Keresés

Részletes keresés

pgy57 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 182

Lassan vége a hónapnak.Felkészülhetünk április 4. igaz történetéből. Kontra propaganda.!

Vata967 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 181

Tényleg, a szakállas bácsi!  Hogy eddig nem esett le...:-)

Előzmény: Törölt nick (178)
Pyrandus Creative Commons License 2015.03.27 0 0 180

(ja, ez viszont nem ironikus kitaláció, hanem történelmi tény)

Előzmény: Pyrandus (177)
F1 Hierro Creative Commons License 2015.03.25 0 0 179

Sőt, egy személyben ő volt az SZDSZ és a MIÉP alapítója.

Előzmény: Törölt nick (178)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.25 0 0 178

kihagytad, h. kossuth alapította az szdsz-t

de a többi stimmel

:-)

Előzmény: Vata967 (176)
Pyrandus Creative Commons License 2015.03.25 0 0 177

Bem apó, aki áttért a mohamedán hitre, úgy halt meg Aleppóban.

Előzmény: Vata967 (176)
Vata967 Creative Commons License 2015.03.25 -1 0 176

Elolvasva e topic hozzászólásait, nekem mint pártatlan, siriusi megfigyelônek az alábbiak jöttek át.

1848. március 15-én reggel Petofi Sándor orosz ügynök, leendô bukott képviselôjelölt valamint hôsi halott ôrnagy, másnaposan zavargásokat szított a nem létezô Pilvax (Pillvax) kávéház biliárdasztalán. Késôbb a Nemzeti Múzeum lépcsôjén nem szavalta el amúgy is csak félig összetákolt fércmüvét, helyette Orbán Viktor beszélt az ott megjelent bértapsoló tehéncsordának.

Továbbá háromféle kokárda viselete ajánlott e napon, egyik sem helyes, de attól függôen, hogy valaki náci, libsi vagy cionista, szabadon választhat ezek közül, feltéve, hogy belép a FIDESZ-be.

Továbbá a fenti besorolás (náci/libsi/cionista) alkalmazandó minden történelmi figurára, aki részt vet az eseményeken avagy távol volt esetleg elítélte azokat.

Van még valami amit kihagytam?

mivvann Creative Commons License 2015.03.25 0 0 175

Haynau nagyon idős volt, de profi tábornok. Sajnos.

 

Meg a legnagyobb köpönyegforgató! ;-))

 

 A végén meg megérjük, hogy belőle is magyar hős lesz mint a forradalmat leverető Ferenc Jóskából is...

 

 

Haynau vénségére magyar hazafi lett

Az 1848-as szabadságharc leverése utáni rémuralomról ismert tábornoktól a mai politikusok is vehetnének pár leckét köpönyegforgatásból. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: Pyrandus (174)
Pyrandus Creative Commons License 2015.03.22 0 0 174

W. valóban lúzer volt. Utódja, Haynau gonosz figura, de viszonylag hátrányos helyzetből, a két komáromi csatával kezdve Temesvárig szorította a magyar sereget. Temesvárnál az ellenfele sajnos nem a tehetséges Görgey volt, hanem a vereség szakembere, Dembinsky. Dembinskyt súlyos Kossuth-hiba volt főparancsnokká kinevezni. A temesvári csatában számszerint kb. egyenragú hadseregek ütközete óriási magyar vereséggel végződött. Haynau nagyon idős volt, de profi tábornok. Sajnos.

Előzmény: herwest (161)
mivvann Creative Commons License 2015.03.22 0 0 173

Mert az termesztese, ha az Fidesz ezt használta a rendezvényein kampnayolaskor, ezt osztogattak a PBK nemzeti szalag felhívásával Orbán gyűlésein...

DE mivel az nincs benn 100x leírva, Orbán által signozva, hogy csakis kizárólag fideszes rakhatja ki akkor az nem kisajátítás.

Előzmény: Törölt nick (165)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.03.17 0 0 172

Az emlitett W-röl valamit?

Előzmény: Sehaj (171)
Sehaj Creative Commons License 2015.03.17 0 0 171

igen Sehaj olvtárs, feljebb is

 

 

Hát akkor egészségetekre !

Előzmény: King_of_Giants (170)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.03.17 0 0 170

Értem, köszönöm a történelem órát!

És igen Sehaj olvtárs, feljebb is

 

Ha nektek ez elfogadható, akkor, mint irtam egy másik topikban, elfogadjátok hogy újbol akarnak Moszkva teret és megérjük hogy Hruscsov egyik unokájának valami dicsőség emlékérmet adnak át október 23-án, netán visszaállitják a Sztálin szobrot és újratemetik Rákosit

Az Aradi-13 forog a sirjában!

Sok minden után azt gondoltam nincs lejebb. Lismerem van!

Előzmény: herwest (161)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.17 0 0 169

Egyébként én meg lefasisztázzalak? 

 

megszoktam már, uncsi. találj ki valami újat.

 

Az magyarázza félre, aki nem meri bevallani, hogy szívből utálja Viktort. 

 

 

aham. akkor már értem a frusztrációd gyökerét. valld be megadnak, és könnyebb lesz.

Előzmény: Törölt nick (168)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.17 0 0 167

a szokásos ballib félremagyarázás nem érdekel.

Előzmény: Törölt nick (166)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.17 0 0 166

Tudod, amit egyszer Viktor magára vesz, az nekem többet nem kell. Mindent kisajátít, lejárat, elkoptat. Szavak, fogalmak válnak értelmetlenné és hideglelőssé miatta. A nemzet, a zember, a polgár, a keresztény stb. Ja, meg a kétharmad!

Előzmény: Törölt nick (165)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.17 0 0 165

hol van ebben leírva, hogy csak fideszesek tűzhetik ki?

 

a szokásos ballib félremagyarázás nem érdekel.

Előzmény: mivvann (164)
mivvann Creative Commons License 2015.03.17 0 0 164

Milyen jó hogy le akarjak tagadni a saját 2002-es kampányukat!

 

 

 

Nemzeti szalag Mozgalom indul

 

Magyarország polgárai 1848. március 15-én a jövőt választották. Az 1848. április 11-én kihirdetett törvények a polgárosodás, a nemzet összefogásának programjává váltak. A márciusi ifjak, Széchenyi, Deák és Kossuth nemzedékeinek emléke arra ösztönöz bennünket, hogy ma is összefogásra hívjuk fel a nemzetet: A XXI. század első választása meghatározza Magyarország, fiatal polgári demokráciánk jövőjét. Ezért a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület azzal fordul hazánk polgáraihoz és közösségeihez, hogy az új évezred küszöbén most is a jövő mellett döntsenek.


Az idei áprilisi döntésünk legyen méltó az egykori "áprilisi törvényekhez"! Erre kötelez bennünket történelmünk, erre ösztönöznek hagyományaink, és erre sarkall bennünket a Kossuth-emlékév is. Legyen most is a nemzeti szalag összefogásunk jelképe!
Március elejétől tegyük ki mindannyian ablakainkba, autóinkra a nemzeti szalagot, és március 15-én, hagyományaink szerint tűzzünk szívünk fölé mindannyian kokárdát!
Arra kérünk mindenkit, aki csatlakozik a Nemzeti Szalag Mozgalomhoz, hogy nemzeti trikolórjainkat
tartsák ablakaikban, autóikon, és kokárdájukat viseljék szívük fölött egészen az országgyűlési választások végéig!


Fejezzük ki ezzel is összetartozásunkat!
Hirdesse minden kis nemzeti szalag és kokárda, hogy a nemzeti összefogás programja ma is a polgárosodás programja!

 

Magyar Polgári Együttműködés Egyesület

 

 

 

Előzmény: püfffneki (146)
mivvann Creative Commons License 2015.03.17 0 0 163

az a hazugság, hogy ez kisajátítás volt

 

  • A nemzetiszínű kitűző a tavalyi választási kampányban néhány hónap alatt a jobboldali pártszimpátiát kifejező jelképpé vált. A "polgári oldal" szervezeteken felülálló összetartozását kifejező mozgalmat még jóval március 15. előtt, 2002 februárjában a Professzorok Batthyányi Köre közreműködésével indították el. A professzorok kokárdával együtt osztogatott felhívását Orbán Viktor szegedi kampánynyitóján minden résztvevő megkapta, a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület a közszolgálati televízióban reklámozta, hogy a nemzeti érzelmű választók a szavazásig viseljék a szalagot.                                A kampány idején a nemzeti színek gyakorlatilag kiszorították a Fidesz és az MDF pártlogóit.

  • A klasszikus újraválasztási kampányt már az első forduló előtt kiegészítette egy másik kampány, a jobboldalt a nemzeti gondolat egyetlen hiteles képviselőjeként kommunikáló kokárda-mozgalom, amely a Professzorok Batthyányi Köre felhívására indult, de Orbán Viktor csatlakozásával a Fidesz kampányának stratégiai elemévé vált.

Előzmény: Törölt nick (143)
Sehaj Creative Commons License 2015.03.16 0 0 162

Azért fogdostatta a térdét vele mert pozitív :-)

Előzmény: herwest (161)
herwest Creative Commons License 2015.03.16 0 0 161

W. pozitív személyiség, mivel a dilettantizmusa nagyban hozzájárult a tavaszi hadjárat sikeréhez.

Előzmény: King_of_Giants (159)
Sehaj Creative Commons License 2015.03.16 0 0 160

Csak úgy csapkodtuk a térgyünket

 

A hugóval ? Feljebb is ? :-)))

Előzmény: King_of_Giants (159)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.03.16 0 0 159

Én egy forradalom leverővel ünnepeltem

Csak úgy csapkodtuk a térgyünket Hugó Windisgraetzzel a régi emlékek mián

pgy57 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 158

A forradalmi Bécs kokárdája milyen volt?

Előzmény: Törölt nick (157)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.16 0 0 157

Figy ha a "2-est kiegyenesíted, melyik szín van felűl?  Segítek: a zöld. Tehát a Magyar zászló zöld színnel kezdődik? "zöld fehér piros"?

Gondolkodj!

Előzmény: mivvann (132)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.03.16 0 0 156

usapéldakép

Előzmény: Törölt nick (148)
A812 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 155

Nemcsak akkor jó a naci, ha amcsi, jó még az internaci, és a cionnaci is.

Előzmény: Ványadtovics Vinyov (151)
oogeuc2 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 154

Te milyen kokárdában voltál, geszthi?

Előzmény: mivvann (134)
ásítósmacska Creative Commons License 2015.03.16 0 0 153

Ezt jól összefoglaltad. :-D

 

 

A tipikus libsi kettősmércét pontosan megmutattad. :))))))

Előzmény: Ványadtovics Vinyov (151)
csakhallgattam Creative Commons License 2015.03.16 0 0 152

Jo hogy szoltal most mar ertem :)

Előzmény: Ványadtovics Vinyov (151)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!