Keresés

Részletes keresés

maseratisti Creative Commons License 2015.06.08 0 0 579

Két gép .. és akkor már csak a rá szánható keret határozza meg hogy melyik.

 

Mondjuk itt már előre látom hogy 2 forgatókönyv van :-)

 

Az elején fog sokba kerülni, vagy apránként haladva sűrű gépcserélgetés közben jutsz el a végső megoldásig. Én az utóbbit választanám, mert közben - reményeid szerint - a gépek kitermelik saját magukat.

 

Tehát én elkezdeném egy gorillával (vagy inkább alfa 185 mert ugye 2 év gari, ami nem mindegy ha fél/egy év múlva kinövöd, és gépcsere) aztán ha tényleg jönnek a melók ahogyan azt beígérték, akkor lehet növekedni. Ha mégsem jön be akkor olcsón kiszálltál.

 

Ez azért hidd el így sem lesz kis beruházás - hiába ez a legolcsóbb, de már megbízhatónak mondott fogyós gép - mert palackkal, reduktorral, hozaganyagokkal, kiegészítőkkel, pajzzsal, rendes védőruhával bőven 200 felett fog megállni ... illetve francokat mert akkor még nincs egy rendes hegesztő asztalod, szorítók ... és egyebek szóval lehet akár 300 is mire elkezd lassan visszafelé csepegni a pénz.

Előzmény: Pistuka86 (577)
Pistuka86 Creative Commons License 2015.06.07 0 0 577

Igen szempont lenne az awi is, mert most olyan emberekkel vagyok kapcsolatban, akik gyakorlatilag minden téren tudnak munkát biztosítani, hol ezt, hol azt... Egyébként a külön gépes gondolatod igen szimpatikus volt! Lehet az lenne a legjobb megoldás, mondjuk komolyabb Mig et szeretnék mert vastgodott az anyagok repertoárja.

Előzmény: maseratisti (576)
maseratisti Creative Commons License 2015.06.07 0 0 576

Én még ott tartok hogy kovácsoltvas dizájnú (mángorolt zártszelvények, kisebb dísztárgyak) elemek hegesztésére keresel masinát, de most akkor képbe került az awi is? Vagy az nem szempont csak nem baj ha van?

 

Alfaweld MIG 200 volt macliznak, jó kis gép volt. Új változatát a MIG/MMA 200-at érdemes választani mert az univerzálisabb, 2 év gari korrekt. Pont annyival drágább a 185-ösnél amennyivel a teljesítmény többlet, a komolyabb tartozékok, és a minőségibb megépítés indokolja.

 

BLM IMIG szerintem itt senkinek nincs (odaát a másik fórumon sem), de BLM gépre még nem hallottam panaszt.

 

Iweld pocketmig 205 .... jó kis gép, korrekt szervizháttér. Bexxter épp eladja ...

 

És most akkor kövezzetek meg, de erre a gépre nem tudok igent vagy nemet mondani. Ugyanannyi érv szól mellette mint ellene.

- Megér annyit mint kompakt kombi gép amennyibe kerül? IGEN (3 eljárás, rengeteg beállítás)

- Ha minden funkciót kihasználsz rajta akkor is megéri az árát? NEM (külön kell venned awi kábelt, és ha ezt hozzá adod a gép árához abból pont kijön egy gorilla, mint MIG/MMA + egy tig 200 superpulse ami egy teljes értékű impulzusos dc awi gép...)

 

Én úgy gondolom hogy azt a gépet vedd meg amit személyesen is a közeledben meg tudsz oldani/nézni/kipróbálni (erre elég kevés helyen van lehetőség) és amelyik jobban tetszik, vagy amelyik funkcióban számodra megfelelő.

 

Előzmény: Pistuka86 (574)
Pistuka86 Creative Commons License 2015.06.07 0 0 574

Köszi a segítséget mindenkinek! Akkor meg sem próbálom...

Van még pár kiszemeltem: BLM IMIG 200 vagy 250

                                        Iweld pocketmig 205

                                        Alfaweld 200 IGBT

??

Előzmény: Törölt nick (573)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.07 0 0 572

Ezek szerintem is kamu adatok. Nem véletlenül írták a végére, hogy ezek a gyár által megadott értékek. Túl szépek, hogy igazak legyenek.

 

Egyfázisról 250A-t levenni a megadott áramfelvétellel több, mint kétséges. A kijelzőre biztosan be lehet állítani, de hogy a valós hegesztőáram a közelébe sem ér, az majdnem biztos. De ha igaz is lenne, melyik egyfázisú háztartásban van 32A? Mert ha az óránál van is, ritkán építik ki ennek megfelelő kábelezéssel. Az előző 200A-es gépem 200-ra állítva 170-180A körül pirított, hegesztés közben ezt az értéket mutatta.

 

A másik gyanús érték a 60%-os bekapcsolási idő. Az efféle kivitelű gépek 40%-ot sem nagyon tudnak csontra feltekerve, inkább 25-30%-ot. Hogy tudja a nagyobb értéket ahhoz jóval nagyobb teljesítményű hűtés kellene, mint ami ebbe a készülékházban elfér. Azok meg már 30 kg körüli súlyt nyomnak.  Ekkora házba nem lehet akkora hűtőbordákat, ventillátort beszuszakolni, hogy bírjon hatvan százalékot.

 

A harmadik furcsaság (ha jól emlékszem) a max. 4 mm-es elektróda. Ennyit egy jó 140-es gép is elvisz,  a legelső kis 160-as MMA inverterem is elpörkölt. Nem mintha háztájiban sokkal többre lenne igény a 2,5-ösnél, de az adatok valódiságának tekintetében újabb furcsaság.

 

Sajnos a kínaiak e téren nagy sumákok. Amikor szétszedtem a kínai fűkaszám motorját, kimértem, lemértem, akkor derült ki, hogy 10 köbcentivel kisebb, mint ami rá volt írva.

 

Fenntartva a kételkedés jogát, persze nem lehet kizárni, hogy ennyit fejlődött a technika, de a fizikai törvények makacs dolgok. Érdekes módon nem a nagy piacvezető márkák jönnek ki ezekkel a teljesítményadatokkal, hanem az olcsó kínaiak. Ennyivel többet tudnának? :-)

Előzmény: Törölt nick (567)
maseratisti Creative Commons License 2015.06.06 0 0 571

Mindent tudás azért kicsit erős. Az elődjéről a 250 AI-ról van termékvideó a youtube-on. Ez ugyanaz a működés, tudásszint, csak új dobozban (esetleg új beszállítótól)

 

Koppintós awira annyira alkalmas mint bármelyik inverter. Tehát igen korlátozott lehetőség, így ha nem vételi szempont az awi tudás, akkor elég egy gorilla, alfaweld, az kb 100+ némi pénz rendes kábelekre.

 

Ha kell mindhárom funkció, akkor kicsit zsebbe nyúlósabb MTS200, pocketmig 205, stahlwerk mig200.

 

 

Előzmény: Pistuka86 (568)
maseratisti Creative Commons License 2015.06.06 0 0 570

Nem, ez nincs azon a szinten ... 

 

Ez koppintós awi, a 205-ösöd liftes. Ezen nincs 2t/4t állítás, nincs elő gáz, utó gáz, nincs íverőszabályzás sem.

 

Inkább egy kicsit informatívabb gorilla (2 kijelző), némi + teljesítménnyel .. már ha valósak az adatok.

Előzmény: bexxter (569)
bexxter Creative Commons License 2015.06.06 0 0 569

Ez kisértetiesen iweld pocketmig 205.. csak pirosban.

Előzmény: maseratisti (564)
Pistuka86 Creative Commons License 2015.06.06 0 0 568

Igazából az ár- és a "mindenttudása" miatt kérdeztem. Hasonló kaliberű gépet szeretnék...

Előzmény: Törölt nick (567)
Pistuka86 Creative Commons License 2015.06.06 0 0 566

Ne haragudj, ezt kifejtenéd bővebben?

Előzmény: Törölt nick (565)
maseratisti Creative Commons License 2015.06.06 0 0 564

Adatok alapján korrekt, az ár korrekt, a 2 év garancia korrekt.

Előzmény: Pistuka86 (563)
Pistuka86 Creative Commons License 2015.06.06 0 0 563

Sziasztok! Csak véleményt szeretnk kérni egy gépről, ár, értk, minőség függvényében. 

http://mastroweld.com/index.php/mma-bevontelektrodas-es-dc-awi-hegeszto-inverterek/mig-250-mi-tobbfunkcios-hegeszto-inverter-webshop

laci19791202 Creative Commons License 2015.06.06 0 0 562

Pontosan én is igy tudom.

Előzmény: maseratisti (560)
maseratisti Creative Commons License 2015.06.05 0 0 561

Mondjuk az a baj hogy az angolban pld ez is "spot welding" - azaz ponthegesztés, meg az is amikor fogyóssal egy helyben 1-2 mp-ig áthegeszted mindkét anyagot, és létrejön egy "pont" ami mind a korona, mind a gyököldalon beolvadást generál ... jól össze vannak ezek keverve a szaknyelvben, és a szlengben is :-)

Előzmény: maseratisti (560)
maseratisti Creative Commons License 2015.06.05 0 0 560

Tudtommal - lehet tévedek - ponthegesztésnek a két oldalról csupán az áram által végzett hőbevitellel, hozaganyag nélkül végzett hegesztést értjük. (pld ilyennel)

 

 

Amikor az egyik lemez ki van fúrva, és a másikhoz hozaganyaggal (co, awi) hegeszted az már lyukhegesztés. Javítsatok ki ha tévedek!

Előzmény: ívhegesztő1977 (559)
ívhegesztő1977 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 559

Mire gondolsz,hogy ez nem a klasszikus ponthegesztés?

Előzmény: maseratisti (552)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.04 0 0 558

értem, azt nem tudtam hogy azért ilyen a huzaltartója, akkor két fajta dob rámehet.

 

 

Előzmény: maseratisti (557)
maseratisti Creative Commons License 2015.06.04 0 0 557

Ezen azért van ez a fajta huzaltartó, hogy mind a 200-as (5kg) mind a 100-as (0,5-1kg) dobokat használni lehessen a gépben. A kicsinek kell az a vékony rész.

 

Nekem eddig még egy huzal sem szorult a peremen, se az a lengyel amit ajándékba adtak hozzá, sem az esab porbeles, sem az esab 12.51. 

 

Én azt gyanítom hogy akkor akad a cucc, ha a huzaldob, és ez a fajta tartó túl szorosan illeszkedik. A nagyobb huzaltartónál nincs gond ha a huzaldob vagy a tartó szoros illesztésű, mert együtt forog a tartó a dobbal.

Előzmény: Törölt nick (555)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.04 0 0 556

nem a motor hagyott ki hanem a dob megállt., de a motor attól forgott, erős előtolója van 

Előzmény: Törölt nick (555)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.04 0 0 555

szia, neked nem szokott akadni néha a huzal előtolás? én ma úgy jártam, de kicsit bezsiroztam a huzaldob belső falát a két szélénél. azóta ok. mert a motor az ment de néha kihagyott, olyankor megállt a dob. látszott hogy a súrlódástól akadt.

 

az alfaweld mig 200 az annyival másabb volt hogy a huzaltartó a gépen teljes szélességében vastag volt, itt a kis alfánál meg van 2 perem arra kell ráültetni a huzaldobot, meg a nagy alfánál ha jól tudom a huzaltartó  a gépen forog együtt a huzallal. a kis alfánál meg nem, csak a huzal dob forog a két műanyag peremen.

Előzmény: tenkes29 (441)
laci19791202 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 554

Köszi,azt hittem már van olyan is hogy ilyen kombi gépekhez van ilyen ponthegesztö fej amivel a hagyományos ponthegesztés létre hozható!

Az a funkció se rosz,bár szerintem az emberbe csak van annyi érzék egy idő után hogy ugyan annyi mp-re,tized mp-re nyomja.

Előzmény: maseratisti (552)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.04 0 0 553

A huzal akadozott ma. Bezsiroztam a dob 2 szélét  most jó. 

maseratisti Creative Commons License 2015.06.04 0 0 552

Ez nem a klasszikus ponthegesztés. Csak van rá egy időzítő hogy milyen hosszan hegesszen a gomb megnyomására. Akkor van jelentősége ha egyforma "lyukvarratokat" vagy fűzővarratokat szeretnél ... megfelelő tartásnál tök egyforma lesz mind.

Előzmény: laci19791202 (551)
laci19791202 Creative Commons License 2015.06.03 0 0 551

Hát szerinten a ponthegesztést csak karoszériás melónál tudod kihasználni,pl egy küszöb feltételekor (nem kell kifurkálnod a hegesztéshez),hanem ott a ponthegesztő.Bár adódhat olyan más meló is ahol jól jöhet a ponthegesztő.

Előzmény: Kis Kolléga (542)
maseratisti Creative Commons License 2015.06.03 0 0 550

Ha fogsz vékony lemezeket hegeszteni, vagy kasztnizni, akkor igen, lehet hogy kihasználod ezeket a plusz funkciókat, egyébként felesleges.

Előzmény: Kis Kolléga (542)
laci19791202 Creative Commons License 2015.06.03 0 0 549

Köszi,jó lenne már!Látom illetve olvasom hogy frankó a gép,na ennek örülök hogy meg vagy vele elégedve!! ;)

 

Előzmény: Törölt nick (519)
ívhegesztő1977 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 548

Ha személyesen el tudnál menni akkor többet is ki tudnál esetleg próbálni.

Mert választék van bőven:)

Előzmény: Kis Kolléga (547)
Kis Kolléga Creative Commons License 2015.06.02 0 0 547

KÖszönöm a pozitiv megerősítést hnap letelefonálom a céget ahol lehet kapni és már rendelem is meg. Majd beszámolok róla milyen a gép.

Előzmény: ívhegesztő1977 (546)
ívhegesztő1977 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 546

Guszti fórumtársunknak van ez a típus de teljesen meg van vele elégedve.

 Sok bolt van ahol ki is lehet próbálni a gépeket.

Ha a paraméterei megfelelnek akkor szerintem jó választás.

 

Előzmény: Kis Kolléga (545)
Kis Kolléga Creative Commons License 2015.06.02 0 0 545

Igen erre gondoltam az ára is jó 150 ezerbe benne lenne akkor minden ami kell hozzá ezért is vonz ez a gép.

Előzmény: ívhegesztő1977 (544)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!