Keresés

Részletes keresés

dap78 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 35

Ha megpróbálod megnyitni az oldalt és Firefox-ban vagy Chrome-ban és nyomsz egy F12-t, majd a elküldöd az üzeneteket a "console" fülről, akkor lehet lesz egy tippem miért nem működik.

Elküldheted az info kukac merretekerjek.hu címre emailben, nem muszáj a topicba.

 

A szakasz mentést tényleg elrontottam, máris kijavítom. :)

Előzmény: passindra (33)
dap78 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 34

Szia, javítottam a problémát, most próbáld betölteni a gpx-et.

 

Ez azért volt gond, mert 1db gpx fájlban több "trk" és "trkseg" lehet, azaz több összefüggő vagy teljesen független útvonal és nem tisztáztam magamban, hogy kezeljem ezt.

Most viszont arra jutottam, hogy kezdetnek jó megoldás, hogy minden betöltött útvonal egy új szakasz lesz.

 

Ennek a módszernek a hátránya az lehet, hogy ha sok darabban van meg az útvonal a gpx fájlban, akkor a bal panel (ami listázza a szakaszokat), olyan hosszú lehet, hogy ki fog lógni az oldalból. Emiatt beépítettem egy új funkciót az oldalba: az épp kijelölt szakaszt össze lehet vonni a következő szakasszal, így rövidebbé lehet tenni a bal panelt.

 

Viszont az is opció, hogy az oldal betöltéskor észleli az összefüggő útvonalakat és automatikusan összevonja őket egy szakasszá. Ezt egyelőre nem csináltam meg, de ha valaki szerint érdemes lenne, akkor nekiállok valamikor.

Előzmény: Rácz Ferenc (32)
passindra Creative Commons License 2014.12.29 0 0 33

Sziasztok!

Alapban Operát használok, de IE rajta van, Firefoxot, Chromot rátettem, de ezekkel is semmi. Asztali gépemen tökéletes, bár néhány napja a kész útvonalat nem tudom menteni (szakasz mentése pontban).

 

 

 

Rácz Ferenc Creative Commons License 2014.12.27 0 0 32

Üdv! Van egy olyan problémám az oldallal, hogy ha hozott GPX-et akarok betölteni, nem tölti be az egészet,csak az első pár km-t.  Van erre megoldás? Chrome a böngészőm, ha számít valamit! :)

ásítósmacska Creative Commons License 2014.12.27 0 0 31

Hát azért ez az 1-2 fok nem ugyanaz, még napsütéssel együtt sem. :)

 

 

Előzmény: forgione1 (29)
dap78 Creative Commons License 2014.12.27 0 0 30

Szia,

 

Fogalmam sincs mi lehet a gond, semmilyen bővítmény nem kell, sima html5/javascript az oldal amit minden modern böngésző beszél. Milyen böngészővel próbálod?

 

Előzmény: passindra (27)
forgione1 Creative Commons License 2014.12.27 0 0 29

Pedig most is süt a nap!

 

Egy röpke 45-ös tekerés szinte életmentő volt számomra.

Ki tudja milyen böjt jön ezután:-)

Előzmény: ásítósmacska (28)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.12.27 0 0 28

24-én még tekertem két órát, szikrázó napsütésben, 11-12 fokban. :)

Mintha március lett volna!

 

Ma már nem megyek... :)))

Előzmény: dap78 (26)
passindra Creative Commons License 2014.12.27 0 0 27

Sziasztok!

Teljesen újratelepített gépen, merretekerjek oldalon térkép nincs. Csak a vezérlő rész, ami nem nyílik meg. Java van, mi hiányzik? Köszi.

dap78 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 26

Hát én se sokat tekerek télen, épp azért van időm ezzel bohockódni. :)

Előzmény: ásítósmacska (23)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.12.12 0 0 25

Ha holnap is így fog sütni a nap, akkor lehet, hogy nekiindulok...

De munkaidő után ma már nem lesz ilyen szép az idő...

 

 

Előzmény: neszójábe! (24)
neszójábe! Creative Commons License 2014.12.12 0 0 24

Hogyhogy?

Hisz itt a tavasz! Gyönyörűen süt a nap, mondjuk foga van...

De a télnek egyelőre nyoma sincs. :-)

Előzmény: ásítósmacska (23)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.12.12 0 0 23

Hát most pár hétig csak térképen fogok bicajozni :))), de a tavaszi tervezéshez biztosan hasznos lesz. :)

 

 

Előzmény: dap78 (22)
dap78 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 22

Na megint loptam egy kis időt, lett pár említésre méltó újítás;

 

1. A szintgrafikonon jobbra-balra húzgálva az egeret megmutatja az adott pontot az útvonalon, kiírja a hozzá tartozó magasságot. Fordítva is működik, az útvonal fölé állva a szintgrafikonon mutatja a hozzá tartozó pontot. Ezzel együtt eltüntettem a kilóméterköveket, szerintem fölöslegessé váltak.

2. A tervezett útvonalra eső pont jellegű akadályokat (pl sorompó, padka) kiemeli. Ezek a szintgrafikon fölött eddig is látszottak, de így jobban szem előtt van, fontos infó lehet.

3. A szakaszos szerkesztés most lett igazán jól megcsinálva, a betöltött szakaszt egyenrangúként kezeli a tervezettel, ergo a  tervezett szakaszt nem kell "konvertálni", így bármikor újra hozzá lehet nyúlni a tervhez (pl beszúrni egy újabb köztespontot).

 

A szintgrafikon kattintható a jobb/bal egérgombbal.

 

dap78 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 21

Valószínűleg térképhibát találtál, szerintem ott nincsenek megfelelően összekötve a kerékpárutak. Ha (akár privátba) megírod, hogy melyk hídról van szó, szivesen megnézem és javítom.

 

Előzmény: forgione1 (19)
forgione1 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 20

Jó lesz ez! :-)

Előzmény: dap78 (18)
forgione1 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 19

8 éves gyerekek túrájáról volt szó és a szintadatok miatt próbálgattam a tervezést.

 

Helyszín nélkül: kerékpárosoknak készült hidat belevette, de a másik oldalán lévő kerékpárutat sehogy. Ezért mindig visszatért, majd a 1 kilométerre lévő közúti hídon át tervezett.

 

Igaz a kihagyott kerékpárút idén készült, de előtte is kerékpározható volt az az útvonal, tehát érthetetlen miért nem engedte oda még a kézi rajzolást sem. 

Előzmény: dap78 (17)
dap78 Creative Commons License 2014.11.27 0 0 18

Sziasztok! Volt egy kis időm pár újításra, gondoltam leblogolom mit csináltam;

 

Az MTB térkép elég csúnyácska volt, teljesen újragondoltam az egészet, sokat egyszerűsítve a jelöléseken. Így szerintem sokkal könnyebb lesz értelmezni, első ránézésre is informatívabb. Mondjuk ha valaki már megszokta a régit, bocs, először biztos furcsa lesz az új.

 

Az MTB mód kapott egy domborzati térképet, ahol a hegyeket lehet könnyen áttekinteni (bal oldalt lehet kapcsolgatni).

 

Túratervezésnél sokat kapcsolgattam az MTB és a városi mód között pusztán azért, hogy a városi szakaszokon városi módban, azaz okosan tervezzen.

Ezt most fölöslegessé teszi az, hogy az MTB mód útvonaltervezője lakott területeken (földutak hiányában) ugyanúgy tervez mint a városi mód, így nincs szükség kapcsolgatásra. Ez nekem csak a kényelmet szolgálja, de észrevettem, hogy egyesek nem ismerik vagy nem használják a szakaszos tervezést és MTB módban maradva tervezik a városi szakaszokat is - nekik eddig kellemetlen útvonalakat ajánlhatott a városban, de ennek most vége.

 

Bárcsak lenne jobb idő! :)

dap78 Creative Commons License 2014.11.17 0 0 17

Hát ízlésről ne vitatkozzunk. :) A kinézet egyébként könnyen felülbírálható a böngészőben saját css-sel. Pl az új Google keresőt én se tudtam megszokni, pár sor css-től nálam úgy néz ki mint a régi.

 

A második érdekes probléma; linkelj be légyszi egy ilyen alaposan megtervezett útvonalat.

Ugye az a probléma, hogy a tervezőnek nagyon más elképzelése lehet az ideális útvonalról mint neked, emiatt kell "kézzel" rajzolnod. Arra vagyok kíváncsi, hogy mik a te preferenciáid, hogy ennyire nem egyezel ki a tervezővel, ezt akarom kifigyelni az útvonaltervedből.

Előzmény: forgione1 (16)
forgione1 Creative Commons License 2014.11.13 0 0 16

Nekem az eredeti, egyszerű, letisztult színvilágú kezelőfelület sokkal, de sokkal jobban tetszett.

 

Mostanra már agyon van csizázva az egész.

Pl. a Jelmagyarázat, segítség ablakát miért kellett áttűnővé tenni? Ha valaki megnyitja úgyse az alatta lévő térképet sasolja. Viszont amit nézni akar, annak láthatóságát rontja.

 

Az év eleje felé még a kézi rajzolást jól tűrte, ma már akár órákat is lehet kínlódni egy 20 km-es szakasszal, mert makacsul ragaszkodik néhol a saját maga tervezett útvonalához.

Előzmény: dap78 (-)
NeomatiK Creative Commons License 2014.10.24 0 0 15

Én is erre gondoltam megoldásként.

Előzmény: forgione1 (14)
forgione1 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 14

Beáll két tartó pillér közé és kész. Ott még "járda" is van, bicaj is bőven elfér.

Előzmény: NeomatiK (13)
NeomatiK Creative Commons License 2014.10.23 0 0 13

Ha jön a vonat, akkor gáz van. Nem sok hely lenne mellette.

Előzmény: dap78 (10)
dap78 Creative Commons License 2014.10.21 0 0 12

A narancs az amikor nincs jelentős meredekség, vagy olyan területen van a burkolatlan út, ahol nincs kiszámítva a meredekség (csak a dombos-hegyes vidékeken van számítva).

 

Az a jelölés a zöld lenne (enyhe lejtő), csak alatta van a korlátozott gépjárműforgalmat jelölő kék szaggatott, így jön össze ez a semmilyen szín. Ha városi nézetre kapcsolsz, akkor jól látszik az alatta lévő kék szaggatott.

Az MTB nézeten elég sok a jelölés (a városi nézet összes bringás jelölése látszik + rájön az MTB jelölések), néha előfordul ez, hogy több jel is egymásra kerül. Ilyenkor segíthet ha városi nézetben is megnézed.

Persze jó lenne ezeket úgy kezelni, hogy ne kerüljön egymás alá több jelölés, de nem egyszerű.

 

Előzmény: Hosszú Haj (11)
Hosszú Haj Creative Commons License 2014.10.21 0 0 11

Ja, így már érthető, hogy miért nem láttam ilyet, mert csak ott van, ahol vki bekategorizálta kézzel. Oké.

 

Lenne még két kérdésem: mit jelöl a türkiz és a narancs? A jelmagyarázatban nincs benne.

 

Itt vannak ilyen színek pl: http://merretekerjek.hu/#zoom=15&lat=47.39963&lon=18.31399&scope=montival&renderer=canvas

a kép közepéről a Pátrácos feliratból ény-ra induló út türkiz, illetve a bal alsó sarokban van néhány rövid narancs színű szakasz.

Előzmény: dap78 (8)
dap78 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 10

Ott nincs járda, a zúzott kövön tudsz átmenni a sínek mellett, de inkább csak tolva. Gyáváknak nem való. :)

Előzmény: NeomatiK (9)
NeomatiK Creative Commons License 2014.10.20 0 0 9

Igen, Szobnál. Köszi! És a Garam folyón Párkánynál a hídon?

Előzmény: dap78 (7)
dap78 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 8

Benyilaztam a pálcikákat: http://i.imgur.com/Zzk8qkj.png

 

Ezek csak olyan utakon vannak, amit már valamelyk MTB-s OpenStreetMap szerkesztő bekategorizált (nem sokan vagyunk egyelőre). Amíg senki nem tett jelölést az útra, addig nem jelennek meg a pálcikák. Ezek valamennyire szubjektív jelölések, nem egészen egységesek, emiatt nem is jelenítem meg ennél erőteljesebben.

 

A két dolgot felírtam, ha lesz időm a héten megoldom őket - jogos az észrevétel!

 

(Eredeti méretben nem lehet képet beszúrni ide..?)

Előzmény: Hosszú Haj (5)
dap78 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 7

Szobnál? Van rajta járda, át tudsz kelni bringával, megközelíteni így lehet: http://goo.gl/RD0zOS

 

Előzmény: NeomatiK (6)
NeomatiK Creative Commons License 2014.10.19 0 0 6

Helló!

Meg tudjátok mondani, hogy az Ipolyon átmenő vasúti hídon (Mo. - Szlovákia között) át lehet-e tolni a bringát? Vagy csak egy rácsostartó az egész és nincs "járda" rajta?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!