Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Veteranjames01 Creative Commons License 2022.02.18 0 0 197

Jó estét Tagok! Kellemes hétvégét kívánok ezzel a Fiat 500 Jolly-s klippel. Elég retró,de hátha nem láttátok volna még. :-) https://www.ricker.hu/ten-sharp-you/

 

kalapos-1 Creative Commons License 2022.01.31 0 0 196

Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni,egy Fiat 500 L 1.4 POPSTAR 2018 - as autóm van, és szervizkijelzést dobott fel.Lecseréltük az olajat nem a Fiat szervizben hanem másik szerelőnél, de ezt a jelet nem tudom hogyan lehetne kitörölni.

Tudnátok esetleg segíteni?Köszönöm szépen előre is.

country2 Creative Commons License 2020.05.26 0 0 195

Szia! Lépj be a Fiat 500L magyar klubba https://www.facebook.com/groups/383969085294021/, itt gyakoribb a hozzászólás. Talán többen tudnak segíteni!

Előzmény: ekokarbon (194)
ekokarbon Creative Commons License 2020.05.18 0 0 194

Sziasztok!

 

500L Wagon. Most jött meg. Milyen tetőcsomagtartót érdemes/lehet hozzá venni? Honnan, mennyiért?

 

cruxosgyuri Creative Commons License 2019.12.30 0 0 193

Sziasztok!

Eladó téli szett!

Gyári (5*98, 6*15", ET39),karcmentes alufelni (kb. 2-3000km), rajta Continental Wintercontact TS860 195/65 R15 91T DOT 2417 (kb. 10-12000km).
Felnikupakokkal együtt.

 

Irányár: 105.000Ft

 

E-mail: gybardos1987@gmail.com

Kovacspetike Creative Commons License 2019.12.03 0 0 192

eladva.Köszi mindenkinek

Előzmény: Kovacspetike (191)
Kovacspetike Creative Commons License 2019.12.02 0 0 191

Eladó a képeken látható 4 darab Fiat 500l felni hibátlan pirelli snowsport serie 3-as téligumikkal szerelve,disztárcsákkal.A kerekek hibátlan állapotban vannak 7mm-es profillal rendelkeznek,csak 1 szezont futottak,mert az autó 3 éve eladásra került.Gumik mérete 205/55 R16-os Dot:2015.27.heti ET száma 36.5
osztókör 5X98 -as

Tel:06501100805

Az ára fix 40000ft

Átvehető Budapesten a 15.kerületben,postázni nem tudom

 

gyorgyh74 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 190

Lehet tévedek, de a living csak hosszabb, de nem szélesebb, mint a sima verzió. A mi garázsunkba úgy fér be az autó, hogy mind a két tükröt be kell hajtani és így marad oldalamként 4-5 cm. Valami 2 méter pár centi az ajtókeret közti táv.

Előzmény: csalaja13 (189)
csalaja13 Creative Commons License 2019.03.31 0 0 189

Üdv,

 

Tudja valaki, hogy milyen széles a Living visszapillantó tükrökkel? A katalógusokban csak a visszapillantó nélküli szélesség van megadva (1784 mm) ami elég közel van a garázsajtónk méretéhez (2m 5cm)...

 

Köszönöm a segítséget!

gyorgyh74 Creative Commons License 2019.02.14 0 0 188

Hello!

 

Hát érdekes ez a kék füstpamacs. Hogy vetted észre? Olyan nagy volt, hogy feltűnt a tükörben?

1.3-as dízel Puntóm volt 10 évig. Kék füstöt soha nem tapasztaltam, feketét annál inkább, el volt már kormolódva a vége felé szegény. Az említett olajfogyasztás (3 deci 5000 km alatt) az szinte semmi. Elvinném egy szakszervízbe, tegyék számítógépre.

A vezérműláncot elvileg nem kell cserélni a motor élettartama alatt. Ha kezd nyúlni és csörög, akkor igen, de ha nem a gyári 30 ezres ciklusban cseréltetsz olajat, hanem mondjuk 15-17 ezrenként, úgy nem lenne szabad se a láncnak, se pl a turbónak tönkre mennie. Én a dízel Punyeszt így használtam, 270 ezer km után sem csörgött a lánc, se nem nyúlt ki a turbó (bár arra külön figyeltem, hogy forszírozott tempó után nem állítottam le egyből a motort, hanem 1-2 percig hagytam visszahűlni).

Előzmény: Tommygt74 (187)
Tommygt74 Creative Commons License 2019.02.14 0 0 187

Sziasztok

 

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Van a családnak egy Fiat 500L 1.3 Mjet 2012.-s évjáratú szépsége.

 

Az elmúlt 2 napban, autópálya használat közben, egy-egy pillanatra kékes füstöt pamacsolt (egyet tegnap, egyet ma, nem többször).

kb.130km/h tempó mellett. Nem gyorsítás, tempomatos, folyamatos haladás mellett. 

Se előtte se utána nem csinálta, csinálja.

Normál (már amennyire egy olajfogyasztást annak lehet mondani) olajfogyasztása van, kb.0,3l/5-6000km.

Múlthéten volt olajcsere (Motul).

 

Mi lehet ez? Sima részecskeszűrő regenerálás, vagy valami befecskendező probléma? Vagy egyáltalán gond ez? (szerintem igen, nem normális dolog) 

Semmi hibakód, szépen jár, jól indul. Talán annyi hogy hidegben, egy kicsit szaggat a motor, indítás után 3-5 másodpercig. Az olajnyomás szinte azonnal megjön.

175.000km van benne.

 

Ja és ha már itt járok, akkor megkérdezném, hogy a vezérműlánc csere mikor esedékes? 180.000-200.000? Utángyártottat szabad? Melyiket? Vagy csak gyárit?

 

Előre is köszönöm a válaszokat

 

 

gyorgyh74 Creative Commons License 2019.01.11 0 0 186

Aha értem. Elvileg 60 ezer km környékén kellett volna legyen kötelező szervíz, olajcserével, satöbbivel. Az megtörtént? Lehet rosszul okoskodom,

de ha most egy olajcsere megoldotta a "kopogást" (nekem inkább kerepelésnek tűnt az a hang), akkor felmerül a kérdés, hogy mennyi olaj volt

még benne, vagy volt-e rendesen cserélve 15 ezrenként, ahogy a gyári előírás rögzíti.

Ettől függetlenül szerintem az 500L egy jó, szerethető autó, egyre többet látni belőle, de azért még mindig nagyon keveset :)

Hétfőn viszem a 45 ezres szervízre, eddig nekem semmi problémám nem volt a másfél éves gépünkkel.

Fogyasztás így télen a mínuszokban olyan 6.5-7.0 liter/100 kmközött szóródik, most kb fele-fele arányban városon belül és kívül.

Ezzel a motorral nem egy Ferrari, de ésszel használva is lehet a forgalom ritmusában autózni, olyan 3800-4000 fordulat táján 

teljesen megfickósodik és a hangja is megjön :)

Előzmény: tomi927 (185)
tomi927 Creative Commons License 2019.01.10 0 0 185

most vásároltuk. Ezt a videót a megvétel előtt készítettem. Mondtuk a kereskedőnek, hogy egy általunk kiválasztott szervizbe vigye le és nézzék meg ezt a kopogást. Egy olajcsere megoldotta. Lukoil-t kapott a Fiat szervízben -.-. Lényeg, hogy átvizsgálás után rábolintottak a szervízben, remélhetőleg lett egy jó autónk 69ezer km-rel, 2014-es. :-) 

Előzmény: gyorgyh74 (184)
gyorgyh74 Creative Commons License 2019.01.09 0 0 184

Nálam nem. Talán feszítőgörgő? Mennyi km van a gépben?

Előzmény: tomi927 (183)
tomi927 Creative Commons License 2019.01.08 0 0 183
Előzmény: tomi927 (182)
tomi927 Creative Commons License 2019.01.08 0 0 182

Sziasztok! 

1.4 95le tulajoktól kérdezném, hogy a motor nálatok is "kopog"? nem tudom jobban leírni. Köszi

gyorgyh74 Creative Commons License 2018.10.08 0 0 181

Hello, másik droidos telóval próbálkoztál?

Előzmény: gmx-47 (180)
gmx-47 Creative Commons License 2018.10.07 0 0 180

Sziasztok!

 

FIAT 500 L City Cross-om van másfél hónapja. Gondom van a telefontükrözéssel! Féléves a telefonom, szóval  modern és az androidverzió is megfelelne a szükséges működéshez, de mégsem akar összejönni a dolog.

 

A telefonon már mindenféle beállítással próbálkoztam, de nem hajlandó elindítani a programot, pedig már többször újra letöltöttem az „android auto” progit.

 

Az autókereskedés szerint csak az „android auto” programmal lehet megoldani a tükrözést. Van esetleg valakinek valamilyen más javaslata/tapasztalata?

 

Köszönöm!

gyorgyh74 Creative Commons License 2018.07.08 0 0 179

Egy éves lassan a gép, 30500 km van benne, vezetem a tankolásokat, meg minden más kiadást is. Eddig kereken 50-szer tankoltam, az átlag 6,29 l/100km, szerintem teljesen rendben van. Egyszer volt 7 liter felett, meg 4 alkalommal 6 liter alatt :)

Lekopogjam, de technikailag semmi probléma nem volt eddig. Indult, elvitt minden alkalommal, télen gyorsan fűt, nyáron gyorsan hűt. Egy kavics miatti festékleverődést kellett javíttatni az első sárvédő baloldalán az autófényezőkkel, bár nem volt nagy, kb fél körömnyi méretű, de nem akartam úgy hagyni. Ezzel kapcsolatban azt érdemes tudnotok, hogy a Fiat gyári színkód általában 4-5 féle árnyalatot takar, a mi autónk bézs kapuccsínó színű, 4 féle árnyalatból egyik sem azt adta, ami az autó színe, igaz egy év alatt fakult valamennyit. Viszont addig keverték a színeket, míg olyan nem lett, mint a jelenlegi valós árnyalat.

Olajat nem fogyaszt.

Mindent összevetve nagyon jó vásár volt, igyekszünk vigyázni rá, minden alkalommal imádok beleülni és vezetni!

gyorgyh74 Creative Commons License 2018.05.27 -1 0 178

Ha 20-25-30 éves férfi vagy és mondjuk nincs családod, akkor ne vedd meg. Ha már legalább ketten vagytok, esetleg gyerkőc is van, akkor bátran ajánlom. Ez nem egy versenyautó, viszont biztonsággal, nagy kényelemben elvisz A-ból B-be úgy, hogy simán elfértek benne, a cuccnak is bőven akad helye. Előzgetést forszírozni és sportosan hajtani lehet egy kis tömegű turbós valamivel, de nem ezzel. Nem azt akarom mondani, hogy nem megy, mert ha pörgeted, olyan 3500 fölött húz ez is, de ha kérdéses egy előzésnél, hogy belevágj-e, ezzel a motorizáltsággal nem szabad forszírozni. Autópályán kényelmesen tartja a 130-at, városban is lehet vele tempósan menni, ha megvan a kellő fordulatszám.

Cserébe egy faék egyszerűségű technika, nincs turbó, amire vigyázni kell meg hűteni, kevesebb hibalehetőség, bár ezek a motorok évtizedek óta a Fiat legkiforrottabb egységei. Én most nyáron 6,1-6,4 közötti fogyasztással járok, 60-70%-ban autóút és pálya, a maradék lakott területen belül, mindenhol tartom a sebességhatárokat. Persze mint minden, ez is elromolhat, de a sokat ajnározott Toyota is beleszalad egy-két nagy pofonba, mostanában a TotalCar írt 2 cikket is a meghaló, "megbízható" benzines Toyotákról.

Száz szónak is egy a vége, meg kell szokni ezt a motorizáltságot, én egy kis turbós dízelből ültem át a 95 lovasba, a kis dízel ment mint az állat, de két nap alatt hozzámnőtt, hozzászoktam ehhez. Ha van lehetőséged próbáld ki, de ne csak a szalok körül kerülj egyet, és úgy dönts.

Előzmény: Megarace (177)
Megarace Creative Commons License 2018.05.27 0 0 177

Ha valakinek van. az lenne a kérdésem, mennyire lassú/erőtlen a 95 lóerős alap motor?

A 13,2-es gyorsulás és a 165-ös végsebesség nagyon lelombozónak tűnik.

Csak emiatt gondolkodunk még rajta. Félek, megbánnám az egészet. Nem vagyok autóversenyző, s pályán is 120 a max, de akkor is.... Nem szeretnék forgalmi akadály lenni. 

pappr Creative Commons License 2018.04.10 0 0 176

Én 15e km alatt töltöttem utána fél l olajat. Ez abszolút rendben van.

 

A kocsit sztem is szuper, nagyon szeretem.

Előzmény: Megarace (172)
gyorgyh74 Creative Commons License 2018.04.06 0 0 175

A mienk a legmagasabb Lounge felszereltségű, meg még kértünk bele ezt-azt (ülésfűtések, tolatókamera, pótkerék, stb), az előző verzió kifutásakor rendeltük gyártásból. Szerintem nem nőies (bár lehet a színétől is függ), 44 évesen hajtom én is. Inkább különleges, az a helyzet, hogy két fajta ember van, vagy rondának tartja, vagy szépnek, középút nincs, de nekem ezzel nincs bajom. Szerintem ár-érték arányban nagyon tuti vétel volt, 4 millió felett kicsivel vettük, ekkora méretű, felszereltségű autót egyik konkurens autógyár sem tudott adni. 

Még most is nagyon keveset látok az utakon, könnyű megtalálni a parkolóban :)

Előzmény: Megarace (174)
Megarace Creative Commons License 2018.04.05 0 0 174

Köszi a választ:-) Én is az alap 1.4-es motort néztem. Most akciósan mindennel együtt 4 millió. Ennél szerintem drágább autó benyomását kelti... Tényleg nagyon szép, bár nekem egy kicsit nőiesnek tűnik. Így 46 évesen nem néznék ki benne kicsit furán? A baj, hogy asszonynak és a gyerekeknek nagyon bejön, én egy kicsit kevésbé feltűnő autót választanék....

gyorgyh74 Creative Commons License 2018.04.04 0 0 173

Szia!

 

Szerintem ne parázz, egy olvasó írt itt olajfogyásról, ígérte is, hogy majd jelentkezik a fejleményekkel, de csak ígéret maradt.

Lassan 23 ezer km van a mienkben, 1.4 95 LE, alapmotoros verzió, nem tapasztalok extrém (sőt semmilyen) olajfogyást.

Te milyen motorral szeretnéd?

Előzmény: Megarace (172)
Megarace Creative Commons License 2018.04.04 0 0 172

Sziasztok!

 

Teljesen új vagyok it a fórumon, s tanácsot szeretnék kérni. Tipo-t mentem nézni a kereskedésbe, nagyon megtetszett az 500L City Cross is. A feleségemnek.... S most akciósan digit klímával, alufelnivel, pótkerékkel teljesen patent. De... s itt jön a neheze, olvasgatva a hozzászólásokat, figyelni kell az olajfogyásra? Eszi az olajat? De hát itt egy új autóról beszélünk, nem? Vagy valamit elértettem? Köszi mindenkinek a segítséget.

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.02.09 0 0 171

Sziasztok!

 

Köszi mindenkinek a segítséget.

Remélem egyszer én is pozitívan számolhatok be az élményeimről.

pilu100 Creative Commons License 2018.02.08 0 0 170

Én általában OMV kúton tankolok vagy MOL-nál.Szoktam magasabb oktánszámú benzint is tankolni ,hogy picit dinamikusabb legyen és ne lustuljon el.Észrevettem ,hogy ennek ellenére sajnos különbség van(95) benzin között ugyanazon a kúton más időpontban tankolva.Érzem ezt dinamikában és fogyasztásban.Volt alkalom amikor megkérdőjeleztem volna legszívesebben a kutat,hogy amit vettem az tényleg magasabb oktánszámú?Elégségesen ment és többet fogyasztott,tiszta pipa voltam(egyszer fordult elő eddig szerencsére).A 95-nél gyakrabban érzem a különbséget.A Puntom nem volt ennyire érzékeny.

Itt és máshol is felmerült talán az olaj kérdés,hogy milyen kerüljön bele.Szerintem a gyár által ajánlottól nem érdemes eltérni még ha az teljesíti is azt a követelményt.Ezek a motorok a Selénia olajokkal vannak tesztelve,optimalizálva.A gyár nem kevés időt energiát fektet ezekbe.Lehet,hogy drágább de szerintem ezen kár spórolni!Régebbi posztban leírtam Puntom olajfogyasztását ua.motorral.Ennek ellenére egy nagyon megbízható konstrukció.A szervízben csak néztek ,hogy 100000km nél még az eredeti gyertyák voltak benne,igaz már akkor csereérett volt.

Előzmény: gyorgyh74 (169)
gyorgyh74 Creative Commons License 2018.02.08 0 0 169

Még annyit hogy 99%-ban OMV kúton tankolok, fordulatszám ingadozás soha nem volt.

Előzmény: gyorgyh74 (168)
gyorgyh74 Creative Commons License 2018.02.08 0 0 168

Hello!

Csak jókat tudok írni. 2017 július közepén vettük át a verdát, azóta kb 20 ezer km-t mentünk, 500L 1.4 95LE Lounge kivitel, az előző széria utolsó darabjainak egyike volt a gyártásban. Olajfogyás egyáltalán nincs, 30% város-70% városon kívül. Az új verziók picit drágábbak és cserébe nem alapfelszerelés pl. a tolatóradar, a belterük kicsit változott, szerintem hátrányára, a kormány tök egyhangú lett, a mi autónkban még kicsit ilyen négyszögletes érzete van, de persze kerek az:) igaz a kijelző nagyobb lett, a külsején is vannak apró ráncfelvarrások.

Nekünk eddig semmi gondunk nem volt, télen-nyáron megbízhatóan működik, fogyasztás 6,1 és 6,7 között vegyesen, de hozzáteszem mindenhol betartom a sebességhatárokat és nem gyorsulgatok ész nélkül. Nem is lehetne, mert ezzel a 95 LE-s motorral nem száguldásra meg gyorsulásra termett. Turbósat nem akartam, ahogy 10 év dízeles Punto használat után dízelt sem, de ezzel az autóval is eljutok A-ból B-be, kényelmesen és komfortosan. A klíma nyáron gyorsan hűt, a fűtés télen gyorsan melegít, mi kértünk ülésfűtést is, szuper az is.

A csomagtartó szerintem elég tágas és jól pakolható, igaz mi ketten vagyunk, gyerek nincs, de voltunk már hosszabb úton tele is 5 személlyel és csomagokkal, senki nem panaszkodott, volt hely.

Nem tudom, a konkurencia mit ajánl és mennyiért, abban viszont biztos vagyok, hogy ez egy jó autó, én ajánlani tudom, de próbáld ki és meglátod magad is.

Előzmény: Törölt nick (165)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!