Keresés

Részletes keresés

XNC Creative Commons License 2018.02.16 0 0 27

"Arról meg nem tehetek, hogy senki se olvas vissza a fórumokban."

 

+ a törzsgárda sem figyel.

btamas70 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 26

erősítőnek az elektronikai hulladékot...

Előzmény: Mono SE (25)
Mono SE Creative Commons License 2018.02.16 -2 1 25

ne nevezzük már hangfalnak a szemetesládát

Előzmény: XNC (24)
XNC Creative Commons License 2018.02.16 0 1 24

Másmilyen hangfalat használok, mint ők;

azért megy a diszkrimináció.

Előzmény: dollerakos (23)
dollerakos Creative Commons License 2018.02.15 0 0 23

Köszönök szépen mindenkinek minden segítő hozzászólást (egy kis összezördülés ellenére is, de majdcsak kibékültök :--))  ezek alapján úgy érzem, már el fogunk tudni indulni.

XNC Creative Commons License 2018.02.15 0 1 22

Akkor ha valahol hibát látsz, javítsd ki!

Előzmény: Mono SE (21)
Mono SE Creative Commons License 2018.02.15 -2 0 21

éppen a probléma a probléma: az iszonyatos dilettantizmusod szinte minden témában, amihez hozzászólsz - a jó szándékodat nem vitatva, persze...

Előzmény: XNC (20)
XNC Creative Commons License 2018.02.15 0 1 20

Szerencsére a beszólásaitok még nem tartanak vissza attól, hogy másoknak segítsek.

Előzmény: Mono SE (16)
XNC Creative Commons License 2018.02.15 0 1 19

Kerüljük a személyeskedést, és maradjunk a problémánál!

Előzmény: Mono SE (18)
Mono SE Creative Commons License 2018.02.15 -2 0 18

visszaolvasáson nyilván a saját, folyamatosan előadott hozzánemértésedre célzol, mi?

rajtad ki segít vajon, ez itt a fő kérdés

Előzmény: XNC (17)
XNC Creative Commons License 2018.02.15 0 1 17

1; Itt mindenki úgy segít, ahogy tud.

 

2; Arról meg nem tehetek, hogy senki se olvas vissza a fórumokban.

Ha ezt megtennék, kérdezniük se kéne....

Előzmény: Mono SE (16)
Mono SE Creative Commons License 2018.02.15 -2 1 16

bármiről is van szó, neked kényszeresen be kell dobnod ugyanazt a gagyiparádét

Előzmény: XNC (11)
XNC Creative Commons License 2018.02.14 0 1 15

Hangfalból meg elég valami kisebb fazonú.

Nekem egész nagy hangfalaim vannak, de a beszédátvitelnél nincs szükség akkora basszusra.

XNC Creative Commons License 2018.02.14 0 1 14

Illetve tudom még ajánlani ezt az erősítőt:

 

https://www.conrad.hu/hu/audio-hi-fi-erosito-2-x-50-w-renkforce-a-1000-1173728.html

 

Csak bele kell dugni a mikrofont és a hangfalakat, és már mehet is a móka.

Ehhez nem kell külön mikrofon-előerősítő, mert az már bele van építve a gépbe.

XNC Creative Commons License 2018.02.14 0 0 13

Nem tudom hogy jönne be a csiptetős mikrofon.

Studiókba használnak ilyet.

Előzmény: dollerakos (8)
XNC Creative Commons License 2018.02.14 0 0 12

De nagyon tágak a lehetőségek, amire szükséged van.

 

Kell 1 mikrofon-előerősítő, 1 erősítő, és persze a hangfalak.

XNC Creative Commons License 2018.02.14 0 0 11

"illetve azt is, hogy merre, milyen cégek felé tájékozódjak."

 

Pl.: https://www.electronic-star.hu/

Előzmény: dollerakos (8)
Mono SE Creative Commons License 2018.02.14 -1 0 10

A hasonló méretű klubok (imateremben még nem hangosítottam ;Đ) elég mákosak, éppen azon a határon vannak, ahol a hallgatóság száma dönti el, hogy lesz sípoló gerjedés vagy nem ;) Leginkább a mikrofonon múlik, de hát az imádkozó öregasszonyok valszeg amúgy sem a mikrofontechnikájukról híresek. 

 

Legkönnyebben valamilyen hangprocesszorral lehet elejét venni a sípolásos csődnek, ezekből a legegyszerűbbek még elviselhető áron vannak. Egy mikrofon esetén pl a TC Helicon T1 kipipálja a szabályozható előerősítést, finom EQ-zás is lehetséges az érthetőség kedvéért, és a dinamikai csúcsokat, sziszegést is tompítja a szabályozható kompresszor + de-esser.

 

https://www.muziker.hu/tc-helicon-voicetone-t1

 

Ez persze csak egy tipp, a konkrét helyiség dönti el, mi kell vagy mi felesleges

Előzmény: dollerakos (8)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2018.02.14 0 0 9

Én mindenképpen hangoszlopokat javasolnék erre a célra, két oldalt, kissé befelé forgatva a gyülekezet tagjai felé. Azért, hogy ne legyenek nagyon hangosak, 2x2-3 darabot tennék mindkét oldalra. Mindenképpen ferdén hátra kellene sugározniuk, hogy ne gerjedjen össze a mikrofonnal. Keresd fel a Hangtechnika kft. honlapját, ahol vannak ilyen hangoszlopok és keverőerősítők is erre a célra. Ha mikrofont nem találnál olcsón, nekem van egy kihasználatlan Shure csíptetős mikim vevővel.

 

Gy

Előzmény: dollerakos (8)
dollerakos Creative Commons License 2018.02.14 0 0 8

Üdvözletem! 


Egy teremhangosításhoz szeretnék Tőletek tanácsot kérni. Adott egy kb. 4 x 8 x 3 méteres imaterem (szélesség, mélység, magasság) és ezt szeretné kihangosítani egy gyülekezet oly módon, hogy a halk, meghitt imádságok is jól hallhatók legyenek idős, gyengén halló emberek számára is. Szeretnének egy csiptetős mikrofont és egy hozzá passzoló erősítő-boxot vagy bármilyen kézenfekvő megoldást, amelynek nem kell nagy teljesítmény (nem falbontós bulikról van szó), de fontos, hogy a hátsó sorokban is jól lehessen hallani a beszélőt. Hangminőségileg nincsenek extra igények, mert csak beszédről van szó. A csiptetős mikrofon azért szükséges, mert az állványos mikrofon nem jó megoldás, kényelmetlenséget szokott okozni a beszélőknek (fellökik, nem tudják kezelni, stb...). Köszönöm, ha tud valaki konkrét típust mondani egy ilyen mikrofon + erősítő összeállításra, illetve azt is, hogy merre, milyen cégek felé tájékozódjak.

btamas70 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 7

"Valószínű rossz koncertre jöttek"

 

Rosszóver :ppp))

Előzmény: Valaki61 (4)
btk53 Creative Commons License 2018.01.04 0 1 6

klassz. 

-de mit is várhatnánk mást ebben az országban?

Előzmény: Valaki61 (4)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2018.01.04 -1 0 5

Mondjuk az, hogy Szentpéteri Csilla nem ért a hangosításhoz, azon nem csodálkozom, valszeg a hangosító sem tud zongorázni.

 

Persze ez nem menti a Menedzsment válaszát....

Előzmény: Valaki61 (4)
Valaki61 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 4

Fogalmam sincs, ide tartozik-e, de megírom, ami velünk történt.

2018 január másodikán, vagyis tegnapelőtt elmentünk Szentpéteri Csilla koncertjére,

amit a bkk-ban tartottak meg.

Egy pászor dolgoztam már ott, tehát nagyjából ismerem a helyet. Mikor elkezdődött a koncert,

hallottam, hogy a magasakat  lefelejtették. Gondoltam, egy élő koncerten ez nem nagy probléma,

hiszen a technikusok majd azonnal korrigálják. De hiába vártuk, nem történt változás.

Nagyon úgy tűnt, ez lesz a végleges beállítás. A gond csak az, hogy a cintányérnak csak az

akusztikus hangját lehetett hallani, ami a többi hang mellett teljesen elveszett, így élvezhetetlen

volt. A csörgőket szintén nem lehetett hallani, és így a szordínóval játszó trobitából is allig lehetett

valamit hallani. Gondolom, nem kell részleteznem, milyen az, mikor egy kétutas hangsugárzó

magasát lekötjük és így próbáljuk meg a zenét élvezni. Nem lehet!! Ha már kifizettünk a jegyre

kétszer 10 000 Ft-ot, megpróbáltam hozzá képzelni azokat a hangokat, amit a technikusok

lefelejtettek. Nem lehetett. Ez a koncert olyan volt, mint az az ebéd, amiből kifelejtik a sót.

A munkánk során rengeteg koncert hangosítást kell hallgatnunk, tehát elég nagy gyakorlatunk van

ebben. Közel 20 év alatt sok jó, és kevésbbé jó hsngosítást hallottunk már, de ez a tegnapelőtti,

minden eddigin túltett. Olyannyira, hogy a félidöben otthagytuk az egészet. De a döbbenet nem is

a koncerten történt, hanem a válasz levélben. Mert, hogy megírtam a Csillának a tapaszzalataimat.

A válasz levélből gyakorlatilag kiderült, hogy sem Szentpéteri Csilla, se az ővele kapcsolatban lévő

managment nem ért a hangosításhoz. Ez kb olyan, mintha a szobám kifestésére felkért festő

Olyam festéket kenne fel, amiről nem tudja, hogy csak vízfesték. De amikor bele kérdezek, hogy

ez a festék szerintem nem ide való, akkor a festő kezdi bizonygatni a megrendeléseit,

kapcsolatait. Közben meg a festék csurog le a falon.

A válaszon annyira elképedtem, hogy ide másolom.

Az általam, Csillának elküldött levél.

 

Kedves Csilla! Dió héjban. A párom vetette fel az Ön újévi koncertjét, ami tegnap a bkk-ban volt megrendezve. Elmentünk. Tele várakozással ültünk be a nézőtérre. Amikor megszólalt a hangosítás, hallottam, hogy valami nagyon nincs rendben. Helyesebben pontosan hallottam, mi a gond, de bíztam benne, hogy ezt a technikusok, majd elhárítják. Ilyen malőr minden élő koncerten előfordulhat. Ez még bele fér. De a gond, vagyis, hogy 4000 Hz fölött gyakorlatilag nem volt hang lesugárzás, nem akart megoldódni. A technikusok meg látszólag nyugodtan végezték a dolgukat, azt jelentette, hogy ezt a hangképet ők jónak értelmezték. Ez kb olyan, mintha az ebédből kihagyám a sót. Vagy mintha tök lapos kerékkel indulnék biciklizni. Vagy mintha egy festményt, függönyön keresztül akarnánk nézni. A mi munkánk miatt rengeteg koncerten veszünk részt, amiben természetesen vannak magyon jól és kevésbbé jól meghangosított koncertek. Ez a tegnapi, minden eddigit alul múló volt. Olyannyira, hogy a feladtuk, és a félidőben eljöttünk. Egyszerűbb lett volna elfelejteni az egészet, de arra gondoltam, hogy annak a sok zenésznek a munkáját egyetlen ember tette tönkre, aki a keverő pult mögött volt. Azért gondoltam írni Önnek erről, mert feltételeztem, hogy a kontrollban nem lehetett halani a problémát. A csörgőkből semmit nem lehetett hallani. A szerencsétlen zenésznek járt ugyan a keze, ahogy rázta a csörgőt, de minek. A koncert gyakorlatilag le volt fejezve a technikus úr által. Ugyaneben a teremben az egyik fenyő koncerten a Miki meghallotta, hogy gáz van a hangosítással és leállította a koncertet. Aztán a színpadról egyenként újból összerakatta a technikusokkal a hangképet 1 percben. Addig, amíg jó nem lett. Azt, hogy a tegnapi koncert milyen volt, nem tudtuk meg, mert a hangosítás ezt megakadályozta. Bízok benne, hogy Ön sok nézőt szeretne látni a koncertjein. Ennek alapja egy normális hangosítas. Üdvözlettel: Pászti Vilmos

 

És íme a Managment úr válasza.

 

Kedves Pászti Vilmos!

Köszönjük levelét! Sajnáljuk, hogy nem tetszett a tegnap esti koncertünk, Ön a 278. levélíró, hál’Istennek az egyetlen, aki ilyen sorokat írt. 387 db CD-t adtunk el, a mai nap folyamán 2 osztrák ügynökség és 3 magyarországi fesztiváliroda vette fel velünk a kapcsolatot.

Mi szuperul éreztük magunkat, a hangosítás lefejezésének ellenére. Bízunk abban, hogy kis országunkban lesz majd olyan produkció, amely minőségben, látványban, zenei ízlésben, megrendezésben, igényességben elnyeri tetszését. Valószínű rossz koncertre jöttek, vagy szép, lágy, csendes, vagy klasszikus, vagy heavy metal-ra kell legközelebb elmenni. Sajnáljuk, hogy nem hallotta a csörgőket!

Egyébként gratulálunk Fenyő Mikinek, hogy egy perc alatt összerakatta a SZÍNPADI monitor technikát, benevezhetne a Forma 1-be. :) És hogy jön ide a stage hang???? Ne keverjük már össze a kintivel!
4000 Hz….. kimérte?

Egy dolog elgondolkodtató: ennyi süket ember lenne?

A "mindent alulmúló kifejezést" igazán mulatságos volt olvasni, valószínű nem volt pl. Laár András fülsiketítő aréna koncertjén vagy éppen Fenyő Miki margitszigeti koncertjén, ami borzalmas volt,  vagy egy - két külföldi rock koncerten, mert akkor nem írna ilyet.
De milyen szerencse, hogy betettünk egy szünetet! :)

Boldog, sok jól hangosított koncertet kívánunk, s azt, hogy a csörgők hiányolásán túl legközelebb méltassa pl. a zenészeket, a zongoristát, a filmeket és az emberi gondolatokat! Vagy legalább a negatív sorok mellé becsempésszen egy-két emberi sort! Vagy lehetett volna vásárolni egy CD-t, ahol tökéletes a hangzás, Csilla biztos szívesen dedikálta volna!

Üdvözli Önt:

Szentpéteri Csilla
Piano Planet
produkciós managment-je

 

Hát ennyi Managment úr hozzáfűzni ivalója.

Persze szívesen válaszolgatnék a kérdéseire, de úgy látom, nincs értelme. Van, akit meg lehet menteni, de ők nem azok.

Temészetesen készítettem mérést is spektrum analizátorral, amin tökéletesen látszik a gyalázat.

De egyenlőre nem tudom, hogy kell feltölteni.

 

 

Pászti Vilmos

 

LostViking09 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 3

Igazad van, csak nem talaltam magyar forumot ilyen temaban... gondoltam, talan van vki akit erdekel...

pajaci Creative Commons License 2015.04.09 0 0 2

pajaci Creative Commons License 2015.04.09 0 0 1

Vezesd fel a témát valamivel.

Előzmény: LostViking09 (-)
Mono SE Creative Commons License 2015.04.08 -1 0 0

0 sikered lesz ezzel a témával itt! :)

Előzmény: LostViking09 (-)
LostViking09 Creative Commons License 2015.04.08 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

Tekintve, hogy nem találtam ilyen témával aktívan foglalkozó fórumot, így nyitottam egy topikot itt, az Audiolanden belül.

Tessék versenyezni, az első kommentért!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!