Keresés

Részletes keresés

vazul001 Creative Commons License 2018.04.21 0 0 946

Tavaly nyár végén vettem pár cserép pampafüvet, de nem raktam ki, csak most, április elején, egyidejűleg vissza is vágtam. Figyelembe véve, hogy milyen sűrű volt a cserépben, nekem úgy tűnik, hogy elég vérszegényen hajt. Kérdésem, érhette valami vagy ez így szokott indulni a pampafűnél tavasszal és később fog sűrűsödni?

unartis: Creative Commons License 2018.01.21 0 0 945

Szép kis felhozatalt hoztatok! Én most ezekre pályáznék, de nehéz lesz beszereznem a sivatagi kertembe:

 

Festuca idahoensis

Festuca arizonica

Előzmény: CBNora (944)
CBNora Creative Commons License 2018.01.19 0 0 944
Előzmény: Fildorado (943)
Fildorado Creative Commons License 2018.01.19 0 0 943

Itt aztán van választék fűmagokból:

https://www.seedaholic.com/flowers/grasses.html

unartis: Creative Commons License 2018.01.10 0 0 942

Néhány hete megérkezett az új St@rkl katalógus, a 2018-as tavaszi, érdemes össze hasonlítani  a tavalyival mert van egy kis ár változás, sajnos van olyan növény amelyik esetében megszűnt az 1 csomag=3 darabos kiszerelés, pedig  díszfüvek csoportosan mutatósak:

 

díszfüvek a 2017-es tavaszi katalógusban:

 

díszfüvek a 2018-as tavaszi katalógusban:

unartis: Creative Commons License 2017.12.24 0 0 941

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet Kívánok!

 

unartis: Creative Commons License 2017.11.02 0 0 940

Érdekes fajtákat szereztél a virágos nádból! Gratulálok hozzájuk! Várjuk a képeket! ;)

Előzmény: Fildorado (939)
Fildorado Creative Commons License 2017.11.01 0 0 939

Az "új" füveim áprilisi beszerzésűek: Mis. sin. Purple fall, és M. s. Purpurascens. Kicsi mindkettő. Képem még sajnos nincs róluk, de csinálok hamarosan és megmutatom.

Előzmény: unartis: (938)
unartis: Creative Commons License 2017.11.01 0 0 938

Szia Fildorado!

 

 

Az új füveid mifélék, milyen fajták?

 

A pampákat összekötöd, a tövét lombbal takarod akkor szerintem nem lesz gond!

Képeket tudsz mellékelni?

Előzmény: Fildorado (937)
Fildorado Creative Commons License 2017.10.31 0 0 937

Várom a képeket jövőre!

Az új füveim (az ősszel bordó levelűek) térdmagasságig érnek. Kicsit nagyobbra számítottam. Talán jövőre azok is megemberelik magukat. A zebrák meg az egyik sima Miscanthus nagyon szépek. Az árvalányhajak elég kócosak, mert a cickafark elnyomta. Tavasszal lehet, hogy valakit átültetek. Az új pampák még kicsik, de jól néznek ki. Drukkolok, hogy túléljék a telet, ne úgy, mint a tavalyiak. Szerinted az összekötésen kívül hogy védjem őket?

Előzmény: unartis: (936)
unartis: Creative Commons License 2017.10.31 0 0 936

Nem lett teljesen igazam ebben a virágzásos dologban :), mert most a napokban fedeztem fel néhány csenevész virágot a Muhli füveken, elég gyenge lett ez a virágzás, mert a virágzat 3-4 cm-es, de bízok a jövőben. Idén nagy valószínűséggel a fagy fogja hamarosan lezárni ezt a késői próbálkozást!

Remélem jövőre olyan képet tudok mutatni, ahol a világhálón terjedő képekhez hasonló képeket tudok majd mutatni

 

Elég szépen kikupálódtak a füveim, de emlékezek még a tavaszi szenvedése, hogy milyen vontatottan indultak be, végső következtetés, az hogy jó kondícióval vágnak neki az idei télnek!

 

Előzmény: unartis: (934)
unartis: Creative Commons License 2017.10.23 0 0 935

Ez a füves kert nagy odafigyelést igényel, mert megint több fűféle kikelt a kert különböző pontján, aminek örülök is, de össze vissza jelentek meg a magoncok, így adott a tavaszi munka, átültetések lesznek tavasszal, hogy csoportokban legyenek.

unartis: Creative Commons License 2017.10.23 0 0 934

A Muhly füvek idei virágzásáról, most már biztos hogy lemondhatok, nagyon szépen megerősödtek a töveim de nem virágoztak. Így viszont nem valami feltűnő jelenségek, de jövőre számítok rá, hogy megmutatják a virágzatukat, a szépségüket.

7 tő maradt meg végül, ami nem rossz szám, ahhoz képest, hogy milyen vacak tőzeges talajban voltak ültetve.

Előzmény: unartis: (933)
unartis: Creative Commons License 2017.08.30 0 0 933

Hogy fog-e idén a muhly fű virágozni, azt még nem tudom, de megtáltosodott rendesen, ami érdekes, hogy az idei kelésű indiánfüvek már virágoznak!

Amita13 Creative Commons License 2017.08.21 0 0 932

Köszi! Akkor fazonírozom. :)

Előzmény: unartis: (930)
unartis: Creative Commons License 2017.08.21 0 0 931

jav:

...lenövi...

...maggyűjtés, utána meg tarra vágás lett a vége.

 

Előzmény: unartis: (930)
unartis: Creative Commons License 2017.08.21 0 0 930

Szia!

 

Nálunk a csinos árvalányhaj(Stipa tenuissima) nő a kertben, az nem feküdt le, mert nem túl magas, max 30 cm, de a virágot a csapadékos  idő itt is lenyomja, ami, ha szárazabb az idő akkor még fel szokott kelni, a virágját vágd le ha zavaró a látvány, a többi zöld rész maradjon meg, de elképzelhető, hogy ha tarra vágod azt is szépen lenővi, de ezt még nem próbáltam.

 

Nálunk a cickafark(ami nem fű, de megemlítem itt is) csúnyult el mostanra, az asszony meg is jegyezte, így tegnap maggyűjtés, után meg tarra vágás lett a vége.

Előzmény: Amita13 (929)
Amita13 Creative Commons License 2017.08.18 0 0 929

Szép ez a prérikert! :)

Árvalányhajjal kapcsolatban kérdeznék. Én az idén ültettem, szépen lengedezett is, mostanra viszont eléggé elfeküdt, csúnya. Mint fűféle, ezt is le lehet ilyenkor nyírni, aztán tavasszal újraindul, vagy úgy kezelendő, mint a nagyobb díszfüvek, vagyis most így teleljen be, aztán majd tavasszal legyen lenyírva? Te hogy kezeled őket?

Előzmény: unartis: (912)
unartis: Creative Commons License 2017.08.17 0 0 928

Nem idegesítésként írtam, csak érdemes benézni, mert ilyenkor lehet beszerezni reális áron! :D

Előzmény: Fildorado (927)
Fildorado Creative Commons License 2017.08.15 0 0 927

Ne idegesíts! Úgy érzem, meg kell néznem az Obit.

Előzmény: unartis: (926)
unartis: Creative Commons License 2017.08.15 0 0 926

Tegnap benéztem az OB!-ba megint, nagyon meggyérült a fűkészletük, de folytatódott az akciójuk, Carex brunnea variegata, 1099 HUF helyett csak 330 HUF-ba került, vettem ebből a fajtából is egy cseréppel, volt még egy hamvaskék csenkesz fajta, de nem a glauca, azt is olcsón adták 500 HUF körüli áron.

unartis: Creative Commons License 2017.08.09 0 0 925

A Muhlenbergia capillaris-ok is szépen rendbe jöttek a tavaszi lassú fejlődésük után, besűrűsödtek, kíváncsi leszek, hogy idén lesz-e virágzatuk, mert még nem valami nagyok, így virágok nélkül egy mezei, átlagos  fűfajnak néznek ki, nem díszfűnek. A vasárnap éjszakai felhőszakadás látszik jót tett nekik.

 

unartis: Creative Commons License 2017.08.09 0 0 924

Sások a végleges helyükön:

Tegnap készítettem néhány képet  a kiültetett sásokról, itt a nyári időszakban reggel és napnyugta előtt kapnak közvetlenül napfényt, télen teljesen árnyékban lesznek, ezen a helyen voltak a tuják, amelyeket tavasszal vettem ki. Ez a szomszédunk téglakerítésének a lábazata.

 

együtt az összes(még 4-5 fajta elfér majd a sorban, mert maradt ki hely):

Carex vulpina-rókasás:

 

Carex oshimensis 'Evergold':

 

Carex oshimensis eversheen:

 

Carex morrowii ‘Fisher’s Form’:

 

Carex morrowii 'ice dance':

 

unartis: Creative Commons License 2017.08.08 0 0 923

Köszi a jókívánságot, meghallgatásra talált!

Itt vasárnap éjszaka özönvíz mennyiségű eső esett le egy rövid idő alatt, jól be is öntözte a füveket, egy rövid ideig állhatott is rajtuk, de a szomjas föld hamar beszívta!

Előzmény: Fildorado (922)
Fildorado Creative Commons License 2017.08.08 0 0 922

Sok sikert hozzájuk!

Előzmény: unartis: (921)
unartis: Creative Commons License 2017.08.08 0 0 921

Megvett növények együtt, még cserépben:

 

Előzmény: unartis: (915)
unartis: Creative Commons License 2017.08.08 0 0 920

Most jutottam odáig, hogy a képeket meg tudom osztani, itt van néhány kép a leértékeltekről, amelyekből vettem 1-1 cseréppel:

 

 

Ez az utolsó, barátságos áron volt kínálva(több fű társával), pedig nem is megmaradt termék volt:

 

Előzmény: Fildorado (916)
unartis: Creative Commons License 2017.07.29 0 0 919

A magok vetéséről is mostanra lett tapasztalat, még a télen került szóba.

A tartótégelybe vetett kis szúnyogfüvek(Boutelloua gracilis) felélték a vetési közeg tápanyagait tavaszig , megnyúltak, majd elpusztultak. így semmi nem lett belőlük, a maradék magot szabadba homokos talajba vetettem a kertbe, azokból szép kis füvek cseperednek. Az indiánfű( Sorghastrum nutans) is szaporítható magról, már látom, mert a hideg-hatás utána  a cserepesek is keltek illetve elvetette magát a kertbe, erre jó lesz oda figyelni, mert invazív is lehet.

 

A japán díszfüvek(Miscanthus) magvetéséből semmi sem lett!

Előzmény: CBNora (859)
unartis: Creative Commons License 2017.07.29 0 0 918

Erről a hozzászólásról írtam!

Előzmény: oerzsi (847)
unartis: Creative Commons License 2017.07.29 0 0 917

Biztosan emlékszel, hogy tavaly egy másik fórumozó is írt le hasonló leértékelésről. Máshol is lehet ilyen akciók, ha van ott is a közelben egy hasonló áruházlánc.

Azért vannak ezek a leértékelések, mert néhány alsó levél megszáradt rajtuk, illetve utolsó darabosak voltak, ha ki lesznek ültetve akkor szépen megerősödnek majd!

 

 

Előzmény: Fildorado (916)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!