked: nekem már az is nagy öröm,ha az életem részét kitöltő alkoholt mellőzni tudom. Tehát nem iszom. Azért vannak jó gondolataim, mert én nem jó dolgomban agyalok, hanem örülök, hogy most kb. fél éve nem iszok.

És tudok örülni ennek az állapotomnak is, és az élet apró örömeinek.

A rigó énekének, a kutyámnak, a virágok illatának, ha aznap nem fáj valamim, ha süt a nap, ha elkerül a depresszió és még sorolhatnám.

Tehát sok egészséges ember nyűglődik, mert jó dolga van.

Mi lesz késöbb, mondjuk 70 évesen?

Valami ilyesmi, tehát úgy függ össze, hogy én örülök annak, hogy nem italozok, és a többi mellékes.

 

Előzmény: Rashida (59)
Rashida Creative Commons License 2015.06.20 0 0 59

persze, hogy jó gondolataim vannak, mivel problémás ivó vagyok.

 

Nem értem, ez hogyan függ össze?

Előzmény: Törölt nick (58)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.20 0 0 58

Mi a kérdés?

Előzmény: Rashida (57)
Rashida Creative Commons License 2015.06.20 0 0 57

De miért persze, hogy....attól, h problémás ivó? :)

 

Előzmény: Törölt nick (56)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.20 0 0 56

persze, hogy jó gondolataim vannak, mivel problémás ivó vagyok.

Tudod ez a nagyivó és az alkohol beteg közti kategória,

a szociális ivó meg a legelején van

és vannak akik soha nem isznak

na de ez itt off, csak tájékoztatás, mivel nem váltottam nicket, mindig ezt csinálom, lényeg nem titkolok sehol semmit, ez én vagyok.

Előzmény: Rashida (53)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.20 0 0 55

ja ez az alkesz fórumban a nickem, bocs

tehát a jó nickem itt :létezés

Előzmény: Törölt nick (54)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.20 0 0 54

Szia

A 37-es hsz-ben írtam pár sort.

Lehetne ezt még ragozni,de minek?

Ráadásul ez élő szóban lenne jó, így nagyon nehéz a meggyőzés.

A telhetetleneknek javasolt film: Ébredések című film 1.-2.rész

Csak így hirtelen tegnap néztem meg, biztos van még több is.

Aki ezt megnézi, mert megtudja nézni, az biztos rögtön elégedett lesz a sorsával.

Mondom, megtudja nézni=mert nem látás fogyatékos.

Egyébként nézz meg 1 fogyatékost, nem nyavalyog annyit általában.

Az a kéz meg lábnélküli srác, biztos nem agyal ilyen bazságokon, hanem éli életét, ahogy tudja.

na szép napot

lt.

Előzmény: Rashida (53)
Rashida Creative Commons License 2015.06.20 0 1 53

Ódejó gondolatod van neked.... már a tököm tele van a mindent elárasztó borongós létkérdésekkel... Volt életszakasz, hogy vadul kerestem én is, majd reájöttem ezekre amiket írsz...

Előzmény: Törölt nick (52)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!