Keresés

Részletes keresés

Rahed Lee Creative Commons License 2015.05.26 0 0 397

Lehet venni erre a célra izzadságfogó pántburkolatot. Nekem is van, Weldas gyártmány, két db van egy csomagban. Nedvszívó anyagból, tépőzáras, univerzális, mosható. De a párásodást ez nem oldja meg.

Előzmény: Törölt nick (393)
ívhegesztő1977 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 396

Kivülről nem kell lefújni az egészet mert,elég jó a festése.Csak a köszöbökhöz kell szint kevertetnem meg a motorháztetőt

esetleg még lefújom.Az alja volt csak szétrohadva.Azt meg lealvázvédőzöm.Az egészet lefújni nem vállalnám be.Egyrészt mert nem is az enyém az autó,másrészt meg  ingyen dolgozom rajt.Közeli rokonomé:).Úgymond már ezt is sokallom egy kicsit amit dolgoztam rajt.Aztán még jön a műszakira felkészítés....fékek,kormány,stb..féltengely csere ilyesmik.

Ja és nem hegesztő a szakmám:)hanem gépszerelő.Na de nem akarok tovább OFF-olni.

Előzmény: vaz05 (389)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.05.26 0 0 395

Én nem veszek levegőt. Vagy ha mégis rászorulok, nem fújom ki :-)

 

Viccet félretéve, valahol mégis itt van a megoldás. Pajzsa válogatja, a kínai pajzsom nekem is nagyon párásodott, az Optrel az nem. Ha nyitott szájjal lihegsz, akkor biztosan párásodik. Próbálj az orrodon keresztül kilélegezni, vagy köss valami kendőt az orrodra, olyan western bankrablós stílusban, az valamennyire lefogja :-)

Előzmény: Riex (391)
ívhegesztő1977 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 394

Amúgy jó bele másfajta mágneskapcsoló is,nekem a régi Jó magyar Ganz-dil 052-es volt

benne szerintem még az eredeti,de hibátlan volt.Aztán sikerült szerezni egy Siemens-t/újat/.Mondom akkor

legyen kicserélve.Hátha ez kicsit finomabb,pontosabb. Azt mondják a villanyszerelő szakemberek lehet hogy ez pontosabb meg finomabb műkédésű, de a Ganz-dil 052-es szinte a legjobbak közé tartozik meg még igazi anyagból van,strapabíró,megbízható.Szóval ők még a régi Ganz-dil re esküsznek.De ebből is van itthon kettő,vagy három zsír új.Szóval mágneskapcsoló gondom nem lesz egy ideig az tuti:).

Előzmény: vaz05 (389)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.26 0 0 393

Ahol éri a hegesztőpajzs pántja a homlokod .oda szoktak tekerni rá nedvszivó ruhát. Olyan széles mint a fásli. Rá kell tekerni a pánt teljes szélességében

Előzmény: Riex (391)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.26 0 0 392

Szia köszi az infót. Este majd keresek neked egy táblázatot paraméterekhez.

Előzmény: Riex (390)
Riex Creative Commons License 2015.05.26 0 0 391

Sajnos elégé izzadok.  Persze bele a pajzsba. Ti hogyan oldjátok meg, hogy ne párásodjon be a pajzs belülről?

Riex Creative Commons License 2015.05.26 0 0 390

Április végén vettem egy komplett Alfaweld 185-öt. Még éppen hogy használtam... működik rendesen. Bevont elektródásban csak egy pálcát nyomtam el kíváncsiságból, hát ég és föld a 30 éves Vastroj trafómhoz képest. A CO2-t meg a hegesztőkocsi projekthez használtam, sikerült egy-két egészen tetszetős varratot is összehoznom, de még megy rendesen a bénázás.

 

Amit hiányolok: részletes beállítási táblázat a CO2 hegesztéshez, leírás a görgök beállításához. A probléma ami volt, hogy a géphez adott gáztömlő belső átmérője nem passzolt a gyors csatlakozóhoz és a reduktorhoz. De ezt megoldottam.

Előzmény: Törölt nick (373)
vaz05 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 389

Tiszta ezermester vagy, kasztnizás, autószerelés, kívülről is te fújod le?   Köszi a mágneskapcsoló felajánlást, remélem egy darabig nem kell majd bele. Az enyémen van egy szám LC1-Do910 ha jól emlékszem, gondolom csak ilyen típusszámú jó bele, a márka az meg mindegy. Vagy lehet jó bele más fajta is csak azt már szerelőnek kell belematekolni.

Előzmény: ívhegesztő1977 (388)
ívhegesztő1977 Creative Commons License 2015.05.25 0 0 388

Azt nem tudom mennyire melegszenek ezek a dolgok mert még nem tapogattam meg:)

Igen az enyém egy régebbi gyártású bmax-os gép:)

Akitől vettem annak idején azt mondta,hogy eddig hibátlanul működött:)de nállam is tökéletes:)

Rajta van az adattábláján de úgy emlékszem 98-99 es körüli évjárat:).

Egyedül a mágneskapcsolót cseréltem ki rajt,de a régi is hibátlan volt.Ingyen volt mondom akkor legyen rajt egy új:)

De még van itthon vagy 2-3új mágneskapcsolóm ha a tiéd meghibásodna keress nyugodtan.

Előzmény: vaz05 (381)
ívhegesztő1977 Creative Commons License 2015.05.25 0 0 387

üdv.Már alakul a vas:)csak kevés időm van rá.Meg az a baj,hogy kint van nem fér be a garázsba.

Vagyis befér csak akkor nem lehet rendesen dolgozni körülötte.Igen a hegesztés készen van,belül már fényezve, ma délután bekerült minden a belsejébe:)Muszáj volt kiszedni a műszerfalat hegeszteni kellett mögötte is,és a vastag szivacs ami mögötte volt az is útban volt.Igen én csináltam mindent rajt.Sőt műszakira is én készítem fel és viszem is el.

Az alját még alvázvédőzni kell,és még hiányzik róla sok alkatrész kipufogó stb..stb...

Szóval szép kis munka:)

Előzmény: vaz05 (381)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.05.25 0 0 386

A kötényen én is gondolkozom, mert a flexelés megeszi a munkaruhát. Nem régen vettem, de a cunder megette az alhasi részét. Elemésztette a hő az anyagot, szanaszét feslett, gyakorlatilag kilóg a tököm belőle. A lakás előtti zöldterület fűnyírásához már nem mertem felvenni. Egy játszótér van az út túloldalán, még rámhívják az anyukák a gyermekvédelmiseket.

Előzmény: Pisti83 (385)
Pisti83 Creative Commons License 2015.05.25 0 0 385

Régebben nem használtam hegesztőkötényt, de újabban már igen. Rendes lakatosruhában szoktam pedig dolgozni (vásárban szoktuk venni, nagyon király kabát + nadrág - nem olyan flancos sz.r munkaruhák, mint amilyet sok helyen árulnak aranyárban), de azon is észrevettem, hogy meg-megjelennek rajta a lyukak. Meg néha beleakad valamibe, aztan kiszakad. Szóval jobb, ha rajtam van a kötény. Flexeléshez is felveszem. Persze, ha rövid a munka, akkor nem szórakozok vele.

 

Van egy jó bakancsom az Ipoly Cipőgyártól - normális áron elérhető munkásbakancsokat csinálnak (hülyét kapok, mikor látom némelyik boltban a 40-50 ezres munkavédelmi bakancsokat...)

 

Kesztyűt használok, mert volt már olyan, hogy a kézfejem égett le - ott elég gyenge a bőr. Viszont sokszor engem is zavar, hogy nem tudom rendesen megfogni vele a munkadarabot. Elég kicsi a kezem, aztán a hegesztőkesztyűk általában nagyok, így nem tudok velük olyan jól fogni. Van, hogy azt csinálom, hogy, amíg összeállítom, addig nincs rajtam kesztyű, aztán utána a hegesztéshez már felveszem. Amúgy a legjobb kesztyűm, ami volt eddig, az ez volt:

https://ragasztonagyker.eu/spd/g270/Guide-270-hegesztokesztyu-hovedelemmel
Ebben tudtam rendesen fogni és jó méretben is hozzá tudtam jutni, csak elég drága volt. Sajnos már elhasználódott. Hátránya, hogy nem olyan vastag, mint a szokásos hegesztőkesztyűk, így a hőtől kevésbé véd.

Előzmény: maseratisti (371)
SASA1949 Creative Commons License 2015.05.25 0 0 384

Tisztelt Urak!  Milyen  invertert tudnátok ajánlani  amivel  alut is  lehet  hegeszteni ?  Bevonatos  pálcával  Köszönöm  az infókat!  Az ár sem utolsó szempont !

Rahed Lee Creative Commons License 2015.05.25 0 0 383

Én is erre jutottam:-) de a hevedercsatlakozók végül nagyon szépek lettek. Bírom a rozsdamentest :-)

Előzmény: Pisti83 (382)
Pisti83 Creative Commons License 2015.05.25 0 0 382

A rozsdamentesnek rosszabb a hővezetőképessége, mint a szerkezeti acélnak. Kisebb áram kell hozzá, ill. gyorsabban kell vele haladni. Hajlamosabb a vetemetésre is.

Előzmény: Rahed Lee (320)
vaz05 Creative Commons License 2015.05.25 0 0 381

Akartalak is kérdezni, hogy áll a vas, de úgy látom már le van fényezve és megy az összerakás.

A műszerfalat muszáj volt kivenni, vagy alatta is kellett hegeszteni, te is szedted szét és rakod össze, vagy csak kihegeszted?

Még télen hegesztés után levettem a burkolatot, de jó meleg volt a trafó meg az egyenirányító is. Láttam képen a bmax 161-est annak még nagyobb az egyenirányítója mint a tiedé, meg egy jó nagy fojtótekercs is van benne. A trafója szerintem ugyan az, (ezt csak azért írom mert elvileg a te géped utóda) Az én pulcsijaim is így néznek ki, nekem van még békebeli zöld gyakorlóm az pamut és talán vastagabb mint a mai munkásruhák. Hegesztéskor azt szoktam felvenni, na meg a jó kis surranót (még sorkatonaként bizniszeztem kettőt), amiből a héten égett ki a fűző, meg már kezd egy kicsit meleg lenni. Kesztyűt nem szoktam használni, csak amikor az olajos vasakat pakolom.

Előzmény: ívhegesztő1977 (368)
Pete-weld Creative Commons License 2015.05.25 0 1 380

https://www.youtube.com/watch?v=rdjbmmU20-E

 

Lesz még róla teszt és más gépekről is! Hamarosan!

 

Bocs, az offért!

Előzmény: vati666 (379)
vati666 Creative Commons License 2015.05.25 0 0 379

én megtekinteném :) 

Előzmény: Pete-weld (378)
Pete-weld Creative Commons License 2015.05.25 0 0 378

Elég komoly :) köszi!

 

Ha valakit érdekel egy ütvecsavarozó "teszt" szóljon és lököm a linket :)

Előzmény: maseratisti (370)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.25 0 0 377

Vaskórosak vagyunk.ez tény. :-):-)

Előzmény: maseratisti (375)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.25 0 0 376

Amit kaptam a gépekkel mindig jóvolt. 3 méteres nekem is elég.

Előzmény: maseratisti (374)
maseratisti Creative Commons License 2015.05.25 0 0 375

Tenkes29-nek van! (komplett alfa rendszere :-) régebbi 185, 200as AC/DC, meg alfa plazma)

 

Nekem úgy tűnt nincs hiányérzete :-)

 

Mondom, én a 165-ös gorillával mindent meg tudnék oldani ami felmerül itthon, ház körül, stb ... most az hogy "megcsípett a hegesztőbogár" XD és innentől kezdve mindent kipróbálnék amit lehet az már csak a saját hülyeségem :-)

Előzmény: Törölt nick (373)
maseratisti Creative Commons License 2015.05.25 0 0 374

Ugyanazt a binzel MB15-öt (vagy annak az utánzatát) adják az alfa mellé mint a 200-as jasichoz. 

 

Annak ellenére hogy ezt az mb15-öt (illetve az annak megfelelő Iweldet amit a gorillához kaptam) nem tartom sokra - és rendszeresen hangoztatom hogy egy rendes Co pisztoly a 24-es sorozatnál kezdődik - nincs vele problémám, és jól működik lassan 2 éve. (pont a nem használom ki effekt miatt nem vettem még mellé meg a kedvenc pisztolyomat az ESAB MXL 340-est)

 

Volt Mb15-öd, volt 24KD-d, volt North-od, mindegyik működőképes volt nem? Mindegy mit adnak hozzá ha működik rendesen, ha meg nem működik akkor ott a gari ... na akkor érdemes kis ráfizetéssel komolyabbra cseréltetni. Az hogy a 3m elég-e a műhelyben, azt neked kell tudni, nekem elég szokott lenni. 

Előzmény: Törölt nick (372)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.25 0 1 373

Kinek van a fórumon alfaweld 185? Nem panaszkodnak a gépre?

Előzmény: maseratisti (371)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.25 0 0 372

Szia. Igazad van, de amugy az alfaweld 185 nek a co munkakábele megfelelő a gyári? Én a védőgáz hive vagyok főleg mühelyben használom.

Előzmény: maseratisti (369)
maseratisti Creative Commons License 2015.05.25 0 0 371

Én használok hegesztő kötényt, de inkább csak a darabolásoknál/gyökmarásoknál a szikrák ellen. Na meg porbelesnél, mert az jobban szeret fröcskölni, és az alumínium tartalma miatt rohadt meleg a szétrepülő cucc :-)

 

Awinál vagy védőgázas fogyósnál csak ha darabolás után lusta voltam levenni :-)

Előzmény: Törölt nick (357)
maseratisti Creative Commons License 2015.05.25 0 0 370

Brutál a makita :-)

Előzmény: Pete-weld (360)
maseratisti Creative Commons License 2015.05.25 0 0 369

Szerintem feleslegesen túráztatod magad :-)

 

Igen, jó gép; igen, nincs rossz árban. Kihasználod a teljesítményét, vagy hegesztesz majd annyit, hogy 15kg-s dob menjen rá?... hááát, nem biztos.

 

Alfa 185, korrekt gép, nagyon korrekt áron, 2 év garanciával. Még azt a teljesítményt sem fogod kihasználni... A 165-öst se tekertem még fel koppanásig, pedig hegesztettem vele 8-as 10-es anyagot.

 

Ezerszer elfilóztam rajta hogy veszek helyette/mellé egy ilyen 200-as, vagy az egy fázisú 250-es jasicot, esetleg pocketmig 205-öt, esetleg 322-es weldit, (rengeteg gép van ami megtetszik és épp bele is férne a keretbe) .... egyszerűen nincs értele. Amíg nem akadok meg a teljesítmény hiánya miatt a 165-ös gorillánál, akkor hova fejlesszek? Lesz egy jobb gépem amit ugyanúgy nem használok ki, bakker, akkor az árkülönbözetet inkább beletolom jobb kiegészítőkbe/hozaganyagokba, (alu, cusi) és így univerzálisabb leszek. 

 

Szerintem jól gondold át, van időd. (én a helyedben még palackon meg reduktoron sem rugóznék sokat az idén, az alfa 185 mellé vennék 4,5kg porbeles esab huzalt - 12.500Ft -, és a toli kapákat, ház körüli cuccokat lehegeszteném azzal. Tavasszal meg majd elkezdeném bővíteni a rendszert, ha valóban szükséges)

Előzmény: Törölt nick (363)
ívhegesztő1977 Creative Commons License 2015.05.25 0 1 368

vaz05 fórumtársnak.

De természetesen mindenkinek pár kép a mostani "szenvedésemről".

Az autó:belseje csupaszra kibontva,műszerfal,összes kárpit stb..stb...

Az összes fékcső,benzincső,benzintank,első futóművek,kipufogórendszer stb..stb...

Mindkét külső,belső küszöb csere,taposólemezek csere,főtartók szarrá rohadva (sőt nem is voltak már:).

Szóval egyszerűbb lett volna egy új autót csinálni:D

De már azért sínenn vagyok mint József Attila:D

Pár kép a kezdetről és a haladásról:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!