Keresés

Részletes keresés

Bmrenault Creative Commons License 5 órája 0 0 31608

Vedd meg az iweldet attilátol. 😁

Én kínait használok mind egykutya szerintem. Azon belül meg középkategória.

Ezzel a névvel nem is találkoztam még. Ha akarod rendelsz 10 et és NeomatiK néven árulhatod.

Előzmény: NeomatiK (31606)
MrJones512 Creative Commons License 6 órája 0 0 31607

Oksa!

Ha tudod, akkor minden rendbe' van.

Előzmény: NeomatiK (31605)
NeomatiK Creative Commons License 6 órája 0 0 31606

Helyesbítek: 5 fokozat van. Ha úgy tetszik 5 csomag.

Előzmény: NeomatiK (31605)
NeomatiK Creative Commons License 6 órája 0 0 31605

Google fordítóban fordítottam.

A MIG munkakábel a második variánsban van. Jobb oldalt  ki lehet választani, 4 fokozat van, egyre több cuccot adnak hozzá. Az ár is eszerint változik.

Előzmény: MrJones512 (31603)
NeomatiK Creative Commons License 6 órája 0 0 31604

Viszont a ThyssenKrupp jóval nagyobb név, mint a Magnum, Sherman. Emiatt inkább ezt a TK masinát tartanám jobbnak, minőségibbnek. Magnum, Sherman nevekkel csak az találkozik, akik az olcsóbb hegesztőgépek terén kezd el kutakodni az interneten, mint mi :))

Magnum név/márka valami magánszemélyre van bejegyezve, Kis Pistára. Vagyis Kis Pista bizniszelt a kínai gyártóval, hogy Magnum arculatra matricázzák és fessék át azokat a kínai gépeket. Persze az is lehet, hogy egy személyhez kötődik a védjegy és nem egy Magnum nevű céghez. Van ilyen, nem is kevés. Ettől még lehet jó a Magnum.

Ingoványos terület ez. Saját bőrünkön kell megtapsztalni sajnos. Szóval nem tudom, hogy legyen :-/

Előzmény: refse2 (31602)
MrJones512 Creative Commons License 7 órája 0 0 31603

Nem olvasok lengyelül, de mintha a pakkban nem látnám a MIG-munkakábelt!

Ezt pedig érdemes tisztázni vásárlás előtt, mert ha nem adják vele, akkor az neked plusz költség lesz.

Előzmény: NeomatiK (31600)
refse2 Creative Commons License 7 órája 0 0 31602

A frontpanel tulajdonképen egy fólia.

A nyomógombok alatta vannak, így ez nem befolyásolhatja a működést.

A kérdés inkább az, ha már ezen spóroltak, vajon mi van belül?

A kínaí gépeknél is van "legalja" kategória.

Én óvakodnék tőle. Nem véletlenül olcsóbb mint a többi (Magnum, Sherman). 

NeomatiK Creative Commons License 7 órája 0 0 31601

Az is furcsa nekem, hogy a hivatalos céges honlapon a gép bemutatója egy nem thyssenkruppos videóra mutat, hanem egy hobbista youtube videóra.

https://www.thyssenkrupp-materials.pl/pl/hurtownia-stali/aktualnosci/archiwum/nowa-spawarka-energomatic-208-129399

Egy ekkora cégnek nincs egy bemutatóterme és felszereltsége, embere egy profi prezentációra?

Furcsa nekem, elgondolkodtató.

Ilyenkor a kezdeti bizalom és lelkesedés alábbhagy rendesen.

NeomatiK Creative Commons License 7 órája 0 0 31600

Van itt ez a gép, ThyssenKrupp Energomatic 208. Láttunk már hasonlót, ez most más köntösben van, ez is kínai.

https://allegro.pl/oferta/spawarka-inwertorowa-energomatic-208-200a-11770598896

1890 zlotyi. Nagyjából belefér a keretbe fogcsikorgatva.

Jól hangzik a név: ThyssenKrupp. Valószínűleg a szervíz és a bolt is egész jó.

Viszont ami elgondolkodtad a megvásárlásával, hogy a kezelőszerveknél a front panel úgy van felrakva, mint az ökörhugyozás. Látszik a képen.Ez akár a nyomógombok működőképességére is kihat szerintem, ha bénán van felrakva. Ha nem is az első használatkor, de később jobban.

https://a.allegroimg.com/s1024/111be0/6a2364e14823916101c7eb5dbdc9/Spawarka-inwertorowa-ENERGOmatic-208-200A-Marka-inna

A kommentekben is kifogásolta ezt egy vásárló, jobb minőséget várt el. .

Szóval ezek fényében (fénytelenségében) nem tudom, hogy mire számítson az ember, egy összetákolt kínai vacakra vagy egy jó gépre.

boognevatz Creative Commons License 25 órája 0 0 31599

De hogy maradt szinhelyes? Az en vedoszemuvegem sargas-zoldes szinu. A hagyomanyos uveg is zold szinu.

Előzmény: MrJones512 (31568)
zoppermagnio Creative Commons License 1 napja 0 1 31598

nekem ez a gépem van, a 2100-as (ami hibás és nem ismerik el a hibát) ezért óvatosságra intelek a vásárlás tekintetében hátha széria hibás.

Előzmény: Cseplin8 (31596)
blaszlo80 Creative Commons License 1 napja 0 0 31597

Sziasztok

Eladó egy vadonatúj iweld flex RC hegesztő fejpajzs. Az ára 60 EFT, Debrecenben található. Érdeklődni itt vagy  a 20/5897360-as számon lehet.

Cseplin8 Creative Commons License 1 napja -2 0 31596

Bocs,két gépről írtam lent,az egyiket el felejtettem ide másolni. https://szikraszerszam.hu/blm-pro-smart-tig-2100-acdc-pulse-mw Ez egy fázisú,de gondolom,hogy az összes háttérbeállitása hasonlit a 400v-oshoz. Igaz.................ebben nincs cold,amit már nem is bánnék,sajnos a szemeim funkciója hasonlit a tiedhez,másrészt,ha a cold-hoz külön pajzs is kell,nos necces ez az egész.......

Előzmény: refse2 (31595)
refse2 Creative Commons License 2 napja 0 0 31595

A mostani géped és a linkelt Blm között egy nagy különbség van: a Blm-el nem tudsz alumíniumot hegeszteni.

Előzmény: Cseplin8 (31594)
Cseplin8 Creative Commons License 2 napja -2 0 31594

Hogy mi hiányzik,nem tudom,de lásd az új majdnem gépem tájékoztatását,vagy paraszt vakítását :"Menüben rengeteg extra beállítási lehetőség áll rendelkezésre (9 memória)"

https://hegesztokboltja.hu/blm-pro-smart-tig-2600-dc-pulse-hegeszto-inverter-4257?utm_source=google_shopping&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link&gclid=CjwKCAjw7eSZBhB8EiwA60kCW4jSx5R_X7IX5B5l2kjTXEoGt8XACpkQMuA1STOex6lrXKipJI_f1hoC6iwQAvD_BwE

Ami az én gépemen állitható : Gáz elő,és utánfolyás , Pulzusszélesség,gakoriság,Lefutási idő , Oxidtörés,balansz, Alap áram , csúcsáram. Ez AC-DC awi gép,plusz MMA.

Ha látsz külömbséget a fenti link,és a jelen gépem közt,rád bizom,jobb is,hogy hamarjában lemondtam róla.

Előzmény: refse2 (31590)
MrJones512 Creative Commons License 2 napja 0 0 31593

"Az igazi gond, magával a szememmel van.

Sötétben, szürkületben, árnyékban, már nagyon szarul látok."

Megértem. Pont ugyanígy vagyok én is. :(

"Kapcsoljam ki a pajzsot? Ívgyújtás pillanatában meg bevillan az agyamig? Ez miért jó nekem?"

Azért, mert egyrészt egy négyes sötétítést alapból ad, tehát tompítja a villanást.
Másfelől a szokvány hegesztési módnál az (egyébként későn) elsötétülő pajzs szanaszét akarja nyitni a pupilládat.

Úgy is mondhatnám, hogy amíg egy fixsötét szemüvegnél a pupillád egy kicsit összerándul, majd visszaáll az eredeti méretre, addig a másik módnál először összerándul, majd szétnyílik, végül pedig visszaáll. Utóbbinál szvsz nagyobb a szem terhelése.

Deee az biztos, hogy a gép által vezérelt sisaknál (nem is láttam még ilyet) nincs jobb megoldás!

Előzmény: refse2 (31589)
Bmrenault Creative Commons License 2 napja 0 0 31592

Karbantartás, egy Awin mit tartasz karban? én max takaritom meg kábelt cserélek.

Ha szar a gép csere, de attól nem elavult.

Nekem is volt szerencsém használt szar gépekhez.

Olyan gép nincs ami mindent tud.

Iparira még mindig egy alap inverteres jasicot mondok 3 fázissal.

Volt egy eladó awi gép kábelek nélkül 45 e ft. 160A ac dc gondolkodtam rajta de nekem minek?

Lift awi is elég ha azzal akarnék foglalkozni.

Az hogy a főnököd nem újít nem csoda. többszörösen kitermelteti a gép árát. Neki az a fontos.

Most olyan helyen dolgozom ahol 800e font egy jacth. Olyan 360 milla.. aszem most 7 db állt bent az építés különböző fázisában.

4 hete mondtam a főnöknek hogy kellene egy új szabja fűrész mert 13 emberre az 1 db elég karcsú.

100 e ft egy új. Ja én szerszámot se kapok mert új vagyok. Ma vettem egy fűrészt*, használtat meg sarokcsiszolót és egy ütvecsavarozót transzformátorral mert 110V osak 18 e ft ért.

Ilyenen spórolnak ezek a faszfejek. Azt nem fogják fel hogy az órabérem pörög és nem haladok.

* nem szeretek szenvedni. Attól még nem leszek gyorsabb.

Előzmény: MrJones512 (31587)
refse2 Creative Commons License 2 napja 0 0 31591

Ilyen fasza dizájnos, áramvonalas pajzs van a hideg hegesztőhöz.

Előzmény: refse2 (31589)
refse2 Creative Commons License 2 napja 0 0 31590

Az awi gépedről milyen állítási lehetőség hiányzik?

Szerintem az AC frekvencián kívül mindent lehet állítani rajta.

Előzmény: Cseplin8 (31582)
refse2 Creative Commons License 2 napja 0 0 31589

"Köszörű módban nem próbáltad meg? Akkor a legtöbb hétköznapi pajzs 4-es fokozatú sötétítést ad."

Kapcsoljam ki a pajzsot? Ívgyújtás pillanatában meg bevillan az agyamig? Ez miért jó nekem? 

Az igazi gond, magával a szememmel van.

Sötétben, szürkületben, árnyékban, már nagyon szarul látok.

Ha felveszem a pajzsot, nekem az már sötét ahhoz, hogy hegesztés előtti pozicionálást, wolfram távolságot jól lássak.

Pedig jó pajzsom van.(világos, színhű)

Pár centi varratot csináltam már pajzs nélkül is, a pontozáskor becsuktam a szemem.

Működött a dolog, mindaddig míg egyszer hozzá nem ért a wolfram véletlenül az anyaghoz és be nem villant a szemembe.

Ehhez a technikához van egyébként passzív pajzs is, amit be kell dugni a gép hátulján lévő csatlakozóba, és az ív indításakor elsötétíti az üveget (napelem nélkül).

Egyszer próbáltam, de nem tetszett.

Nagyobb, reflektoros alap megvilágítás talán segít majd rajtam.

Előzmény: MrJones512 (31584)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 1 31588

Ez egy nagy igazság. Annyit azért hozzátennék, hogy ha a környezeted is ott van ahol te akkor ez nekik sem tűnik fel. 

Előzmény: itya (31585)
MrJones512 Creative Commons License 2 napja 0 0 31587

"Nézzél már rá a legtöbb új gépre egérmozi mind és szépen fogalmazva elveszel benne. Csúnyán meg hüje vagy hozzá.

És ugyan azt tudja mind. Hegeszteni."

Csak nem egyformán!

Sokszor vitatkoztam a főnvel, mert ő is ilyen oldszkúl fan: egy hegesztő legyen brutálisan túlméretezett, trafós, "merazörökdarab".

Naja. Csak hát az örökdarab is csak azt jelenti, hogy örökké tudsz vele hegeszteni. De arra már senki nem gondol, hogy megfelelő karbantartás nélkül bizony egyre szarabbul.

Példának okáért (M)Ákos kartács videóján öröm volt nézni ahogy azt a sarokvarratot felpöttyözi MIG-gel a gyerek. Nna, ahhoz hasonlót a mi agyonhasznált iparinkkal csak akkor lehetett elkövetni, ha nagyon jó napja volt (meg nekem is!). De tán még akkor se.

De persze azzal is lehet hegeszteni. Meg tíz év múlva is. Csak nem úgy!

És akkor még az olyan nyalánkságokat nem is említem, hogy az utómunkálatok idejét/szerszám és anyaghasználatát jócskán le lehet faragni egy jó géppel, ami komoly pénz.

Előzmény: Bmrenault (31583)
itya Creative Commons License 2 napja 0 1 31586

és ez hüjékre még fokozottabban igaz

üzenem a társnak 

Előzmény: itya (31585)
itya Creative Commons License 2 napja 0 3 31585

Előzmény: Cseplin8 (31582)
MrJones512 Creative Commons License 2 napja 0 0 31584

"Az awival ellentétben, itt hegesztés közben nem ad világosságot az ív.

Annyira kicsi a hegesztés hogy nekem a pajzsban lévő 2-es dioptriás lencse mellé még egy 3-as szemüveget is fel kell vennem, így látok rendesen."

Köszörű módban nem próbáltad meg? Akkor a legtöbb hétköznapi pajzs 4-es fokozatú sötétítést ad.

Valamelyik videóban láttam, hogy a kiskínai egy szál mezei szemüvegben csinálta. Mondtam is magamban, hogy pár év és ennek se lesz szeme: apránként kiégetteti a fenébe.

Ámdeviszont ha még az is sötét lenne, akkor vannak ilyen "vicc"-hegesztőszemüvegek, mint például ez is: https://www.szupermunkaruha.hu/9302045-Uvex-Ultrasonic-gumipantos-HC-AF-vedoszemu. Ezek pont jók lehetnek ilyen melóhoz. (Valamelyikből láttam 3-ast is, ami világosabb, mint a pajzsod alapból, csak az alá nem tudsz dioptriásat húzni. De VAN!)

Előzmény: refse2 (31577)
Bmrenault Creative Commons License 2 napja 0 2 31583

Bazeeee. Mi az hogy elavult?! Nem hegeszt már?

Nézzél már rá a legtöbb új gépre egérmozi mind és szépen fogalmazva elveszel benne. Csúnyán meg hüje vagy hozzá.

És ugyan azt tudja mind. Hegeszteni.

Pálcával jól hegesztesz meg az a király azt mégis keresed a bajt.

Klíma csövet forrasztják.

Én porbelessel hegesztettem edényt is baze...

Másik Cusit próbáld ki ilyen esetben.

Előzmény: Cseplin8 (31575)
Cseplin8 Creative Commons License 2 napja -2 0 31582

Hallgatok a tanácsodra,mégsem akarok cold hegeszteni.

Mint ahogy már említettem,főként a régi awim akartam kiváltani több állitási lehetőségű kor szerűbb technikával. A jelen állapot,sajnos soványka a munka,és ez nem sirás-rivás,hanem tény. Vagyis igazad van,sosem hozná vissza az árát.

Mnagynak üzenem,most is azt mondanám,mint egy éve,de ez idő alatt találkoztam MINI munkával,amit csak a cold tudott volna.

Ityának üzenem,hogy én a magyar néphez tartozom,ahhoz a magyarhoz,aki méhben is vásárolna,mintsem oda szállitanaaaaaaaaaa !!!! Nyugodj meg,az én íráshibáim,még úgy ahogy soványka,hidd el találkoztam olyan írással,amitől a centis hajam nem az égnek állt,hanem le simúlt !!!!!!!

refse2 Creative Commons License 2 napja 0 0 31581

Azóta új "életet" kezdett :)

Előzmény: Mnagy (31580)
Mnagy Creative Commons License 2 napja 0 0 31580

Lassan egy éve más következtetésre jutott a témába: https://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=160154062&t=9222005

itya Creative Commons License 2 napja 0 1 31579

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!