Keresés

Részletes keresés

Lora1213 Creative Commons License 2018.07.17 0 0 424

Közeledik az idő !    Nálam alig van pár virág.  Vajon mi a helyzet a Garda tónál ? 

Előzmény: f.ildikó (423)
f.ildikó Creative Commons License 2018.03.04 0 0 423

Sziasztok! Egy kis kalandozásra hívlak benneteket a Garda-tó környékére! 

A szervezésnél elsősorban a leanderekre és mediterrán növényekre összpontosítunk, épp ezért választottuk a július 20-23-ai időpontot, ami a virágzás szempontjából is főszezon. Persze a sok impozáns növényzet mellett belekóstolunk egy kicsit az olasz életérzésbe, megnézünk néhány nevezetességet, megkóstolunk néhány olasz ételt, fagyizunk, vagy épp kávézunk, miközben a festői szépségű tájat csodáljuk. Gyere velünk, élvezzük együtt ezt a páratlan szépséget!  

http://leanderegyesulet.hu/2018/02/garda-tavi-kalandozas/

anblock_italia Creative Commons License 2017.11.18 0 0 422

Sajnos nem sok remény van erre, mi is próbálkoztunk effélével régebben, de nem vált be. Az ültetés helye lehet az egyetlen biztosíték, házakkal kétoldalt védett dél-keleti fekvésnél lévő fügefák ágrendszere teljesen károsodott, de kihajtott ezután a kemény tél után, sőt, valamennyit termett is. De a mi déli fekvésben, közvetlenül a fal mellett lévőnk, de relatív nyitott fekvésben lévőnk totálisan elfagyott, pedig sok éves volt ár és nagyon finom gyümölcse volt. De persze megpróbálhatod, lehet a - 5 nem árt majd neki, de a - 10 meg már tuti elviszi.

Előzmény: mzoli02 (419)
mzoli02 Creative Commons License 2017.11.17 0 0 421

Köszönöm a választ!

Előzmény: Ranyu (420)
Ranyu Creative Commons License 2017.11.16 0 0 420

Javaslom itt tedd fel a kérdésed, biztos, hogy segítenek.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9179725

Előzmény: mzoli02 (419)
mzoli02 Creative Commons License 2017.11.15 0 0 419

Üdv Mindenkinek! Ha a füge bokrot méter magas műanyag hálóval kőrbe kerítem úgy hogy fél méter hely van a növény mellett és azt a helyet feltöltöm falevéllel, - elképzelhető hogy megóvja az elfagyástól? Levélhullás után csinálnám. Ha valakinek van tapasztalata és megosztaná velem, hálás lennék. Szép napot!

Atosz0101 Creative Commons License 2017.10.31 0 0 418

Független attól milyen célból végezzük a növényeink földjét rezes permetanyaggal sose locsoljuk!!!

A réz sejtosztódás, csíraölőhatással bír s mivel nehézfém a talajból soha ki nem ürül..

A gyökereket megöli, továbbfejlődésüket meggátolja!!!

A rákos leander kontakt folyamatos rezes permetezéssel csak szinten tartható..

A Kasumin nevű szer ami esetleg kurativ, de végleges gyógyítása ennek a szernek sem bizonyított..

A sergomil a rezek közül azon csoportba tartozik, mely egyedülálló mechanizmusának köszönhetően bejut a nedvkeringésbe, felszívódó..

De mindezek nem kis összegekért vásárolhatóak meg..

 

 

anyunya Creative Commons License 2017.10.29 0 0 417

Az egyesület honlapja sajnos ismeretlen okból "eltűnt", az új megjelenéséig csak a Facebook oldala él.

anblock_italia Creative Commons License 2017.07.10 0 0 416

Szerencsére nem vagyok érintett a dologban, de talán választ kapsz ebben a leírásban a legtöbb kérdésedre..., talán mindre :-)

http://leanderegyesulet.hu/category/erdekessegek-a-nagyvilagbol/pseudomonas-rakos-megbetegedes/

Előzmény: Rob0601 (415)
Rob0601 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 415

Gyanítottam, de akkor mostmár biztos...

 

Sajnos már másik bokron is megjelent, azt is megfertőzte...

 

Érdemes valamilyen rezes (pl. champion) permetezéssel és belocsolással próbálkozni, vagy valóban csak a tűz maradt?

 

A kérdésem még annyi lenne, hogy ennek a betegségnek van-e, és ha igen akkor mennyi a lappangási ideje?

Nem szeretnék addig új példányokat beszerezni, míg a megmaradtakról 100%-osan ki nem derül, hogy nem fertőződtek meg.

 

Köszi a választ.

Előzmény: anblock_italia (414)
anblock_italia Creative Commons License 2017.07.10 0 0 414

Húúú, még képen sem láttam ennél rákosabb leandert! Gyorsan tüntesd el valahogyan a föld színéről! :-(

Előzmény: Rob0601 (413)
Rob0601 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 413

Jó napot!

 

Remélem tudnak nekem is segíteni:

 

A probléma a virágok elhalásával kezdődött. Aztán vettem észre a szárakon kialakuló fekete pöttyöket. Ezek aztán akkorára kiterjednek, hogy a szár teljes keresztmetszetében széthasad. Néhány képet csatolok. Sajnos már más növényen is megjelent.

 

Még bízom benne, hogy nem leanderrák.

 

Mi a véleményük?

 

 

 

 

 

csedege Creative Commons License 2017.06.29 0 1 412

Akkor lenyugszom! Gondoltam arra is, hogy túl locsoltam, hogy kiszáradt, hogy hangyák rágják a gyökeret, hőgutát kapott, hogy ártottam a (paradicsomoknak szánt) tejes- csalánleves permetezéssel. Most egy picit félárnyékba tettem. Köszönöm  szépen!

Előzmény: anblock_italia (411)
anblock_italia Creative Commons License 2017.06.28 0 0 411

A lényeg az, hogy nehéz a buga a rengeteg dupla virággal, bimbóval. Örülni kell ennek! :-)

Előzmény: csedege (409)
anblock_italia Creative Commons License 2017.06.28 0 0 410

Szerintem nincs ezzel semmi baj! :-) Ez a fajta (Luteum Plenum) történetesen így lógatja a virágait, és nagyon hajlamos a levélsárgulásra, ami természetes folyamat: egyszerűen nincs szüksége a növénynek olyan sok levélre. Ne aggódj, szedd le a sárga leveleket, és ennyi. Aztán majd ha nagyobb lesz a növény nálad, akkor jó lesz, hogy látod a virágait, mert lefelé lógnak :-)

Előzmény: csedege (409)
csedege Creative Commons License 2017.06.27 0 0 409

Szép napot kívánok! Ha esetleg nem megfelelő helyen vagyok a problémámmal, elnézést kérek. Viszont a növényem kínlódik és nem tudom az okát! Tavasszal átültettem nagyobb edénybe, tápanyagdús földbe, és bőségesen öntöztem (azt olvastam, hogy szereti a vizet). Bár kövön van,  hangyák elég szép számban sertepertélnek, míg meg nem szórom irtószerrel őket. A levelei rohamosan besárgultak, a virágok lankadtan lógnak, már arra gyanakszom, hogy a hangyák fészket raktak a gyökérzetben.(tápoldatoztam is kínomban). Ha valami ötlet segítene, nagyon megköszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.04 0 0 408

Ha az Index Kertészetben találtok tőlem származó tetsző fotót, akkor használjátok egészséggel!

A képek teljes méretben való leszedésének módja a következő (firefox alatt):

 

1, jobb katt a kis képre és a kép címének másolása:

2, Új böngésző ablak nyitása és a mentett link címsorba illesztése , majd a THM, vagy BIG karaktercsoport IMG-re cserélése után katt a sor végére és Enter és ott lesz a kép teljes felbontásban amit már nem nagy kunszt elmenteni  ;-) :

 

 

3,

 

4, Kép mentése más néven:

 

Nos ilyen egyszerű ! :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.04 0 0 407

Papa Gambetta pár képben:

LeanderEgyesület Creative Commons License 2016.12.07 0 1 406

Sziasztok!

 

A Mikulás zsákjában a könyvünk. Leanderország címmel már nyomdában van, néhány napon belül kapható lesz.

A magyar magoncokat mutatjuk be, kis történetek, gondozási tanácsok lesznek benne.

Reméljük, tetszik majd. Egy kis ízelítő képekben és minden további információ honlapunkon.

 

http://leanderegyesulet.hu/2016/12/konyv-megjelenese/

 

    

 

 

anblock_italia Creative Commons License 2016.09.20 0 0 405

Húúúú, hát ez rettenetesen oleander pajzstetves! Próbálj meg Actarát szerezni (sajnos csak könyvre adják, de talán ampullában adnak bárkinek), nekem van, így nem tudom, mi más jöhetne még számításba, de a boltban biztosan segítenek. Ezt belocsolva is lehet használni, dupla dózissal, de, mert felszívódó, ha permetezed úgy is jó. Ez nagyon durva.

Előzmény: lajoska5555 (404)
lajoska5555 Creative Commons License 2016.09.19 0 0 404

Kedves leander szakértők!

Megtudnák állapítani milyen betegség támadta meg a leanderemet?

Mivel kéne permetezni ?

A válaszokat előre is köszönöm.

Lajoska

f.ildikó Creative Commons License 2016.08.05 0 0 403
anyunya Creative Commons License 2016.07.30 0 0 402

Kérem, hogy az egy hüvelyből fejlődött magoncokat fényképezzétek le - függetlenül a hasonlóság mértékétől - hogy megnézhessük, mennyire változik a fajtától és a környezettől függően a magoncok kinézete.

anyunya Creative Commons License 2016.07.28 0 0 401

Nézz körül a "Leander cserebere, adokveszek" Facebook oldalon, ott szoktak hirdetni Barcelonát is.

Előzmény: JANAESJEFTE (400)
JANAESJEFTE Creative Commons License 2016.07.26 0 0 400

Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni, hogy Barcelona lila leander hajtást hol tudok venni? Vagy esetleg itt valakinek nem lenne eladó?

Köszönöm! :)

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.11 0 0 399

Jacaranda Fehérvárcsurgóról.

leander2016 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 398

Szia!

 

Ez igen komoly vas vagy kénhiány.

Pár hete nálam is jelentkezett ez a tünet a leandereken.

Úgy oldottam meg a problémát, hogy vastartalmú lombtrágyával és keserűsóval  permeteztem meg a növényeket. Az első és a második kezelés között 10 nap telt el, harmadikra nem volt szükség, mert nagyon szépen visszazöldültek a fiatal levelek.

Bár nálad valószínűleg a növények állapota alapján több kezelésre lesz szükség.

Előzmény: Szucs007 (397)
Szucs007 Creative Commons License 2016.07.09 0 0 397

 

 

 

Szucs007 Creative Commons License 2016.07.09 0 0 396
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.25 0 0 395

Köszönöm szépen!  Dolgoztam rajta vagy 3 órányit.

Előzmény: anblock_italia (394)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!