Keresés

Részletes keresés

joy Creative Commons License 2017.02.26 0 0 95
joy Creative Commons License 2017.02.26 0 0 94

Számtalan életforma létezhet, nem csak a C-alapú, mint a mienk.
Minek gyarmat, ha számukra haszontalan?
Ahhoz elébb is ide kéne jönniök.
Mire mennek a szupertudású-technikájú lények a törékeny, könnyen meghibásodó, rövid életű, önmagával is békéttlen, arrogáns emberrel?

Előzmény: Törölt nick (93)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.24 0 0 93

Hogy már gyarmatként használnak minket az nem esélyes?

Előzmény: steamroller (92)
steamroller Creative Commons License 2017.02.24 0 0 92

Van.Bőven.

Miért nem tudunk róluk?

A hozzánk hasonló,vagy fejletlenebb létformák ugyanazzal küzdenek,mint mi,képtelenek olyan távolságokra elérni,még elektronikus eszközökkel is,

hogy akár csak észlelni is tudnák a másikat.

A nálunk fejlettebb létformák meg egyszerűen ugyanúgy viselkednek velünk szemben,mint mi az egysejtűekkel.

Vizsgálják őket,tisztes távolságból.(nekünk tisztes).

De azt, amit tőlünk tanulhatnának,már évezredek óta tudják.

LifeIsGood101 Creative Commons License 2017.02.24 0 0 91

Kedves 1xt ,

Le a kalapokkal , az emberi IQ-d 200 korul mozog (enyem csak 137 , nyugdijas szobafesto)...

Nem tudom hol elsz , nekem elmeny lenne veled beszelgetni ...

lxt Creative Commons License 2017.02.23 0 0 90

Szerintem van földönkívüli élet.

Vagy tudjátok mit! Mégsincs. Még nem döntöttem el.

Ja.

Mert ugye, egyelőre attól függően létezik - vagy van, vagy nincs - földönkívüli élet, hogy erről mit gondolunk. Vagy mégse?

Ugyanakkor még senkitől nem hallottam, sehol nem olvastam: mit is kezdenénk annak bizonyosságával, hogy van, vagy hogy nincs; bár ez utóbbit akkor se volna szabad publikálni, ha még a mikrobák szintjén is, átfésültük volna az egész univerzum minden négyzetcentiméterét – elérve az univerzum minden határfelületét::-). Az a bizonyosság károsabban hatna ránk, mint e mostani bizonytalanság, hogyaszongya: van-e földönkívüli élet? (Ez a kvantumállapotunk.:-))

És ha van?

És ha nincs?

Gondoljunk bele. Mi változna (azonnal), ha nem csak hinnénk egyiket vagy másikat (0 vagy 1:-)), hanem ismernénk a tényeket?

(…)

Bár, ha jobban bele gondolok, inkább annak a tényével nem tudnánk mit kezdeni: (fikció!) csak ebben a galaxisban, úgy 3 ezer olyan létforma létezik (ami maximum 3 ezer bolygót jelenthetne:-)), ahol a háziállatok IQ szintje, meghaladja az emberét. Felháborító, már maga a felvetés is - nemde? Bár nem értem, attól mi miért ne tudnánk teljes életet élni a földön – a magunk szintjén.

(Mondjuk ezért már kitiltottak egy zárt halmazból – a maguk szintjén, megoldottnak látják a problémájukat.:-))

joy Creative Commons License 2017.02.19 0 1 89

http://www.delmagyar.hu/vilagvevo/szenzacios_felfedezes_szerves_vegyuleteket_talaltak_egy_torpebolygo_felszinen/2507808/

A tudomány sohasem tagadta a földön kívüli élet lehetőségét, ellenkezőleg, mindent megtesz föllelésére.
Még a civilizációkat is próbálja meglelni -SETI-, csak épp ez már keményen a tér-idő korlátaiba ütközik.

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.11 0 0 88

A Tejút 200 milliárd csillag , 300 milliárd bolygó , a lakhatósági zónában legalább 10 milliárd föld típusú bolygó található.

Laniakea szuperhalmaz kb. 100.000 galaxis , 520 millió fényév átmérő. (világegyetem : 13-15 milliárd fényév)

10 milliárd X 100.000-rel az = rengeteg... ezek közül csak van pár tucat IQ-s létforma.

Luficica Creative Commons License 2017.01.11 -1 0 87

Nem, ö bértollász ;)

Előzmény: Fényhajó (86)
Fényhajó Creative Commons License 2015.07.10 0 0 86

Ahogy Te is!

Előzmény: emem (85)
emem Creative Commons License 2015.07.10 0 1 85

a mitokondrium is csak hologram... 

Előzmény: pk1 (83)
Fényhajó Creative Commons License 2015.07.09 0 0 84

Az egyház és a tudomány (először 1500 évig a dogmatikus egyház, aztán 300 évig a materialista tudomány) a jelenségek ideológikus megközelítését alkalmazza minden természeti és társadalmi jelenségnél, anélkül, hogy azokat valóban átélné, azaz megtapasztalná a valóságát!

Ezért a természeti népek tudásban és tapaszaltalatban mindig közelebb álltak a valódi tudáshoz, mint az utóbbi 2000 évben az ún. civilizált népek!

(És ha nem lenne még mindig világos, hogy mi az az ideológikus, vagyis fogalmi megközelítés: "mitokondrium" egy elnevezés, amely csak az agyadban él, mivel valamikor kritikátlanul valakitól - akinek mai napig hiszel - átvetted az elnevezését, amely semmi más, mint szómágia, vagyis ugyanaz, mint amit a teológia művel! Puszta fogalmi gondolkozással azonban sohasem lehet eljutni oda, hogy mi is a mitokondrium valójában, mivel azt személyesen kell megtapasztalni - ha viszont megtapasztalod, akkor már nem adsz nevet neki!

Ez vonatkozik egyébként minden földönkivüli és "para"-kérdésre is - fogalmi gondolkozással vagy tagadni, vagy csak elvi lehetőséget lehet adni nekik, de hogy mik is azok valójában, olyan szintre a régi gondolkozás már nem juthat el!

Előzmény: pk1 (83)
pk1 Creative Commons License 2015.07.09 0 0 83

Talán a mitokondriumokat is az egyház és a tudomány csempészte sejtjeinkbe, hogy úgy tűnjön, nem is egységes a genetikai kód?

Előzmény: Fényhajó (82)
Fényhajó Creative Commons License 2015.07.08 0 0 82

A tapasztalat alapján, melytől minden korban az egyház és a tudomány akarja megfosztani az embereket, hogy uralkodjanak rajtuk!

Előzmény: pk1 (40)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.25 0 0 81

pk1 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 80

Visszatért. Csak (egyelőre) nem emberrel.

Előzmény: Törölt nick (79)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.22 -1 0 79

pk1 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 78

ráadásul a sátán masináját vette igénybe, hogy ezt megossza velünk :o)

Előzmény: dave6847 (77)
dave6847 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 77

"ellentétben a mai földi tudománnyal, amely 17. századtól kezdve részben, a 20. század elejétől kezdve pedig teljesen a sötétség szolgálatába állt, azaz emberiség elleni elnyomás és tudati kontroll egyik kulcstényezője lett!"

--------------------------------

Ha a szerző ennyire szubjektiv,ellenséget lát ahol nincsen,akkor már nem is érdekel a cikk :)))

Ez az idézet tipikus ÜLDÖZÉSI MÁNIA !

Előzmény: Törölt nick (76)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.15 0 0 76
joy Creative Commons License 2015.05.14 0 0 75

Emmeghogyafrancbakerülide?

Előzmény: Törölt nick (73)
joy Creative Commons License 2015.05.14 0 0 74

Csak erre voltam kíváncsi.
Köszi.
:o))))

Előzmény: pk1 (72)
pk1 Creative Commons License 2015.05.12 0 0 72

Sok kérdés volt, melyik maradt ki? Talán ez: "A "létrehozók" hogyan jönnek létre?"

Ők is természetesen, vagy mesterségesen. Nyilván azt kérded erre: de mi van a lánc végén?

Az én honnan tudhatnám? (Erre nem kell válaszolni :)

Előzmény: joy (71)
joy Creative Commons License 2015.05.11 0 0 71

Nem a föltett kérdésre válaszoltál, de mind1, Käse.

Előzmény: pk1 (67)
joy Creative Commons License 2015.05.11 0 0 70

Ha a megismerhető tényeket (Földtörténet) figyelembe vesszük, szükségszerű a technikai civilizáció kialakulása.
Kérdés csupán az, hogy az élet kialakulásának optimális körülményei között, mennyire lassul a folyamat különböző kozmikus katasztrófák miatt, és az alkotó tudat megjelenése után, mennyire fékezi azt a tévhitek eluralkodása.

Előzmény: .ZsL. (65)
panthera negra Creative Commons License 2015.05.11 0 0 69

Nem tudom mi az hogy "we" te és a családod? Én is ide tartozhatok. Akik viszont már találkoztak azok a "they". 

Előzmény: Truman Bethurum (68)
Truman Bethurum Creative Commons License 2015.04.28 0 0 68

10 Reasons Why We Still Haven't Met Aliens

https://youtu.be/LOdNf_JsGPA

pk1 Creative Commons License 2015.04.28 0 1 67

Kérdeztél, hát válaszolnom illik.

A maganyag köszöni, jól van.

A túró németül Quark, az meg stabil egy neutroncsillagon.

Tudom, hogy épül fel egy atom, ismerem szerkezetét.

Mit szeretnél még megtudni? :)

Előzmény: joy (63)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.28 0 1 66

"Eredményét, azaz következményeit tekintve a technikai civilizáció alighanem káros mellékjelensége az itteni bioszféra evolúciójának."

érdekes megközelítés ehhez kapcsolódóan a Médea-hipotézis, amely szerint az élet, jellegéből adódóan, öngyilkos hajlamú folyamat, amely éppen ezért igen ritkán fordulhat elő :-)

(a fenti összefoglaló csak igen rövid, de Ward könyve(i) jóval részletesebb és meggyőzőbb érveket hoznak)

Előzmény: .ZsL. (65)
.ZsL. Creative Commons License 2015.04.28 0 0 65

Az evolúció elméletének legtudományosabb változatából sem lehet levezetni, hogy ha valahol megjelenik a földi típusú élet, akkor szükségszerűen elvezet a technikai civilizáció kialakulásához. 

Jó néhány kozmikus eseménynek a Földi viszonyoktól független sorrendű, vagyis véletlenszerűnek tekinthető bekövetkezése vezetett itt odáig, hogy most erről cseveghetünk. Kicsinek látszik az esélye, hogy máshol ugyanígy történt. Eredményét, azaz következményeit tekintve a technikai civilizáció alighanem káros mellékjelensége az itteni bioszféra evolúciójának. Egy öntudatos vírus persze nem szívesen látja be vírus mivoltát, ezért lehet, hogy időszerű lenne egy újabb kisbolygó, hogy aztán a bolygónk evolúciója visszatérhessen zavartalan kerékvágásába. Mindamellett a bolygókon megjelent élet önmagában is mellékes jelenség, csak mi tartjuk mindennél fontosabbnak, mert elfogultak vagyunk. Az igazi "földönkívüli élet" megismerése végett lehet, hogy jobb lenne, ha a Galaktikánk szerkezetének működését tanulmányoznánk. Mert az első nagyvonalú vizsgálattal is egy élő sejt komplexitásával összevethetőnek találjuk, és lehetnek számunkra ma még rejtett önvezérlő folyamatai is, amikkel befolyásolhatja a bolygókon zajló eseményeket.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!