Kösz. Tök jópofa, hogy az alap osm térképen e pillanatban 15-ös nagyításig már az új nyomvonal látszik, 16-on arégi, az ennél nagyobbon pedig egyik csempe új, a másik régi. Érdekes.
Berajzoltam az OSM-re az átküldött nyomvonalnak megfelelően, módosítottam az érintett kerékpáros hálózatokat is az új szakaszra. Az OSM-en hamarosan lefrissül, a többi helyen pedig majd valamikor.
Köszi! GPS trackem nekem sincs, amit az órám rögzített, az erre alkalmatlan. gpx fájl kellene hozzá? Kelet felől korábban a Pálkövei utcánál véget érő bicajút folytatódik a Strand utcáig, ezt látom az OSM-n szaggatott vonallal. A Strand utcába fordul és elmegy az OSM-n szaggatottal jelzett, korábban földutas közig, és ráfordul a vasutat keresztező szakaszra. https://turistautak.openstreetmap.hu/turautvonal.php?utv=1662996212yjlq
Az átjáró fénysorompóval fedezett, az útburkolat végi aszfalt, az új szakaszokon megszokott 3m széles.
Innen a vasút tó felőli oldalán halad a megállóhely peronjának nyugati végéig, a korábbi 71-s átvezetés helyéig. Nem tudom, hogy ez így elég-e.
Balatonrendesnél nincs még az új nyomvonal alatt gps track, ha esetleg neked van, küldd át. A rajzból nem tudom eldönteni, hogy a vasút melyik oldalán megy a kerékpárút, milyen burkolatú, ha keresztezi a vasutat, akkor milyen átjárón.
Volt már alatta track, csak highway=path -nak volt jelölve. Átállítottam highway=cycleway-re, a kapcsolódó cimkékkel (gyalogos-kerékpáros, de osztott). Majd valamikor lefrissül a térképeken.
- Martonvásár belterületén a Brunszvik utca teljes terjedelmén (vasútállomás és Kodály Zoltán utca között) a park oldalán önálló kerékpárút található, 1-2 éve adták át - nem szerepel a térképen
- Tápiószecső és Sülysáp között a zöld pöttyökkel jelzett kis utacska valójában egy régi kerékpárút, amiről több helyen lekerültek a bicikliút táblák, de néhol még megvan - tehát ez egy használatban lévő önálló kerékpárút, hiszen a főútról ki is vannak tiltva a bicajosok
Ha valakinek van strava előfizetése, az ott használható útvonaltervező is nagyon jó. A merretekerjek talán kicsit könnyebben kezelhető, ezért használtam eddig azt. Sajnos strava esetén a regisztráció nem elég, csak a fizetős verzióban érhető el az útvonaltervezés.
Én is sajnálom, hogy nem működik az útvonaltervezés, mert évek óta használom, nagyon megszoktam... Telefonra ajánlom helyette a Locust, egész jól lehet vele tervezni, vagy asztali gépre a terkepem.hu oldalt, ahol be lehet kapcsolni kerékpáros réteget és 3 opcióval tervezhető az útvonal.
Ha nem ér rá a tulajdonos, nem akarja átadni valakinek? Vagy nem lehetne valahogy ezt megoldani? Szinte biztos hoyg lenne valaki vagy akár többen... valakik akik szívesen foglalkoznának ezzel. Vagy volt már erről szó? - bocs, ha igen, nem olvastam el visszamenőleg az ÖSSZES hozzászólást.. Ez az egyik legjobban használható kerékpáros térkép és útvonaltervező, amivel valaha találkoztam. Kár lenne csak úgy veszni hagyni.
Néha szerintem foglalkozik vele, mert volt olyan, hogy fél évig nem frissült a térkép aztán megoldódott. Esetleg írj az info@merretekerjek.hu címre, hátha azt olvassa.
Megfigyelésem szerint ez a dátum minden vasárnap frissül. Olyankor szokta frissíteni a térkép csempéket. Más kérdés, hogy a dátum akkor is változik, ha valamiért nem sikerül a frissítés. De most hétvégén sikeres volt, felkerült egy út, amit 2-3 hete vettem fel és eddig még nem jelent meg.