Keresés

Részletes keresés

egyszervolt_ Creative Commons License 2015.03.02 0 0 321

Az egy hét itt egy hét ott az nem az a megoldás amire te gondolsz. Ott a gyereknek két lakhelye van és a kettő közt cuccol állandóan. 

Ha nem erre gondoltál akkor nem tudom mire. 

Nálunk közös megegyezés és közös felügyelet volt, gyakorlatilag korlátlan láthatással, melyet a férjem szabályozott be felülről, ha nem akart már többet. Közel laktunk egymáshoz, nem volt ez gond. 

Gond akkor lett, amikor visszaélt vele, és azt gondolta, hogy a közös felügyelet azt jelenti, hogy bármibe beleszólhat, akár az én magánéletembe is, zaklathat telefonon szarságokkal. 

Hosszú menet volt, míg eljutottunk addig, hogy muszáj volt a lelki egészségem miatt muszáj volt bírósági úton a problémás dolgokat megváltoztatni, a láthatást meg leszabályozni. 

Azóta működik. 

Az ex először úgy fogta fel, hogy el akarom szakítani a gyerekeitől. Ez egyébként úgy hülyeség ahogy van. Azóta is annyiszor látja őket egyébként ahányszor akarja és beleszólása van az életükbe, sosem korlátoztam. A végén ő költözött el tőlünk messzire, ezért nem látja naponta a gyerekeit. 

A dolog így lassan 6 év után kezd normalizálódni. Nem akarom elkiabálni, de kezdünk partnerként viselkedni és segíteni egymás.t 

 

A gyerekek normálisak. Nem mondom, hogy a huzavona alatt nem sérültek, de kiheverték. Tudják, hogy anyjuk és apjuk is szereti őket és mindketten ott vagyunk nekik. Az apjuk telefonon napi szinten, velem meg együtt élnek. Jó tanulók, kiegyensúlyozottak, nincsenek kötődési problémáik sőt, számos helyzetet jobban kezelnek mint a korosztályos gyerekek, mert már átélték.Nem mondom, hogy erre szükségük volt, vagy hogy nem akartam ettől megkímélni őket, de nem tudtam. Mert nem vagyunk mi emberek tökéletesek, főként, ha elválunk egymástól.

Szerintem egyébként az otthoni szeretetlensége vagy a csöndes undor sem jobb ennél. A gyerek nem tud felnőni tökéletesen. Mert a szülők emberek. És nem lehet őket mindentől megkímélni, és nem is biztos, hogy jó.

 

Konfliktust kezelni pl. tökéletesen tudnak. És ez jó. Én nem tudtam ilyen koromban ilyen módon kommunikálni és konfliktust kezelni, mint ők.  

Előzmény: romicorn (320)
romicorn Creative Commons License 2015.03.01 0 0 320

Épp ezért tetszett az említett "megoldás". ...mert így az Otthon u.az  illetve állandó marad.

Előzmény: egyszervolt_ (317)
egyszervolt_ Creative Commons License 2015.03.01 0 0 319

A nem elvált szülők gyerekei meg a szüleik boldogtalanságát viselik magukon.

Előzmény: hu manus2.0 (27)
egyszervolt_ Creative Commons License 2015.03.01 0 0 318

A gyerek kilép az életedből mert felnő. Te meg öreg leszel, hogy újra párt találj és élsz boldogtalanul valaki mellett életed végéig.- 

Előzmény: hu manus2.0 (23)
egyszervolt_ Creative Commons License 2015.03.01 0 0 317

Kis korban pszichológus nem javallja az egy hét itt egy hét ottot. Ha lehet, a gyerek lakjon valamelyik szülőnél a másik meg sokat láthassa. A nagylányom első kérdése mikor váltunk az volt, hogy anya,de ugye mi itt fogunk lakni ahol most? Erről ennyit. Kell neki a biztos pont. Ahonnan indulhat. Ha borítjuk az egész világát.

Előzmény: romicorn (12)
Szabee81 Creative Commons License 2015.02.26 0 1 316

Sokszor tragédiaként éljük meg, ha véget ér az eddig megszokott életünk. Valahol tényleg fájdalmas, de az idő nem áll meg... küzdjünk a boldogságunkért, és hamarosan meg fogjuk találni. :) Csak ezt tudom javasolni...

 

hotblood Creative Commons License 2015.02.25 0 0 315

szerinted ez csámcsogás? más topikokban is szoktunk kérdezni.. semmi nem kötelező, válaszolni sem.

 

Előzmény: Borzolt kedély :) (311)
Szabee81 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 314

Hát, válóperes ügyvédet fogadj szerintem. Sok sikert!

Előzmény: Puszedli123 (313)
Puszedli123 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 313

Válaszolok.

Az Ő nevén van a lakás, ahogyan a hitel is. Nincs házassági szerződés. 

Előzmény: Szabee81 (312)
Szabee81 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 312

Ilyen a fórum. Válaszolni meg nem muszáj senkinek. :)

Előzmény: Borzolt kedély :) (311)
Borzolt kedély :) Creative Commons License 2015.02.25 0 0 311

Jó csámcsogni? :) 

Előzmény: Szabee81 (310)
Szabee81 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 310

Jó, igazad van, segíteni nem tudunk, de azért képben lehetünk. :)

Előzmény: Borzolt kedély :) (309)
Borzolt kedély :) Creative Commons License 2015.02.25 0 0 309

Felesleges erre válaszolnia.. ha megtudsz tőle lyan információt, hogy kinek a nevén van a lakás vagy hogy kötöttek-e házassági szerződést, akkor már tudsz segíteni vagy csak feltetted ezeket a kérdéseket? 

Másrészt: tartásdíjat nem csak a bíróság állapíthat meg.

Előzmény: Szabee81 (308)
Szabee81 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 308

A lakás kinek a nevén van? Kötöttetek-e házassági szerződést? Tartásdíjat fizetnie kell, amit a bíróság állapít meg. Tényleg kellene egy ügyvéd, hogy képviselje a jogaitokat.

Előzmény: Puszedli123 (306)
hotblood Creative Commons License 2015.02.24 0 0 307

Fogadj ügyvédet

Előzmény: Puszedli123 (306)
Puszedli123 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 306

Nos, ott tartunk hogy válunk.

A segítségeteket kérem, mire számíthatok pl vagyonmegosztáskor. A helyzet a következő:

Vett egy lakást, hitelre, egyszerre jelentkeztünk be, közben elvett feleségül és megszületett a gyermekünk.

A lakhatást ilyenkor hogy veszik figyelembe ?

Szabee81 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 305

Köszi szépen! :)

Előzmény: Andy0609 (304)
Andy0609 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 304

 Igen, én is igy éreztem meg érezte hogy félválrol veszem, hiába probálkozott, lazán vettem, és amit mondott, azt érezte hogy án már máshogy gondolom, tervezem! Köszönöm szépen! Neked is sok sikert kivánok az életben! :)

Előzmény: Szabee81 (303)
Szabee81 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 303

Rádöbbent, hogy már meg tudsz lenni nélküle, és a terveid nem illenek bele az Ő terveibe. Remélem tiszteletben is tartja, és békén hagy. :) Sok sikert a családhoz és a leendő gyerekekhez! :)

Előzmény: Andy0609 (302)
Andy0609 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 302

Igy van, ezen leszek :) És amugy amikor most is mikor taliztunk mondtam neki azaz beszálgettünk, de én csak ugy mint egy haverral, mert ugye tudtam hogy ö nem akar mégegyet, tehát mikor mondtam hogy 1-2 év milva vagy éven belül gyereket szeretnék akkor igy az arca tök megváltozott, és láttam rajta hogy szomoru, meg oylan nem is tudom, ezt igy nem lehet elmondani milyen is volt...

Előzmény: Szabee81 (301)
Szabee81 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 301

"De igen én nem erre vágyom, normális családra gyerekre,,,"

 

Ez mindig legyen a szemed előtt, főleg ha vissza akarna menni hozzád. :) Persze én könnyen beszélek, tudom milyen érzés, ha valóságban megjelenik és vissza akar menni hozzád... Mindent be fog vetni, ne hagyd magad! ;) Ha meg már megnyugodott a lelked, akkor el lehet kezdeni egy hozzád való párt keresni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Andy0609 (300)
Andy0609 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 300

Ja és még annyi, hogy aza  fura hogy igy ragaszkodik hozzám, azaz mindig visszaténcol(t) hozzám..persze midnenki szeretett, a szomszédai mindenki az exet kevésbé...mert tudták mit csinál(t) meg milyen is...De igen én nem erre vágyom, normális családra gyerekre,,, és azt kell hogy mondjam ha a kisfiu nem lenne iylen amilyen simán akart volna gyereket, mert ö tényleg nagyon nem egyszerü kissrác, kissé nöelüldözö :D ezért is van ujra együtt az exxel, merthát ö az anyja...ö tudja jol hogy kevés nö fogadta(ja) volna el gyerekkel együtt...

Előzmény: Andy0609 (299)
Andy0609 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 299

Huha, látom nálad is zajlik az élet...nem akartam részleteket irni, de végülis senkinek semmi köze hozzá, de leirom Németországban vagyok, és német volt az exxem! :) Miatta kerültem ide ahol élek, és nincs itt senki ismerösöm, ez a legnagyobb baj, hazamenni persze nem fogok, van rendes munkám jo fizetésem, a többi alakul...hát ki tudja, azt hogy szeretett-e én ugy érzem, éreztem hogy igen, 4 honapja voltunk együtt mikor én hazamentem Karácsonyozni, utánam jött kocsival, nem akartam elhinni, bejártam vele fél Magyarorszégot, ö még soha nem volt ott, majd Ausztriát, ekkor az ex vigyázott a gyerekre, mert korábban minden második hetvegen elvitte, söt azon a nyáron is azaz 2013 nyarán! 2014 nyarán nem vitte el, és kb az utolso fél évben mikor együtt voltunk abszolut nem, egyszeröen nem tudtunk kettesben semmi idöt sem tölteni, mindig velünk volt, nagyszülök nincsenek, illetve a nagyapa de ö is éli a saját életét,,, Ez tette be a kaput, voltunk tavaly áprilisban Egyiptomba, persze ott is a gyerekkel, katasztrofa volt, persze ez nevelés kérdése is dehát mit vár az ember ha a gyereknem anyja sincs....és azt kell mondjam mivel ö egyedulállo apuka vagyis ö neveli(te) a fiát, igy ugye a barátnönek is nagy álldozatot kell hoznia, és ugye ö inkább babysittert keres(et) Hát köszi..

Előzmény: Szabee81 (298)
Szabee81 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 298

Tudom, hogy nehéz... Saját tapasztalat. 2 hónapja mentem szét a menyasszonyommal egy másik gazdag(abb) pasi miatt... Egyik napról a másikra dobott ki. Lenyúlt tőlem nem kevés pénzt, a lelkembe gázolt bizonyos dolgokkal, de ettől még szerettem. Hibáztam, hogy ennyire szerettem, mert a saját személyiségemet adtam fel miatta. Néha még hiányzik, de tovább kell lépni, nem szabad ezen sokáig rágódni... 

 

Te is szerethetted a párod (még most is lehet szereted), de így nem lehet élni, hogy ott egy ex, egy gyerek aki nem a tied, és a pasi ingázik ki tudja hány nő között - ma az ex, holnap Te, holnapután ki tudja ki... Ebből az jön le, hogy nem is szeret Téged igazán mert nem maradt melletted. Lépj tovább, légy a barátokkal, barátnőkkel, űzd a hobbijaid, és ha jobban vagy akkor kezdj el ismerkedni újra. :) Fiatal vagy, van időd. ;)

Előzmény: Andy0609 (297)
Andy0609 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 297

:) Csak hát ja nehéz...:( ez lett volna az uccso gondolatom hogy visszemegy az exehez, de tudom hogy nem szereti..ebben biztos vagyok..és csalni is fogja mindig...dehát majd kiderül, szerintem felmelegitve csak a káposzta jo...föleg igy hogy 3 évig külön voltak, szerintem az sok idö, plusz itt nem kis dolgokrol volt szó, amiért szétmentek...

Előzmény: Szabee81 (296)
Szabee81 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 296

Ha tudod akkor ne fogadd be újra ha jelentkezik, ígérjen bármit. Mert ha visszafogadod, kezdődik előlről az egész, és újabb éveket veszítessz a SAJÁT életedből. Ha találsz valakit, akinek csak Te létezel és egymásba szerettek akkor leszel igazán boldog. :) És ő is rá fog jönni, hogy már semmi keresnivalója nálad.

Előzmény: Andy0609 (295)
Andy0609 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 295

Igen, ebben is igazad van, hogy akkor sosem leszek boldog, ezért is én mondtam ki én igy nem tudok élni, akkor ö egy sokkot kapott, mert ugye ezt ugy értettem hogy a kapcsolatunk 2 év utén semmit nem változott, azaz lépnünk kelett volna pl nagyobb lakás, amit nézegettünk is de nem lett belöle semmi....aztán ugy volt mégsem költözök, akkor ö is azt mondta hogy akkor probáljuk tovább hátha jo lesz, és megcsokolt, de aztán mégis igy lett, mert ugye én együtt laktam velük...ja ugyhogy ennyi, de mindig betalál 5 honapig nem beszáltünk letiltott, madj ö visszavett, de én ugyhagytam, atán sms-t irt...aztán elkeztónk ujra beszálni madj talizni, és ugye akkor fedeztem fel hogy lehet együtt van ujra az exxel, b nöm szerint tesztelt, ugyanis akarta hogy vigyázzak pl a gyerekre, de én lemondtam, meg látta hogy enm vagyok rá hangolodva, pedzegette Egyiptomot is mert megy majd áprilisba és tudja hogy szeretem a delfineket, és mondta hogy ott ezen  a részen van...de látta hogy nem izgat....exnek meg jol jött nincs lakása, pénze kocsija, igy most befogadta, és cserébe föz nekik, gyerekre vigyáz, exnek meg jo mert ugye nem tud hova menni...és a másik az az hogy ezt még anno mesélte hogy az ex havi 1X akar sexelni...és tudom mint a legtöbb férfinek, és a kapcsolatban igen is fontos ez, és nálunk ez tökéletesen müködött, náluk abszolut nem, meg ugye 48 éves az nö az exem pedig 41...

 

Előzmény: Szabee81 (290)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.24 0 0 294

Szerintem elsősorban az új élet számít csak.

Éld úgy az életed és mutass olyan példát, hogy ha a gyereked később nagyobb fejjel visszatekint büszke legyen, tiszteljen és felnézzen rád.

Előzmény: Puszedli123 (284)
Szabee81 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 293

Miért nem együtt jártatok párterápiára? 

Előzmény: Puszedli123 (291)
Borzolt kedély :) Creative Commons License 2015.02.24 0 0 292

Ezek szerint kiderült, hogy mégis van harmadik? És odaköltözött? 

Előzmény: Puszedli123 (291)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!