Keresés

Részletes keresés

FZsolt964 Creative Commons License 2015.03.13 0 0 38

Köszönöm, tanácsodra visszavettem egy kicsit a takarmányból. Reggelene 2-6 óra túrkálás a  baromfiudvarban. Vacsora pedig kicsit több mint eddig.

Előzmény: kanga 1 (37)
kanga 1 Creative Commons License 2015.03.10 0 0 37

Ez nagyon hizlaló kaja.  A fehérje nagyon tolja őket, a nyúltáp az kifejezetten hizlal. A mennyiség az rendben van, csak nagyon tömény a kaja. A mennyiségi részét, ha búzakorpára váltod ki  megelőzheted az elhízást. Az árpát kihagynám, egyben nagyon nehezen emészthető, darálva nagyon hizlal.

Előzmény: FZsolt964 (36)
FZsolt964 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 36

Bizony tokásodik, nagyon hasonlít bizonyos embertársainkra. Mindene az evés.

Hogy mit kap enni, reggelire egy reszelt alma melyet összekeverek zab, árpa borsó nyúltáp, búza keverékkel (1 dl- nyi az egész magkeverék)+ egy fürjtojás.  Meg szoktam még szórni Kotányi Fahéjjal.

Napközben kikuncsorog egy egy süteményt, estére hsonló mint reggel tojás nélkül, és csokoládéval ízesítve.

Ha sül itthon palacsinta a Nutellást jobban szereti mint a lekvárost.

 

 

Előzmény: kanga 1 (35)
kanga 1 Creative Commons License 2015.03.03 0 0 35

Ideális egyelőre ,ha annyi kiló ahány hónapos. Persze ez átlagos disznóra értendő. Ő sportmalac, tehát lehet több a tömege, mert az izom jóval nehezebb mint a zsír. Inkább fazonra nézd. A kövér malac beghízza a szemét, tokásodik.  Mivel eteted?

Előzmény: FZsolt964 (34)
FZsolt964 Creative Commons License 2015.03.03 0 0 34

Szervusz!

 

6 km-nél járunk a kocogásban, és elfárad a végére.

Nagyon nehéz keveset adni neki enni. Hízik mint egy disznó(cska)8 kg jelenleg.

Ragaszkodó kis állat futva követ az erdőben.

Mókás kis teremtmények.

 

FZsolt

Előzmény: kanga 1 (33)
kanga 1 Creative Commons License 2015.02.28 0 0 33

Hova írják a tanácsokat a disznótalanok?  Azért lett volna jobb, ha a régi fórumot használod, mert ott teljesen biztos, hogy kapsz tanácsot, ha kérsz.  Tőlem egészen biztosan, de ha mozgás van bekapcsolódnak mások is. Az a fórum már nagyon régi. Ha valami gondod, vagy kérdésed adódik oda érdemes felírni. Remélem minden rendben a kicsiddel. Engem pl nagyon érdekel a sportmalac nevelés, mert ez teljesen új kísérlet. Nekem minden új tapasztalat jól jön.

Előzmény: FZsolt964 (30)
kanga 1 Creative Commons License 2015.02.28 0 0 32

Drága Mester! Ezért, meg sokminden másért szeretlek annyira!

 

Előzmény: ez-Ben (31)
ez-Ben Creative Commons License 2015.02.22 0 0 31

 

 :)) Nehogy azt hidd, hogy ez a disznócska a házban valami új találmány, amikor Te még karon ülő sem voltál mi már- topik nélkül is - javában malacoztunk, ami nem összetévesztendő a malackodással.

...történt, hogy a szülők és nagyszülök elmentek a földekre dolgozni és nekünk gyerekeknek pedig az állatokat kellett otthon ellátni, főleg itatni. A konyhaszekrényben egy nagy lábas paradicsomos káposzta biztosította az ebédünket és majd ha megtér a család az együttes vacsorát is.

 Ment a nagy játszás az udvarin, mi sohasem unatkoztunk. Közben, persze tettük a dolgunkat is, a kismalacok 4-5 db nagy haverok voltak, jól "beszéltük" a nyelvüket és kivánságukra kiengedtük őket egy kis futkározásra az udvarra. Közben, ment a játék ezerrel. A kismalacok, betértek a nyítva felejtett konyhaajtón a házba- és bár nem voltak kiképzett szarvasgomba kutatók- a paradicsomos káposztát felfedezték és kínyitva a nem éppen patentra záródó konyhaszekrény ajtaját, nagy csámcsogás közepette felfalták a lábos tartalmát.

...Ebből verés lesz, mármint nekünk, mikor megjönnek a szüleink, állapítottuk meg egyhangúan. Vészhelyzet...persze gyorsan megfelelő stratégiát kidolgozva. Kismalacokat megmosdatni, nagyon rendesen tűrték, az árulkodó jeleket eltüntendően...konyhát felmosni, konyhaszekrényt rendbe tenni. És amikor meghallottuk az ismerős lovaskocsink közeledő zörgését, teleittuk magunka rendesen vizzel...az egységes klottgatya viselés jól mutatta, hogy nagyon tele van a hasunk.

Aztán vidáman közöltük, hogy olyan finom volt a paradicsomos káposzta, hogy mindet megettük. ( A valóságban persze utáltuk és csak a zsíroskenyeret szerettük :) Így aztán Édesanyánk mosolyogva elégedetten fogadta a hírt, mégha oda volt is a vacsora.

 Na majd ők akkor esznek mást...de jó Anya lévén, azért megkérdezte nem ennénk-e esetleg még egy kis zsíroskenyeret...de Nagymama határozottan megtiltotta, lévén, hogy még megüli a gyomrunkat annyi paradicsomos káposzta után.

 Így aztán éhesen tértünk nyugovóra, de megerősítve azt a mondást . "Éhes disznó makkal álmodik" " azaz estünkben... zsiroskenyérrel.

 Ezzel az őstörténettel csak a mai ( Házas malacosok :) előtt akartam tisztelegni. 

Előzmény: kanga 1 (29)
FZsolt964 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 30

Szervusz!

 

Azért nem írok mert Rajtad kívül csak a disznócska nélküliek adnak hangot magukról. Tanácsot adnak véleményük van pedig még saját disznócskájuk sincs. Olyan emberek társaságát kerestem volna akik tudnak segíteni néhány ötlettel. Hát nincs ilyen itt. Nekem meg Facebookom nincs. 

Hát ilyenek vagyunk. 

Üdv:

 

FZsolt

Debrecen. 

Előzmény: kanga 1 (29)
kanga 1 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 29

Hidd el, rengetegen laknak disznócskával. A régi fórum is elhalt, ma már a facebookon zajlik minden. Itt pedig Te sem írsz a malacodról, pedig te hoztad létre a fórumot.

 

Előzmény: FZsolt964 (28)
FZsolt964 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 28

Nem tudtam, hogy senki nem lakik rajtunk kívül disznóólban.

A többi embert ez nem érdekli.

 

 

A disznócska továbbra is elszórakoztat minket. 

Sajnálom hogy mást nem sikerült "megfertőzni" ennek a jópofa kis állat tartásával. 

Valami kimarad az életükből......

 

Üdv:

 

FZsolt

 

Előzmény: kanga 1 (26)
ez-Ben Creative Commons License 2015.02.18 0 1 27

 

 :))...ne tessen már, ilyet mondani. Karácsonykor nyítódott ez a topik és, mint tudjuk a karácsonyi kaktusz is karácsonykor virágzik, addigra a fórum is felvirágozódhat ! Regős Bendegúz szavaival élve lelkesítőleg : hol van még karácsony ?

 Febr.24-én lesz "jégtörő Mátyás" lehet akkor törik meg a jég, az eddigi hozzászólók közül pl. Erzsike724 által, aki ünnepi jókedvében lendít egyet a pörgettyűn...

 Te pedig erre jártadban fel-fel teszel pár pöttyös-kendermagos-aranyszőke képet, máris közelitjük a májust, amikor nemcsak az orgona ( vagy a vadkörte :) de a topik is kivirágozhat... Ilyen egyszerű az egész. ( máris merőben megérte !:)

 

Előzmény: kanga 1 (26)
kanga 1 Creative Commons License 2015.02.17 0 0 26

Ezt a fórumot merőben felesleges volt létrehozni.

kanga 1 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 25

Ha valaki kellően megszállott és élete vágya egy malacka, mindemellett minden feltételnek megfelel nálam vannak gazdikeresők

.

Előzmény: kanga 1 (24)
kanga 1 Creative Commons License 2015.01.09 0 0 24

Értem.

Előzmény: FZsolt964 (23)
FZsolt964 Creative Commons License 2015.01.09 0 0 23

Az ivartalanítást utálom.

Csöpi azért van, hogy szórakoztassa a családom és engem.

Előbb utóbb biztos férjhez adjuk Csöpit. 

Előzmény: kanga 1 (22)
kanga 1 Creative Commons License 2015.01.09 0 0 22

Szaporítani fogod, vagy ivartalaníttatni?

Előzmény: FZsolt964 (21)
FZsolt964 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 21

Szervusz!

 

A 30 kg nem vészes, így még be tud szállni a kocsiba. 

Csöpi Nagykátáról való. Korrekt tenyésztők. 

Facebook-om nincs. 

Köszönöm a segítséget, inkább itt értekezzünk, vagy a magán emailon. 

 

Üdv:

 

FZsolt

Előzmény: kanga 1 (20)
kanga 1 Creative Commons License 2015.01.07 0 0 20

Azért számíts rá, hogy 30 kiló alatt /feltéve, hogy nem hízik el/ nem áll meg. Az, hogy a szülei mekkorák az attól függ, hogy mennyi idősek. Előszeretettel  állítják a szaporítók, hogy a szülők kifejlettek. Kifejlettnek 4-5 éves korában tekinthető.  A futással óvatosan, mert nem erre vannak kitalálva. Az értelmüket a legjobb kihasználni, bármit meg tudnak tanulni. Bármi kérdésed van szívesen válaszolok. Facebookon is megtalász " Atkári Tímea" (több is van ilyen nevű, én az vagyok amelyik disznóval csókolózik a profilképen). Honnan vetted Csöpit?

Előzmény: FZsolt964 (19)
FZsolt964 Creative Commons License 2015.01.07 0 0 19

Szervusz!

 

Az anyja mint egy kövér tacskó az apja mit egy beagle. (Láttam a szüleit.).

Kilóban 20-40. A mi Csöpink naponta fut velem, még rövideket (4 km) a havas út miatt, de amint elolvad a hó emeljük a távot napi 20-30 km-re. 

A vaddisznó sem kövér.....

 

Zsolt

Előzmény: kanga 1 (18)
kanga 1 Creative Commons License 2015.01.07 0 0 18

Zsolt! persze, hogy nem ketten vagyunk. Nyolc éve foglalkozom tenyésztéssel, tehát csak az én vonalamon is már több százan malackodnak.  ,Szerintem inkább arról van szó, hogy a nagy hullám már lement.  A "Malac a házban Index fórum már nagyon sok éve fut, de a divathullámmal együtt az is elhalványult. Mégegyszer megkérdezem, mert nem válaszoltál.  Tudod nagyjából, hogy mekkora lesz felnőtt korában?

 

Előzmény: FZsolt964 (17)
FZsolt964 Creative Commons License 2015.01.07 0 0 17

Nem tudom elképzelni, hogy ketten lennénk az országban akik jópofaságból sertést tartanak a lakásban.

Néhány kedvcsináló kép a mi Csöpinkről.

Csöpi a hóval ismerkedik:

Tojok a hóra:

 

Egyébként Csöpi 4 hónapos és  a 6 kg-ot alig éri el.

kanga 1 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 16

Amerikában kb 20 éve kezdett elterjedni.

Előzmény: islamorada (8)
kanga 1 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 15

A bébi képen is látszik, hogy hússertés.

Előzmény: ásítósmacska (6)
kanga 1 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 14

Nem éhes és nem visít, ha jól van etetve.

Előzmény: Aloé W. (4)
kanga 1 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 13

Ugye tudod, hogy mekkora lesz?

Előzmény: FZsolt964 (1)
kanga 1 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 12

A törpedisznós topic a "Malac a házban". Sajnos az is behalt, pedig jó sokáig csináltuk..

Előzmény: FZsolt964 (10)
erzsi724 Creative Commons License 2014.12.27 0 0 11
Malac a házban c. topikot ajánlanám....
Előzmény: FZsolt964 (10)
FZsolt964 Creative Commons License 2014.12.27 0 0 10

Senkinek nincs Magyarországon aki böngészné a netet?

Előzmény: islamorada (8)
islamorada Creative Commons License 2014.12.27 0 0 9

Kimaradt a kezd szo! Hogy kezd elterjedni!

Előzmény: islamorada (8)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!