Keresés

Részletes keresés

schlumberger Creative Commons License 2018.09.15 0 0 73

TNX

Előzmény: HA3TBL-Laci (70)
Jeefree Creative Commons License 2018.09.14 0 0 72

Szia!

 

Sajnos sokan nem érik el a galyát, főleg mobilból nem.

Ezért lenne jó a HA5RVA, ha a rendszerek össze vannak kapcsolva,

Én látok benne fantáziát.

Lehet gyűjtést is rendezni, mint a DMR-nél.

 

73! Jeefree

Előzmény: prokszat (64)
hejo Creative Commons License 2018.09.14 0 0 71

A Dzsunkásban már benne van! :D

 

Előzmény: HA3TBL-Laci (70)
HA3TBL-Laci Creative Commons License 2018.09.14 0 0 70
Előzmény: schlumberger (69)
schlumberger Creative Commons License 2018.09.13 0 0 69

QTH?

Előzmény: Hobbi-Fotós (68)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2018.09.12 0 0 68

 HG1RUJ az ország következő digitális multimódú átjátszója.

Lajos88 Creative Commons License 2018.09.11 0 0 67

A D-star átjászólat meg a DND, a DMR elterjesztésén meg a Hytera munkálkodott mindenféle adománnyal, kedvezménnyel.

Előzmény: Hobbi-Fotós (66)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2018.09.10 0 0 66

Yaesu, Anico Kft. ingyen adta a C4FM átjátszókat gondolom azért, hogy Mo-on elterjedjen a c4fm.
De nem így történt.

DMR előnyben van.

Előzmény: prokszat (64)
Laci-bátyó Creative Commons License 2018.09.07 0 0 65

:-(
Sajnálom, bár megértelek. Többször kapcsolódtam (a 4ruc-n keresztül), különböző napszakokban... de valóban, mindig csend- és süketség :-(

Előzmény: prokszat (64)
prokszat Creative Commons License 2018.09.06 0 0 64

 

Sajnos én is azt kell mondjam DMR a nyertes kishazánkban, nem azért sajnos, mert bánt a dolog,

hanem mert rengeteg munka volt a c4fm mögött is.

 

Én lassan kihátrálok a c4fm rendszerből, a galyai c4fm wires-x linket is érdeklődés hiányában le fogom kapcsolni.

nem látom értelmét a pénzem ebbe a témába ölésének.

 

Nincs nagy forgalom..

Hobbi-Fotós Creative Commons License 2018.09.03 0 0 63

"- Ez biztos nem Miskolcon van mert ennyi temérdek forgalmazás ott nem történik - én szoktam néha rányomni hetenként, hogy nem lopták-e még el.  "

Valóban nem ott van. Nyugatabbra.

Előzmény: Desert Rat (59)
Laci-bátyó Creative Commons License 2018.09.02 0 0 62

Nincs ezzel semmi gond! Kinek a pap, kinek a papné (kinek a lánya) ;-)  Igyekszem megérteni azokat is, akiket nem érdekel "végpont", meg az ellenkezőjét is. Millió motivációja lehet valakinek. Mivel sokat dolgoztam a németeknél, engem érdekelnek pl. német állomások. Földszinten, "hermetikusan körülvéve" 10 emeletes panel-épületekkel az RH eléggé nehézkes. Így "értékelem", ha sikerül az átjátszót Wires-X segítségével összekapcsolni valamelyik német nagyváros átjátszójával.

Persze sokszor ott is nagy a csend. Az olaszok inkább lefetyelnek :-)  Igaz, azt nem értem, de a hangulata olyan, mint mikor fonyódi átjátszón megbeszélik az "öregek" ;-) az élet nagy titkait :-)

Előzmény: _nyunyuka (61)
_nyunyuka Creative Commons License 2018.09.02 0 0 61

Igen, kicsit ironikus és élcelődő voltam az előzőben :-). FT-70DE volt a kezemben, jól kezelhető, szépen szól, de ezen internetes végpontok világa nem vonz.

Előzmény: pacs_425 (60)
pacs_425 Creative Commons License 2018.09.02 0 0 60

Jó hogy írtad, megerősítetted amit én is gondolok.

Nézegettem a Yaesu-féle dolgot, tetszik, de mindenhol inkább a DMR-ről esik szó, ez a topik is 50 hozzászólásig jutott három év alatt.

Aztán arra jutottam, hogy majd szóljanak ha eldőlt a "szabvány", addig nem fogok egy fityinget sem áldozni erre a dologra.

Addig is QRV vagyok analógban, már amikor eszembe jut bekapcsolni 2m/70cm-en a rádiót...

Előzmény: _nyunyuka (54)
Desert Rat Creative Commons License 2018.09.02 0 0 59

 csak 2-5 indítás van analógon

- Ez biztos nem Miskolcon van mert ennyi temérdek forgalmazás ott nem történik - én szoktam néha rányomni hetenként, hogy nem lopták-e még el.  

Előzmény: Hobbi-Fotós (55)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2018.09.02 0 0 58
Előzmény: Lajos88 (57)
Lajos88 Creative Commons License 2018.09.02 0 1 57

Ha azt nézzük hogy ócsókínaiból van DMR de nincsen C4FM valamint azt hogy előbb utóbb céges selejtezésekből sok DMR fog kikerülni C4FM viszont egy darab sem, várható hogy darabszámban a DMR messze el fog húzni, legalábbis magyarországon.

Előzmény: Hobbi-Fotós (52)
Laci-bátyó Creative Commons License 2018.09.02 0 0 56

Szia Hobbi-Fotós!


Bár van némi alapja _nyunyuka irónikus bejegyzésének, tanácsadás helyett kicsit dominál nála az élcelődés. :-)


Digitális forgalmazás esetén fontos szempont, hogy többnyire átjátszón keresztül megy a forgalmazás. Tehát egyik szempont, amit mérlegelned kell, hogy mely üzemmódot támogatják az általad elért átjátszók.
(Én pl. főleg a HG4RUC miatt döntöttem a C4FM mellett).


Ha a "darabszámot" nézzük, akkor úgy tűnik, hogy Magyarországon többen használják a DMR-t.
Nálunk valószínű a C4FM "ÉS" a DMR együtt lehet jó - ha valaki megengedheti magának.


(Ha sokat utazol, és szeretnél Németországban, esetleg Lengyelországban átjátszón át forgalmazni, ők még favorizálják pl. a D-STAR-t...).

Előzmény: Hobbi-Fotós (52)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2018.09.02 0 0 55

Nem mindenben értünk egyet.


Van, hogy a városunkban levő 2 db. átjátszón 24 órán keresztül csak 2-5 indítás van analógon. Szinte kihalt.

A DMR rádión (amatőrtársamnak van) folyamatos beszéd a egy-egy csoportban.

 

"Én is szeretnék haladni a korral (azzal haladok is -:)"

Itt az éveimre gondoltam.

 

 

Előzmény: _nyunyuka (54)
_nyunyuka Creative Commons License 2018.09.01 0 1 54

Ma 2018-ban C4FM, vagy DMR digitális kézi rádiót vegyek.
Melyiken vagytok többen?

 

Ha van elcseszni való pénzed, mindkettőt! Hozzá még egy D-STAR, egy IDAS. egy dPMR, egy P25, meg egy KIRISUN-cuccot is! És szépen rájössz, hogy ugyanazok vannak, meg ugyanaz a téma, mint analóg FM-ben! Szóval igazából egyiket se :-).

 

DMR-em van, elsősorban munkaeszköz, de benne vannak az amatőr analóg és digitális amatőr átjátszók és szimplexek. A legtöbben (amatőr szemmel) egy elavult frekin és üzemmódban vannak, HF-CW :-).

 

Én is szeretnék haladni a korral (azzal haladok is -:)

 

Nem a Te érdemed, hanem a készülék tervezőjéé. Simán egy felhasználó vagy, pont. De mindenki azt vesz, amit akar :-).

 

 

 

Előzmény: Hobbi-Fotós (52)
schlumberger Creative Commons License 2018.09.01 0 0 53

 Igaz, hajnali 02-től zuhogott erre felé.

 

Ezért nem mentünk mi sem... Néztem az időképet, és maradtam itthon, de így sem úsztam meg: a délutáni QRX alkalmával kicsit nyakon öntött a zápor bennünket. Talán azért, mert nem mentünk el Sopronba :-)

Előzmény: Hobbi-Fotós (52)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2018.09.01 0 0 52

Sziasztok!

 

Még 1991-ben lettem rádióamatőr.

Tudjuk, hogy egyre kevesebben vagyunk rádió mellett. (Minden digitalizált, egérrel rádiózunk,...)

Ezt bizonyítja a rádióamatőr találkozókon levő amatőrtársak létszáma.

Ma pl. Sopronban a HRT nagyon kevesen voltunk. Igaz, hajnali 02-től zuhogott erre felé.

 

Én is szeretnék haladni a korral (azzal haladok is -:)  Már úgyis lemaradtam erről a technikáról.

 

Kérdésem:
Ma 2018-ban C4FM, vagy DMR digitális kézi rádiót vegyek.
Melyiken vagytok többen?

ha5ogr Creative Commons License 2017.12.30 0 0 51

Szeretném pontosítani a kérdésre adott választ. A megadott Yaesu Wires-X lista csak a regisztrált hívójeleket mutatja, amit csak úgy lehet megtenni, hogy regisztráció során megadják a HRI-200 azonosító számát. Ez a lista nem jelenti azt, hogy az állomás aktív is az odott pillanatban. Magyarországon számos DR-1X átjátszó is üzemel melyek közül néhány nincs internet hálózatra kapcsolva vagy nem csatlakozik a magyar Hungary-C4FM room-ba, így csak lokálisan lehet rajta forgalmazni. A másik lehetséges megoldás, hogy a C4FM átjátszót a DMR hálózathoz kapcsolják. A C4FM-es átjátszók aktuális listája megtekinthető HA2TO Árpi oldalán, amely nagyon naprakész. http://ha2to.orbel.hu/content/repeaters/hu/index.html 

 

Tájékoztatásul megmutatom, hogy az írásom pillanatában milyen állomások csatlakoznak a Hungary-C4FM room-hoz.

 

 

Itt látható, hogy milyen Wires-X állomások csatlakoznak a DMR hálózathoz bridge-en keresztül.

 

 

Boldog új évet kívánok!

 

73 de Lajos.

Előzmény: Laci-bátyó (50)
Laci-bátyó Creative Commons License 2017.12.28 0 0 50
Előzmény: dm13dv1b (49)
dm13dv1b Creative Commons License 2017.12.28 0 0 49

Sziasztok,

van valahol egy friss lista vajon mely átjátszók üzemelnek most Wires-x-el?

Köszönöm! 73

ürömi józsi Creative Commons License 2017.03.18 0 0 48

Az e mail címem:ha7bja@gmail.com ird  meg  az elérhetőségedet és  egyeztetünk.

Előzmény: ürömi józsi (47)
ürömi józsi Creative Commons License 2017.03.18 0 0 47

Szia érdekelne  a rádió!!

Előzmény: antenna_maker (46)
antenna_maker Creative Commons License 2017.01.17 0 0 46

Sziasztok!

Eladó egy megkímélt, kitűnő állapotban lévő, Yaesu FTM-400DE C4FM 50W-os rádió. Még több mint 1 évig garanciás a rádió, számla van hozzá.
Ajándékként még kapsz egy teljesen új, hibátlan Yaesu MH-85A11U kamerás mikrofont, amely csak egyszer volt kipróbálva.

A rádió (és a mikrofon is) "dobozos" minden tartozék megvan hozzá. A rádió nyitott (RX/TX), és a legfrissebb firmware van rajta.
Budapesten el tudom vinni bárhová, ill. postázni is tudom (DPD-vel), előre utalás esetén ingyenes a szállítás (kb. 2-3 nap). Email cím publikus, további fotók kérhetőek.

Irány ár: 138.000Ft

 

LTZ--400 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 45

Megy az mi a baj?

 

Előzmény: mormogi777 (44)
mormogi777 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 44

A Yaesu FTM-100 szoftver csatlakozási érdekességeivel vannak valakinek élményei?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!