Keresés

Részletes keresés

Tamás VirágSprint Creative Commons License 4 napja 0 0 360

Sziasztok!

Megosztanám itt is a videóimat. Csak a magam szórakoztatására készítek ilyen drónos felvételeket egy DJI Mavic Air segítségével.  Korábban egy Sparkom volt azért ahhoz képes sok dolog javult az Air-ben én nagyon meg vagyon vele elégedve, az egyetlen idegesítő dolog, hogy nagyon hangos, ha olyan környezetben vagyok akkor még 100 méteres magasságból is hallani ahogy repül...

https://www.youtube.com/channel/UCIM_9w9R_IEVXZG2gWSSuNA/videos?view_as=subscriber

Puff Bumm Creative Commons License 2019.08.29 0 0 360
XANTIi Creative Commons License 2019.08.13 0 0 359

Szinte reménytelen. Ha valakinek a kertjébe esett, talán volna remény. Még hirdetéseket is kínos kiragasztani, hogyha megtalálta valaki hol tud értesíteni. Mert törvény szerint gondolom nem bejelentett repülés volt. Bemérni csak spéci cuccokkal és csak addig lehet amíg van élet az akkuban. Lezuhanás után ebben nem lehet bízni. Leeshetett úgy is fára vagy háztetőre, hogy nem is látja senki a földről. Ha ismerős, baráti környék akkor lehetne érdeklődni a sok szomszédtól. Idegen terepen ez is reménytelen. Talán ha valaki valóban megtalálta és leadta egy körzeti megbízottnak, házfelügyelőnek, portásnak. Kis faluban esetleg a kocsmában érdeklődni, mint a hely kommunikációs központjában.

Őszinte részvétünk.

Előzmény: S_Laci37 (358)
S_Laci37 Creative Commons License 2019.08.13 0 0 358

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Ma délelőtt figyelmetlenségemnek köszönhetően, sajnálatos módon egy adó torony közelébe engedtem fel a drónom, ami után észre vettem ezt a kisebb affért leszerettem volna "szállítani" de bizonyára az adótorony bezavart ezért teljesen irányíthatatlanná vált számomra. A kérdésem az lenne, szerintetek meg lehet-e találni valahogy, esetleg be lehet-e mérni koordináták alapján az adott készüléket?

Típusa: Syma X25 Pro

Válaszokat előre is köszönöm, S. László

ParázóDoki Creative Commons License 2019.07.27 0 0 357

Nem mert egy ismerősöm ugyanazt használja és nála működik a dolog.

XANTIi Creative Commons License 2019.07.27 0 0 356

Sajnos a régebbiekben nem volt az 5 gigás sáv. Ráadásul sok app nincs ájfonokhoz megírva. Azt megnézted, hogy eléred abban a világban is?

Előzmény: ParázóDoki (354)
ParázóDoki Creative Commons License 2019.07.27 0 0 355

Bizonyos (nem nélkülözhetetlen) beállítások,funkcíók csak a telefonon keresztül érhetők el,egyébként maradok a távirányítónál.

ParázóDoki Creative Commons License 2019.07.27 0 0 354

A telóm 2017-es huawei 9 P lite,elméletileg tudnia kellene a megadott sávot,de nem tudja,alaposan utánanézve a dolgoknak ,a telefon és a drón is működik az általad említett frekvencián,de alaposan átnézve a specifikációkat,a drón leírásánál az 5-ös után d,g,e van megadva,a telón meg ha jól emlékszem a,b,c.Láttam a neten egy indiai (vagy Sri-lankai)fickót aki videón mutatja be hogy hogyan lehet ezt a problémát áthidalni,de nem merem alkalmazni a módszerét,egyszerűbb lesz a fiam  régi készülékét használni.

XANTIi Creative Commons License 2019.07.27 0 0 353

Egyébként azt a jópofiságot, hogy a mobilteló kijelzőjén majd ujjtologatással irányítod a madarat azt felejtsd el. Ha van is technikai lehetőség akkor is pontatlan, nem érezhető. Egy látványos szarság. Szerintem. A telón rögzíteni a lejövő képet szintén vesztes eset. Mindenképp sokkal rosszabb a minőség mint a fedélzeten kártyára rögzítésnél. A wifis fentről lenézve irányítás a kép késése miatt necces. Akár 0,7-0-8 másodperc is lehet.

Előzmény: ParázóDoki (351)
XANTIi Creative Commons License 2019.07.27 0 0 352

A wifis irányítással mi a gond? Nem kétsávos a telód? Sok új drón (is) az 5 gigát is használja a wifihez a klasszikus és zavarokkal teli 2,4 helyett. Ez az 5 gigás régebbi telókban nincs benne. Az újaknál inkább a közép kategóriától van meg.

Más gond nem szokott lenni a wifivel. Legfeljebb a hatótáv. Arra meg vannak frankó wifi-repeater-ek, de csak a 2,4-es sávra.

Előzmény: ParázóDoki (351)
ParázóDoki Creative Commons License 2019.07.27 0 0 351

Köszi az ötletet(mármint a kártya gyorsaságára)betettem egy 4K-ra alkalmas sebességű kártyát(amely persze a 4K-ás kamerához nem volt jó)és a gép tökéletesen működik1080/60,--as formátumban.Még egyszer köszönöm!Ezután már csak a wifis távirányítást kell megoldanom-a fiam nekem ígérte a régi iphon-ját(ha jól írtam a márkanevet),ezzel talán ez a gond is megoldódik!

XANTIi Creative Commons License 2019.07.27 0 0 350

Akkor nincs ötletem. Csak drón hiba lehet. Érdemes lenne kicsit fürkészni külföldi fórumokon, levlistákon mások tapasztalataiért.

Előzmény: ParázóDoki (349)
ParázóDoki Creative Commons License 2019.07.27 0 0 349

Szia!Azt a kártyát használom amit az akciókamerámban használok,ott jól működik ugyanabban a felbontásban,ha jól tudom ezen a kamerán nem lehet más formátumot beállitani.

XANTIi Creative Commons License 2019.07.27 0 0 348

Nem lassú a kártya? Próbáld ki valami más fotómasinában legalább ilyen felbontásban. Sajnos a kínaiak ezeket az osztályba sorolásokat is hamisítják a gyártó nevén felül. Kodaknak látszóval jártam hasonlóan. Gondolom kipróbáltál más formázási beállítást is.

Előzmény: ParázóDoki (347)
ParázóDoki Creative Commons License 2019.07.27 0 0 347

Sziasztok!Vettem egy Bugs 5 w drónt,a gép tökéletes,csak a kamerával van gond,távirányítóval csak max.30-40 mp-es felvételeket tudok készíteni,az első egy-két felvétel után 2-3mp után leáll a felvétel.A micró SD kártya megfelelő(többet is kipróbáltam,de mindegyiknél előjött a hiba.Az első gépet gariban visszaküldtem(egyéb hibája is volt),az új gép ugyanezt a felvétellel kapcsolatos problémát mutatja. A mobilom nem alkalmas a wifis írányításra!Megoldás?Előre is köszönöm!                                   .

XANTIi Creative Commons License 2019.07.26 0 0 346

Annak a videója elég gyengusz. Egyébként tanuló gépnek nagyon barátságos. Nézzél meg pár videót a youtubon, hogy lásd mire számíthatsz.

Előzmény: starigrad (345)
starigrad Creative Commons License 2019.07.24 0 0 345

Sziasztok drón vásárolnék de nem tudom milyet.  A ház körül készítenék vele képeket , videot. Néztem miket írtatok, elsőre tényleg érdemes megvenni a DJI Tellot ?

Köszönöm a segítséget.

Vityó... Creative Commons License 2019.07.07 0 0 344

Köszönöm a válaszod, most már legalább van valami támpont ami alapján el tudok indulni. Böngészek, aztán még jövök kérdésekkel biztosan! ;)

Előzmény: XANTIi (343)
XANTIi Creative Commons License 2019.07.06 0 0 343

De mindenek elött olvass a drónozás jogi hátteréről. Pláne ha egy nagyobb városban élsz. Persze nem eszik olyan forrón a kását, de akkor is elég gáz!

Előzmény: Vityó... (341)
XANTIi Creative Commons License 2019.07.06 0 0 342

Minden az anyagiakon múlik. 300 dollár körül már jól használható van. De elsőnek célszerű egy olcsóval megkóstolni ezt a játékot.

Használható videóhoz legalább 1080p videó, legalább 2 de inkább 3 tengelyes gimbal kell. Feltétlenül brushless motorok. Az a jól használható, ami élő képet tol le a levegőből, de a valódi jó minőségű felvételt a fedélzeten SD kártyára csinálja. Sok kényelmi és biztonsági opció van ma már, de az ár meredeken nő.

Megbízható és ár/értékben nagyon jó egy Xiaomi Fimi X8. Teljesen kezdő játéknak egy DJI Tello, 100 dollár alatti árával. Ennek a kamerája occógizdaságos, de jó kis belépő szintű gép.

Előzmény: Vityó... (341)
Vityó... Creative Commons License 2019.07.06 0 0 341

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni. Életem első drónját tervezem megvásárolni, és mivel nem értek hozzá, kérdezem, milyen paramétert kell figyelnem, mi az ami fontos és mi az ami egyáltalán nem? Egyáltalán van olyan amit biztosan hanyagoljak vagy manapság már szinte bármelyik megfelelő lehet? 

Természetesen nem "ipari" használatot tervezek, leginkább csak magunknak készítenénk felvételeket, de azért olyatt szeretnék, amit akár egy weblapra mint kisfilmet sem szégyen kitenni. 

Előre is köszönöm ha válaszol valaki a kérdésemre...

Lucus34 Creative Commons License 2019.07.02 0 0 340

Tudom,hogy nem kapcsolódik konkrétan a témához, de az esküvőnkre keresek olyat, aki tudna drón felvételeket késízteni. Az egyik barátnőm őket ajánlotta: https://www.dronfelvetelsopron.hu/

Vélemények? Szeretnék még többet megtudni mielőtt döntök.

XANTIi Creative Commons License 2019.06.26 0 0 339

A Tello tényleg nagyon belépő szintű. Főleg a kamerája. Inkább a játék kategória.

Előzmény: GoetheFT (338)
GoetheFT Creative Commons License 2019.06.26 0 0 338

Azért nagyon komoly különbségek vannak a műszaki tudásban a kínai dron javára. A minőség egy másik kérdés. 

Előzmény: Zolcsa (337)
Zolcsa Creative Commons License 2019.06.21 0 0 337
  • ooÉn inkább ajánlanék neked egy DJI Tello-t, otthon is használható, kint is. Kezdő drónnak tökéletes.
Előzmény: GoetheFT (335)
karcsi722 Creative Commons License 2019.06.19 0 0 336

Szia Michael1979!

Sikerült megoldani a kép megosztást?

Előzmény: michael1979 (319)
GoetheFT Creative Commons License 2019.06.17 0 0 335

Sziasztok. Segítséget szeretnek kérni egy tényleg játszós dron kiválasztásához. Amit kinéztem a MJX X104G. Tudom, hogy gagyi, kínai, fooos, meg hogy vannak sokka jobbak. Az érdekelne hogy megér e kb 70-80€ és ha nem mi az ami ebben az árban jobb választás lehet. Otthonra játszani, youtube amator videót csinálni, nem sajnálni kell. Köszönöm. 

XANTIi Creative Commons License 2019.06.11 0 0 334

Nyilván. Pont ezért nem kellett hozzá nagy tudás.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (333)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2019.06.11 0 0 333

De nem kell az oroszlán bajuszát húzogatni, hogy egy ilyen helyszínen repül valaki, ami hemzseg a rendőröktől, és a figyelem középpontjában van. Ahova  a TEK kivonul, ott értelem nem biztosan lesz, de rend igen.

Előzmény: XANTIi (332)
XANTIi Creative Commons License 2019.06.11 0 0 332

Nagy truváj! Ma a drónokkal játszók 99,9%-át el lehetne kapni légtérhasználati engedély hiányában.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (331)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!