Keresés

Részletes keresés

Levideo70 Creative Commons License 2020.12.18 0 0 37

UPC Wi-Free szolgáltatás kivezetése 2021. január 31-én

https://www.vodafone.hu/termekkivezetes#wifree

 

 

A szemét banda !!

Törölt nick Creative Commons License 2019.09.02 0 0 37

Valaki jutott előre a WiFree konkrét tiltásával (ne legyen SSID az én modememen)?

Az hogy letiltom az UPC profilban (alapból nincs is), az még nem tünteti el a WiFi hálózatot ...

 

Már a kezeben a csavarhúzó, hogy szétkapjam a szarukat és lehúzzam a WiFi antennát ...

Tibor92 Creative Commons License 2017.05.04 0 0 36

Sziasztok!

 

Akinek van UPC Wi-Free loginja, szívesen cserélnék vele mivel én meg Telekom Fon-os vagyok.

 

Köszönöm!

MIHI Creative Commons License 2017.04.17 0 0 35

Állítólag a Wi-Free jelszó a My UPC-ben állítható, de oda jelenleg belépni sem lehet.

 

https://www.upc.hu/myupc-profil/profil/profil-beallitasok/ oldal válasza: "A keresett oldal nem található"

 

Gondoltam, akkor biztos régi a fiókom, újraregisztrálok - de azt sem lehet:

Előzmény: Törölt nick (34)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.27 -1 0 34

 

 

Jahno Creative Commons License 2016.03.11 0 0 33

Igen, ha nem router módban használod, akkor nincs wifis doboz és WiFree elérésed sem.

 

DynDNS-t meg tedd valamelyik vasra mögötte, oszt jó idő. Így röviden.

Előzmény: Desert Rat (32)
Desert Rat Creative Commons License 2016.03.10 0 0 32

Hello. Csak részben Wi-Free probléma a következő.

 

Tavaly januárban lecseréltékl a kábelmodememet erre az új fekete HAUWEI kinaira amivel WiFree is megy, illetve menne, amivel semmi bajom nem is lenne, sőt használnám a router funkcióját is. A problémám az, hogy én általában nem a lakásból netezek kifelé, hanem kintről befelé, tekintve, hogy egy (,2,3,...n)  szerver van ott. Márpedig akkor kéne tudnom az IP cimet, amihez dinamikus DNS-t használok amit előfizetek a DYNDNS.COM-on, valami 30 euro egy évre.   Azt én tudom, hogy az UPC nem nagyon cserélgeti az IP cimet, de ha egyszer mégis, akkor nem tudok külföldről odaugrani megnézni ... meg ugyebár vannak programok amiben nem IP cimet irok hanem DNS-t. És amikor nagyon kéne az elérés akkor nem holnap kéne, hanem vagy azonnal, de legfeljebb öt percen belül.

 

A problémám, hogy a csoda-modem-router menüjében nincs DYNDNS beállitási lehetőség, ami pedig a legfosabb TPLINK-ben is van. Ezért csak úgy tudtam megoldani, hogy az UPC routert buta üzemmódba állitottam, csak modem és a router funkciója ki van kapcsolva. Utána téve egy TPLINK router ami szépen teszi a dolgát DYNDNS téren.

Csakhogy igy nem működik a WiFree mert az az UPC-router csinálná ami nekem használhatatlan - viszont gondolom a villanyt fogyasztja (a fene tudja mi van ott belül, de nem is rám tartozna ha rendesen meg lenne csinálva).

 

- Találkozott-e már valaki ezzel a problémával? Nem lehetséges-e, hogy elnéztem és valahol van DYNDNS beállitási lehetőség, vagy korrigálták-e már időközben  a firmware-t, hogy ez az alapfunkció is belekerüljön a magyar verzióba?  Azt el nem tudom képzelni, hogy a gyártó cég nem csináltatott ilyet a szoftverbe,  csak legfeljebb a magyar verzióból valami miatt kimaradt. (most:  EVW3226_1.0.20 a szoftververzió)

 

- A másik dilemmám, hogy ebben a stupid üzemmódban vajon kikapcsoltnak számit-e a WiFree (egyáltalán fizikailag ki van-e kapcsolva - amit ha ott lennék azlrt meg tudnék nézni), hiszen én nem kapcsoltattam ki az UPC-vel, egyszerűen nem úgy működik a router (?), hogy ezt tudná produkálni - vajon le tudják-e kérdezni, hogy a WiFree effektiven működik-e nálam? 

 

- Tulajdonképpen szivesen visszaállitanám az UPC modemet routeres üzemmódba, hiszen akkor az utána kapcsolt 1043-as TPLINK router is fölöslegessé válna, a villanyt se enné és egyszerüsödne is a struktúra, egy hibalehetőséggel kevesebb lenne.

 

 

Jahno Creative Commons License 2016.03.01 0 0 31

Megy rajt minden.

Előzmény: Doky586 (30)
Doky586 Creative Commons License 2016.03.01 0 0 30

Egy kérdésem lenne a wi-free szolgáltatásról:

 

Ez csak webezésre alkalmas (80/443 port only), vagy működhet rajta FTP letöltés, VNC elérés, online játék is ? persze akkor ha nem otthon vagy, hanem a 'free' szolgáltatáson máshol..

nyokesz Creative Commons License 2015.08.29 0 0 29

de az is lehet hogy azért szakad mert Pc gépen használom,még nem próbáltam laptopon,de lehet hülyeséget írok,nem tudom sajnos!

Előzmény: nyokesz (27)
nyokesz Creative Commons License 2015.08.29 0 0 28

Laptop telefon és egy Tablett 3 eszközön lehet használni!

Előzmény: Jahno (26)
nyokesz Creative Commons License 2015.08.29 0 0 27

nem használja,csak én használom,egy gép megy róla csak az enyém!

Előzmény: Jahno (26)
Jahno Creative Commons License 2015.08.29 0 0 26

Ja, de jó. Lehet Ő is használja, vagy ki tudja, de túl sok eszközzel nem szabadna egyidőben működnie.

Előzmény: nyokesz (25)
nyokesz Creative Commons License 2015.08.29 0 0 25

ja elfelejtettem írni,hogy nincs semmilyen kábeles internetem sem modemem,egy barátomtól kaptam a jelszót és a felhasználónevet!

Előzmény: Jahno (24)
Jahno Creative Commons License 2015.08.29 0 0 24

Ez saját loginod, vagy oidahaza miért a freet használod?

Előzmény: nyokesz (23)
nyokesz Creative Commons License 2015.08.29 0 0 23

sziasztok,én azóta használom amiota megjelent 10 hónapja elég döcögősen indult de mára jó a térerő ...ja én itthon használom,nem laptopon asztali számítógépen win 10 en  előtte win 7 en de működött xp is....egyetlen bajom van vele,hogy percenként meg szakad és ez az elejétől fogva így van, megnéztem a részleteknél bérleti jog kezdete és vége 1 percre adja.... én egy TLWN 722 WIFIVEL fogom,váltottam csatornát is de semmi változás! valakinek ötlet??

Jahno Creative Commons License 2015.06.08 0 0 22

De, sok a muzeális gép és akkor ott vannak a telefonok, tabletek. Broadcast meg lehet, elvégre a BSSID-t hirdetni kell, de csatorna ugyanaz marad, az már ennyire csak úgy szemetelés szempontjából egybites, ennél többet szór egy olyan telefon, amivel járnak a világban, elmentettek 40 hálózatot, aztán odahaza is folyamatosan keresné őket. Meg a bekapcsolt BT, és sorolhatnám.

Előzmény: ervwrevwervwervewrv (21)
ervwrevwervwervewrv Creative Commons License 2015.06.08 0 0 21

Milyen eszközből van kevés? A kb. 5 éves notebookom már tudja, de ha jól sejtem, már a hét-nyolc éves Thinkpad T61-ben is volt 5GHz-es rádió. 

Csak abból indultam ki, hogy aki még mostanában képes és tud UPC-ért fizetni, annak vélhetőleg nem muzeális gépe van. ;)

 

Egyébként az 5GHz nagy előnye ilyen szempontból a jóval kisebb hatótáv.

A házunkban csak a sajátomat látom, ha a lakásban nézem a mobilomról a wifi analyzerrel.

2.4GHz-es AP-ból meg látok 20-25 darabot.

Némelyik, ha a nevének hinni lehet, tőlem több száz méterre van. 

 

Ami a második SSID-t illeti... ezt lehet, hogy anno benéztem (egy linuxos szoftverrel nézelődtem egy időben - valami horton vagy hasonló nevű), de nekem úgy tűnt, hogy még az éppen használaton kívüli SSID-k is szemetelnek a broadcastjaikkal... De mondom, ezt lehet, hogy én láttam rosszul.

Előzmény: Jahno (20)
Jahno Creative Commons License 2015.06.08 0 0 20

Csak kevés az 5 gigaherzes eszköz. Különben is jobb, ha azt sem basszák tele, mert mi még legalább jól tudjuk használni. Nem sok olyat tudok amúgy, aki manapság nem wifizik, azon kívül, hogy egy második SSID-t hozzátettek, semmivel nem lesz több zaj, mint ha csak 1 lenne.

Előzmény: ervwrevwervwervewrv (19)
ervwrevwervwervewrv Creative Commons License 2015.06.08 0 0 19

Rájöttem: te funkcionális analfabéta vagy.

UPC: leszarom a minőségét, csináljanak amit akarnak. Kivéve, ha engem akadályoznak a saját hálózatom használatában. Márpedig itt ez történik. A "tisztelt" júpíszí teleszórja az étert kérés nélkül a wifi szemetével, ami miatt az amúgy is a használhatóság határát súroló 2.4GHz-es wifi gyakorlatilag használhatatlanná válik a sűrűn lakott (lakótelep, lakópark) környezetben.

Nem akarom betiltani őket, csak csinálják ésszel amit csinálnak! Ne 2.4GHz-en tolják, hanem 5GHz-en és akkor kevesen fognak szólni ellene. Hogy miért? Mert az 5GHz eleve kisebb hatótávolságú és egy lakást ellátni wifi-vel többnyire elégséges. Csak gondolom, megy a szokásos szarrágás, minél olcsóbb, ócskább eszközöket telepítenek, amik talán nem is tudják az 5GHz-et, az meg hol érdekli őket, hogy mások, évek óta jól működő rendszerét ellehetetlenítik?

És ugyanez igaz lesz arra az ingyenes wifi szolgáltatásra, amit Budapestre tervez a dajcs tompika és a fideSS maffia...

Előzmény: 3x_ (16)
Jahno Creative Commons License 2015.06.08 0 0 18
Másik hullám miképpen lenne ugyanazon a végfokon? Bár hívjuk inkább csatornának.
Előzmény: 3x_ (5)
Jahno Creative Commons License 2015.06.08 0 0 17
Majd mennek ugyanazon a csatornán. Borzasztó, 2.4et úgyis megette a fene, max. hibajavít és csak 60 megabittel megy.
Előzmény: halaloszto (9)
3x_ Creative Commons License 2015.06.07 0 0 16

Simán idejön a fidess, úgy hogy neked nem tetszik a UPC, ezért bezáratnád. Ez az illibeláris demokrácia vagy unortodox piacgazdaság, válassz.

Előzmény: ervwrevwervwervewrv (14)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.06 0 0 15

Ha fingod nincs valamiről, ne oszd az észt!

Ott kezdődik, hogy a rádiófrekvenciás sugárzás nem visszamaradó hatású.

 

Mondjuk, azon médiumok is tehetnek róla, ahol nagyonhülye békilászlókat engednek észt osztani,

azzal a 8-általánossal, ami van neki.

Előzmény: forgione1 (3)
ervwrevwervwervewrv Creative Commons License 2015.06.05 0 0 14

Javasolnám, hogy sürgősen keress egy pszichiátert! Hogy a 'csába jön ide a fideSS?

A másik: ha ennyire hülye vagy a témához, miért beszélsz bele? Mert az nyilvánvaló, hogy nem tudod megkülönböztetni az internetes kommunikációt a wifitől...

Előzmény: 3x_ (13)
3x_ Creative Commons License 2015.06.05 0 0 13

Értem, tehát te olyan fideszes féle trafikmutyis internetet szeretnél, ahol a te szolgáltatód mehet, a UPC meg nem "szemetelhet", mert azt te kidobtad.

Előzmény: ervwrevwervwervewrv (8)
FOMA Creative Commons License 2015.06.05 0 0 12

"Csak azt nem tudom, hogy kérni kell ezt a szolgáltatást vagy letiltani."

Kérni kell. Aki nem igényli, annak nincs semmi teendője.

Nemrég meglátogattam a szülői házat, és a telefonom talált kb. 8-10 UPC wi-fit (meg pár egyebet), a wi-free is simán ment, nem érzékeltem, hogy a sok wi-fi router miatt akadozna a vétel. Háromszintes téglaház, négy lépcsőházzal, egy panelban lehet, hogy kevesebbet látott volna.

Otthon kicsit más a helyzet, az utcában minden kábeles előfizető UPC vagy Telekom egyéb lehetőség hiányában, de a házban nézve csak egy gyengécske UPC jel pislákol néha, valszeg a szemközti szomszédé. Az utcán sétálva teljesen rapszódikus a jel, egy családi házas övezetben valszeg nem sok jelentősége van. Igazából én is a Nagyfaluban járva szoktam hasznát venni. 

Viszont nálam is az van, mint egy előttem írónál, hogy az egyik telefonom felkapcsolódik, a másiknál azonosítási hiba van, pedig rokonok, mindkettő Samsung Galaxy változat, és a tablet is müxik a loginnal és a jelszóval.

Előzmény: ervwrevwervwervewrv (10)
Lajos78 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 11

Annak, aki ki sem dugja az orrát a panel lakásából, persze, hogy nem jelent sokat.

 

Nekem viszont nagy segítség, ha utazok, akkor szinte mindig van ott helyben wii-free. Tudom, hogy van más lehetőség is, de nekem flottás telefonom van és ahhoz igényeltem mobil internetet, ami 500mbyte havonta, utána lelassítják, mint állat. Ennyi fért bele a büdzsémbe, úgyhogy nagyon jól jön, ha nem az 500-t kell fogyasztanom adott esetben.

ervwrevwervwervewrv Creative Commons License 2015.06.04 0 0 10

Szerintem 24... ("akár" :) ) - aki igényli, hogy máshol is legyen upc-s wifi-je, annál bekapcsolják a wi-free-t. Csak azt nem tudom, hogy kérni kell ezt a szolgáltatást vagy letiltani.

Előzmény: halaloszto (9)
halaloszto Creative Commons License 2015.06.04 0 0 9

elmondom mi történik: ha a lépcsőházban van 12 upc előfizető, akkor hirtelen lesz 12 darab wifi access point. és a sajátomnak nem lesz szabad csatorna...

 

Vajk

Előzmény: 3x_ (5)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!