Keresés

Részletes keresés

Rozálka3 Creative Commons License 2017.04.30 0 0 46

>>>Szóval bölcs szülő megteszi azt még gyerek korban.<<<

 

Meg bizony!  Aztán nincs vele macera.  Nem kell a gyereket hittanra húrcolni, sem misére, (mert úgysem akar menni, mit erőltessük.) sem tanítgatni.

 

Még majd ráragad valami!....

Előzmény: forgione1 (45)
forgione1 Creative Commons License 2017.04.29 0 0 45

Ha megveszem és a fiókban tartom, nem használ semmit.

 

 

De legalább regisztrálva vagy a Mennybe :-)

 

Csak hátrébb van, aki még regisztrálva sincs, hiszen felnőtt korban egy keresztségi eljárás több éves folyamat.

 

Szóval bölcs szülő megteszi azt még gyerek korban. Főleg ha ő volt első áldozó, netán szentségi házasságban él, akkor az esküje része, hogy gyermekét megkereszteli, különben hitvány eskü szegő.....

 

Előzmény: Rozálka3 (44)
Rozálka3 Creative Commons License 2017.04.29 0 0 44

A keresztség olyan mint egy szimkártya.  Ha megveszem és a fiókban tartom, nem használ semmit.

Mint a szimkártyát a  keresztséget is aktiválni kell. Addig nem lép életbe míg az illető meg nem tér.

A megtéréssel aktiválódik a keresztség.

Előzmény: forgione1 (43)
forgione1 Creative Commons License 2017.04.28 0 0 43

A katolikusnak kereszteltek csupán elenyésző része (pár%) él vallásos módon.

 

Még mindig jobb, hogy megvan keresztelve, mint amelyik nem.

Előzmény: Rozálka3 (41)
forgione1 Creative Commons License 2017.04.28 0 0 42

Melyik szót nem értetted?

Mind fontos és súlyponti....

Előzmény: egyedülvagyok (40)
Rozálka3 Creative Commons License 2017.04.28 0 0 41

Sajnos ez a tapasztalat!

 

A szülők keresztvíz alá nyomják a gyereket, hogy ne legyen pogány, de hitre nem nevelik.  Hittanra nem járatják, templomba még úgyse. Még a hit magvait sem kapja meg a gyerek.  Világi módon nő fel, Isten nélkül.

Aztán jön az esküvő ami természetesen templomba is megköttetik.  Persze mindezt Isten nélkül.

Arra senki nem kíváncsi, hogy Isten egymásnak teremtette e őket?  Vagy valaki más párt szánt mindkettőjüknek.

Persze a szerelem elmúlik és csak a veszekedés, a megcsalás jön. 

Megbocsájtás, kitartás, elkötelezettség semmi.  Hogy is lenne, hisz hit sincs.

Aztán válás, ágytól, asztaltól.

De Jézus azt mondja, hogy amit megköttök a földön az a mennyben is meg lesz kötve.

Hiába a földi válás, a szellemi kötelék ott marad!

 

A katolikusnak kereszteltek csupán elenyésző része (pár%) él vallásos módon.  A többi úgy él mint a pogány.

 

Istennek pedig hit nélkül lehetetlen tetszeni.  (Zsid.11.6)

 

Előzmény: sokadik5 (36)
egyedülvagyok Creative Commons License 2017.04.28 0 0 40

Nincs kivel vitatkozzál vagy csipkelődjél?

Vagy unatkozol?

Esetleg akarsz valamit? Miért nem lehet egyenesen mondani?

Vagy ez így pont jó, szinte bele sem lehet kötni?

 

Tényleg kíváncsi vagyok, mire jó mindez?

Előzmény: forgione1 (39)
forgione1 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 39

A cím működik, csak éppen a fogadó állomástól jövő választ ideiglenesen erős fenntartással kell kezelni :-) 

Előzmény: egyedülvagyok (38)
egyedülvagyok Creative Commons License 2017.04.26 0 0 38

Szia :)

Igen, az még mindig működőképes... :)

Előzmény: sokadik5 (36)
pofonofon Creative Commons License 2017.04.26 0 0 37

(ott írja a 19. hsz-ban)

Előzmény: sokadik5 (36)
sokadik5 Creative Commons License 2017.04.26 0 0 36

Gyorsabban? Hát nem tudom, de 2 évig tartott. A másodfokot megszüntették. Már nem alszanak rajta, csak szunyókálnak.

 

Hu Rozálka, kár volt megszólalnod :-(  basszus!

 

Egyedülvagyok, szia:-) nincs meg a mail cimed, már irtam volna.

forgione1 Creative Commons License 2017.04.25 0 0 35

Már most gyorsabban megy nem?

Mióta Ferenc pápa kiadta, hogy ne aludjanak évekig rajta.

Előzmény: sokadik5 (29)
egyedülvagyok Creative Commons License 2017.03.07 0 0 34

Miért gondolod (és még sokan mások is), hogy aki ejut az annullációig az életében, az feltétlenül buta hitetlen lehetett csak, aki "szépség" kedvéért ment a templomba esküdni?

Tovább megyek, tudod Te, hogy mitől érvényes az Isten előtt tett fogadalom?

Előzmény: Rozálka3 (33)
Rozálka3 Creative Commons License 2017.03.06 0 0 33

Előtte kellett volna meggondolni!  Mielőtt még átlépted a templom ajtót.

 

A templomi esküvő nem arról szól, hogy de szép, meg de csecse,  hanem egy életre szóló elköteleződésről jóban és rosszban egyaránt. 

 

Tudod!, ásó kapa meg a nagy harang!  :)

Előzmény: sokadik5 (32)
sokadik5 Creative Commons License 2017.03.06 0 0 32

Véleményem szerint nem az én hozzáállásommal van a baj, hanem a katolikus egyházéval.

Ha majd végigcsinálod, meghallgatod a megjegyzéseiket, vársz (de nem tudod miért?) stb.stb. majd akkor mondj véleményt.

Előzmény: CiniKuss (30)
egyedülvagyok Creative Commons License 2017.03.05 0 0 31

Szerintem meg Te nem érted:)

Aki egy ilyenen keresztül megy, annak egy darabig biztosan negatív érzései lesznek az egyházról (jó, ha csak arról). És akkor most finoman fogalmaztam.

Előzmény: CiniKuss (30)
CiniKuss Creative Commons License 2017.03.05 0 0 30

Ha ez a véleményed akkor már réges rég elhagytad!

Szerintem abszolút nem értetted miről is van szó! A házasság szentsége nem egy szolgáltatás!

 

Egyáltalán, ezzel a hozzáállással minek kellett, hogy érvénytelenítsék?

 

 

Előzmény: sokadik5 (29)
sokadik5 Creative Commons License 2016.11.16 0 0 29

Hihetetlen nem? 2014 óta mostanra intézödött el a templomi esküvö érvénytelenitése. Igaz, csak szóban informáltak erröl, papirt még nem láttam.

Hihetetlen ez az ügyintézés, a hozzáállás. Követkeö lépésem, hogy elhagyom a vallásom!

sokadik5 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 28

talán mire meghalok, el is lesz intézve az érvénytelenités. Egyik kéz nem tudja mit csinál a másik! Ide-oda tologatják a feleösséget, majd ennek... és majd akkor...(ez egy mai tapasztalatom) ekkora fejetlenséget 2014-ben?! Döbbenetes....hát akkor ennyi a katolikus egyház....

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.02 0 0 27

szerintem csak szimplán visszaélnek azzal, hogy úgy gondolják, hogy ők jól gondolják. és ne akarjon tőlük senki semmi mást, mint amit begyakoroltak.

Előzmény: NASAreti (25)
sokadik5 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 26

hasznos infó volt, amit leirtál. A tapasztalataid egy részével már szembesültem. Sokszor katasztrofálisnak látom, hogy dolgok igy müködjenek (müködnek?).

 

 

Előzmény: NASAreti (25)
NASAreti Creative Commons License 2014.12.02 0 0 25

Sziasztok, 

 

Én ezt végigcsináltam.....először nagyon komolynak tűnt. (Katolikus) Aztán a következő szint..meg a következő. Egymásnak dobálták a labdát. Olyan emberek írtak alá határozatokat, akikről fogalmad se volt, hogy kicsoda. Leveleztünk jó sokat.

A végére úgy éreztem magam mint a kislány a tanító néninél, hogy én vizeztem-e be a szivacsot amivel aztán megdobtam a táblát és csúnya lett. 

Az ügy is kábé ilyen komolyságú öltött a végére. Senki nem vállalja az arcát az egyház részéről. Nem kapsz válaszokat...Értsd úgy hogy egyszerűen nem válaszolnak a megkeresésre.  Szerintem vagy annyira dilettánsok az emberi ( úgy értem férfi-női)kapcsolatok terén, hogy fogalmuk sincs a történések ok-okozatairól, folyamatáról és keresik az ő szabályrendszerükben az ügyre húzható sémát ( ami természetesen nem lesz meg soha....gondoljatok a polgári élet sokszínűségére...nincs két egyforma jogi ügy. A polgári törvénykönyv igen vastag mégsem tud minden világi történést leírni vagy kezelni) vagy egyszerűen úgy védekeznek a logikus érvek ellen, hogy nem állnak szóba veled. Ez lehet a korábban említett dilettantizmus vagy akár gőg is.

Sóhivatal az egész.

Szerintem a Jóisten is pironkodik ilyenkor hogy az ő nevét használják.

Gondolkodom rajta, hogy lemondok a keresztségemről. Ehhez az egyházhoz nem akarok tartozni. Addig amíg  csak a díszletes részét nézed addig OK. Belül meg férges. A papok között ugyanaz a hierarchiaharc mint bárhol...ráadásul még jó frusztráltak is.

Aki meg próbálja -ismétlem próbálja- a klasszikus értelemben vett katolikus érékeket közvetíteni, azok szerint élni és nem vesz részt a játékban az perifériára szorul, megvetésben van része.

 

Na így ennyi...

forgione1 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 24

Megfelelő partnerrel az is jó téma:-)

Előzmény: Pomber Béla (22)
Pomber Béla Creative Commons License 2014.10.30 0 0 23

Érsekség, tehát valószínű keresztény. Ettől persze még lehet görögkeleti is. Legalábbis biztos nem zsidó vagy muzulmán.

Előzmény: Görbe_Bögre (21)
Pomber Béla Creative Commons License 2014.10.30 0 0 22

A muszlin az az ágynemű, ez muszlim. :-)

Előzmény: forgione1 (20)
Görbe_Bögre Creative Commons License 2014.10.30 0 0 21

A kiinduló témához visszatérve, feltettem egy kérdés és fü, fa virág hozzáhablatyolt.

 

Nade azt még mindig nem írtad le, hogy milyen templomban volt az esküvő és házasságot kötők milyen vallásúak...

 

Így nehéz tanácsot adni.

Előzmény: sokadik5 (18)
forgione1 Creative Commons License 2014.10.30 0 0 20

Tetszik a muszlin módszer:-)

Előzmény: Pomber Béla (16)
egyedülvagyok Creative Commons License 2014.10.30 0 0 19

polyakpontrobinkukacfreemailponthu

Előzmény: sokadik5 (18)
sokadik5 Creative Commons License 2014.10.30 0 0 18

Köszönöm a használható és használhatatlan válaszokat. CiniKuss: Nomen est omen (a hozzászólásodra vonatkoztatva).

Egyedülvagyok: Nem tudok mailt irni, valamiért nem engedi a levelezö.

 

A kiinduló témához visszatérve, feltettem egy kérdés és fü, fa virág hozzáhablatyolt. Megtaláltam az "illetékest" Érseki Biróság Budapest, Úri utca. Ezt azoknak, akik ugyanúgy mint én, nem tudják hol kezdjék.

 

Pomber Béla Creative Commons License 2014.10.30 0 0 17

Ne adj ilyen écákat, mert ha meghallom, hogy hites ura lefejelte a sodrófát majd gyufaivás közben kinyitotta a gázcsapot és ettől kiesett a gangról a lithófba, akkor bizisten nyakonverlek...!

Előzmény: Törölt nick (15)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!