Keresés

Részletes keresés

W_B Creative Commons License 6 napja 0 0 398

Úgy tudom, két adagot hoztak be, az első adag 100 db alatt volt, és a második lett volna a PSzM, de ahelyett is Makarovot küldtek.

Talán Gvass, Slayer tudhatnak többet.

Már 20 éve volt.

 

Van róla külön topik:

Model IZS-79-8 - Index Fórum

Előzmény: kkn (397)
kkn Creative Commons License 2024.04.18 0 0 397

Annyira ritka, azt gondoltam, ha bolt hozta volna, többet elad, és több akadna. Egy egyszeri eresztés lehetett?

Előzmény: W_B (396)
W_B Creative Commons License 2024.04.18 0 0 396

"Ami akad kevés, talán magánúton jöhetett. Esetleg párat behozhatott egy bolt is."

 

Szerintem elenyésző a gázriasztó Makarov "magánimportja", ami itthon van annak 99,99%-át fegyverbolt hozatta be.

Előzmény: kkn (387)
MVF3r1 Creative Commons License 2024.04.17 0 0 395

Szerintem 100% hogy az a bizonyos spirál lesz(emiatt nehéz tisztítani). Mivel a cső alapból kisebb átmérőjű mint az éles 9mm-es Makarov cső. Meg tök logikátlan lenne huzagolt csövet beletenni hiszen gyárilag is gázpisztolynak készült. Stift nem utólag került bele.

Előzmény: kkn (394)
kkn Creative Commons License 2024.04.17 0 0 394

Köszi az infót.

A lenti metszeten nem tudtam eldönteni, hogy a csőben az a hullám az élesből örökölt huzagolás lenne, vagy mi? De akkor lehet, hogy az általad leírt spirál?

Ebben is ott a töltényűr után a szűkítő, meg egy másik a csővégnél. Akasztóként funkcionáló stiftet ezen nem  látok, ezért sem jöhetne többek között hozzánk.

Azt lenne jó tudni , hogy a tiéden minden gyári, vagy pl. a stift már itthonra történt utólagos felkészítés? Mert itt az akasztó mindig feltétele volt a kártyának.

Előzmény: MVF3r1 (393)
MVF3r1 Creative Commons License 2024.04.17 0 0 393

IZS csövében azonnal van egy gyári szűkítés a töltényűr után, majd azt követi a csőben egy jobb oldalról beütött stift, majd pedig egy spirál. Gyári cső is alapból igen vékony, valamint a kengyel is vékonyabb ami fogja, két oldalról bemarásokkal, hogy ne maradjon anyag ha valaki fel akarná fúrni.

Előzmény: kkn (390)
kkn Creative Commons License 2024.04.17 0 0 392

Amúgy érdekes, hogy a Kalasnyikov Konszern három ágazatot működtet. Kalasnyikov, Baikal, Izmash. A Kala a hadifegyverek és polgári. Itt is vannak Makarov pisztolyok. A Baikal vadász és polgári. Itt is vannak Makarov pisztolyok, és jelenleg csak náluk van gyártásban a riasztó, a Kalánál nincs. Amúgy vannak olyan pisztolyok, amiket mindkét ágazat gyárt. Az Izmash meg a sportpuskákat gyártja. 

Mert láttam, hogy érdeklődtél a fegyverfórumon, és vákasztomtak, hogy nincs a Kalánál gyártásban. Ezért, mert a cégcsoport másik egységénél csinálják.

kkn Creative Commons License 2024.04.17 0 0 391

kkn Creative Commons License 2024.04.17 0 0 390

Eleve pl. az Izmash domain név most már nem is él. Jelenleg Baikal néven fut a cég. A termék sem IZS, hanem Baikal.   Persze a helyszín maradt a cég még mindig Izsevszkben van.

Mondjuk azt nem tudom, az IZS verzió hogyan volt akasztózva. Ha a topictárs nyilatkozna, mi van a gyári csövében, az jó hasonlítási alap lenne.

Ez a Baikal verzió nagyon nem Eu konform a metszeti ábra szerint. Csak két szűkítő betét van benne. No és a gyári csőre épül, így a mostani műszaki előírások egyik legsarkaltosabb pontja pláne nem valósul meg, hogy a cső és a töltényűr hosszetengelye nem eshet egybe.

kkn Creative Commons License 2024.04.17 0 0 389

A Baikal honlapján az önvédelmi kategóriában van. A többféle szerelt gumis, meg éles Makarov kaliberes, egyebek között.

kkn Creative Commons License 2024.04.17 0 0 388

kkn Creative Commons License 2024.04.17 0 0 387

Az biztos, hogy az oroszok nem fogják átdolgozni az Eu-s fegyvertörvénynek megfelelően. Amihez mi is igazodtunk. Volt ilyen nevében orosz fegyverbolt a németeknél, ahol még AK utánzat is akadt korábban,az is keleti darabnak rémlett. De  persze nem most. Dehát az ilyenek az új törvény miatt náluk sem mehetnek, amik nálunk sem.

( Pl. a sorozatlövő török GR-ek is lehet, kikoptak nálunk. Hozzánk is az jön, ami a németeknél megfelel, náluk meg eddig sem volt sorozatlövő. Így nem gondolom, hogy pl. a 925, vagy Jackal elkészül Eu-komform, de sorozatlövő verzióban. majd meglátjuk )

 

Az igazi cuccok nem tudom, milyen utakon kerülnek be a fegyverboltok kínálatába. Tehát nem lenne amúgy megoldhatatlan a GR-eké sem. De ezért nem izmoznának akkor sem, ha megfelelne itthon. Mint már írtam, túl drága a jónépnek egy ilyen cucc. Mostanra minden téren lezárult a kapu.

 

A lényeg ugye az volt, nem a gyártott darabszáma kevés, mert ma is készítik. Hanem az importált darabszám miatt ritkaság nálunk. Ami akad kevés, talán magánúton jöhetett. Esetleg párat behozhatott egy bolt is.

Előzmény: W_B (386)
W_B Creative Commons License 2024.04.17 0 0 386

(Hiányosak az infóim, aki többet tud, egészítse ki!)

 

Anno amikor még nem volt háború, és biztosan gyártásban volt a gázriasztó Makarov (IZS-79-8), akkor is csak egy fegyverbolt hozott be belőle.

Eredetileg nem is ezt a típust akarták, hanem a "PSZM" gázriasztó változatát, az IZS-78-8 -at, de az oroszok IZS-79-8 Makarovot küldtek.

 

Voltak próbálkozások a beszerzésre pl. Bulgáriából, de -úgy tudom- egyik sem sikerült.

 

Németországba nem hiszem hogy exportálnák, mert nem felel meg az ottani szabályozásnak.

Sőt, szerintem már az itthoni új szabályozásnak sem.

Előzmény: kkn (383)
MVF3r1 Creative Commons License 2024.04.16 0 0 385

Erre az újat beszerezni dologra szerintem várni kell addig, amíg vége lesz a háborúnak a szomszédban. Oroszoktól most a legjobb esetben is csak harmadik országon keresztül lehet rendelni bármit is.

Előzmény: kkn (383)
kkn Creative Commons License 2024.04.16 0 0 384

Jelenleg az MR-79-8 at láttam hirtelrn az oldalukon. 8 mm gázpatronra. A különböző kaliberű szerelt gumisok mellett, meg csappantyús-shelles színházi mellett.

Az IZS/Baikal folyamatosan gyártott gázriasztókat. Most is készít.

 

Lehet, törölnék a link miatt, de keress rá a baikalinc.ru oldalra 

Előzmény: MVF3r1 (382)
kkn Creative Commons License 2024.04.16 0 0 383

Oroszoknál gyártásban vannak a variációk, csak errefelé jött kevés. A nálunk fellelhető darabszám a kevés. Ebből a szempontból tényleg kuriózum.  Az ára miatt nem sokan vették. A németeknél sem, pedig telt rá nekik. De ők is többnyire a spiáter olcsó cuccokat veszik, és kevesen a drága acél cuccokat.

Magyarországon ZVI Night Hawk is kevés van. Most is gyártják, csak az ára miatt kevesen veszik nyugatabbra is. Most, ha azt nézed, hogy itthon alig akad pár fellelhető darab, ebből a szempontból kuriózum. De akinek a pénz nem számít, újat ,és régit is be tudna szerezni.

Attól, hogy hozzánk nem hozták, otthon gyártják.  Csak most pláne nem fognak riasztót hozni.

 

Ettől függetlenül a 2005-ös gyártású darab fiatalabb már valóban nem lesz, tehát egyre nemesedik. Csak nem azért, mert keveset gyártanak belőle.

Előzmény: MVF3r1 (382)
MVF3r1 Creative Commons License 2024.04.15 0 0 382

Nyugodtan javítsatok ki, ha tévedek, de a gáz-riasztó változatból se gyártottak valami sokat, vagy legalább is Magyarország területére nem sok érkezhetett eddigi tapasztalataim alapján. Sőt az itteni topikok visszaolvasásánál voltak olyan hozzászólások, hogy lassan az éles konverziót egyszerűbb megszerezni mint az eredetileg is gáz-riasztónak készült példányokat. Az Én IZS-em is 2005-ös gyártású, szerencsére bordó bakelit markolat panellel. Szerintem itt már mindkét esetben megállja a helyét az értékmentés.

Előzmény: kkn (381)
kkn Creative Commons License 2024.04.15 0 0 381

A légpisztolyuk, ahogyan a riasztójuk is az élesen alapszik, a szükséges átalakításokkal. A konverzió az tényleg értékmentés. A riasztó nemrég, EU fegyvertörvényen meg háborún túl még egy aktuálisan megvásárolható darab volt.  ( Csak hát egy spiátert nélkülöző darab, bármi létezőből nagyon drága. ) Mondjuk egy ideig most nem lesz az. Meg a CO-hoz képest már az is drága. De ki tudja, utóbbit is meddig lehet még beszerezni.

Előzmény: MVF3r1 (380)
MVF3r1 Creative Commons License 2024.04.15 0 0 380

Nem belevau, lehet itt nyitottan beszélni, azért fórum, azon se sértődnék meg, ha ki lennék röhögve, hogy valaki szerint rohadt drágán szereztem meg őket. 
Nyilván gáz-riasztóval se fogok a társasházban puffogtatni (max ha rámtöri az ajtót egy hívatlan "vendég"). :D
Nekem ez a két Makarov érték, dísz, relikvia...sorolhatnám, mennek vitrinbe, nyilván néha elviszem majd az IZS-t durrogtatni, de azt se abból a célból vettem, hogy tönkre durrogtassam, az éles konverziót meg pláne. Nekem ez értékmegőrzés. 

Előzmény: kkn (379)
kkn Creative Commons License 2024.04.15 -1 0 379

Már bocsi, hogy belevau, de társasházban pont egy légpisztoly a logikusabb. Egy CO-st lövedékfogó célponttal még lakásban is el lehet pukkantgatni. Ellenben egy gázriasztó elsütésére sanszos, hogy átkopognak a szomszédok, hehe. 

Előzmény: MVF3r1 (378)
MVF3r1 Creative Commons License 2024.04.14 0 0 378

Köszönöm Szépen! 

Végül 400 ezernél állt meg a dolog. 
90-es gyártmány, sorszámazonos tárakkal sikerült megszerezni, patika állapotban. Eleinte picit sokalltam a 400-at, de végül nem bántam meg. :D

 

Társasházban lakok, sajnos egyelőre nem tudok légpisztolyban gondolkodni, meg most az IZS meg az Éleskonverzió bőven elég kiadás volt. :D

Előzmény: W_B (377)
W_B Creative Commons License 2024.04.14 0 0 377

Gratulálok ahhoz is!

Mennyi most a gázriasztóra konvertált Makarov ára?

 

Illetve ha szereted a Makarovokat, érdemes megnézni a gyárialg légpisztolynak készült változatot, az Mp-654K-t.

Relatíve olcsó, és feelinges vele a kertben gyakorolni.

Van belőle PM, és PMM változat is.

Előzmény: MVF3r1 (376)
MVF3r1 Creative Commons License 2024.04.12 0 0 376

Szerintem is korrekt volt. 
Azóta sikerült beszerezni az éles konverziót is, úgyhogy teljes a boldogság! :D

Előzmény: W_B (372)
Berigeri Creative Commons License 2024.04.10 0 0 375

Köszönöm!

Fel is veszem vele a kapcsolatot.

Előzmény: Bounty Hunter (374)
Bounty Hunter Creative Commons License 2024.04.10 0 0 374

Serény András fegyvermester: 06-20-978-1415, Bp. VII. kerület. Kiváló szakember.

Előzmény: Berigeri (373)
Berigeri Creative Commons License 2024.04.09 0 0 373

Üdv az Uraknak!

Fegyver javításban kellene segítség. Van egy  Keserű PA-63M hivatalosan átalakított Gáz-riasztóm. Elpattintott mar vagy négy hüvelyvonót valamilyen oknál fogva. Utoljára a csapszegét és a rugóját is. egy darab hüvelyvonóm maradt hozzá.

Érdeklődnék, hogy van e itt aki rendesen meg tudná javítani mert nekem mar nincs ötletem miért hullik állandóan szét. Alig van használva is. Vagy  tudna ajánlani valaki megbízható fegyvermestert?

Segítségeket köszönöm előre is!

W_B Creative Commons License 2024.04.08 0 0 372

Az korrekt!

Én is gyűjtöm a Makarovokat, ez alatt nem adnám el én sem.

Előzmény: MVF3r1 (371)
MVF3r1 Creative Commons License 2024.04.07 0 0 371

Köszönöm! 230ezer HUF.

Előzmény: W_B (370)
W_B Creative Commons License 2024.04.07 0 0 370

Gratulálok!

Ha megkérdezhetem, mennyiért sikerült?

Előzmény: MVF3r1 (369)
MVF3r1 Creative Commons License 2024.04.07 0 0 369

Az már van, kb 2 hete sikerült kifognom egy igazán szép darabot. 

Előzmény: W_B (368)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!