Keresés

Részletes keresés

Jonny Sniper Creative Commons License 2015.07.08 0 0 31

Teljesen jogos a kritika, kicsit színpadias volt az előző hozzászólásom, de jól mutattam a képzeletbeli színpadon, ahogy az örjöngő wekerlei tömeg éjenzlse közepette vörös fejjel hányom falra a borsót! :)

 

Komolyra fordítva és kicsit a talajon maradva.

 

A méreteken holnap pontosítok, de igazából mindegy lesz a végén.

Kb 20cm-t kellene feljebb vinni az ablakot, mert jelenleg kb 70-en lehetne a pult. Az pedig nem néz ki jól. (Még ha valóban nem is térdmagasság....:) )

Viszont a megoldás egy le-felnyitható munkapult folytatás lesz, így az ablak alá mehet a radiátor és miközben használatban van az ablak előtti pultrész, addig az ablak nem lesz nyitható csak bukóra.

Mert a nyithatóságát mindenképpen meg szeretném tartani. Egyébként az állítható magasságú sem lenne rossz, kiváncsi vagyok a megvalósíthatóságára.

 

Sajnos mivel minden homlokzatnak minősül, ami a föld felszín felett van, függetlenül attól, hogy merre néz, Wekerelén nem módosíthatsz rajta és az eredeti soztást meg kell tartani.

De tartom magam ahhoz, még ha nem is lesz egyszerű, a végén klassz lesz! 

 

Köszi az építő jellegű hozzászólást! Holnap, miután kint volt az építész, aki a társaskör által jóváhagyott, helyi építész klubtag, beszámolok.

 

Üdv,

JS

Előzmény: halaloszto (30)
halaloszto Creative Commons License 2015.07.08 0 0 30

próbálj meg legalább a mérhető műszaki kérdésekben pontos és számszerű maradni. a túlző megfogalmazásoknak van stílusértéke, de inkább távolít a megoldástól mint közelebb hoz.

 

pl ott van az az ablak. mekkora parapetmagasságod marad? A szokásos pult 90cm, ha 10-el kevesebb az 80, az egyáltalán nem térdmagasság.

 - tuti ki akarod nyitni azt az ablakot nem bukóra?

 - ha van alacsonyabb pult, azon jobb tésztát gyúrni, vagy pl reggelizni. Szabvány étkezőasztal 75cm.

 - piszokmenő állítható magasságú pult? Esetleg kerekes elhúzható szekrény?

 - udvar felé is kötelező az eredeti osztású ablak? láttam olyat ahol alul van egy fix rész, és a felső fele a nyitható.

 

Vajk

Előzmény: Jonny Sniper (29)
Jonny Sniper Creative Commons License 2015.07.08 0 0 29

Sziasztok,

 

Mindentől függetlenül egyébként tántoríthatatlanok vagyunk! Csak mindg előjönnek nehézségek, pedig még csak a tervezési fázisban vagyunk.

MInt például a 3 fázis csak a lépcsőház túloldalán van...ergo onnan el kell vinni a lakásig.

Vagy pl a folyosón, házon belül lévő ablak nem mehet 10cm-rel feljebb, emiatt nem tudunk arra a falra konyhabútort építeni, mert a munkalapnak nem az igazi, ha "térdmagasságban" van.

Ami szintén durva, hogy bár legyél környezettudatos, legyen szigetelet az ajtód, ablakod, nem cserélheted ki akármilyenre.

Fa bejárati ajtó: cca 200e

4db nagy ablak, plussz 2db kicsi új spalettákkal (több árajánlat bekérve) 800e-1.000.000

Kötelező, persze támogatás összesen 2010-ben volt.

 

Tudtam, tudom, hogy mire vállakoztam és rendben is van, csak annyira szomorú, hogy kötelezettségek vannak, semmi más. :)

Már csak abban bízom, hogy a falak, amiket tervezek kivenni, azok kivehetőek.

 

Közben meg, aki nem olyan hülye lelkiismeretes, mint én, nem foglalkozik vele és mindent megcsinál engedély nélkül. 

 

De klassz lesz, ha kész lesz! :)

cucu Creative Commons License 2015.07.03 0 0 28

Az ólomcső apró, tűszúrás szerűen lukad ki, ahogyan öregszik az ólom.

 

Meg aztán az az igazság, hogy katód védelem alá kéne helyezni, ill. a közelében nem lehet más fémtárgy, mint pl. gázcső. De az sem jó, hogy vegyes lett a hálózat, ahogyan idővel mindenki kicseréltette a saját szakaszát horganyzott vezetékre.

Előzmény: Jonny Sniper (23)
cucu Creative Commons License 2015.07.03 0 0 27

Mivel ezer évesek a csövek, nagy valószínűséggel lehet csőrepedés. Nálunk is volt 4 év alatt 2x.

Pedig én kicseréltettem a magunkét, de a felettünk lakónak a felszálló csöve lukadt ki a kamránkban.

Előzmény: Jonny Sniper (23)
Jonny Sniper Creative Commons License 2015.07.03 0 0 26

Ezt találtam pl:

http://www.kispest.hu/uploads/images/articles/hivatali-ugyintezes/torvenyek-jogszabalyok-rendeletek/kvsz-mellekletek/kvsz16mell..htm

De ebben nagyon minimális infó van, belső átalakításról semmi. 

 

Ez egy fokkal hasznosabb volt:

https://epitesijog.hu/magyarazatok/epitesugyi-engedelyezes/144-mihez-nem-szukseges-epitesi-engedely

 

Keresek egy építészt, csak h biztosra menjek.

Előzmény: Jonny Sniper (25)
Jonny Sniper Creative Commons License 2015.07.03 0 0 25

Wow, akkor van tapasztalatod neked is! Mondjuk családon belül nálunk még akkora átlakítás, mint amit tervezek még a 90-es évek elején volt utoljára.

Nem vagyok pl tisztában azzal, hogy ha falat akarok bontani (kamra+fürdő egybe;két ajtóból egy lenne,illetve a konyha falából is kiugrana egy darab. Mondjuk ott áthidalóval is meg lehet oldani.

Nyilászáró csere, szintén, elvileg ugyanaz a cég jön ma felmérni, aki ebben a házban már cserélt, de a WTE honlapján az van, ehhez is kell elvileg "engedély".

 

A maradék hajam is ki fog hullani a végére....:)

Előzmény: halaloszto (24)
halaloszto Creative Commons License 2015.07.03 0 0 24

én erzsébeti, de a család szinte minden többi tagja wekerlei. álmos, esze, kósktér, gutenberg, baross...

 

Vajk

Előzmény: Jonny Sniper (23)
Jonny Sniper Creative Commons License 2015.07.03 0 0 23

Pont az elmúlt hetekben volt vízminőség mérés, legalábbis hasonlóról hallottam. A Baross utcában vagy talán az Álmosban volt, de publikált eredményről nem tudni.

Egyébként mindegy is, alapvetően ezer éves csövek, biztosan rontanak a vízminőségen.

 

De ez csak egy probléma, nem a legnagyobb és ettől függetlenül boldogan költözök vissza nemsokára. :)

 

Remélem a kedves ablakos ma már valóban kijön felmérni...:)

 

Halaloszto, te helyi vagy?

 

András

Előzmény: halaloszto (22)
halaloszto Creative Commons License 2015.07.03 0 0 22

osztán valam mérés van arra, hogy az ólomcsőből megy is ólom a vízbe? vagy csak pszichés zavarokat okoz hogy tudják hogy ólom a cső?

 

 

Előzmény: Jonny Sniper (21)
Jonny Sniper Creative Commons License 2015.07.03 0 0 21

Szia,

 

Sajnos minden csak pénz kérdése. A szigetelés a kulcs, ahogy írtad. Emellé még a szellőzés is. Sokan cserélik ugye az ablakokat, de nincs megfelelő szellőzés. Ma már az ablakok lehetnek önszellőztetőek is.

Nekem a családom egy része földszintiben lakik ma is, míg mi alapvetően mindig emeleten laktunk.(ezért is ragaszkodtam a mostani vételnél az emelethez)

 

Még alsó lakás és alsó lakás közt is van különbség utcánként, mert ugye anno a feltöltés sem volt homogén és az eredeti talaj sem volt mindenhol ugyanolyan.

 

A vízvezetékek egy része(nem a házankénti bekötésre gondolok) már cserélt, de addig nem lesz jobb a helyzet, amíg sok az ólomcső, jogos.

Kiváncsi vagyok mi lesz egyébként a sorsa Wekerlének, mert önerőből komoly fejlesztés nem várható.

A házakban lakóknak jelentős része banki hitelből vette a lakást, így ha a társasház az esetleges előtakarékoskodás mellé hitelből tud tőkét szerezni a felújításra.

 

Mivel műemlék jellegű, lehetséges állami támogatás, de azt nem feltétlenl tartanám igazságosnak. Nem értek hozzá.

Előzmény: cucu (20)
cucu Creative Commons License 2015.07.02 0 1 20

Üdv,

 

Költhetnek rá amennyit csak akarnak, akkor is abból a szürke téglából épült, amiből... Emiatt sosem lesz tökéletes, mindig penészesedni fog a csempék között a fuga. Az egész épületeket kéne alulról szigetelni. Ez kifejezetten a földszinti lakásokat érinti. Emeleten nem tapasztalható ez a kellemetlenség, meg az ikerházaknál sem. Ez az, ami megosztja a lakosságot. Mert az emeletiek fejleszteni akarják, a földszintiek pedig belátják, hogy vesszőfutást csinálnak a penésszel, és inkább el akarnak menni onnan.

 

Emellett az egész telep vízellátása ólomcsöves. A csatorna rendszer is elavult, teli van gyökerekkel. Állandó tisztítást igényel.

 

De igaz, amúgy jó környék, mondom, mi is szerettünk ott lakni 4 éven át.

Előzmény: Jonny Sniper (19)
Jonny Sniper Creative Commons License 2015.07.02 0 0 19

Üdv,

 

Nem mondom, hogy nincs alapja annak, amit mondasz.

A legnagyobb baj azzal van, hogy nem megfeleően állnak hozzá az emberek.Sajnos ha valaki Wekerle mellett dönt, akkor két opciója van.Vagy rendesen felújít, vagy elvan úgy, ahogy van és pár év után megutálja.

Ha költesz a lakásra, akkor nincsen gond. A gyengén hangszigetelt falak ellen is van relatíve olcsó és jó megoldás.(nem, nem a füldugó)

 

Alapvetően egy elég erős tisztulási és fejlődési folyamat zajlik jelenleg Wekerlén.Nem mindenki akakr családi házba menni.

(Én ott születtem a családom kb 80 éve ott lakik, de kb 6 évet én is máshol laktam, most megyünk vissza.)

Azt gondolom egy társasházban is lehet normálisan élni, akár tetőtérrel, akár anélkül. Nyilán kompromisszumokra is van szükség, de hangos, hülye, alkesz szomszéd mindenhol lehet sőt van is.

 

Azok a házak, ahol van előtakarékosság, normálisak a lakók és nem lógnak több évnyi közösköltésggel, ott látható a fejlődés.

Új tetők, új lábazat, szigetelés, mind alulról víz, mind körbe hő, kaputelefon, rendezett, nem a brazil favellákre hajazó udvarok.

 

 

 

Előzmény: cucu (18)
cucu Creative Commons License 2015.07.01 0 0 18

Ahol aztán -beköltözés után- a fingás is áthallatszik...:)

Hajrá!

Előzmény: halaloszto (17)
halaloszto Creative Commons License 2015.07.01 0 0 17

én meg pont azt látom, hogy sok a fiatal. és ami még viccesebb: sokan fiatalon ott kezdik, aztán szerelmesek lesznek a helybe. hiába érnek fel a középkorú középosztálybeli szintjére, ahol simán megengedhetnének maguknak egy 30-40 millás ingatlant akár, küzdenek a tetőtérbeépítéses 85m2ben, meg álmodnak a fél kétlakásosról saját kerttel, amit akár 90m2-re is ki lehet hozni.

 

Vajk

Előzmény: cucu (15)
cucu Creative Commons License 2015.07.01 0 0 16

Ja, ez nem gondolás kérdése, mert akinek eladtam, azt személyesen megismertem, hiszen szerződést kötöttünk...:)

Előzmény: halaloszto (14)
cucu Creative Commons License 2015.07.01 0 0 15

10 évvel öregebbek voltak.

Wekerle vizes épületekből áll, a földszintiek mind vizesednek, penészesednek.

Szerettünk ott lakni, jó volt, de távlatokban belegondolva -amiről te is írsz- nem volt perspektíva.

Az Esze Tamásban laktunk, nem messze a Vajk-tól....:)

Előzmény: halaloszto (14)
halaloszto Creative Commons License 2015.07.01 0 0 14

és mit gondolsz, ki költözött a helyedre? akinek eladtad a lakást az öregebb volt mint te vagy fiatalabb??

 

wekerle egyáltalán nincs elöregedve. pont hogy komoly probléma hogy sok a fiatal, és nincs óvoda, bölcsőde, iskola elég.

 

Vajk

Előzmény: cucu (13)
cucu Creative Commons License 2015.07.01 0 0 13

Bocsi, de mégis mit vártál, amikor van már néhány ilyen topic!

De ami még ennél is drámaibb az az, hogy Wekerle már 20 éve elöregedettnek számított, úgy a lakosság összetétele okán, mint maga az épületek okán.

Aki fiatal volt és tehette, az gyorsan elköltözött onnan... Mi is így tettünk akkoriban.

Előzmény: Jonny Sniper (12)
Jonny Sniper Creative Commons License 2015.07.01 0 0 12

Látom nem nagyon "pörög" a topic, de ahogyhaladok, úgy fogok szépn lassan több infót csepegtetni, ha másnak nem, hát magamnak a felújításról. Én most örültem volna gyakorlati tanácsoknak, lesz még ilyen a jövőben...:)

Jonny Sniper Creative Commons License 2015.06.02 0 0 11

Valaki esetleg erre téved, akinek van tapasztalata az elmúlt 1-2 évből ablakcserével kapcsolatban.

 

Most állok ablakcsere előtt, de az összes ismerősöm minimum 5-6 éve cserélte, azóta sokminden változott, szabályozás, cégek, árak.

Kiváncsi vagyok, hogy jelenleg ez hogyan működik és vannak-e pozitív, vagy negatív tapasztalatok kivitelezőkkel kapcsolatban.

 

üdv,

JS

Jonny Sniper Creative Commons License 2015.06.01 0 0 10

Valóban, de az a topic semmi másról nem szólt, mint a szapulásról. Ezen felül a topic neve szerintem egy kicsit sem megfelelő. Én legalábbis köszönöm, de meghagyom a köpködő trolloknak.

 

Max ez sem fog működni.

 

üdv,

JS

Előzmény: Vajk (5)
Jonny Sniper Creative Commons License 2015.06.01 0 0 9

Szia,

 

Telekom, Digi és tányéros UPC.

Ezek közül az én véleményem az, kb 15 év tapasztalata alapján, hogy jelenleg a Digi a versenyképes.

Egyelőre a sávszélesség nem a legjobb, de fejlesztenek, tudtommal egyre több utcában lesz elérhető a gigabites sávszélesség is.

 

Nekem nemsokára kell kötnöm egy újat, akkor jobban beleásom magam, de egyelőre Digi felé tendálok.

 

Üdv,

JS

Előzmény: Blobov (4)
halaloszto Creative Commons License 2015.05.31 0 0 8

fenéket. attól hogy neked az egy múzeum, annak aki ottlakik igenis ez a fontos, nem a múlt.

Előzmény: cucu (7)
cucu Creative Commons License 2015.05.31 0 0 7

Meg aztán én úgy gondolom, hogy ilyen kérdéseket nem itt kéne feltenni. Vannak szolgáltatók, oda kell fordulni információért.

Wekerle telep ennél nagyobb kaliberű témát érdemel a maga múltjával annál, hogy ki szolgáltat internetet éppen.

Előzmény: Vajk (5)
Vajk Creative Commons License 2015.05.31 0 0 6

telekom

Előzmény: Blobov (4)
Vajk Creative Commons License 2015.05.31 0 0 5
Előzmény: Jonny Sniper (-)
Blobov Creative Commons License 2015.05.30 0 0 4

Sziasztok!

Mint leendő wekerletelepi lakos, érdeklődnék, hogy a telepen milyen internetszolgáltatások érhetőek el (szolgáltató és minőség tekintetében)?

(Álmos utca, Nagykőrösi környékén)

Köszönöm!

cucu Creative Commons License 2015.05.29 0 0 3

És az sem lett egy hű de pörgős.

Pedig én laktam ott.

Előzmény: ásítósmacska (2)
ásítósmacska Creative Commons License 2015.05.29 0 0 2
Előzmény: cucu (1)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!