Keresés

Részletes keresés

Ákos70 Creative Commons License 2021.01.22 0 0 4989

Sziasztok. Mika 6eu kazánom E05 kóddal megállt. 2 napja már csinálta, akkor egy reset után indult, ma már nem segített. Egy oldallal lejjebb olvastam,  hogy a vízkörbe épített érzékelő is okozhat, ennek a vezetékeit összezártam, a hiba megmaradt. A dobozban lévő vezérlő már az újabb, 203-as. Vezetékszakadást nem láttam. Ez a vezérlő is hajlamos meghibásodásra, vagy inkább a ventillátor?

Téli nap Creative Commons License 2021.01.22 0 0 4988

 

 

 

 Mekkora a lakásod ?

Előzmény: Székelyhidi Lacek (4986)
csiriz1 Creative Commons License 2021.01.22 0 0 4987

A legjobb a fernox!

Előzmény: david_e (4581)
Székelyhidi Lacek Creative Commons License 2021.01.22 0 0 4986

Sziasztok! Információ gyűjtés céljából szeretnék tájékozódni.Jelenleg konvektoros fűtésünk van de gondolkozunk a cserén,mennyire lenne jobb lecserélni Mika6 kazánra?2 szoba,nappali+konyha,fürdő.Tehát 5 radiátor.Kérdezném ,hogy mennyire érné meg lecserélni esetleg pozitív negatív dolgok ami mellette vagy ellene szólnak.Mik a tapasztalatok?Köszönöm a válaszokat!

_Sandrusz_ Creative Commons License 2021.01.20 0 0 4985

Köszönöm! Nekem is valami hasonló volt az első gondolatom. Mindenképpen szakemberrel nézetem meg, bár most olyan 4-5 napja nem jött elő a jelenség.

 

Előzmény: Törölt nick (4981)
Sony Black Creative Commons License 2021.01.20 0 0 4984

Úgy sistereg mint egy víz forraló mikor melegíti a vizet? Mert akkor ez is forralja... Ki kell savazni a hőcserélőt sajna. Valószínű nem lett rendesen átmosva a rendszer forróvízzel, amikor ki lett építve.

Előzmény: Tothpeti76 (4983)
Tothpeti76 Creative Commons License 2021.01.19 0 0 4983

Sziasztok! Ezt már egy másik topicban is kérdeztem. A kazánom elkezdett zúgni és nem melegíti fel a vizet 50 fok fölé. Mika 6 kondenzációs. Mi lehet az oka? Eddig nem csinálta, tavaly télen jó volt. A zúgás csak akkor van, amikor az égőfej működik. Mikor csak keringet akkor nincs semmi hang. 60 fokra van beállítva az előre menő, de az 50et is nehezen éri el. -> Az égő ha lángol, zúg. Ha kialszik, nem zúg.

Sony Black Creative Commons License 2021.01.18 0 0 4982

Kondenzál a kazán, szét fogod rohasztani!

Nem tud 60 fok fölé felmelegedni a víz. Ezt kellene megoldani.

Előzmény: Mikacsu (4979)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.18 0 0 4981

Kazán nyomásérzékelőjét kitisztítani, vagy cserélni.

Előzmény: _Sandrusz_ (4980)
_Sandrusz_ Creative Commons License 2021.01.18 0 0 4980

Sziasztok! Próbáltam keresni a topicban hasonlót de nem találtam. Két éves a MIKA 6EU kazánunk. Kb két hete magas nyomásra kiállt - a rendszeren a nyomásmérő meleg állapotban 2,1 - 2,2 BAR-t mutatott. Már ez is fura volt, mert előtte hónapokkal lett csak töltve. Picit engedtem belőle, ezután üzemelt kb egy napig. Akkor kiállt F37-re. A kijelző 0,6 BAR-t jelzett, a nyomásmérő 1,3-at! Szerelő kijött, nyomást leengedte, tágulásiba pumpált, feltöltés és üzem... kb 3 napig. Aztán megint F37 és 0,0 BAR!!! A manométeren viszont 1,2! Fél órán belül a 0.0-ból 0,6 lett. Akkor újraindítottam és működött. ez néhány naponta előjön - viszont azt figyeltem meg, hogy mintha lakás szellőztetés után történne ez. Az ablak a kazán mellett van. Okozhatja a hirtelen hideg levegő vagy párásodás, ilyesmi? Ami még érdekes: A beüzemelés óta a hideg és meleg rendszer közötti nyomáskülönbség 0,5 - 0,6BAR volt a megszokott. A tágulási pumpálás óta ez 0,3 - 0,4-re csökkent. Találkoztatok hasonlóval?

Bocs: 53m2-es lakás 3 radiátor, 1 törölköző szárító, csak a gyári tágulási.

 

Mikacsu Creative Commons License 2021.01.17 0 0 4979

Hello! Mitől lehet a kazán belsejében víz? A kazántest cserélve lett. Visszafolyhat a füstcsőből a páralecsapódás?

McFullock Creative Commons License 2021.01.17 0 0 4978

Köszi a tippet. :) 

Előzmény: nixon70 (4977)
nixon70 Creative Commons License 2021.01.17 0 0 4977

A gázcsatlakozás leoldásával.

Előzmény: McFullock (4976)
McFullock Creative Commons License 2021.01.17 0 0 4976

Passz, ezt nem tudom. Honnan derül ki, hogy van-e ott szűrő? 

Előzmény: nixon70 (4975)
nixon70 Creative Commons License 2021.01.17 0 0 4975

A gázszelepnél van szűrő?

Azt nézte?

Előzmény: McFullock (4973)
borot Creative Commons License 2021.01.16 0 0 4974

Szia! Én vettem egy szünetmentes tápot erre az esetre. Nálunk olyan probléma van, hogy kevés az áramom 3x10A . már elindítottam az emelést 3x20A-ra . Ha véletlen túl sok gép megy , leveri az autómatát . S ha nem vesszük észre , akkor bizony ki hül  a ház. így a szünetmentes táp áthidalja az áramkimaradás idejét is ha esetleg valamiért nincs áram.

Előzmény: Badri12 (4970)
McFullock Creative Commons License 2021.01.16 0 0 4973

Szia! 

 

Köszi a választ. Szeptemberben volt kint a szaki, akkor volt takarítás, illetve ki lett cserélve a tágulási tartály, mert nem tartotta a levegőt. Akkor az volt a tünet, hogy az őrláng folyamatosan égett, viszont ahogy a termosztát bekapcsolta a főlángot kb 1 perc után elaludt az őrláng és a főláng is. Át lett mosva a gázégő, úgy hogy a zuhanycső volt rátekerve, illetve ki lett fújva kompresszorral.

Előzmény: nixon70 (4972)
nixon70 Creative Commons License 2021.01.16 0 0 4972

Mikor volt takarítva a gázoldal?

A jelenség alapján, amit leírtál, ráférne....

Hidegen a tágtartály légoldali nyomását a bekapcsolási nyomás felé állítsd 0,2 bárral, a vízoldalon töltsd e nyomás felé 0,2-0,3 bárral.

Előzmény: McFullock (4971)
McFullock Creative Commons License 2021.01.16 0 0 4971

Sziasztok!

 

Mika 6E kazán van az 50 nm-es lakásban, melyen a törölközőszárítóval együtt 4 radiátor van. A legmesszebb lévő radiátor csatlakozása kb. 4-5 méterre van. A fórumot olvasva tegnap a Grundfos UPM3 FLEX AS szivattyút beállítottam úgy, hogy a zöld mellett két sárga LED világít, eddig maximumra volt állítva, illetve a hőfokot 70°C-ra állítottam be a korábbi 60°C-ról. Csendes lett, ugyanolyan jól melegszik minden radiátor, nincs ki-be kapcsolgatás. Szobahőmérsékleten 1.2-1.3 bar körüli a nyomás, míg üzemmeleg állapotban 2.0-2.1 bar. Rendben van ez így?

 

Más: Heti rendszerességgel többször kialszik a kazán a szobatermosztát kapcsolás után. Általában az őrláng szépen, halkan begyújtja a főlángot, de van, hogy egy nagy robbanás után kialszik minden és újra be kell gyújtani az őrlángot. Gyakran arra ébredek reggel, hogy folyamatosan megy a keringetőszivattyú és hideg van a lakásban, mivel teljesen kialudt a kazán, de a szobatermosztát miatt folyamatosan megy a kazán. Mi miatt történhet ez? Úgy kell elképzelni, hogy a szobatermosztát bekapcsolja a kazánt és van, hogy nem egyből történik a begyújtás, hanem másodpercekkel később és ezt egy nagy robbanás és lökéshullám kíséri, amitől teljesen kialszik a kazán. Mit gondoltok, mi okozhatja ezt?

 

Lenne még egy kérdésem, ha le van engedve a víz a rendszerből, akkor milyen nyomésértékre kell felfújni a tágulásitartályt? Illetve utána szobahőmérsékleten milyen nyomásértékre kell visszatölteni a vizet a rendszerbe?

 

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket.

 

Üdv.

Badri12 Creative Commons License 2021.01.14 0 0 4970

Sziasztok! 

 

Új vagyok a csoportban.

2dik szezonja a mikámnak,eddig kitűnően hiba nélkül teljesít.

Én abszolút nem értek hozzá:(

Az lenne a kérdésem,hogy ha elutazom 1 hétre és közben lesz egy áramszünet esetleg,mi történik?!

Általában 21fokra van állítva a termosztátom, vegyem lentebb arra a hétre? Kérlek okosítsatok ki mert kicsit aggódok!

 

Sony Black Creative Commons License 2021.01.10 0 1 4969

Mert szerinted nem szóltam?!

Kismilliószor beszéltem az igazgatóval is , de közölték, hogy bármilyen változtatás a kazánon az engedélyeztetési procedúrát von maga után és az több milliós tétel ezért nem... (halkan jegyzem meg, mióta ez ügyben beszéltem velük az kb 3 éve volt, már vagy 6 dolog változott a kazánon, és bele lehetett volna venni ezt a dolgot is, de leszarják)

Előzmény: bakterom (4967)
borot Creative Commons License 2021.01.10 0 0 4968

Szia! A lakásban már mika szolgáltatja a meleget. Konvektort elajándèkoztam . Jobban nem szeretnèm megterheli azt a kis jószágot ami van, így is elvárásaimon felül teljesített. Emiatt is szeretnèk egy másikat a nyárikonyhába, azzal ki tudnám fűteni a nyári konyhát+ van egy kis műhelyem is amit fűtenèk. De ha mindenkèpp gázterv kell, akkor sanszos. Köszönöm a választ.

Előzmény: Sony Black (4966)
bakterom Creative Commons License 2021.01.10 0 0 4967

Ezeket az ötleteket a gyárral is közölni kellene, hátha belátják hogy jó ötlet, talán így gyártanák a továbbiakban persze biztosan magyarázatra szorulna feléjük.

Előzmény: Sony Black (4955)
Sony Black Creative Commons License 2021.01.10 0 0 4966

"Oda van tève a gázórám is + egy kiállás gáztűzhelynek.

Szeretnèk ide tenni egy Mika6 EU turbósat. Erre a kiállásra, rá lehet csatlakoztatni a mikát? Engedèly+gázterv szüksèges hozzá? "

 

Gázterv szükséges, és a gázcsövet is oda kell vinni a készülékhez. Flexi bekötés max 1,5m lehet,de az is rettenetes ronda.

A konvektorokkal mi a terved? Azokat is meg kell szüntetni nem? Tehát a gázcsövet is fel kell számolni a nyári konyhától a szobák fele.

Előzmény: borot (4965)
borot Creative Commons License 2021.01.10 0 0 4965

Sziasztok!
A kèrdèsem az lenne hogy van nekem egy nyárikonyhám . Oda van tève a gázórám is + egy kiállás gáztűzhelynek.
A házba innen megy tovább a gázcső a konvektorok helyeire. Szeretnèk ide tenni egy Mika6 EU turbósat. Erre a kiállásra, rá lehet csatlakoztatni a mikát? Engedèly+gázterv szüksèges hozzá? Vagy elèg csak átfúrni a falat szabványoknak megfelelően majd fölszerelni a kèszülèket a konzoljára ès bejelenteni a kèszülèket?
A gázcső kiállás kb 140cm magasan van , és kb 3mèterre lenne a kèszülèktől.

Sony Black Creative Commons License 2021.01.09 0 1 4964

Nem a kazánban hanem a rendszeredben keresd a hibát!

Szobahőmérsékletű radiátoroknál a nyomásnak 1,2bár körül kell lennie. 2-2,3bárnak kb 60-65 foknál kell lennie!

Valószínű pedig levegős a rendszer. Légtelenítés közben emelgesd meg a radiátorokat a légtelenítő szelep felöli oldalon, és addig hagyd nyitva amíg szinte hang nélküli folyamatosan folyik belőle a víz. Ha egybefüggő a víz, de fröcsög akkor még nem jó. Keringető szivattyú milyen fokozaton van? 2-esre kellene rakni.

Kérdés hány darab és mekkora radiátor van, és azok be is vannak e szabályozva rendesen?

 

Előzmény: boga0211 (4962)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.09 0 1 4963

Túl töltötted. Ahogy felfűt, leáll az F40-re, és amint egy kicsit visszahűlt, AP-vel indul újra. Engedj le a nyomásból!

 

Előzmény: boga0211 (4962)
boga0211 Creative Commons License 2021.01.08 0 0 4962

Sziasztok!


Lehet, hogy a kérdésem nagyon amatőr lesz, és az is lehet, hogy más kérdezte már korábban, csak én nem találtam a sok szakszerű komment között (mivel én nem értek hozzá :)

Szóval a MIKA kazánunk ma kiírta az F37 hibát. Ez már korábban is megtörtént, túl alacsony a nyomás, töltöttem a rendszerbe. Egyik kérdésem, hogy ennek a gyakorisága mekkora mértéknél normális?

A másik, hogy hogy olyan 2-2.3 barra töltöttem fel, a radiátoroknál légtelenítettem, de a kazán azóta is küszködik a saját légtelenítéssel, folyamatosan bekapcsol az AP, olyan 40 fok körül mozog a kijelző, a 65 kanyarban sincs, amire be van állítva.

Mit tehetnék, hogy leálljon az ön-légtelenítéssel? Ez valami elektronikai probléma lehet?

Nyilván végig olvastam a kézikönyvet, ami ott le van írva, hogy leállíthatom a légtelenítést a K1-Reset gombbal, azt megtettem, de ezen túl tehetek még valamit szerelő nélkül? Jah, és már egy napja megy ez folyamatosan....

Köszi előre is a válaszokat és a türelmet:)

tasim Creative Commons License 2021.01.03 0 0 4961

Igen, szerintem az lesz, ami a bojler termosztátjába megy 2 kábel.

Igen, azt gondolnám, hogy a kettő együtt gyorsabb.

Egyebkent utolag mar nem eroltetnem a valtoszelepes mikat. Ugyan még nincs vele bajom, de a forumban lattam, hogy nem ajanlatos és vilannyal sem volt veszes a melegviz koltsegem. De ha mar megvan akkor hasznalom.

Előzmény: Sony Black (4960)
Sony Black Creative Commons License 2021.01.03 0 0 4960

Ha a hőérzékelő patron vezetékére gondolsz akkor igen.

De nem értem mi értelme van mind a kettővel egyszerre fűteni? Nem lesz sokkal gyorsabban felfűtve ha ez a cél.

Előzmény: tasim (4957)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!