Keresés

Részletes keresés

dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2015.01.10 0 0 29

Koszonom kerdeseid!

 

1. Nincs ilyen. A rendszer, most meg nem reszletezendo tulajdonsagaibol kovetkezik egy hozzavetoleges ertek: 10 kitolascm/3sec

2. 15dkg

3. Vákuum :-)

4. Zajhatas nem parameter, megcsuszas viszont - tiz pontos kerdes -, most, ha belegondolok, feltetel. Ellenallas eseten kepesnek kell lennia megcsuszasra.

5. Penz nincs, ugyhogy nem szamit :-)

6. A tok maga adja a helykorlatot, azt hiszem.

 

Valtoztat ez valamin? Csak mert mar elkezdtem atvezetni az inventorban a ketfogaskerekes-ekszijas verziot.

 

 

Előzmény: kis59vasutas (28)
kis59vasutas Creative Commons License 2015.01.10 0 0 28

Ez mitől elméleti??, Ez nagyon is gyakorlati.

Nem közölted:

1. A mozgatás elvárt sebességét.

2. A mozgatandó tömeget

3. Környezeti paramétereket (sok van)

4. Működési feltételek: (pl. megengedhető-e a rendszer megcsúszása, pl. köteles, nem bordás szíjas rendszereknél. Mekkora lehet a mozgatórendszer zaja. stb, stb.

5. Költségkorlát

6. A megoldásnál van-e valami helykorlát. A megoldásokhoz tartozik a mechanikán kívül a pneumatika, hidraulika. Mindegyiknek van előnye-hátránya (hidraulika: rendkívül lassú mozgások egyszerűen megvalósíthatók, levegő: inkább nagyon gyors mozgások. 

Szóval, ez így még kevés.

dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2015.01.10 0 0 27

Értem szavad.

Gondolkodom.

Előzmény: halaloszto (26)
halaloszto Creative Commons License 2015.01.10 0 0 26

nincs olyan hogy minnél erősebb kell legyen valami. öntöttvas prizmás fiókmegvezetés, hidraulikus mozgatas? annál is van erősebb. csak olyan van hogy kellően erős. vagy elárulod hogy mi ez, és akkor lesz fogalmunk hogy mi a kellően erős, vagy magadra kell vállald a felelősséget a döntéshez. nem csak elég erős kell legyen, de ha eltúlzod az is bukta, mert nehéz és drága lesz, ami lehet nagyobb hátrány mintha gyenge lenne.

 

Vajk

Előzmény: dr. Lópici Gáspár (23)
dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2015.01.09 0 0 25

Ez elég jó érv. :-)

Előzmény: halaloszto (24)
halaloszto Creative Commons License 2015.01.09 0 0 24

6mm sodronnyal emelnek komplett színpadtetőket...

 

Vajk

Előzmény: dr. Lópici Gáspár (23)
dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2015.01.09 0 0 23

Igen, ez a fogaskerékduplázós az a verzió, amit írtam a topiknyitóban.

A tolórudas-csuklóst is gondoltam, de az még gyengébbnek tűnik, mint a huzalos.

Vagy nem?

Elméletileg melyik megoldással lehet nagyobb erőt átvinni? A csiga vagy a csukló a gyengébb?

Előzmény: halaloszto (22)
halaloszto Creative Commons License 2015.01.09 0 0 22

jaa, hogy ezek mar eldontottek. 

 

dehat az ugyanaz, fogaskerek tengelye a dobozon, egyik fogaslec az asztalon. ahhoz hogy a doboz huzasakor forogjon, a fogaskereknek hatul kell lennie. ekkor viszont ugye nem tudja tolni a fiokot.

 

ertem mar a problemadat a kitolas mertekevel. egyszeruen ez akkor mukodik, ha a a doboz kozepere tudod tenni a fogaskereket, viszont akkor az elmozdulas csak a doboz es a fiok meretenek a fele lehet, ami neked keves, rendesen ki akarod tolni.

 

a reflex valasz hogy akkor ket kulon fogaskerek kell, egy hatra amihez az asztalhoz rogz. lec kapcsolodik, meg egy elore, amihez a fiok, koze meg egy lanchajtas, de ez ugye kicsit el van bonyolitva. 

 

megvannak a lecek, azert akarod??

 

mi lenne, ha a doboz aljan lenne egy kar, ami olyan hosszu mint a doboz szelessege, kozepen a doboz kozepehez tengelyezve. ennek a ket vegen ket csuklo, es ket rud az asztalhoz meg a fiokhoz. ahogy huzod a dobozt, a rud elforditja a kart, es az a masik ruddal kitolja a fiokot.

 

Vajk

 

Előzmény: dr. Lópici Gáspár (19)
dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2015.01.09 0 0 21

És ehhez képest kell elérnünk a maximális kihuzatot.

 

ja, 13x8x3

Előzmény: dr. Lópici Gáspár (20)
dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2015.01.09 0 0 20

A tok mérete 13x8 cm.

Előzmény: halaloszto (18)
dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2015.01.09 0 0 19

Igen-igen.

Valami olyasmire gondolnék, ami ugyanezt csinálja, de madzag nélkül.  A madzag (most mindegy, hogy madzag vagy acélhuzal) gyenge, és megvalósításkor hibaforrás.

A fogaslécet és a fogaskereket preferálnám.

 

Ilyen komponensekkel nincs valami ötleted?

Előzmény: halaloszto (18)
halaloszto Creative Commons License 2015.01.09 0 0 18

nem tudom a mereteket, de kicsiben ilyet siman damillal es csigaval csinalnak. a ket elmozdulas azonos? tehat ha 10 centit huzom a tokot, akkor 10 centit kell a tokhoz kepest mozogjon a betet?

 

a fiok hatso sarkara kotom a madzagot, elorehozom es elol egy csigan ami a dobozhoz van rogzitve hatraviszem es kikotom az asztalhoz. 

 

ahogy huzom elore a dobozt, a csiga huzza elore a madzagot, es jon ki a fiok. ha 10 centit huztam elore a dobozt, akkor 10 centi madzag ment at a csigan, 10 centit jott ki a fiok. 

 

kell egy masik cucc forditva hogy visszatolaskor behuzza a fiokot.

 

Vajk

Előzmény: dr. Lópici Gáspár (14)
dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2015.01.09 0 0 17

Igen!

És mégegyszer köszönöm!

üdv

Előzmény: Nebáncs!virág (16)
Nebáncs!virág Creative Commons License 2015.01.09 0 0 16

Akkor átírhatom? 

 

 

Előzmény: dr. Lópici Gáspár (15)
dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2015.01.09 0 0 15

Nagyon szépen köszönöm!

Előzmény: Nebáncs!virág (13)
dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2015.01.09 0 0 14

Pontosan.

Szóról szóra, ahogy mondod.

 

Az alap fix, ehhez kapcsolódik a tok, ami kijön észak felé. A tokban van a betét, a betét csak a tokhoz kapcsolódik.

A cél az, hogy a tok észak felé való kihúzásával egyidejűleg a betét is kijöjjön észak felé.

 

Előzmény: halaloszto (12)
Nebáncs!virág Creative Commons License 2015.01.09 0 0 13

Jó ha ennyire a szívügyed, legyen. Módosíthatom "elméleti mechanikai probléma"-ra a címet? Úgy már lehet értelme, nem csak egy (a saját) problémádról szól a topik. 

halaloszto Creative Commons License 2015.01.09 0 0 12

most akkor ki kivel van mechanikus kapcsolatban?

 

a tok az alappal, a betet a tokkal?

 

es a mondjuk ugy kihuzaskor ki merre mozog? az alap all, a tokot mozgatjuk eszaknak, es a betet jon ki a tokbol szinten eszak fele?

 

Vajk

Előzmény: dr. Lópici Gáspár (11)
dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2015.01.09 0 0 11

Igen, zsinórral, damillal, acélhuzallal is végig gondoltam, de elvetettem, mert a gyakorlati átültetésben túl sok hibalehetőséget hordoz.

 

Nem könnyű, mert a betét túl messzire csúszik ki (ez azonban muszáj), és ezért nem tudom az alaphoz kapcsolni a mozgatását.

Előzmény: halaloszto (8)
dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2015.01.09 0 0 10

Egyikbe sem illik, mit nem értesz ezen?!

 

Nem fa, és nem fémesztergálás, és nem barkácsolás.

 

Ez egy _elméleti_ _mechanikai_ probléma. Kiírom csupa nagybetűvel, hátha átmegy: ELMÉLETI MECHANIKAI.

 

Ha nem érted a különbséget az elméleti mechanika és a barkácsolás közt, javaslom, ismételd át a nyolcadikos fizikát.

 

Továbbra is közlöm, hogy a törlési szándékod ellentétes a moderálási alapelvekkel.

Ha gondolod, töröld az offokat (ezt is), de kérlek, a topikot ne töröld.

 

Törölhetsz minden offot, nem akarok veszekedni, már így is több energiám ment el erre, mint a gondolkodásra.

 

peace

üdv

Előzmény: Nebáncs!virág (9)
Nebáncs!virág Creative Commons License 2015.01.09 0 0 9

Így legyen az ember udvarias és segítőkész. Örülj hogy szóltam a törlés helyett. Nem vagyok ügyfélszolgálatos, ha tényleg olyan tapasztalt vagy könnyen megtalálod attól függően, hogy  milyen alapanyagú a tok a következő topikok melyikébe illik illik: 

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9104263&la=133240141

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9131104&la=133235877

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9203922&la=133136260

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9152051&la=132851459

 

 

 

 Összevonogatni csak nagyon indokolt esetben vonunk össze, mert az technikailag sokkal bonyolultabb, mint  bemásolni pár hszt. 

 

 átmásolhatóak az itteni tanácsok, az off-okat töröltem.

 

 

 Ez tájékoztatás, nem vitandítás

halaloszto Creative Commons License 2015.01.09 0 0 8

valami zsinor es csigak temaban gondolkoztal mar?

 

Vajk

Előzmény: dr. Lópici Gáspár (-)
Nebáncs!virág Creative Commons License 2015.01.09 0 0 1

Ez egy fórum, nem FB ahova minden apróságról külön posztot indítasz. Legyél szíves keresni a problémádnak egy már meglévő topikot ahol az ottani törzsgárdától kérhetsz tanácsot. 

 

A topikot a mai nap folyamán törölni fogom, jelezz vissza amikor ezt elolvastad.

 

Moderátor

PETYUS Creative Commons License 2015.01.09 0 0 0

K0nkrétabban érthetőbb lenne.

Előzmény: dr. Lópici Gáspár (-)
dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2015.01.09 0 0 topiknyitó

Szerbusztok.

Egy egyszerűnek tűnő mechanikai problémán dolgozom, és elakadtam.

 

Amit tudni kell: adott egy fix alap, amin elmozdul a "tok". A tokból kell kimozdítanom a"bélés"-t, a lényeg, hogy a tok mozgását kell felhaszálnom a bélés mozgatásához.

Minél egyszerűbben akarom megoldani.

 

Egy olyan verzióm már van, hogy az alapra a tok mozgásával párhuzamosan teszek egy függőlegesen fogazott fogaslécet, amihez a tok alsó (az alap síkját el nem hagyó) részén egy függőleges tengelyű fogaskereket csatlakoztatok, melyhez ékszíjjal kötök egy másik fogaskereket a tok tetején, amihez aztán a bélésen levő fogasléc csatlakozik. Ily módon ez működik.

 

A problémában az a nehézség, hogy a tok elhagyja az alapot, ezért a bélés a nyitás folyamán egy bizonyos ponton elhagyja az alap síkját, ebből a következik, hogy a bélést nem lehet direktben az alaphoz kötni, csak a tokhoz.

 

Mellékelek egy béna kézirajzot.

 

 

De ez az ékszíjas dolog nem tetszik.

Van valami ötletetek, hogyan csináljam?

 

Köszi és üdv

LG

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!