Keresés

Részletes keresés

Agos13 Creative Commons License 14 órája 0 0 4717

Szia! Küldenél egy privát elérhetőséget? vigvari.agoston@gmail.com

Előzmény: Sony Black (4716)
Sony Black Creative Commons License 3 napja 0 0 4716

Budapest területe

Előzmény: Agos13 (4715)
Agos13 Creative Commons License 6 napja 0 0 4715

Szia! Egy előző poszban írtad hogy sok mikát telepitettél, telepitesz. Merre dolgozol?

Előzmény: Sony Black (4712)
Alma Tomi Creative Commons License 2020.06.19 0 0 4714

Szia!

Van egy ilyen szivattyúm nekem is. Honnan tudnék hozzá csatlakozót szerezni emberi áron?

Köszönöm válaszod!!

Előzmény: MIKA-6EU (3629)
Upo001 Creative Commons License 2020.06.16 0 0 4713

Nekünk parapetes F8.50 helyett kellene valami kis földszintes lakásba, kéne csak a szoba helyett a wc-t, fürdőt, konyhát is fűteni. De csak az ablak alatti parapet néz az utcára, vagy a fürdőből az udvar felé lehetne a turbóst kivezetni, de az az udvar felől egy oldalról nyitott folyosó felé néző fal. Oda lehet turbót kivezetni, vagy az csak teljesen nyitott helyre nézhet?

Mert ha az nem jó, akkor vagy marad a parapetes mika, vagy elektromos 6kW kazán (de az 28A-t kérhet maxon, az azért nem kevés).
Vagy van még valami gázos megoldás?

Előzmény: Sony Black (4712)
Sony Black Creative Commons License 2020.06.03 0 0 4712

Legális, ha legalizálja az ember :D

Teljesen ugyan az mint amit a parapetre rakunk

Előzmény: L169OM (4711)
L169OM Creative Commons License 2020.06.03 0 0 4711

Láttam ma a VIII kerületben olyan megoldást, hogy turbót vezettek ki a parapet helyén. 

Ez is valamennyire legális megoldás lehet?

A turbócső jobb mint a parapet?

Nájmár Creative Commons License 2020.05.29 0 0 4710

F37 és nem ír ki nyomást, panel csere. Valamit sikeresen elnyomkodtál rajta.

Előzmény: Juventinista (4709)
Juventinista Creative Commons License 2020.05.29 0 0 4709

Sziasztok,

Pont most az inaktív periódusban dobott a gép egy F37-es kódot nyomás kijelzéssel miszerint túl alacsony a nyomás (0,5 bar). Rátöltöttem a rendszerre de azóta már a nyomást nem jelzi csak sima F37 amihez ahogy olvastam gyártói feltöltés szükséges? Lekérdezésnél a nyomás 08-as lekérdezésre is OFF jelzést ad. Ötlet esetleg? :) 

El Padre Creative Commons License 2020.05.28 0 0 4708

azt az atmosast megcsinaltuk rendesen. most mar komolyan az lesz, hogy lekapcsolom, leszedem az egester fedolemezet, es beposztolom ide a fotot.

Előzmény: Sony Black (4707)
Sony Black Creative Commons License 2020.05.28 0 0 4707

Nem mondtad, én kérdezem.

Mert hogy az User azt állítja kilyukadt, ami lehetetlen. Ugyanis a rezet nem eszi meg semmi. Sósavval lehet savazni.

Ha nem lett rendesen átmosva, akkor bele tud égni az a gyantás szutyok, ami az új radiátorokban volt. Azt viszont nem szedi ki belőle semmilyen sav se. Max ez miatt kellhet cserélni.

Előzmény: Nájmár (4706)
Nájmár Creative Commons License 2020.05.28 0 0 4706

Ezt én hol mondtam??

Még mindig, ezüst színre fújva, mint régen. Ez az egy semmit sem változott.

Előzmény: Sony Black (4705)
Sony Black Creative Commons License 2020.05.28 0 0 4705

Már nem réz hőcserélős?

Mert én mostanában utóbbi 2 évben nem néztem, mert nem kellett... de azóta lecserélődött?

Előzmény: Nájmár (4693)
Nájmár Creative Commons License 2020.05.27 0 0 4704

Fekete Laci. Technorgáztól is őt ajánlanák. ;)

Előzmény: El Padre (4703)
El Padre Creative Commons License 2020.05.27 0 0 4703

a Lacira gondolsz? (reméltem, hogy nem az eredeti szerelőmre, mert akkor biztos, hogy szénné röhögöm magam.) vagy nézzek a technorgáz honalpon egy ügyeletet is vállaló szerelőt?

amúgy kimértem, elég gyanús, hogy a csőkígyő csöveknél van kb. 2-4V feszkó rajtuk (csaphoz mérve), miközben sehol máshol semmi.

Előzmény: Nájmár (4702)
Nájmár Creative Commons License 2020.05.27 0 0 4702

Hát, én továbbra sem érzem, hogy nekem ezt vállalnom kéne. :D

Viszont ismerek olyat (magamon kívül), aki a fűtéshez is ért és a mika javításához is, és van is minden alkatrésze hozzá. Kb. 20-30 hozzászólással ezelőtt beírtam ide a számát. ;)

Előzmény: El Padre (4701)
El Padre Creative Commons License 2020.05.27 0 0 4701

egyébként korrózió, a legjobb tudomásom szerint, két esetben fordulhat elő:

- valami erős oxidáló anyag jelenléte (mivel kívülről nagyon jól látható volt a korrózió, ezért azt kizárnám, hogy belülről, a fűtőközegben lehet valami, mert akkor már konkrét lyukakról beszélnénk) -- persze a láng is oxidál, de nem ilyen mértékben, és ha nincs anyaghiba, a láng önmagában nem okozhatna korróziót --> marad a víz (valamilyen módon kintről beszűrődő esővíz vagy pára) vagy a savas égéstermék (aminek meg nem lenne szabad visszajutnia, főleg, hogy elvileg nem is termel annyit). itt a rossz füstgázelvezetés lehet ok.

- elektromos hiba (ionáramlás), valamiért a fűtéscsövekre feszültség kerül, testelési hiba vagy akármi miatt. ez utóbbi esetben lehet a kazánon belül vagy valahol a fűtésrendszerben. de ez eléggé szürreálisan hangzik.

ha legalább ezt ki lehetne deríteni... sajnos ebben nem vagyok szakember, a fizikai/kémiai tudásom sem az igazi. de ha ezen múlik, én nekiesek multiméterrel kimérni a csöveket, ha tudom, hogy mihez képest kéne mérni.

Előzmény: Nájmár (4699)
El Padre Creative Commons License 2020.05.27 0 0 4700

persze, nem is gondoltam, hogy valaki távdiagnosztikában ezt megoldja. de pont ezért kérdezem, kit/honnan próbáljak most első körben szerezni, hogy legalább felmérje, mi a baj?

Előzmény: Nájmár (4699)
Nájmár Creative Commons License 2020.05.27 0 0 4699

A Technorgázt kérdezheted, de ők nem fűtésszerelők, hanem gyártók.

Sajnos egy idő után a legtöbb mikában kell cserélni hőcserélőt. Nyilván nem mindegy, hogy 3 vagy 10 év után.

A tapasztalatom az, hogy a váltószelepesekbe gyakrabban. Talán a tárolókban lévő csőkígyóban van valami, amit nem szeret.

A szerelés esetleges hibáit itt senki nem fogja tudni neked megállapítani, csak a helyszínen. 

Ha nincs írásos garanciád a szerelőtől, hogy két évnél többet vállal rá, akkor ez nem lesz olcsó.

Előzmény: El Padre (4698)
El Padre Creative Commons License 2020.05.27 0 0 4698

de akkor ez azt jelenti, hogy nem elegendő a hőcserélőt kicserélni, ha valami hiba van a fűtésrendszer szerelésében, akkor gondolom azt is el kéne hárítani... és ez azért elég durva garanciális kérdéseket vet fel az eredeti fűtésszerelővel kapcsolatban, mármint neki kéne ezt mind garanciában elvégeznie. (lehet, hogy rájött, hogy elbaszta, és ezért szinte lehetetlen őt elérni?) persze ha őt hívom tetemre, ő azt fogja mondani, hogy ő mindent jól szerelt fel.

ezért kéne nekem valaki (vagy a technorgáz saját szakembere, vagy valaki, akinek a szakvéleményét ők is elfogadják fenntartás nélkül), mielőtt bármi javítást végeznénk a rendszeren. ha van valami olyan hiba, ami miatt egy év múlva újra cserélhetnék x alkatrészt, azt nem kéne hagyni.

Előzmény: Nájmár (4697)
Nájmár Creative Commons License 2020.05.27 0 0 4697

Ha zajos, mikor elkezd fűteni, az biztos hőcserélő. 90%-ban fűtésszerelési hiba. Ma is cseréltem egyet és utána csendes lett. Mivel igazi szopás abban a kis fém dobozban kicserélni, ezért 60ezer alatt ilyet nem vállalok.

Az E07 a kispanel cserét valószínűsíti, ami újabb 25e. Az F13 nagyon ritka hiba. Csak kétszer találkoztam vele, de csak nagy panel csere után javult meg, ami újabb 30ezres mutatvány. 

Szóval, szerintem nagyjából erre készülj! ;)

Előzmény: El Padre (4696)
El Padre Creative Commons License 2020.05.27 0 0 4696

úgy értettem, hogy az nincs rendben, hogy egyáltalán felmerülhet egy elvileg szakszerűen, hivatalosan a Technorgáz által képzett szerelő által összerakott fűtésrendszerben, hogy 3 év után az eredeti készülék árának kb. felét újra el kell költeni rá, mert fos minőségben van gyártva. ki a hunyó ilyenkor? arról nem is beszélve, hogy mivel nincs drop-in cseretermék (a saunier duval más bekötést igényelne, ami azt jelentené, hogy szarrá kellene bontani a nappali falát, hogy a mika-t lecserélhessük arra), kvázi hozzá vagyunk kötve egy olyan gyártóhoz, amelyik szerint ez így rendben lenne.

ez így nagyon, nagyon nem lenne rendben.

mit gondoltok, mit csináljak ebben a helyzetben? hívjam fel a technorgázt, és hívjak ki egy ottani mérnököt, hogy állapítsa meg, mi a hiba, és ki felelős érte? gyártási hiba? a szaki szerelte fel szarul? (ha igen, hogy fordulhat elő, hogy a technorgáz hivatalos szerelői listában ott van?) nem arról van szó, hogy ingyen akarom a javítását, de 120 ezret nem fogok kifizetni rá anélkül, hogy ki ne derítsem, ki felelős ezért a hibáért, és be ne próbálnám vasalni rajta.

Előzmény: Nájmár (4695)
Nájmár Creative Commons License 2020.05.27 0 0 4695

"hőcserélő: egy spécin megformázott fémdarab. és 2 óra munka"  120ezer: pár spécin nyomtatott papídarab… 

Ez csak egy becsült költség volt, hogy mennyibe kerülne, ha ezt nekem kéne javítanom. Még véletlenül sem azt jelenti, hogy vállalnám is! ;)

Előzmény: El Padre (4694)
El Padre Creative Commons License 2020.05.27 0 0 4694

kispanel: az egy nyák -- miért kéne cserélni egy ilyet 3 év használat után? hőcserélő: egy spécin megformázott fémdarab. és 2 óra munka.

mi a fene kerülhet ebben 120 ezerbe? és mennyire normális, hogy egy 3 éves kazánra 120 ezret kéne költenem, ami kvázi az új árának 50%-a?! ez így kurvára nincs rendben.

Előzmény: Nájmár (4693)
Nájmár Creative Commons License 2020.05.27 0 0 4693

Hőcserélő+kispanel csere. ...és talán a nagy panel is. Kb. 1-2 óra és úgy 120ezer. :D

Előzmény: El Padre (4692)
El Padre Creative Commons License 2020.05.27 0 0 4692

egyébként voltam kint a "szerelőcsarnokban", nagyon kedvesek voltak, de azért érződik, hogy ez "háztáji" termelés. a kazán ötlete amúgy fenomenális, de nagyon sufnituning az egész. nem gondolom, hogy normális lenne, hogy egy ilyen drága és fontos feladatot ellátó készüléknek egyéves korában már garanciálisan kell cserélni a vezérlőjét meg a turbóját, kétéves korára meg szétrohad a hőcserélője. előző lakásban egy ariston volt, azzal soha semmi gond, és az még olcsóbb is volt (nem kondenz, hanem "csak" turbós, de HMV-t is tudott, hát igen, 24kW az annyi), ezzel meg csak a szopás van évente legalább egyszer. :(

Előzmény: El Padre (4691)
El Padre Creative Commons License 2020.05.27 0 0 4691

hát ez a hőcserélő minden, csak nem réz. amit láttam, az emlékeim szerint nem rézszínű volt, és a rozsda sem zöldes volt rajta. persze kb. egy éve néztük meg, lehet, hogy rosszul emlékszem, de maga a szaki is úgy vélte, hogy ez nem lehet más, mint valami egészen mikroméretű lyuk. a hang forrása biztosan nem gázszelep léptetőmotora, azt ismerem, sőt, a váltószelep hangját is (azt aztán főleg), ez sajnos nem az. levett előlappal (nem a külső borításra gondolok, hanem a szigetelő lap, ami mögött közvetlenül az égéstér van) a jelenség nem volt, amint visszaraktuk a lapot (még nem is kellett visszacsavarozni), pár mp., és elindult a pattogás. kicsit olyan volt, mint amikor buborékok pukkannak szét -- a rendszer viszont levegőtlenítve lett, megfelelő nyomás is volt, stb. ezért volt rejtélyes az egész. a teljesítményt visszavéve kb. 40%-ra elmúlt a hang, de persze az előremenő víz hőmérséklete is kb. 50 fok volt max, jobb napjaiban. ez egyedül az én szobámban (a kisszoba) jelentett problémát, mert ugye ez van a legmesszebb a kazántól, ide már csak meleg víz jött, semennyire nem forró.

a lakás kb. 49m2, van egy kicsi egysoros (gardróbban, falat szárítani -- túloldalt pince), két kétsoros a nagyszobában (csak az egyik van használatban, azon termoszelep, csak ott van), egy nagy háromsoros a konyha-étkező-előszobában, egy kicsi kétsoros egy közlekedőben, egy törülközőszárító a fürdőben, és egy közepes háromsoros a kisszobában. plusz ugye váltószelepen a csőkígyó, egy 100L-es vegyes fűtésű (elektromos patronos/csőkígyós) melegvíztároló. rendesen megterveztük a fűtési kapacitást a falak, légköbméterek és elvárt hőfokok tekintetében, kb. 5KW az összeadott radiátor-kapacitás, tehát még van tartaléka is a rendszernek.

két évig az egyetlen baj a rendszerrel a szériahibás turbó (pff, szép eufémizmus arra az odabaszott filléres kínai ventilátorra) kontroller, és az általa valahogyan kinyírt vezérlőmodul volt, amúgy szépen tette a dolgát. kapott 2x átmosást is, a víznyomást optimálisan tartottuk, stb. ezt az idényt is, a tavalyi pattogás miatt korlátozott kapacitással ugyan, de végigdolgozta. most viszont pucolni kéne plusz végre kideríteni, mi okozza ezt a pattogást, és elhárítani, hogy végre újra használhassuk a csőkígyós bojlerfűtést is.

Előzmény: Sony Black (4690)
Sony Black Creative Commons License 2020.05.26 0 0 4690

Nem akarlak elkeseríteni de 90%-ra mondom látatlanba, hogy a fűtés rendszered vágta haza a kazánt.

A kazán hőcserélője réz, azon luk nem keletkezik. Se mikró se kicsi se nagy :) A lamellái össze tudnak égni, ha túl van húzva a kazán, de ennyi. Mekkora ez a lakás, és hány darab mekkora méretű és vastagságú radiátoraid vannak?

Ez a pattogó hang is gyanús nekem. Nem a gázszelep hangját hallod amikor megy? Néha kattog úgy 5-10mp-ént. 

Nem ez az? Mert ez normális jelenség

Előzmény: El Padre (4689)
El Padre Creative Commons License 2020.05.26 0 0 4689

Priviben varom jo Mika szerelo elerhetoseget, mert azzal, aki telepitette a rendszert, mar nem akarok szamolni -- kb. hn eve nem tudtam ravenni, hogy megjelenjen megjavitani az altala is elismert hibat (raadasul ezzel sikerult kicsuszni a garis idoszakbol is, ami azert egy ennyire draga cuccnal elegge rohej, hogy 2 ev, de mindegy). Amugy hivatalos, Technorgaz altal kikepzett szerelorol van szo... Na mindegy.

Mika 6EU keszulek, 2017 nyari telepitesu, a vezerlo es a turbo mar cserelve voltak rajta. A mostani futesszezont hiba nelkul kibirta, igaz, szandekosan kisebbre vett teljesitmennyel, mivel a hocserelon a korrozio miatt mar mikrolyukak lettek (legalabbis erre jutottunk).

A futesrendszer maga jol van osszerakva, az osszes hiba:

- A hocserelo ugy elkorrodalt 2 ev alatt, hogy csak na. Nem tudom, hogy ez termeszetes-e, vagy szar a dolesszoge a kipuff-besziv csonek, es visszacsorog a kondenz vagy az esoviz. A lenyeg, hogy szerintem 2 ev utan nem ugy kene kineznie egy hocserelonek, ahogy az kinezett.

- Lezart elolappal normal teljesitmeny (max lang) mellett surun pattogo hangot ad ki egy ido utan. Levett elolappal ez nem jelentkezett. Abban maradtunk a szerelovel, hogy valoszinuleg valahogy van egy pici lyuk a hocserelon, ami megfelelo nyomas mellett mar ereszt ki valamit, es ezt halljuk. Nem tudom, de visszavett teljesitmeny mellett a pattogas nem jelentkezett, emiatt aztan alacsonyabb langon ment vegig telen a futes, es a csokigyos bojlermelegitest lekapcsoltuk (mert az mindig max langon ment).

- A hocserelo kozeg (viz) nem tudom, hogy korroziogatlos adalekos, volt valami, de nem tudom biztosan.

- Kb ket hete nehany naponta E07-et dob.

- Tegnap este viszont E07 + F13 hiba, nem lehet resettel elkuldeni. Kihuztam, azota pihen.

Budapest, XI. kerulet. Valaki esetleg?

Sony Black Creative Commons License 2020.05.21 0 0 4688

310e ft. A legtöbb normál kondis kazán, 260-320e körül mozog árban. Ez egy teljes értékű normál kondis kazán amúgy. Ugyan azt tudja, mint a 24Kw-os nagy testvére, csak ez 6Kw. Pont ezért drágább :)

Egyébként a Mikának is van kondenzációs fajtája, ami ennél is drágább, mert bruttó  330e ft!

Egy Duval, azért ehhez képest egy Mercedes-Benz! ;-)

https://www.technorgaz.hu/#extTable1-8

Előzmény: VeszprémiMika (4687)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!