Keresés

Részletes keresés

dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2015.01.09 0 0 25

Ez elég jó érv. :-)

Előzmény: halaloszto (24)
halaloszto Creative Commons License 2015.01.09 0 0 24

6mm sodronnyal emelnek komplett színpadtetőket...

 

Vajk

Előzmény: dr. Lópici Gáspár (23)
dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2015.01.09 0 0 23

Igen, ez a fogaskerékduplázós az a verzió, amit írtam a topiknyitóban.

A tolórudas-csuklóst is gondoltam, de az még gyengébbnek tűnik, mint a huzalos.

Vagy nem?

Elméletileg melyik megoldással lehet nagyobb erőt átvinni? A csiga vagy a csukló a gyengébb?

Előzmény: halaloszto (22)
halaloszto Creative Commons License 2015.01.09 0 0 22

jaa, hogy ezek mar eldontottek. 

 

dehat az ugyanaz, fogaskerek tengelye a dobozon, egyik fogaslec az asztalon. ahhoz hogy a doboz huzasakor forogjon, a fogaskereknek hatul kell lennie. ekkor viszont ugye nem tudja tolni a fiokot.

 

ertem mar a problemadat a kitolas mertekevel. egyszeruen ez akkor mukodik, ha a a doboz kozepere tudod tenni a fogaskereket, viszont akkor az elmozdulas csak a doboz es a fiok meretenek a fele lehet, ami neked keves, rendesen ki akarod tolni.

 

a reflex valasz hogy akkor ket kulon fogaskerek kell, egy hatra amihez az asztalhoz rogz. lec kapcsolodik, meg egy elore, amihez a fiok, koze meg egy lanchajtas, de ez ugye kicsit el van bonyolitva. 

 

megvannak a lecek, azert akarod??

 

mi lenne, ha a doboz aljan lenne egy kar, ami olyan hosszu mint a doboz szelessege, kozepen a doboz kozepehez tengelyezve. ennek a ket vegen ket csuklo, es ket rud az asztalhoz meg a fiokhoz. ahogy huzod a dobozt, a rud elforditja a kart, es az a masik ruddal kitolja a fiokot.

 

Vajk

 

Előzmény: dr. Lópici Gáspár (19)
dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2015.01.09 0 0 21

És ehhez képest kell elérnünk a maximális kihuzatot.

 

ja, 13x8x3

Előzmény: dr. Lópici Gáspár (20)
dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2015.01.09 0 0 20

A tok mérete 13x8 cm.

Előzmény: halaloszto (18)
dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2015.01.09 0 0 19

Igen-igen.

Valami olyasmire gondolnék, ami ugyanezt csinálja, de madzag nélkül.  A madzag (most mindegy, hogy madzag vagy acélhuzal) gyenge, és megvalósításkor hibaforrás.

A fogaslécet és a fogaskereket preferálnám.

 

Ilyen komponensekkel nincs valami ötleted?

Előzmény: halaloszto (18)
halaloszto Creative Commons License 2015.01.09 0 0 18

nem tudom a mereteket, de kicsiben ilyet siman damillal es csigaval csinalnak. a ket elmozdulas azonos? tehat ha 10 centit huzom a tokot, akkor 10 centit kell a tokhoz kepest mozogjon a betet?

 

a fiok hatso sarkara kotom a madzagot, elorehozom es elol egy csigan ami a dobozhoz van rogzitve hatraviszem es kikotom az asztalhoz. 

 

ahogy huzom elore a dobozt, a csiga huzza elore a madzagot, es jon ki a fiok. ha 10 centit huztam elore a dobozt, akkor 10 centi madzag ment at a csigan, 10 centit jott ki a fiok. 

 

kell egy masik cucc forditva hogy visszatolaskor behuzza a fiokot.

 

Vajk

Előzmény: dr. Lópici Gáspár (14)
dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2015.01.09 0 0 17

Igen!

És mégegyszer köszönöm!

üdv

Előzmény: Nebáncs!virág (16)
Nebáncs!virág Creative Commons License 2015.01.09 0 0 16

Akkor átírhatom? 

 

 

Előzmény: dr. Lópici Gáspár (15)
dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2015.01.09 0 0 15

Nagyon szépen köszönöm!

Előzmény: Nebáncs!virág (13)
dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2015.01.09 0 0 14

Pontosan.

Szóról szóra, ahogy mondod.

 

Az alap fix, ehhez kapcsolódik a tok, ami kijön észak felé. A tokban van a betét, a betét csak a tokhoz kapcsolódik.

A cél az, hogy a tok észak felé való kihúzásával egyidejűleg a betét is kijöjjön észak felé.

 

Előzmény: halaloszto (12)
Nebáncs!virág Creative Commons License 2015.01.09 0 0 13

Jó ha ennyire a szívügyed, legyen. Módosíthatom "elméleti mechanikai probléma"-ra a címet? Úgy már lehet értelme, nem csak egy (a saját) problémádról szól a topik. 

halaloszto Creative Commons License 2015.01.09 0 0 12

most akkor ki kivel van mechanikus kapcsolatban?

 

a tok az alappal, a betet a tokkal?

 

es a mondjuk ugy kihuzaskor ki merre mozog? az alap all, a tokot mozgatjuk eszaknak, es a betet jon ki a tokbol szinten eszak fele?

 

Vajk

Előzmény: dr. Lópici Gáspár (11)
dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2015.01.09 0 0 11

Igen, zsinórral, damillal, acélhuzallal is végig gondoltam, de elvetettem, mert a gyakorlati átültetésben túl sok hibalehetőséget hordoz.

 

Nem könnyű, mert a betét túl messzire csúszik ki (ez azonban muszáj), és ezért nem tudom az alaphoz kapcsolni a mozgatását.

Előzmény: halaloszto (8)
dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2015.01.09 0 0 10

Egyikbe sem illik, mit nem értesz ezen?!

 

Nem fa, és nem fémesztergálás, és nem barkácsolás.

 

Ez egy _elméleti_ _mechanikai_ probléma. Kiírom csupa nagybetűvel, hátha átmegy: ELMÉLETI MECHANIKAI.

 

Ha nem érted a különbséget az elméleti mechanika és a barkácsolás közt, javaslom, ismételd át a nyolcadikos fizikát.

 

Továbbra is közlöm, hogy a törlési szándékod ellentétes a moderálási alapelvekkel.

Ha gondolod, töröld az offokat (ezt is), de kérlek, a topikot ne töröld.

 

Törölhetsz minden offot, nem akarok veszekedni, már így is több energiám ment el erre, mint a gondolkodásra.

 

peace

üdv

Előzmény: Nebáncs!virág (9)
Nebáncs!virág Creative Commons License 2015.01.09 0 0 9

Így legyen az ember udvarias és segítőkész. Örülj hogy szóltam a törlés helyett. Nem vagyok ügyfélszolgálatos, ha tényleg olyan tapasztalt vagy könnyen megtalálod attól függően, hogy  milyen alapanyagú a tok a következő topikok melyikébe illik illik: 

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9104263&la=133240141

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9131104&la=133235877

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9203922&la=133136260

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9152051&la=132851459

 

 

 

 Összevonogatni csak nagyon indokolt esetben vonunk össze, mert az technikailag sokkal bonyolultabb, mint  bemásolni pár hszt. 

 

 átmásolhatóak az itteni tanácsok, az off-okat töröltem.

 

 

 Ez tájékoztatás, nem vitandítás

halaloszto Creative Commons License 2015.01.09 0 0 8

valami zsinor es csigak temaban gondolkoztal mar?

 

Vajk

Előzmény: dr. Lópici Gáspár (-)
Nebáncs!virág Creative Commons License 2015.01.09 0 0 1

Ez egy fórum, nem FB ahova minden apróságról külön posztot indítasz. Legyél szíves keresni a problémádnak egy már meglévő topikot ahol az ottani törzsgárdától kérhetsz tanácsot. 

 

A topikot a mai nap folyamán törölni fogom, jelezz vissza amikor ezt elolvastad.

 

Moderátor

PETYUS Creative Commons License 2015.01.09 0 0 0

K0nkrétabban érthetőbb lenne.

Előzmény: dr. Lópici Gáspár (-)
dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2015.01.09 0 0 topiknyitó

Szerbusztok.

Egy egyszerűnek tűnő mechanikai problémán dolgozom, és elakadtam.

 

Amit tudni kell: adott egy fix alap, amin elmozdul a "tok". A tokból kell kimozdítanom a"bélés"-t, a lényeg, hogy a tok mozgását kell felhaszálnom a bélés mozgatásához.

Minél egyszerűbben akarom megoldani.

 

Egy olyan verzióm már van, hogy az alapra a tok mozgásával párhuzamosan teszek egy függőlegesen fogazott fogaslécet, amihez a tok alsó (az alap síkját el nem hagyó) részén egy függőleges tengelyű fogaskereket csatlakoztatok, melyhez ékszíjjal kötök egy másik fogaskereket a tok tetején, amihez aztán a bélésen levő fogasléc csatlakozik. Ily módon ez működik.

 

A problémában az a nehézség, hogy a tok elhagyja az alapot, ezért a bélés a nyitás folyamán egy bizonyos ponton elhagyja az alap síkját, ebből a következik, hogy a bélést nem lehet direktben az alaphoz kötni, csak a tokhoz.

 

Mellékelek egy béna kézirajzot.

 

 

De ez az ékszíjas dolog nem tetszik.

Van valami ötletetek, hogyan csináljam?

 

Köszi és üdv

LG

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!