Keresés

Részletes keresés

hanna02 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 738

Mi a VPG-ben elöl vagyunk és nem oda megyünk.

Előzmény: Törölt nick (733)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.16 0 0 737

Manypenny, sz'tem mi is odamegyünk végül, a VPG-be kevés esélyünk van! :)

Előzmény: manypenny (736)
manypenny Creative Commons License 2015.03.16 0 0 736

Krapanj!

 

Akkor Trefortot írtátok első helyre? :)

Ki jön még oda?

Előzmény: Krapanj (734)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.16 0 0 735

Krapanj,

Végül mit választottatok?

Előzmény: Krapanj (734)
Krapanj Creative Commons License 2015.03.16 0 0 734

Mi a 35. helyen vagyunk angolból, és kiesünk. Korábbi évek tapasztalata alapján esélyesek vagytok frensisko. 

Előzmény: Törölt nick (733)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.16 0 0 733

Aki a  Veres Pálnéba is felvételizett, van köztetek befutó (vagy 38. előtti helyen) angolos, és biztos nem odamegy? 

Próbálom felmérni a terepet... :)

Végül VPG -- Trefort lett a sorrendünk, Apáczai, Fazekas így már nem játszanak. (Nem mintha befutók lettünk volna ott, talán az Apáczaiban.)

Kinek mi lett végül a sorrendje?

pipas801 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 732

Szia! A lányom is az ált. tagozatra szeretne menni.   Holnap módosítom a listát, nyert a Fazekas! Priviben vannak infóim. 

 

Előzmény: Mjto (726)
grumpy56 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 731

Hát  a táborok (nulltábor, sí, nyári tantábor, evezős, biciklis, színjátszó, kórusos stb.), a cserediák, külföldi utazások természetesen fizetősek, de a  többi ált. nem, ezidáig még a szakkörök sem. Vagyis annyi, hogy egyes programokra (színielőadások, filmfesztivál, Ki Mit Tud) mostanában jeggyel lehet menni, azért, hogy ne legyen túl nagy a tömeg, de ezek 100–400 Ft körüli jelképes összegek. De van lehetőség a nyári táborba lemenni dolgozni, GH-zni, a lányok a konyhán meg a felszolgálásnál segédkeznek, a fiúk az udvaron, kertben, csónakkölcsönzésnél, és akkor ingyen nyaralnak, sőt ha a konyhásokkal összehaverkodnak, akkor plusz kaját is kapnak. De ez nagyon népszerű, erre nagyon kell hajtani. :)

A honlap az utóbbi időben eléggé informatív, oldalt a SZIA programajánlónál látható a programok többsége.

Előzmény: hanna02 (730)
hanna02 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 730

Ennek a rengeteg programnak nagyok az anyagi vonzatai is?

Előzmény: grumpy56 (727)
hanna02 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 729

De , végig a Toldyba akartunk menni, de mivel az Eötvösbe is felvették és nagyon tetszett, végül módosítottunk.

Előzmény: grumpy56 (728)
grumpy56 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 728

Hanna, ti nem a Toldyba készültetek? Csak nem beszippantott az iskola? :))

Előzmény: hanna02 (724)
grumpy56 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 727

Nekem már a kisebbik gyerekem is végzős, sajnos, náluk történetesen 2/3–1/3 a fiú-lány arány mindkét hatos osztályban. Csatlakozva Cat-hez, én is arra bíztatok mindenkit, hogy vegyen részt minél több programban, mert elképesztően sok lehetőség van, ami rengeteg élményt jelent (kórus, színjátszás, koncertek, Ki Mit Tud, Eötvös Napok, Tavaszi Fesztivál, rádiózás, újságírás, körbevezetés, „felvételiztetés”, tábvezkedés, táborok, GH, KT, BIMUN, cserekapcsolatok, utazások). Annak idején olyan sulit kerestem, amelyik elég erős, de mégsem versenyistálló, a tanuláson kívül mást is lehet csinálni, jó hangulatú, jó közösségű, ahol élénk a kulturális és diákélet. Ezeknek a kritériumoknak tökéletesen megfelel.

Előzmény: catnickname (723)
Mjto Creative Commons License 2015.03.16 0 0 726

Igen, mi a Fazekas általános tagozatát választjuk.
Aki oda jár, tudna segíteni egy-két infóval, hogy mire számíthatunk?

Előzmény: pipas801 (721)
catnickname Creative Commons License 2015.03.15 0 0 725

Á nem, jó fejek a lányok. :)

Velünk is így volt, a körbevezetés és a szóbeli után teljes sorrendmódosítás volt. Úgy mentünk, hogy nem ismertünk ott senkit és semmit.

Előzmény: hanna02 (724)
hanna02 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 724

Nagyon köszönjük. Nekem fiam van, remélem nem lesz teljes nőuralom. :)

Mi végig egy másik gimibe készültünk. Sajnos nem voltunk sem nyílt napon, sem körbevezetésen, de a szóbeli annyira jó volt, hogy úgy döntöttünk ide jövünk.

Előzmény: catnickname (723)
catnickname Creative Commons License 2015.03.15 0 0 723

Nyugodtan kérdezzetek, nagyon szívesen válaszolok. Tudom, hogy nekem mennyi kérdésem volt tavaly ilyenkor, és jó lett volna, ha valaki segít. :)

A lányom osztályában 31-en vannak, abból 13 fiú.

A menza határozottan jó (bár a régi sulinkéhoz képest csak felfelé volt út). 2 menü közül lehet választani, lehet az iskolában, vagy utalással befizetni. A lakcímkártya vonalkódjához rendelik hozzá az étkezést év elején. Van melegítési lehetőség is a büfénél. A büfé is jó egyébként. Vannak automaták is, a környéken pedig sok a kis étterem, büfé.

Szekrények is vannak a cuccoknak, általában 2 gyerek osztozik rajtuk, elég nagyok.

A számonkérés leginkább az órai jegyzeteken alapul, töriből, magyarból, fizikából szinte teljesen.

De eleinte együtt jegyzetelnek a tábláról, nem lesz gond ebből. Szép fokozatosan lesznek gimnazisták. :) Az órákon, és a házi feladatoknál helye van az önálló gondolkodásnak, együttműködésnek, a modern pedagógiai módszereknek.

Előzmény: mimique+ (720)
gilmore73 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 722

Nagyon köszi! Akkor augusztus elejére nem szervezünk nyaralást :-)

Előzmény: catnickname (719)
pipas801 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 721

Fazekasba megy valaki? Apáczai v Fazekas?

mimique+ Creative Commons License 2015.03.15 0 0 720
Hálás köszönet a sok-sok hasznos infoért! Nagyot vállaltál! A kérdések kifogyhatatlanok.
Amik még foglalkoztatnak:
- fiú - lány arány % cca.
- menza minősége
- tanulás / számonkérés inkább könyv alapján vagy inkább saját jegyzetek alapján történik?
Előzmény: catnickname (719)
catnickname Creative Commons License 2015.03.15 0 0 719

Tavaly augusztus 5-től volt, azt hiszem 11-ig.

Az osztályokat úgy próbálták kialakítani, hogy kb. egyenlő arányban legyen mindkettőben fiú-lány, rangsor eleje-közepe-vége, németesek, stb.

A szintfelmérőnek semmi szerepe nincs benne, azt már az első nyelvi órán írták, legalábbis az első héten. A beiratkozáskor már rég megvoltak az osztályok, leadtuk a tankönyvrendelést, stb. Valamikor májusban, azt hiszem. De az osztályokon belül is van csoportbontás, pl. matek, kémia, stb., itt a névsor és a hasonló-fiú-lány arány szerint történt. Kevesebb fiú van.

Az e-napló nagyon jó, mindent látsz benne, pl. órarendet (a saját gyerekedét), a honlap naprakész. Minden napra megvan a helyettesítés, ha elmarad valami, vagy később kell menni, nem váratlan.

Előzmény: gilmore73 (717)
catnickname Creative Commons License 2015.03.15 0 0 718

Első félévben a lányok járnak úszni, a másodikban a fiúk a Sportuszodába. Óriási a tornaterem, az összes lány, majd az összes fiú van együtt az órákon (külön van nekik), de jó időben udvaron, vagy a közeli parkban is lehetnek. Kell hozni egyesületi igazolást a délutáni sport miatt. Egyébként órarendben heti 3 van, ez hatosztályos kerettanterv.

Az évnyitó tényleg az Eötvös szobornál szokott lenni, de tavaly az iskolában volt az özönvízszerű eső miatt.

Előzmény: hanna02 (716)
gilmore73 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 717

Kedves catnickname! Nagyon köszi az infókat! Mikor volt tavaly a nulltábor? Mi alapján bontották az osztályokat, volt szerepe benne a nyelvi szintfelmérőnek vagy akármi másnak?

Előzmény: catnickname (711)
hanna02 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 716

Engem az érdekelne még, hogy hogyan oldják meg ennyi osztálynak a mindennapos tesi órát. Nagyon kicsi a belső udvar, nincs kertje, sportpályája, mint sok sulinak. Tudom van egy nagy tornaterem az emeleten. Vannak tesi órák külső helyszíneken is?

És az évnyitó tényleg a Duna-parton van?

Előzmény: catnickname (711)
catnickname Creative Commons License 2015.03.14 0 0 715

Ja, most olvasom, hogy nem ti vagytok németesek. :) Késő van...

Előzmény: mimique+ (712)
catnickname Creative Commons License 2015.03.14 0 0 714

Ó, hát az biztos meglesz, 8 gyerek előtte az semmi.

A szintfelmérő csak írásbeli volt, teszt. 45 percet kaptak rá. Mi angolosok vagyunk, ott 3 csoport lett. A németet nem tudom, majd megkérdezem. Nem volt könnyű a teszt, szinte senki sem tudta befejezni. De úgy tudom, jól sikerült belőni a tudásszinteket. Van átjárás a csoportok közt, eddig  még ugyan nem volt mozgás, de csak fél év telt el. A lányom a legerősebbe került, és a tanárnő szerint nem fog senki elmenni tőle (nem akarja). A többi nyelvtanárt nem ismerem.

Előzmény: mimique+ (713)
mimique+ Creative Commons License 2015.03.14 0 0 713
Nagyon pozitív, amit leírtál. Másoktól is hasonló jó dolgokat hallottam, és egyébként minden kontaktus az iskolával ( nyíltnap, körbevezetés, felvételi), mind mind ezt a hangulatot közvetítette számomra. Amiről szívesen hallanék még, az a nyelvi szintfelmérő. Erről szinte semmit nem tudok. Ezt hogy kell elképzelni? Csak írásbeli?
Előzmény: catnickname (711)
mimique+ Creative Commons License 2015.03.14 0 0 712
Kedves catnickname, köszönöm a bíztatást!
Tulajdonképpen 8 embernek kellene más iskolát vagy legalább a német nyelvet választania és már benn is vagyunk.
catnickname Creative Commons License 2015.03.14 0 1 711

Jó.  Azért segítene kicsit, ha kérdeznétek. :)

A nulltábort nem szabad kihagyni, életre szóló élmény. A két osztály meg van ott keverve, hogy mindenki ismerkedjen, nincs is versengés köztük, jóban vannak.

Nagy változás az általánoshoz képest, hogy mindenkivel lehet beszélgetni, mert azonos szellemi szinten vannak, érdeklődőek. A tanárok felnőttesebben kezelik őket, ez kissé fura lehet eleinte, de jól kezelik a gyerekeket. Az egész iskola nagyon barátságos, gyerekközpontú. Jó a közösség. Az órák élvezetesek, és bár magasabb a követelmény, nem kell megszakadni a tanulásban. Nagyon sok a program, érdemes sok mindenben részt venni, kipróbálgatni őket. Nagy esemény volt a gólyabál, az Eötvös Napok. És legutóbb a felvételiben és körbevezetésben való segédkezés. Jó volt látni, mennyire szívesen segítik a mostani jelentkezőket, milyen fontos ez nekik is.

Az egész légkör nagyon inspiráló. Minden napra van valami jó dolog, amitől lelkes a gyerekem. :)

Dióhéjban ennyi jutott eszembe, engem anno ilyesmik izgattak...

Előzmény: hanna02 (710)
hanna02 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 710

Mi az Eötvösbe megyünk. Én mindenre kiváncsi vagyok. :)

Előzmény: catnickname (709)
catnickname Creative Commons License 2015.03.14 0 1 709

Mi tavaly végigcsináltuk, ha érdekel valami, írj nyugodtan.

A tapasztalatunk eddig annyi, hogy nagyszerű döntést hoztunk, hogy ezt az iskolát választottuk, a gyerek imádja. És ennél nekem semmi sem fontosabb, hiszen a színvonal hasonló az élvonalbeli iskolák között.

Drukkolok, hogy bejusson. Hányadik hely körül van? Tavaly az angolra a 83. jutott be utolsónak (előtte a 93.), a németre a 28, ahogy előtte is.

Előzmény: mimique+ (708)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!