Keresés

Részletes keresés

mudman Creative Commons License 2016.05.23 0 1 372

Csak erős idegzetűeknek!

 

Gondoltam egyet és a Luma II-es digitális hátfal elé csináltam egy lyukkamerát. Reméltem, hogy működik majd a Fuji nélkül is, és így is lett. 

Játék volt csupán, de megnézem majd azt is, hogy szabadban, napfényben mire képes. Zseblámpával megvilágítva 2 mp-es expóval készült 50-es iso mellett. 

 

-Minarik- Creative Commons License 2016.04.16 0 0 371

Koszi! Regota birizgalta a fantaziamat.

Portrezni beszereztem a Kodak ujabb Portra 160 es 400 filmjeit. Remelhetoen hamarosan tudok mutatni azokbol is valamit.

Előzmény: Mecha_Nick (370)
Mecha_Nick Creative Commons License 2016.04.16 0 0 370

Rég láttam színes filmes anyagot. Hatásos, minden tiszteletem! 

Előzmény: -Minarik- (365)
-Minarik- Creative Commons License 2016.04.16 0 0 369

Mágia!!!!

Előzmény: mudman (366)
-Minarik- Creative Commons License 2016.04.15 0 0 368

1000 es 500. Igazabol nem latok egetvero kulonbseget.

Előzmény: DJ Szegecs (367)
DJ Szegecs Creative Commons License 2016.04.15 0 0 367

Milyen ISO értékre exponáltad?

Előzmény: -Minarik- (365)
mudman Creative Commons License 2016.04.15 0 0 366

Színes... Ez csak varázslat lehet!

Előzmény: -Minarik- (365)
-Minarik- Creative Commons License 2016.04.15 0 0 365
mudman Creative Commons License 2016.03.29 0 0 364

Szia, köszi a tippet, alkalomadtán kipróbálom.

Azért használtam ID11-et, mert abból van otthon egy nagyobb adag. Igaz, van Microphen, Agfa Atomal, meg még Neofin kékben, pirosban, illetve pár olyan doboz, aminek a nevére már nem is emlékszem. Kaptam őket, így jelenleg ezek a legjobb ár érték arányú cuccok. :) 

Előzmény: Laborzona (363)
Laborzona Creative Commons License 2016.03.27 0 0 363

Szia! Ha kigyakoroltad magad esetleg próbáld meg a Kodak Xtol hívót 1+1 hígításban, elöntősen.

Szerintem a legjobb ár érték arányú általános hívó, és egyéb tulajdonságai nagyon rendben vannak.

Itt írtam részletesebben róla:

http://zonarendszer.blogspot.hu/search/label/Kedvenc%20vegyszerek

 

És esetleg még ez:

http://zonarendszer.blogspot.hu/search/label/vegyszerkever%C3%A9s

Előzmény: mudman (362)
mudman Creative Commons License 2016.03.25 0 0 362

Ez picike stanecli volt, a mellékelt, ifjú ID11 tulajoknak szant kezelési könyv szerint 6 deci oldathoz való por.

Lehet, volt szó 6 tekercs rollfilmről is benne. Megkeresem az írást.

 

Előzmény: Rőth Sándor (361)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.03.25 0 0 361

Valoszinu nincs meg kihasznalva a kapacitasa. 

Abban viszont nem foglalnek allast, hogy hasznald-e meg.

Az emlekeim szerint 1L-es kiszerelesu a legkisebb ID-11, tehat eleve nagyobb a koncentracioja a vegyszerednek. Ki kellene szamolni a sikfilm feluletet, ugy megkapod mennyi hivhato benne, ha esetleg valahol nem publikalta az Ilford, vagy a Kodak. Az Id-11 megegyezik a Kodak D-76-al. Ha kiszamolod a kisfilm, vagy a roll feluletet, akkor tudod aranyositani. A perforacio nem szamit. 

Ha van meg ilyen vegyszered, akkor erdemesebb az elejetol higitva hasznalni, 1:1, vagy az 1:2 aranyban, es hasznalat utan egybol kionteni. A husz fok az legyen husz fok, az idot meg merd oraval, az a tuti, igy akkor biztosan tudod mihez kell nyulni, ha valamiert nem jo a hivas. 

Előzmény: mudman (360)
mudman Creative Commons License 2016.03.25 0 0 360

Legközelebb így lesz. Viszem is magammal hétvégére a kamerát, hogy legyen mit előhívnom.

 

Viszont akkor kérdeznék is egyet. 600 ml oldatot pancsoltam össze tegnap, ami most üvegben, széndioxiddal feltöltve lapul a lekvárok között. 

6 db 5x7-es filmet lögyböltem át rajta, ebből kettő porrá égett, koromfekete volt, egy teljesen átlátszó lett a hívás végén, 3 db viszont olyasmi, mint amit ide is linkeltem. 

Érdemes még tartogatnom a hívót, vagy ez már kidolgozta magát? 

Előzmény: Rőth Sándor (358)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.03.25 0 0 359

Igen, erdemes az izekkel is kiserletezni, a pirogallolban forgatott husveti feketerigo, ID-11-es zoldborsoval nagyon be tudja vesni magat az inyencek szervezetebe. 

Előzmény: mudman (357)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.03.25 0 0 358

Az, hogy megbarnult oldas kozben, csak azt mutatja jo volt az oldasi sorrend. A metoltol lesz olyan, amit aztan a Na-Sulfit kitisztit, az ugy normalis. Erdemes turelmesen visszahuteni, es 20 fokon hasznalni. Ezek a legmentesen lezart kristalyos vegyszerek nem mennek olyan hamar tonkre, nem kell toluk felni. Gondolom valami szabalyozas miatt ra kell irni a gyartonak valami idopontot, meddig jo, de ennek nincs jelentosege. Viszont erdemes atszurni oldas utan, addigra talan jol vissza is hul. 

Előzmény: mudman (354)
mudman Creative Commons License 2016.03.25 0 0 357

Legfeljebb a stratégiai, mélyhűtött zöldborsókészletünket tudtam volna hirtelen belemorzsolni a hívóba. :)

De legközelebb lelkiismeretesebben csinálom. Tényleg. 

Előzmény: -Minarik- (355)
-Minarik- Creative Commons License 2016.03.25 0 0 356

Az epsonom keret nelkul nem hajlando mukodni.

Előzmény: Rőth Sándor (353)
-Minarik- Creative Commons License 2016.03.25 0 0 355

Egy adag hivot 1 perc jeges vizben lehuteni 20 fokra. :)

 

Előzmény: mudman (354)
mudman Creative Commons License 2016.03.25 0 0 354

Nem hűlt ki eléggé, mert meleg vízben oldást írt a kódex. :) Én meg türelmetlen voltam.

Emellett nem bíztam az előző évezredből származó bizonytalan előéletű hívóban, azt gondoltam, a pár fok plusz majd javít rajta, ha nagyon nem akar működni. 

De akart. Igaz, az elsőre ronda barna, majd szépen tisztuló lé nem volt túl bizalomgerjesztő.

 

Igazából rettentően tetszik, hogy ennyire pancser stílussal is egész tűrhető eredményt lehet elérni. Ez motivál, hogy legközelebb mindenre figyeljek oda tisztességesen. Meg ne másfél évig tároljam a negatívot a kazettában...

 

Bár nem a legjobb felbontásban szkenneltem, de a 100 %-os nézetben olyan részletek vannak a képen, ami nekem egyelőre elképesztő. Ha jól emlékszem a 90-es Rodenstock-kal csináltam. 

 

Előzmény: Rőth Sándor (352)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.03.25 0 0 353

Amikor rakerdez a szkennelendo forrasra ne jelold be neki, hogy kertes izet akarsz beolvastatni, csak siman transzparens forrast adj meg. 

Hatha beveszi? Nalam ez nem gond egy regi 4990-nel. Viszont a keretet, ha forditva teszem be, azt eszreveszi, resen van.

Előzmény: mudman (349)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.03.25 0 0 352

Nincs azzal semmi gond, erre utaltam volna. 

Viszont a 26 fokos hivast nem ertem hogy sakkoztad ki? 

Előzmény: mudman (351)
mudman Creative Commons License 2016.03.25 0 0 351

Nem tudok jól szkennelni, ez lehet az oka. Mondjuk hívni sem, és tudós okítóm mostanság épp külföldiában exponálja magát. Így itthon elszabadulhatott a kontár. 

 

Előzmény: Rőth Sándor (350)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.03.25 0 0 350

Haaaaat, egy lakoparki furdoszoba azt hiszem jot tenne a gammajanak, de egye fene, falura jo lesz. 

Előzmény: mudman (346)
mudman Creative Commons License 2016.03.25 0 0 349

Dehogy vágtam fel, teljesen még nem ment el az eszem. :)

Epsonom van, abba legfeljebb egy 6x12-es csík fér bele, a saját buta rollfimes maszkjában. Sajnos maszk nélkül, csak az üvegre helyezve nem tudom beszkennelni, mert a nyavalyás gép, ha nincs benne a műanyag izéje, akkor hibát kiált és nem olvas. Így át kell verni. Rátettem az üvegre a negatívot, arra pedig a maszkot, és így 4 darabban olvastattam be. Persze a végén csálén sorakoztak PS-ben a csíkok, azért ilyen klozet a kép. 

Mondjuk jó lenne, ha a maszk nélkül is tudnék vele szkennelni. Csak valami ravasz lyuggatás van a betétek végén, amit leolvas a szkenner. Nem szeretem, amikor valami ennyire okoskodik.

 

Előzmény: 4557 (348)
4557 Creative Commons License 2016.03.25 0 0 348

felvágtad csíkokra?

legalábbis nekem a rollfilm helyére nem lehetne másképp nagyobbat betenni

én egy 5x7-est simán rátettem az üvegre, igaz newton gyűrűs lett (nem tudom hogy eredeti üveg-e, használtan vettem a szkennert)

roll vagy kisfilm is lett már newton gyűrűs ami olyan fajta hogy görbe volt és rálóghatott az üvegre

Előzmény: mudman (346)
-Minarik- Creative Commons License 2016.03.25 0 0 347

Jo ezzel a negy fejjel is.

Előzmény: mudman (346)
mudman Creative Commons License 2016.03.24 0 0 346

Muszáj belekiabálnom a fórumba: ez itt az első, teljesen egyedül összehozott 5x7-es hívásom. Ezeréves, még német márkás árcímkés ID11-ben hívtam, a lassan másfél éve a kazettában szomorkodó Foma 100-as filmet. Szemre 26 fokos löttyben, fejben számolva a 6 percet a panel fürdőszobájában. A végeredményt aztán a maximum rollfilmet olvasó szkennerben csíkonként húztam be, majd PS-pal összeizéltem. Azon kívül semmit nem csináltam vele, még meg sem vágtam. Persze majd megjavítom ahol kell, csak azért tettem így ide, mert így pottyant ki a gépből. (Jó, át kellett méreteznem, mert nem fért úgy fel.)

Nekem tetszik, de az én gyermekem, ha négy feje lenne, úgyis kedvelném.

 

mudman Creative Commons License 2016.03.09 0 0 345

Klassz, kösz!

Előzmény: Mecha_Nick (344)
Mecha_Nick Creative Commons License 2016.03.08 0 0 344
Előzmény: mudman (343)
mudman Creative Commons License 2016.03.08 0 0 343

Hol vannak ilyen mókás tetők? 

Szaladgálnék rajtuk. :)

Előzmény: Mecha_Nick (342)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!