Keresés

Részletes keresés

tuningegesjavito Creative Commons License 2015.10.25 0 0 12

Estimated fuel savings of 20-37 % But it can also be enhanced by up to 50 % - also have been developed. What to motor vehicles - gasoline, diesel , ethanol . Read more:

 

http://uzemanyag.hupont.hu/#ixzz3pa0iCP00

tuningegesjavito Creative Commons License 2015.01.16 0 0 8

Sziasztok igazán nem akarok zavarni senkit.

Segítséget szeretnék tőletek kérni .

Teóriám a következő , van 3 db neodímium mágnesem 

De ezt megmutatom fotóval is.

 

Nem tudom az erővonalait ábrázolni .

H valaki pontosan megtudná határozni nagyon megköszönném.

 

Bela_Vak Creative Commons License 2014.12.01 0 0 7

Nem vedem ezt a sorozatot, de azert Morgan Freemant ne hozzuk mar fel, mint fereglyuk szakertot.

Egyebkent meg kinek a pap, kinek a papne: 30 eve nekem Ovegestol borsodzott a hatam. Biztos sokaknak bejott, mert nepszeru volt, de nekem nagyon nem.

Előzmény: mjiolkmlkmklmklm (4)
mjiolkmlkmklmklm Creative Commons License 2014.11.30 -1 0 6

Használtam én többesszámot?

Csak egy van, de az tönkreteszi az egész műsort.

Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.30 0 1 5

Szerintem nem kretének. Legalább is rossz értelembe nem :-)

Előzmény: mjiolkmlkmklmklm (4)
mjiolkmlkmklmklm Creative Commons License 2014.11.30 0 0 4

Unalmas tanítóbácsi és a kretén közt van némi átmenet.

Nézd meg például a Morgan Freemannel a féreglyukon át c. sorozatot! 

 

Előzmény: Törölt nick (3)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.30 0 0 3

Hivatalból kellene nekik száraznak meg unalmasnak lenni?!

 

Szerintem pont azt érik el, hogy olyan emberek is közelebb kerülnek a tudáshoz,

akik egy szemüveges unalmas tan'tóbácsiról azonnal elkapcsolnának.

Előzmény: ilsi (-)
mjiolkmlkmklmklm Creative Commons License 2014.11.29 0 0 2

Ugyan mitől?

Két mérnök, akik filmtrükkökből élnek kb. húsz éve, meg három kisegítő, akikről ugyan nem tudom, mihez értenek, de egyáltalán nem olyan buták, mint ez a tudálékoskodó majom.

(a kis ferdeszemű gyerek mellesleg elektronikához és hasonlókhoz nagyon ért)

Előzmény: Pomber Béla (1)
Pomber Béla Creative Commons License 2014.11.29 0 0 1

ráadásul nem azzal büszkélkednek, hogy mennyire ostobák, dilettánsok.

 

Nem, mert az látszik rajtuk.

Előzmény: mjiolkmlkmklmklm (0)
mjiolkmlkmklmklm Creative Commons License 2014.11.29 -1 0 0

Abban egyetértek, hogy ez a félhülye, ostoba alak nem illik ebbe a műsorba, én miatta nem nézem. A fizikából megnéztem kb. másfél részt, többet nem bírtam miatta.

Viszont a Mythbusterst ne keverd ide, az teljesen más jellegű, ráadásul nem azzal büszkélkednek, hogy mennyire ostobák, dilettánsok.

Előzmény: ilsi (-)
ilsi Creative Commons License 2014.11.29 0 0 topiknyitó

BRUTÁLIS KÉMIA – BRUTÁLIS TV?

(Spektrum tv)

Nem csatlakozhatom a rajongók közé (Népszabadság, 2014. nov. 4; ÉS, 2014. nov.7), már a Brutális fizikánál sem tehettem:

-Tévében, különösen ismeretterjesztőként, nem nyegléskedünk. Ez nem kocsma, ne csináljunk a tudományból közröhejt! A hozzánemértésből erényt csinálni, ma a politikában szokás. Öveges tanár úr mit szólna?

-Láthatjuk a NatGeo tv Eszement tudomány és a Discovery Mítoszrombolók adásában is, ahol a poénok javarészét már lelőtték, hogy a jópofáskodás hova vezet.

-Megértem a tévék pattogását a nézettségért, de a robbantások, az intések ellenére is, inkább fölhívás a táncra. Balesetek követhetik, különösen az ilyen stílust „lájkoló” fiataloknál. Ki szeretné, ha gyereke kilőné a szemét vagy a kezét csonkolná? Más a tv-nyilvánosság és más, pl. az ELTE hasonló előadás-sorozata, ahol többnyire szakmabeliek a nézők.

-Zavaróak az ismétlések, és ha a dumát is kivágjuk, az egy óra 20 percbe beleférhet, háromszor olcsóbban. Mert a játékpénz égetése nem volt játék: valóban ennyi pénz mehetett rá a sorozatra. Lehet nulla forintból is, lásd a letölthető Kísérletek pillepalackkal c. füzetet. A kölni kémia tanszéken 1980-ban 40 látványos kísérletet mutattunk be, azok sem kerültek többe pár márkánál.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!