Keresés

Részletes keresés

laci19791202 Creative Commons License 2015.07.02 0 0 1062

Érdekes amit irsz,most egy lágyinditó vagy működik rendesen,vagy nem!Na mindegy,ezt is gyorsan megbeszéltük.

Előzmény: Törölt nick (1047)
maseratisti Creative Commons License 2015.07.02 0 0 1061

:-) Kérdezz nyugodtan, addig legalább már rutinosan nyomogatsz :-) Ma semmi forgalom nincs a zaciban, időm is van válaszolni :-)

 

Ja, a palackokkal meg van ám variálás mindenhol. (majd ha már senkinek nem lesz saját palackja talán akkor lesz rend) A fickónál egyébként lehet kérni hogy tuti olyat küldjön ami kell, akár friss nyomáspróbás palackot is, max nem lesz azonnal raktáron. Nekem egyébként a Co2 palackhoz anno kellett esztergáltatnom egy adaptert, mert ugye a G1/2-es co2/argon reduktor nem ment fel a W21,8-asra, de onnantól mindegy mi a helyzet.

Előzmény: nagykunsági (1059)
nagykunsági Creative Commons License 2015.07.02 0 0 1060

Én is innen vettem, azért figyelni kell a palackra, mert CO palackban van az argon, és az argon reduktor nem megy rá. Vagy venni kell CO reduktort. 

Előzmény: maseratisti (1057)
nagykunsági Creative Commons License 2015.07.02 0 0 1059

Nézegettem én, meg is találtam a gombokat, de mire oda jutottam volna, hogy ki is próbáljam, a gép úgy gondolta, inkább nem működik. 

 

Ha esetleg visszajön a javításból, és esetleg többet bír, mint fél óra, talán lesz időm jobban próbálgatni, és nem kérdezgetek hülyeségeket. 

Előzmény: maseratisti (1049)
pomponmuki Creative Commons License 2015.07.02 0 0 1058

Mindenféle kiegészítőre szükségem lesz, mivel eddig nem volt AWI gépem. Lánggal és ívvel hegesztgettem eddig, persze a láng az évekkel ezelőtt volt, az ívhez meg kézi pajzsom van!

Előzmény: maseratisti (1057)
maseratisti Creative Commons License 2015.07.02 0 0 1057

Szívesen. Ilyen gépet (tudtommal) eddig még csak profibbra váltás miatt adtak el. Akinek van az elégedett. Nem tudom kell-e majd hozzá egyéb kiegészítő? (automata pajzs, argon palack, reduktor...stb)

 

Argon palack ennél olcsóbban nagyon nehezen lesz, a hirdető megbízható:

http://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Argon_palack_6_4m3__150bar__21869515.htm?first=1

Előzmény: pomponmuki (1056)
pomponmuki Creative Commons License 2015.07.02 0 0 1056

Kedves maseratisti!

 

Köszönöm korrekt válaszod, az általad ajánlott gépet fogom megvásárolni, még átolvasom a másik két ajánlott tipusodat, bár ha ugyan azt tudják akkor egyértelmű, hogy a BLM lesz megvásárolva.

 

 

Előzmény: maseratisti (1055)
maseratisti Creative Commons License 2015.07.02 0 0 1055

pomponmukinak:

 

A BLM gép mindkét általad linkelt gépnél jobb minőség. Korrekt a szervizháttér. (nem nagyon van rá szükség) Jó az ár/érték aránya. Picit többet tud a menüben mint a mastroweld. A teljesítménye korrekt, mastroweldék meg szerintem kicsit túloznak az adatokkal. A másik gépnél meg jobb annyival a minőség, tartozékok minősége amennyivel többe kerül ... szerintem. Aztán lehet másnak van más véleménye.

 

Egyébként ugyanilyen gép van TIG 200 superpulse néven az IWELD-nek, de az drágább kicsit most épp.

http://www.megatool.hu/hegesztogepek_es_aramfejlesztok_56/hegesztogep_153/awitig_hegeszto_195/hegeszto_inverter_awi_iweld_tig_200_superpulse_5088

 

Használatában ugyanaz mint a BLM, olvasd el a használati útmutatót!!! De tényleg, valamennyire képbe kerülsz nagyjából ezek mit tudnak: http://www.iweld.hu/public/termek_pdf/hu/4918_2.pdf

 

 

Valamint ajánlott vétel lehet még a JASIC 200-asa ugyanezzel a tudással. Ez is drágább:

http://bolthely.hu/kroweld/id/00168_Jasic_TIG_200P___awi_pisztoly___testkabel_

 

 

Rahed Lee Creative Commons License 2015.07.02 0 0 1054

Igen, azért is gondolom, hogy ez így nincs rendjén, mert én is sokat agyaltam, kutattam, míg minden infót összeszedtem. Oké, hogy az interneten minden megtalálható, de egyrészről lehet fals infó, másrészről jó lenne, ha ott lenne a fiókban egy megbízható leírás. Van olyan funkció, amit ritkán használ az ember néhány hét alatt el is felejtődik.

Előzmény: maseratisti (1053)
maseratisti Creative Commons License 2015.07.02 0 0 1053

Egyébként tényleg csak pár mondattal kéne több, ami elmagyarázza a funkciók használatát, ne csak a száraz paramétereket.

 

Emlékezz mit rugóztunk a te gépeden is itt rajta hogy MMA módban mire is jó a DC-, DC+, AC állás !!!

Előzmény: Rahed Lee (1050)
maseratisti Creative Commons License 2015.07.02 0 0 1052

Odaát gépvásárlós kérdés volt:

 

"pomponmuki 20 perce
0 0 26914

Szia!

 

Köszönöm gyors válaszod, de pár szóban felvilágosítanál, hogy miért jobb ez mint az általam választottak, ugyanis én annyira nem értek hozzá. A HP-250 PS-t is azért választottam, mert erősebb és állítható rajta sok minden!

Ahogy nézem mind a 3 gépen szinte ugyanazon paraméterek állíthatóak, de lehet hogy tévedek.

 

Előre is köszi!

 

Üdv.: Dani

Előzmény: maseratisti (26913)
maseratisti 12 órája
0 0 26913

Szerintem:

 

http://www.megatool.hu/hegesztogepek_es_aramfejlesztok_56/hegesztogep_153/awitig_hegeszto_195/inverteres_hegeszto_awi_blm_2000_tpm_12445

Előzmény: pomponmuki (26912)
pomponmuki 13 órája
0 0 26912

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni Tőletek, AWI hegesztőgép vásárlása előtt állok, és nem tudom, hogy milyen gépet is vegyek!

Alumíniumot nem szeretnék hegeszteni AWI módban, tehát nincs szükségem AC/DC AWI gépre.

Otthoni használatra kellene, de nem barkács, hanem komolyabb gépet szeretnék!

 

Az alábbi két gép között vacillálok, szerintetek melyik a jobb? Persze ha tudtok jobb gépeket hasonló árfekvésben, akkor más is szóba jöhet.

 

http://www.mastroweld.com/index.php/mma-bevontelektrodas-es-dc-awi-hegeszto-inverterek/hp-250-ps-webshop

http://bolthely.hu/hegesztogep/id/00522_TIG_180PD_DC_digitalis_inverteres_AWI_hegesztogep

 

A HP-250 PS erősebbnek tűnik, de mint laikus nem tudok dönteni!

 

Segítségeteket előre is köszönöm.

 

Üdv.: Dani"

 

BLM DC tiget 2000 tpm-et ajánlottam. Ha valakinek van jobb ötlete ne tartsa magában! Rahed Lee-től meg jöhet a megerősítés miért is jó vétel a BLM :-)

maseratisti Creative Commons License 2015.07.02 0 0 1051

Hát simán megérdemelnék a gépek a bővebb használati útmutatót, de még azt is el tudnám fogadni ha nem lenne a gép mellé (manapság már internet ugye elég alap dolog, még ezeken az "odanyúlós" - hadházitól loptam a kifejezést - telefonokon is) de a gyártói honlapról PDF-ben letölthető lenne. Nagyon hasznos dolog ez ... nekem a gépvásárlásnál is segített hogy előbb volt meg a használati útmutató (ERGUS is meg az IWELD tig 160 digital pulse-é, Esab Buddy Tig 160Hf-é is) és ez alapján tudtam nyugodtan/higgadtan dönteni a 3 gép közt.

 

Hajrá! Iweld-nek is küldj megkeresést, hisz elég hasonlóak a gépek. :-)

Előzmény: Rahed Lee (1050)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.07.02 0 0 1050

Pedig ez az egyetlen hasznos információt tartalmazó része annak a használati útmutatónak :-)

 

Elképesztő gépkönyveket adnak manapság a gépekhez. Egy többszázezres gépnél szerintem joggal elvárható lenne, hogy legalább egy bővített mondatban legyen már leírva, hogy pl. mire való az impulzus hegesztés, az AC balance, AC frekvencia, vagy mennyi egy átlagos áramfelfutás, vagy egy bázis / csúcsáram arány stb. A BLM sem kényeztetett el, de abban legalább van kb. 16 oldal hasznos információ is és nem csak olyan evidenciákkal van tele, hogy pl. lavórban guggolva, vizes, kilógó fasszal ne használjuk a gépet, mert megbasz az áram.

 

A Te Ergus leírásodban legalább voltak valóban használható információk, beállítandó paraméterek. Komolyan gondolkoztam, hogy felajánlom a BLM-nek, hogy csinálok egy rendes használati útmutatót nekik. Ami nekem probléma volt, az gondolom az átlag felhasználónak ugyanúgy gond lehet. Egy délután össze tudnám rakni, a rajzokat meg ki lehet szedni a PDF-ekből. Nem hiszem el, hogy ennyit nem érdemel meg a vásárló. Mert, hogy egy profi (Kemppi, Ergus, Fronius stb) géphez nem adnának, azt még el tudom fogadni, mert ezek profiknak készültek, azok úgy is tudják, hogy mi, micsoda. De az ilyen 100-300 ezres gépek, már elég drágák, de azért mégsem a profiknak készültek.

Előzmény: maseratisti (1049)
maseratisti Creative Commons License 2015.07.02 0 0 1049

Te se nagyon nézegeted azt a 10 oldalt se ami a használati útmutató :-)

 

csík KI, "hernyó" BE :-)

Előzmény: nagykunsági (1048)
nagykunsági Creative Commons License 2015.07.02 0 0 1048

Akkor még azt ki kell találnom, hogy lehet bekapcsolni a pulzálást.

Akkor ez hasznos dolog, intercooler hűtő javításánál, ahol a cső 1mm a véglemez meg 4 mm. 

 

Vizes pisztolyban gondolkodtam, de úgy vagyok vele, előbb lássam, mi lesz gyenge, kicsi, aztán majd cserélem. 

 

Persze nem adnék 100 ezret egy vízhűtőért, mikor szerintem gombokért tudok csinálni. 

 

Kérdés, mi kapcsolja a vízkeringtetést? Automatikus, vagy én mechanikusan?

 

Milyen átfolyás kell? liter/ perc.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1045)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.01 0 0 1045

Ha 3-4mm  alulemezt hegesztel  folyamatosan 200 amperes gép még jó.Még ha 1 fázisú is.Az enyém is iweld 200AC/DC csak nem digitális. Alu platót hegesztetem pár éve legnagyobb melegben tűző napon. Gép jóbban bírta mint én. Pedig 37 fok volt.

Egy szóval  gép bírni fogja szerintem. 3-4mm alu lemezhez 3.2 wolfram elektródát használj jobban bírja nagyobb ampert mert ide azért kell egy kis meleg mire megolvad az a 3-4mm lemez.Ilyen vastag anyagot hegesztel folyamatosan azért el fog kelleni vízhűtés.Ha nem akkor figyeld mennyire melegszik a pisztoly.Mert ellőbb utóbb szét ég a réz kábel úgy ,hogy nem is veszed észre.

Pulzálást alu zártszelvények összeállításánál szoktam alkalmazni vagy készre hegesztésnél. Vagy eltérő anyag vastagságnál pl az egyik 8mm átmérőjű alu huzal 2mm alu zártszelvényre mert ha mar el cseppen alu huzal.Egy másik alu zártszelvény keret 45 fogban van össze vágva és annak külső sarkait.

Írtad szoktad vinni hegeszténi a dolgaidat talán meg is mutatna pár dolgot ha megkéred. 

 

 

Előzmény: nagykunsági (1042)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.07.01 0 0 1044

Ez valóban nem kis feladat, ide kellhet a nagyobb bekapcsolási idő. 4-es alulemezhez tapasztalatom szerint elég 160 A. Hacsak nem belső sarokvarratot kell csinálnod. Szerintem ehhez bőven elég lesz a géped.

Előzmény: nagykunsági (1042)
nagykunsági Creative Commons License 2015.07.01 0 0 1043

Kösz, ez megnyugtató. 

 

Igazából addig nem sok gond van míg garancia időn belül javítják, de az az 1 év garancia elég karcsú. Utána már saját zsebre megy. 

Előzmény: maseratisti (1037)
nagykunsági Creative Commons License 2015.07.01 0 0 1042

Még igazán élesben nem hegesztettem alut, csak próbálgattam. 

 

De 4-es alulemezt kell hegeszteni folyamatosan kb 3-4 métert.

 

Akihez eddig hordtam, az közölte, még a 200 amperos gép is kicsi lesz. 

 

Szivesebben vettem volna 3 fázisú gépet, de ebben a kategóriában mint 1 fázisú. 

 

Sokkal többet meg nem tennék bele egyenlőre, míg nem látom, hogy beválik, lesz folyamatosan munkám rá, és belátható időn belül visszakeresi az árát. 

 

Most ebbe beletettem bruttó 400 ezret. 

Előzmény: Rahed Lee (1038)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.07.01 0 0 1041

Ilyenekre én csak messziről a szemem sarkából merek rápillantani:-)

Előzmény: maseratisti (1040)
maseratisti Creative Commons License 2015.07.01 0 0 1040

Ja, és sajna a profi gépek meg nem jöhetnek szóba :-( Brutális áruk van :-(  Egy AC/DC MAHE, Fronius, Kemppi, Esab, EWM, Ergus sajna inkább közelebb van a 2 millához mint az 1-hez :-(

 

 

Előzmény: Rahed Lee (1038)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.07.01 0 0 1039

Ja, és a BLM un. "intelligens hűtéssel rendelkezik", ami azt jelenti, hogy a ventillátorát is processzor vezérli, a szükséges hűtési teljesítményhez igazodva. Van, hogy le is áll időlegesen, nem megy folyamatosan.

Előzmény: Rahed Lee (1038)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.07.01 0 0 1038

Bocs, de nem merném magamra venni a felelősséget, hogy én ajánljak gépet. Sem annyi tudás, sem annyi tapasztalat nem áll mögöttem, hogy ezt felelősséggel megtegyem.

 

Nekem az a Smart TIG 200-as van, amit belinkeltél, én eddig csak jót tudok mondani róla, szintúgy az előző két BLM gépemről. Az ekkora házas gépek (egyébként elég nagytestű ez is), mint az enyém is általában 25% körüli bekapcsolási idővel rendelkeznek. Nem azért mert rosszabbak lennének, csupán nincs bennük hely nagyobb hűtőbordáknak, több, nagyobb ventillátornak.

 

Mindazonáltal nem tudom, hogy miket akarsz hegeszteni, de nekem még soha nem sikerült annyit és olyan amperrel hegesztenem, hogy egyszer is lekapcsolta volna a hővédelem. De még a kisebb 160-ast sem. 140 A-rel folyamatosan lehet tolni neki és ez úgy értendő, hogy annyi időre sem állsz meg, amíg átfordítod a munkadarabot. Ilyen meg nincs.

 

Aluhoz több áram kell, de én simán varrtam az 5-ös alut 160 A körül. Szerintem ha ez a teljesítmény nem elég, akkor neked háromfázisú gép kell. 200A felett nem nagyon van egyfázisú. Max. ráírják a dobozára.

 

De ha ragaszkodsz a nagyobb bekapcsolási időhöz, akkor továbbra is ezeket a nagyházas gépeket nézegesd. Nekem a Stahlwerk lenne alternatíva, de az teljesen analóg kezelőpanellel rendelkezik, nincs benne pl memória (ami hasznos) ellenben egyszerűbb hegesztés közben állítgatni. Amiket én láttam, azok sajnos mind német feliratosak voltak, németül meg nem tudok :-) Bár azt a 10-15 gombot meg lehet tanulni.

 

Ez lenne az én véleményem, de hangsúlyozom, hogy csak vélemény nem ajánlás.

Előzmény: nagykunsági (1035)
maseratisti Creative Commons License 2015.07.01 0 0 1037

Igen ez a BLM jó kis gép de ezért ilyen a méret (súly) mert "csak 25% BI" ami egy hobbistának nem gond, de ipari használatnál az lehet.

 

Stahlwerk 200 as esetleg? (esetleg a plazmás változata) de én a helyedben nem ugrálnék nagyon :-) Igen, az IWELD-nél előfordul ilyen baki az viszont tuti (99%) hogy egy vadiújra cserélt előzetesen átnézett gépet fogsz visszakapni a sajátod helyett, azzal viszont már nem lesz gond.

 

http://www.civishegesztohaz.hu/?t=1372

 

Itt viszont nincs digit kezelőfelület, sok poti van.

Előzmény: nagykunsági (1035)
laci19791202 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 1036

Látom az Iweld betette nálad a kaput!sajnálom hogy igy jártál!

Előzmény: nagykunsági (1035)
nagykunsági Creative Commons License 2015.07.01 0 0 1035

Na most mivel a neten vettem 14 napig gond nélkül vissza tudom küldeni. 

 

A kérdés. Mit vegyek helyette?

 

BLM gépben AC-t csak ezt az egyet találtam.

 

http://www.blm.hu/acdc.htm

 

Viszont 25% a bekapcsolási idő. 

 

Én meg csak olyat vennék aminek 60%.

 

Ajánlj valamit. Nem gond ha nehéz. Az se gond ha nem 200 amperes, lehet nagyobb is.

 

 

Előzmény: Rahed Lee (1029)
laci19791202 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 1034

http://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Lagyindito_elado_23557763.htm

pl itt is van egy,de hogy jó-e valamire!

Bocs az off ért!

 

Előzmény: Törölt nick (1032)
laci19791202 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 1033

Ja hogy úgy,abba voltam vetted készen.Nem igazán értek az elektronikához,persze kissebb dolgokat már csináltam,mint pl 12v os pwm szabályzó,de nem nagyon szeretek már ilyenbe belekezdeni!

Volt is pár éve ezzel egy rosz históriám.

Hirdetett egy "mérnök" nek nevezni mrte magát,illető a vaterán hogy ő csinál lágyinditókat kisgépekhez 2000w ig,vettem tőle egyet a Metabo kisflexembe,mondom ha beválik akkor kap egyet a kézi körfűrészem is,gondolván csak hagy kimélje a hajtásrebdszert bennük,szóval megjött,beköttem és pár bekapcsolásig müködött de akkor sem úgy ahogy kellene,közel sem úgy!!Valami 40 vagy 60%-ról indult rögtön meg a flex nem pörgött ki teljesen,hangja sem az igazi volz szóval kiszed és visszaküld!Mondtam a "mérnök"-nek hogy ez egy kalap sz@r,persze jött a mentegetőzés hogy lehet  flex nem jó,mondom persze hogy nem jó még ez a szar benne van!Megpróbáltam nagyon gyorsan elfeledni ezt az egészet mert ......!és itt kb egy életre elment a kedvm a lágyinditástól!de egy videót szivesen mgnéznék a tiedről használat közben!!

Előzmény: Törölt nick (1032)
laci19791202 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 1030

Világos ;)

Előzmény: Törölt nick (1011)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.30 0 0 1029

Reméljük nem lesz vele több gond. Egy hajszálon múlt, hogy nem ilyen gépet vettem én is. Nagyon tetszik az ipari építése, komoly gépnek tűnik.

 

Amiatt maradtam a BLM-nél, mert sokat beszélgettem a kedvenc hegesztős szaküzletemben az eladókkal, a szerelőkkel. Mindegyik azt mondta, hogy rengeteget eladtak belőlük, a legtöbbet ipari körülmények között használják, de még egyet sem hoztak vissza javításra, sem garanciában, sem azon túl. És nem csak BLM-et forgalmaznak, legalább 6-8 típus van a polcokon, de azt mondják, hogy ár-érték viszonylatban verik a mezőnyt. Nekem eddig nagyon bevált, de én amatőr vagyok és a gépet sem ipari körülmények között használom.

Előzmény: nagykunsági (1025)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!