Keresés

Részletes keresés

Trotyibá Creative Commons License 22 órája 0 0 35480

3 ponton meghegeszted, 360 fok a cső, 120 fokonként teszel egy egy pontot, de tartson rendesen, aztán körbevarrod, Igy kell, Vascső? Azt nem lesz egyszerű. 

Előzmény: Lopez Charls (35475)
Bmrenault Creative Commons License 27 órája 0 0 35479

Mértem lakatfogóval a gépet. 45A felett tolta az 1mm anyagnak. Kezdéskor 75A. 2mm esnek meg 80-90A..

Előzmény: Laci-59 (35478)
Laci-59 Creative Commons License 30 órája -2 0 35478

A várható húzási irány ellentétes oldalát hegeszd először. Várd meg,hogy magától kihüljön.Ha már ettől a varrattól is összéb deformálódott,van lehetőség nyitni rajta. Ezt követően folytasd a varratot jobról,és balról,de még most sem körbe. Ha teljesen kihült,még mindig tudsz a szögön nyitni. Ezt követően hegeszd a maradék felületet.

Mindezt mig fogyóssal,mma necces,mert nogyob a hőbevitel......

gss Creative Commons License 1 napja 0 0 35477

...vagy az első pöttyözés után rápöttyözöl keresztbe(átlóba) egy szögvasat-zártszelvényt bármit amit az összehegesztés után levágsz

Bmrenault Creative Commons License 1 napja 0 0 35476

Ellentétesen pontozod. aztán rövid szakaszokban hegeszted.

Mindenkép húz. Így megakadályozhatod valamelyest.

Első pontnál elhúzza, visszahajtod megy a második.

Vagy 2 bazi erős satuba fogod be.

Lopez Charls Creative Commons License 1 napja 0 0 35475

Új vAgyok itt a kérdés hogyan tudom két vas csövet összehegeszteni bizonyos szögbe hogy ne huzzon a hegesztés ?

Bmrenault Creative Commons License 2 napja 0 0 35474

Ez a vas 18 ban lett véve. Lusta vagyok na.

Előzmény: cam aro (35473)
cam aro Creative Commons License 2 napja 0 0 35473

szerintem ilyen feluletet rozsda palcaval kene probalni.. :)

Előzmény: Bmrenault (35472)
Bmrenault Creative Commons License 2 napja 0 0 35472

Na próbálgattam a gépet..

Az ajánlotnál lejebb nem jó menni.

Magasnak találom a varratokat. Eh leszarom.

Ez 4.8mm es anyagra állitott géppel sikerült..

Ráléptem a szemetes lapátra azt elfáradt..

Hát mivel kellett egy másik... salgóból.. asszony közölte túl széles én meg hogy leszarom.34cm. erre ráfér a kurva partfis.

gss Creative Commons License 4 napja 0 0 35471

Asszem a gyári huzal amit adtak a géphez azt használtuk (vagy lidis, mert oda jár a rokon)

Valóban először túl közelre nyomtam a pisztolyt, de később távolra tartva is "trabant" maradt. :-)  

Kényszerből tenyérnyi foltra még talán elmegy ha nincs más.

Bmrenault Creative Commons License 4 napja 0 0 35470

A zárvány miatt rozsdásodik jobban. Nem olyan tiszta mint a tömörhuzal, azért mutattam a képeket.

Amúgy is elhagytad az egyházat! Mit dicséred?

Nekem van még 8 tekercs...

Majd lehet kiprobálom co2 vel is :D

Előzmény: (M)Ákos (35468)
Bmrenault Creative Commons License 4 napja 0 0 35469

Tele vagyok mint a déli busz... Lett volna még de mi a francnak. Egész rohadt életünkbe gyüjtjük a sok szart.

Most is van kint 7 db bicigli meg a frankeinstein. 2  elektromos motor 1  e quad. 2 e roller. Ugráló..

Szerszámokat le se írom.. Van egy dobozom amibe a tartalék gépek vannak. Van benne vagy 2-3 sarokcsiszoló... bő éve bele se néztem...

Bodém tele van szarral és nézek egy másik bodét hogy tudjak szar időbe valahol hegeszteni, meg a binyiglit tartani.

A salgón kivül van még egy 180magas 180 széles 60 mély 3 polcos ipari cuccom is...

Egy dobozom amibe csak a tartalék csavarok vannak amik majd jók lesznek valamire.. kb 15kg.. Még azon kivül 3 kisebb doboz.

4 darab 6 méteres hegesztökábelnek való.. érted ahonnét hoztam 1 éve már nem dolgozom ott.

Egy szatyor dugajos kábel. Led hajólámpa meg refi vagy 5 db..

Salgó sincs összerakva csak eltéve. Amit csináltam tárolni a palackokat a levágott lábból lett az asztalka.

2 kompresszor... egyik táska másik 8 liter.. egy doboz 40+db vágokorong csiszoló stb..

Előzmény: (M)Ákos (35464)
(M)Ákos Creative Commons License 4 napja 0 0 35468

Kiengedted rendesen a huzalt? Ennél kell a kb. 1,5 cm távolság az áramátadótól. Elvileg túl közelről hegesztve tud zárványos lenni, mert nem tud rendesen felmelegedni a portöltet. Nekem a védőgázzal a kis távolságot volt nehéz megszoknom utána. Sok varratot visszacsiszoltam, de soha nem láttam zárványt. 5 mm anyagot simán vitte a hasonló kategóriás gép, és nem volt teljesen feltekerve.

Én az elején próbáltam pár sarokvarratos darabkát szétverni kalapáccsal, nem sikerült.

A fröcsihez kellett az erős drótkorong, de az szinte mindent levitt.

Ha valami gagyisztán huzal volt, akár az magában hazavághatta az egész bulit.

4 kg huzal alatt talán 3-4 alkalommal sült be a huzal, de az egyértelmű balfékség miatt volt.

Há’ nemtom, nekem olyan szépen vitte azt a porbelest a Hunyadi.

Szar lehetett a Merciből átülni a Trabiba. 🙃

Előzmény: gss (35463)
Bmrenault Creative Commons License 4 napja 0 0 35467

tegyél oda plusz huzalt úgy hegeszd.. azt talán sikerül. Plusz anyagot teszel oda vastagabb lesz.

Előzmény: guresz (35465)
Bmrenault Creative Commons License 4 napja 0 0 35466
Előzmény: gss (35463)
guresz Creative Commons License 4 napja 0 0 35465

Autó pótkerékfenékre egy tenyérnyi foltot.

Előzmény: Bmrenault (35461)
(M)Ákos Creative Commons License 4 napja 0 0 35464

Nem Salgó lesz, csak próbáltalak idegesíteni. 🤣

Találtam 1,5 mm peremezett polcot, az nem hajlik.

Meg szabadul fel hamarosan 2 db 60x60 cm lemezem, 6-8 mm vastag.

Előzmény: Bmrenault (35460)
gss Creative Commons License 4 napja 0 0 35463

Ma én is porbéllel hegesztettem rokonnál (kiskapu-2 nagykapu)

Egy életre megutáltam. Rábeszélt hogy ne vigyem a saját gépemet palackkal, használjuk porbelessel az új ipotools160 gépét. (fix rövid kábel, gagyi műanyag előtoló,hangos ventilátor- olcsó volt de többet nem is ér)

Hiba volt. Lehet hogy gyakorlattal tűrhetően is lehet ezzel dolgozni, de annyit szenvedtem a dűznibe beégő huzallal, masszívan ráégő fröcskölésekkel, gyenge varratokkal hogy még egyszer ilyet nem csinálok.

Lemezhez inkább szerezz kölcsön egy co palackot, de kis tüzoltó co palackot leselejtezve ki lehet fogni pár ezerért, reduktort szintén, a huzal meg fajlagosan olcsóbb mint a porbeles és sokkal kevesebb utómunkát igényel.

+ a porbeles varrat szerintem mindenféleképp televan zárvánnyal, ami vsz korróziót fog okozni karosszériánál.

(M)Ákos Creative Commons License 4 napja 0 0 35462

Van még 0,6-os porbeles huzal, azzal elvileg lejjebb tudsz menni az áramerősséggel.

Nemtom, hogy Lidl-n kívül kapni-e még valahol.

Kérdés, hogy feszültséggel utána tudsz-e menni a vékonyabb huzalnak.

Kell áramátadó meg görgő hozzá. Bár, ha a porbeleshez való recés görgőd van, talán a 0,8-as nút is kiviszi, nem próbáltam.

Előzmény: guresz (35459)
Bmrenault Creative Commons License 4 napja 0 0 35461

mutas egy képet mit akarsz hegeszteni.

Előzmény: guresz (35459)
Bmrenault Creative Commons License 4 napja 0 0 35460

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=166748649&t=9222005

né má meg mi van a háttérbe.

Nem jó amúgy mert behajol mondjuk ezt valami 60*90 es meg tán 1mm vastag.. Kell rá plusz erösités hogy szintbe maradjon.

Van még vagy 10+polcom 6 lábam. Csak gyüjtöttem, de nem használom szóval nálam elkezdödött az átalakitás meg a felhasználás.

Előzmény: (M)Ákos (35458)
guresz Creative Commons License 4 napja 0 1 35459

Megvan a hiba:-((  0,8-as a lemez basszus.

Előzmény: (M)Ákos (35453)
(M)Ákos Creative Commons License 4 napja 0 0 35458

Ááá, szándékosan a levegőben próbálnám a dolgot, mint a porbelessel a 0,8-ast.

Asztal van, csak nincs asztallap. A perforált lemezen szoktam nyomulni, amit már láttál fotókon. De nem jó, mert akadozik rajta a kezem.

Van elrakva egy csomó felesleges Salgó polcom, a régi vastag fajta. Találd ki, mi lesz az egyikkel.

Áááááá...

Előzmény: Bmrenault (35457)
Bmrenault Creative Commons License 4 napja 0 0 35457

Mert ilyen videókat nézegetsz.

Hegesztőasztalod van? Anélkül nem megy. Átveszi a hő egy részét. Pont ezért is ég át sok szar mikor eléri a kritikus hőbevitelt, miéé pontozzuk..

Előzmény: (M)Ákos (35456)
(M)Ákos Creative Commons License 4 napja 0 0 35456

Ha annyi szabadidőm lenne, mint amennyi nincs, már próbáltam volna. Ja de, 2,5 mm pálcával próbáltam. 😆

Nem hinném, hogy gond lenne. Mondjuk, szeretnék tudni úgy hegeszteni, mint az ember a videón.

5:20-tól a 0,5 mm lemez, heee..?

https://youtu.be/ebRpyJfh7-c?si=DSWxcVSNSwu-WwM0

Előzmény: Bmrenault (35454)
Bmrenault Creative Commons License 4 napja 0 0 35455

1.0 lemezhez 2,8m/m 15V

1.5 öshöz 3,2 m/m 17V

2.0  lemezhez 3,5m/m 18V

3.0 öshöz 4,5 m/m 19V

Beállitásnak mert a baloldalin van m/m

Előzmény: guresz (35451)
Bmrenault Creative Commons License 4 napja 0 0 35454

1,5 nek sikerülni kéne miszter dp235!!!44!!

Probáltad már vékony lemezen?

Előzmény: (M)Ákos (35453)
(M)Ákos Creative Commons License 5 napja 0 0 35453

Ha jól látom, ez egy szinergikus gép.

A bal poti lenne az előtolási sebesség, de csúfolhatjuk Amper vagy anyagvastagság beállítónak is.

A jobb a feszültség, aminek összhangban kell lennie az előtolással. Mivel szinergikus a gép, ezért ezt saját maga beállítja, te csak korrigálni tudsz rajta. Ha jól írták meg a szinergikus programját a gépnek, akkor a feszültség korrekciót 0-n hagyva értelmesen kéne hegesztenie. Ez egy egyenletes sziszegő hangot jelent. Ha hullámzik vagy akadozik a hang, akkor nem jó. Jó hangja van?

1 mm anyagot 0,8 huzallal azért már nem egyszerű átégés nélkül ezzel a technológiával. Én próbából élbe összehegesztettem 0,8-as lemezt 0,9 huzallal, de gyakorlat kellett hozzá, és csak pöttyözve ment, az is épphogy. A gép minimumra volt tekerve: https://youtu.be/e9hSKCz7I6k?si=5Mb7F_HEKkZEO3_y

Próbálj előbb gyakorlatot szerezni legalább 2-3 mm anyagokon.

Lehet, hogy a gépet nem lehet elég alacsonyra tekerni vékony lemezhez.

Lehet huzal minőségi probléma, nem ismerem. Én iWELD huzallal nyomultam.

Ebben jól összefoglalják a lehetséges hibákat: https://youtu.be/iD7Y57gK3yU?si=SUEnII9fyCNcQsua

Van hozzá automata magyar felirat, de csak asztali gépen.

Bmrenault Creative Commons License 5 napja 0 0 35452

Kinai csodagép..

Feszültséget hogy állitod? Csak korrigálod?

1-1,5mm hez kell a porbelesnek 40A.

Pontozd. Ha van rajta gázterelő tedd rá az anyagra 45 fokban és nyomj egy pontot.

Ellenőrizd a polaritást hogy ténylegesen ott jön ki a - meg a + ahol jelezve van.

A porbelessel az 1mm tert megcsinálni nem lehetetlen de gyakorolni kell.

guresz Creative Commons License 5 napja 0 0 35451

Sziasztok. Kezdő vagyok.

Porbelessel hegesztenék, varrat szinte nincs de már kilyukasztja az 1-1,5-ös lemezt. Mit rontok el? 50A-ról mentem egyre lejjebb a minimumig.  Telwin 0,8-as a huzal.

(azt mondták ívvel nehezebb hegeszteni, de azzal viszonylag jól tudtam) Köszi ha segítetek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!