Keresés

Részletes keresés

xtctraxx Creative Commons License 3 napja 0 0 1213

Újabb akciók:

Alfawise V8S - random gép, EU raktárból gyorsan-plusz költségektől mentesen

Kupon: F23IKDIJW2988

Ár: 132,79 DHL szállítással

Deerma VC20 - kézi vezeték nélküli porszívó, EU Priority Line szállítással plusz költségektől mentesen hozzák!

Kupon: GB-APDMVC

Ár: 74,99$

Alfawise V9S - szisztematikus robot, lézerrel, mop-pal, app vezérléssel, de alacsony áron. EU Priority Line szállítással plusz költségektől mentesen hozzák!

Kupon: nincs, 50 darab akciós, vagy 07.23-án jár le az akció.

Ár: 259,99$

HomBot Creative Commons License 5 napja 0 0 1212

Sziasztok!

LG HomBot robi elégedett tulajdonosa voltam több mint 3 évig. Most nem kapcsol be. Ha én indítom, akkor csak forgatja a szemét, (fekvő nyolcasokat ír) mint aki nem találja a helyét. Töltést nem veszi. Tartós kikapcsolás, tisztítás nem használt. Vettem új aksit, de semmi nem változott. Próbáltam szoftverfrissítést indítani, de csak forgatja a szemét.   

Tapasztalt valaki hasonlót?

dyleilah Creative Commons License 2019.07.12 0 0 1211

Sziasztok,

érdeklődni szeretnék, milyen robotporszívót ajánlotok, ha szeretném, hogy legyen benne felmosó funkció is, ill. max. 6 cm magas legyen, hogy beférjen a kanapé alá is? A legjobb az lenne, ha HEPA szűrővel is el lenne látva, plusz visszatérne a dokkolóra, ha lemerül. Egy ideje keresgélek már, de még nem találtam meg az ideális modellt. 100 m2-es, parkettás lakásba keresem.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.: Dia

Bogger Creative Commons License 2019.07.05 0 0 1210

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!

Előzmény: xtctraxx (1209)
xtctraxx Creative Commons License 2019.07.05 -1 0 1209

Háziállat mellett a legjobb, ha felszeded a szőnyeget, akkor mindent össze tud szedni a robot.

A Xiaomi több esetben is bizonyított már kutya/macska mellett, hogy szépen szedi a szőrt, bár könnyű dolga van, szerintem a legolcsóbb is összeszedi a szőrt kemény padlóról. Szőnyegen ez is és az is szívni fog a szálak közé ragadt szőrszálakkal, főleg ha valami szép rövid szőrű állatkád van, aminek a szőre mint a tüske beleáll a szálak közé. Gondolom kézi porszívóval is végigmész rajta párszor, mire jó lesz. Na erre lesz jó a zóna takarítás. Kijelölöd a szőnyeget ha végzett a lakással, és ráküldöd, hogy azon menjen át 2-3x újra. Ez kettő kattintás egyébként.

A xiaomi nagyon elterjedt, kintről én csak azt vennék, mivel minden alkatrész kapható hozzá és nem arany árában. Mivel az egyik leginkább elterjedt gép ezért találsz szinte minden részéről tutorialt a youtubeon, hogyan kell cserélni/javítani. Nyilván e miatt megszereli Neked szerintem egy sima háztartási gépszerelő is, de ha elromlik ehhez tuti találsz olyat aki ért/javítja. A többihez alkatrészt sem biztos, hogy fogsz kapni.

iRobot tudomásom szerint magasabb áron adja ugyan azt a tudást, mint a xiaomi, samsung meg inkább maradjon a mikró.

Itthon a hivatalos bolt 1 év garival adja a xiaomi-t, nem hivatalos bolt fene tudja milyen országba tartozó cégekkel hirdet 2-3 év garival is. Én az ilyen angol/lengyel/román/szlovák cégeket alapvetően kerülöm, semmi hazai vásárlói védelem nem működik ellenük, ha nem készségesek úgy szívatnak meg ahogy kedvük van. Akkor már legyen olcsó és kínai beszerzés, azzal sem vagy hátrébb.

Alapvetően a gearbestet szokás ajánlani érthető okokból: ott van a legolcsóbban adómentes szállítással az esetek nagy részében.

Lehet újabb típusokkal is kísérletezni, én nem mertem, ezért van xiaomi 1 gen. nekem, mert azokhoz sem biztos, hogy lesz alkatrész vagy bármi 2-3 év múlva. Ebből meg szerintem még 10 év múlva is lesz minden. Az enyém 1,5 éves, semmi baja, hetente legalább 2x megy végig a lakáson, de van, hogy minden nap, attól függően milyen idő van kint és mit hordanak szét itt benn a kölykök :) Ha a karcokat leszámítom amik az alján vannak olyan mint az új, maximálisan elégedett vagyok vele.

A gari jó kérdés, elvileg a gearbest is ad 1 év garit, gyakorlatilag fel kell venni telefonnal a csomag bontását és a beüzemelést is célszerű azonnal elvégezni, hogy ha bármi olyan baja van ami gyártási hiba és látványos/hallható akkor mielőbb előjöjjön és meg tudd reklamálni. Hallottam már olyanról, akinek utaltak vissza pénzt a meghibásodott robotporszívó miatt, hogy javíttassa meg itt helyben magának. Az alkatrész árakat lehet látni pl. ebay-en vagy aliexpressen. A legnagyobb szívás ha jól tudom a lézer a tetején, ha az elromlik az 20e körül van emlékeim szerint.

Előzmény: Bogger (1208)
Bogger Creative Commons License 2019.07.04 0 0 1208

Sziasztok

szeretném megkérdezni, hogy milyen robotporszívót ajánlotok háziállat mellé?

xiaomi vagy samsung , esetleg irobot? Kő és laminált plusz egy normál szőnyegem van.

Merjek e külföldről behozatni, ha igen melyik a legbiztosabb oldal ? Gondolom akkor garancia nincs . Szervíz van e itthon hozzájuk?

Köszi előre is a választ!

xtctraxx Creative Commons License 2019.07.03 0 0 1207

Xiaomi S50 (második generáció) nagyon jó áron ingyen szállítva adómentesen (Priority line)

Kupon: GBSTSDJ348

Ára: 348,99$

kb100 Creative Commons License 2019.06.28 0 0 1206

feltetlenul! szerintem a jo klima is jo dolog... :)

Előzmény: xtctraxx (1204)
sebyoz Creative Commons License 2019.06.27 0 0 1205

Sziasztok!

Eladó egy Philips márkájú, FC8776 típusú, vadiúj robotporszívó - 90 000 HUF, képek itt:

https://www.jofogas.hu/magyarorszag?q=undefined&sp=1

t

xtctraxx Creative Commons License 2019.06.25 0 0 1204

Ha találsz olyat ami jobb és ezen az áron van mindenképp írd meg, akkor én is rápróbálok :) Addig marad ez.

Nálam tök rendben működik, az asszony is imádja, bár elsőre húzta a száját mikor megtudta mennyibe került. Olyan ez mint a klíma, ment a hiszti, hogy drága, minek az nekünk, aztán az első hőhullámnál bekapcsoltam és máris jó döntés volt :D

Előzmény: kb100 (1203)
kb100 Creative Commons License 2019.06.22 0 0 1203

csak egy masik bajuszkefe miatt nyilvan nem fogom lecserelni, eddig ez a kedvenc robotom. nalam csak kemeny padlo van, illetve a munkam is olyan, hogy hetente parszor "egymasba is botlunk". ezert tobbszor volt szerencsem takaritas kozben is megfigyelni. az elso gen xiaomival alapvetoen elegedett vagyok, de bizony volt, hogy az ottfelejtett ruhaszarito megmaszasa nem sikerult neki, es ott lett neki error, illetve a kemeny padlo miatt nagyon jol lattam, hogy neha a morzsakat csak elpoccinti olyan helyre amit kesobb mar nem fog bejarni (azonban a masik bajuszkefenek mandinerre pont jol jott volna...) legfeljebb next time. amit meg nem szeret -ertheto modon-, az a ultrahang szenzor -elol- alig feletti targyakat, tehat utkozik. ezert szorhatna kicsit felfele is ezeket a hullamokat, es klassz lenne ha lehetne valasztani takaritasi iranyt, mondjuk alkalmankent.

amugy tok to, de ha hasonlo ar/ertek aranyban talalok jobbat, akkor majd elgondolkodom :)

Előzmény: xtctraxx (1202)
xtctraxx Creative Commons License 2019.06.21 0 0 1202

Valós tapasztalat (nem egy reklámblog marketing szövege) egy másik fórumról:

"
(#8166monchichi20

monchichi20

fanatikus tag

Sziasztok.

Egy kis párnapos tapasztalat a BW-VC1 ról.

Mivel eddig nem halottam robotporszívót élőben így elég hangosnak tűnik még a legalacsonyabb fokozaton is. Szerencsére nem éjszaka takarítok vele.
A szőnyeg szélén random elakad ha olyanja van és ott szenved majd 2p után letolat róla ha tud.
A vastag bolyhos szőnyegen bizonyos pontjain átment majd elakadt. Utána meg a másik bolyhos szőnyeg szélén akadt el és rácsavarodott a szilikon sörte a szőnyegre (6 száll veszett oda a művelet során) azóta a két szőnyeg felcsavarva van a szobámban. 
A ruha szárítón megpróbál ámeni de ugye elakad és 2 percig szenved mire rájön hogy le kéne tolatnia.
A dokkolóra mindig vissza talál kivéve egy alkalmat akkor újra elindítottam, Míg takarított a szoba másik végén addig a virágok lettek igazgatva az ablakban és pont ott van a dokkol is, ezáltal beszkennelt gondolom mint egy falat és a térképen közte és a dokkoló között fal volt... Elkezdet minden fele menni és teljese gázzal neki tolatott az előszobai alumínium küszöbnek. 
Azóta nem fordult elő ilyen szerencsére.
A piszkot felszedi rendesen, cérnával a szőnyegen ha olyan meggyűlik a baja, de a nagyját össze szedi.

Most kb 60 ért meg lehet venni annyit szerintem megér a porszívó.

Egyelőre ezek a tapasztalataim vele."

Szerintem ennél még mindig jobb választás a Xiaomi 1-es generációja.

A plusz kefével kapcsolatban megoszlanak a vélemények, de senki nem tudta még bizonyítani, hogy plusz egy forgó kefe hatásosabbá tenné a takarítást, míg egy kefe biztosan nem lökdösi csak egy irányba a szemetet, addig két kefe mindkét irányba ki tudja "lőni". Ha megfigyeled működés közben van, hogy egy méterrel arrébb dob mondjuk egy morzsát, ha épp úgy sikerül rajta fogást találnia. A xiaomival is előfordult, hogy meggyűlt a szőnyeggel a baja, de csak zóna takarítás közben, egyéb esetben szimplán kikerüli ha valamiért felgyűrné maga alá. Soha semminek nem ment még neki, a szárító mindig lent marad nálunk, nem próbálja megmászni, ha érzi, hogy nem tud átmenni rajta akkor szépen megkerüli a talp részt. Ami zavarja az a padunk lába, ami mint egy lapos piramis olyan, de arra is csak 2-3x próbál felmenni, majd kikerüli. Dokkolót még soha nem felejtette el hol van, pedig mindig visszapakolunk a földre ha kiment a szobából, pl. pont egy szemetes is van az útjába, de soha nem ment neki, vagy esett kétségbe ha ki kellett kerülnie. 20e Ft-tal drágább a Xiaomi, az utolsó csavar is kapható hozzá alin vagy ebay-en. Ha valami baja lesz akkor bármit meg tudok hozzá venni, míg a blitzwolfról ez nem elmondható. Sok jó cucc van blitzwolf márkanévvel, én most épp egy ilyen "okos" konnektort vettem használatba, és tetszik, de porszívóban maradok továbbra is a Xiaomi mellett. Persze ez is csak egy vélemény a sok közül :)

Előzmény: vinczu (1199)
kb100 Creative Commons License 2019.06.21 0 0 1201

onreflexionak: csak kizarolag kinabol nem jon az online terkep, ezert visszaraktam ahol eddig volt.

Előzmény: kb100 (1198)
kb100 Creative Commons License 2019.06.21 0 0 1200

par napja eppen azon tunodtem, hogy valojaban kellene a masik oldalra is egy bajusz kefe, mert a fordulok miatt igy lenne az igazi. erre tessek :)

Előzmény: vinczu (1199)
vinczu Creative Commons License 2019.06.21 0 0 1199
kb100 Creative Commons License 2019.06.15 0 0 1198

szeretnek kerni egy kis segitseget, hatha van ra jo otlet: egyelore atpakoltam az osszes mi dolgomat chinaba. ez ok, ez a resze rendben is van, mukodnek, de a porszivomon most nincs "online" terkep, de egyebkent tudja merre jar, es a cleaning history-ban benne is van. ennyire lassu lenne a kinai szerver...?

kb100 Creative Commons License 2019.06.15 0 0 1197

szia,

a felmosasi funkciorol egyelore lebeszelnelek, mert azt a mostani fejlettsegi szint szerint, jelenleg meg zsakutcanak, es feleslegesnek tartom. egyelore nem tud ugy felmosni ahogy azt majd Te tudsz :) ez legfeljebb a kosz egyenletes elkenese lenne (bar a mosast is ennek tartom, megis gepimosunk) felmosast kovetoen. megitilesem szerint viszont a Xiaomi porszivok eleg jok.

Előzmény: Rozi80 (1196)
Rozi80 Creative Commons License 2019.06.13 0 0 1196

Sziasztok,

most keszulok megvenni az elso robotporszivomat, es kernek egy kis segitseget :)

Kis lakasba, elsodlegesen (sima) szonyegre es laminalt parkettara kellene, de ha fel is tudna mosni, az meg jobb.

Szemezek a Xiaomi porszivokkal, amik most akciosak, de nem tudom, megeri-e az s50 - ahogy itt olvasom, sokan nem ajanljak a felmoso opciot, es annak igazabol ez lenne az elonye.

Ha van barmilyen mas keszulek, ami a fenti parameterekkel bevalt, a tapasztalatmegosztast itt is szivesen veszem :)

Nagyon koszonom!

stefano33 Creative Commons License 2019.06.11 0 0 1195

Ajajj! Az Irobotok is bejöttek a képbe... Nevezetesen a “roomba 980”. 540€-ért...

segítség!😊

stefano33 Creative Commons License 2019.06.11 0 0 1194

Sziasztok!

Erősen gondolkozom egy robotporszívón. Hosszas nyomozás után 2 játékos maradt a listámon:

-Neato D7

-Xiaomi S55

(-Eredetileg egy robzone duoro Xclean is rajta volt a listán, de arról itt a fórumon nem olvastam jókat, úgyhogy kihúztam.)

Ha az itthoni árakat nézem, akkor egyértelműen a xiaomi a nyerő. Viszont most 150 ezerért meg tudom venni a Naeto-t. Így is a Xiaomi a nyerő? (A feltörlés funkció nem fontos, viszont van egy shaggy szőnyegünk.)

Előre is köszönöm, ha valaki segít!😊

xtctraxx Creative Commons License 2019.06.05 0 0 1193

Ismét van pár akciós porszívó:

ROBOTOK:

360 S6 (mop, fejlett térképkezelés no-go zónákkal) - kínai raktár, mindenképp az ingyenes Priority line szállítást kell kiválasztani, így adómentes

Kupon: GB-AP360S6

Ár: 299,99$

Roborock S50 (Xiaomi 2nd generation) - kínai raktár, mindenképp az ingyenes Priority line szállítást kell kiválasztani, így adómentes

Kupon: GB-APRBS50

Ár: 389,99$

Roborock S50 (Xiaomi 2nd generation) - Lengyel raktárból adómentesen (német raktárat ír valamiért), gyorsan

Kupon: O2EC182EA761D000

Ár: 397,98$

Alfawise V8S PRO E30B - új szisztematikus robot MOP funkcióval - kínai raktár, mindenképp az ingyenes Priority line szállítást kell kiválasztani, így adómentes

Kupon: GBSZ050701

Ár: 171,02$

KÉZI VEZETÉK NÉLKÜLI:

Alfawise H6S 14.8V - akkus morzsa vagy autó porszívó. Előrendelhető 42,99$ áron, szállítás június 13 után indul!

Alfawise AR182BLDC 18kPa kézi vezeték nélküli porszívó - Flash sale - EU raktárból adómentesen, gyorsan.

Xiaomi JIMMY JV51 17kPa kézi vezeték nélküli porszívó - Flash sale - Kínából, de Priority line szállítással adómentes

Xiaomi JIMMY JV71 18kPa kézi vezeték nélküli porszívó - Kínából, de Priority line szállítással adómentes

Kupon: BG20JV716

Ár: 239,99$

Ildii50 Creative Commons License 2019.06.04 0 0 1192

Sziasztok.Valaki vásárolt már ROBZONE Duoro XCLEAN Profi robot porszívót?Ha igen, mi a véleménye.

Mr.Dimitrij Creative Commons License 2019.05.30 0 0 1191

Mik voltak eddig?

Előzmény: vinczu (1189)
TarrG Creative Commons License 2019.05.23 0 0 1190

Felmosási funkciót felejtsd el! Az max maszatol, a szőnyegekre meg fel se mennének ezzel a funkcióval. Max külön lehetne indítani a felmosáshoz. 

Előzmény: Lacanist (1187)
vinczu Creative Commons License 2019.05.22 0 0 1189

A xiaomi roborock s50-et javasolnam, volt eddig kb. 5-6 robotporszivom, ez a legjobb eddig

Előzmény: Lacanist (1188)
Lacanist Creative Commons License 2019.05.20 0 0 1188

Az ár nem a leglényegesebb, én is a legmegfelelőbbet keresem.

Előzmény: Lacanist (1187)
Lacanist Creative Commons License 2019.05.20 0 0 1187

Sziasztok!

Én is a szokásos kérdéssel jövök, mi lenne nekem a legmegfelelőbb takarítórobot? 

Már sok oldalt átböngésztem miatta, de még mindig elég bizonytalan vagyok.

- kb. 160-170 m2 takarítandó terület

- laminált padló és csempe

- rövid és közepesen hosszú szőrű szőnyegek vannak

- egyszintes ház

- alacsony küszöbök

- 4 gyerek: sok morzsa, kajamaradvány

- háziállat nincs

- felmosás funkció is szükséges

- nem vagyunk nagy kütyübajnokok, de elvagyunk az appokkal

xtctraxx Creative Commons License 2019.05.19 0 0 1186

Szerintem Neked tökéletes választás a gen1 Xiaomi robot. A hivatalos importőre a xiaomi.hu.

Előzmény: hori2011 (1185)
hori2011 Creative Commons License 2019.05.18 0 0 1185

Üdv mindenkinek!

Szokásos kérdés azokhoz, akik értenek hozzá....

Melyik a ma elérhető legjobb robotporszívó nekem?

Elvárások:

- csak új, hazai vásárlás és szervíz jöhet szóba

- 120nm lakás

- köszöb nincs

- háziállat nincs

- felmosni nem kell

- rövid szőrű szőnyegek vannak

- szeretem az "online" kütyüket

- minél hosszabb garanciális idő

- stabil, megbízható készülék

- felhasználóbarát kezelhetőség

ár másodlagos, valóban a legmegfelelőbbet szeretném.

segítségeteket köszönöm,

Hori

Balthazor Hellman Creative Commons License 2019.05.01 0 0 1184

na még egyszer:

Merre, és mikor lenne...

Előzmény: Balthazor Hellman (1183)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!